21 naujas COVID-19 atvejis Lietuvoje

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje naujų atvejų neužfiksuota.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis. 14 iš jų registruoti Kauno, 5 – Vilniaus, 2 – Utenos apskrityse. Trys atvejai – įvežtiniai, didelė dalis užsikrėtimų po kontakto su sergančiuoju.

Besimptome ligos forma serga tik 3 iš šią dieną patvirtintų asmenų.

Du iš Kaune patvirtintų atvejų yra susiję su ekskursija Išlaužas–Tauragė, su kuria iš viso jau siejama 13 atvejų. Vienas asmuo yra įmonės „Kauno autobusai“ susirgusio darbuotojo šeimos narys, dar vienas atvejis, registruotas Kaune, susijęs su stalo teniso turnyru (tai jau trečiasis su šiuo objektu susijęs atvejis).

Vienas užsikrėtęs asmuo nurodė lankęsis cirko pasirodyme Kaune. Koronavirusas patvirtintas ir dviem Kauno filharmonijos choristams, kurie buvo izoliacijoje. Vienas asmuo susirgo grįžęs iš Prancūzijos.

Iš penkių Vilniaus apskrityje nustatytų atvejų trys yra siejami su jau žinomais židiniais – virusas nustatytas vienam Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojui ir su juo susijusiam asmeniui, kuris nėra darbuotojas. Šiuo metu aktyviai atliekamas visų darbuotojų ištyrimas. Vienam asmeniui liga nustatyta grįžus iš Baltarusijos, vieno asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Vienas iš dviejų Utenoje nustatytų atvejų yra įvežtinis (asmuo grįžo iš Anglijos), kitas atvejis siejamas su jau registruotu protrūkiu.

Visais tiriamais atvejais nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems nurodyta izoliuotis 14 dienų.

Lietuvoje iš viso patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms – 2252, šiuo metu sergančių asmenų yra 489, pasveiko 1670.