18 naujų koronaviruso atvejų: Šiaulių apskrityje – 2

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje praėjusią parą fiksuoti 2 nauji koronaviruso atvejai. Abu įvežtiniai.
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 18 naujų koronaviruso atvejų. 6 iš jų – įvežtiniai, 9 asmenys užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintais atvejais, 3 užsikrėtimų aplinkybės nėra aiškios. 7 atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje, 5 – Kauno, 4 – Panevėžio, 2 – Šiaulių apskrityse.

Šiauliuose ir Šiaulių rajone nustatyti 2 įvežtiniai atvejai užsienio šalies piliečiams, atvykusiems iš Ukrainos ir Baltarusijos. Atvykę į Lietuvą, iškart izoliavosi. Artimą sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta. Asmenys simptomų nejaučia. Abu atvejai, pirminiais duomenimis, nesusiję.

Dabar apskrityje – penki aktyvūs ligos atvejai. Praėjusį savaitgalį koronavirusas nustatytas vienos iš „Akropolio“ parduotuvių darbuotojui, trečiadienį nustatytas vienas atvejis dėl kontakto su sergančiuoju, dar vienas – asmeniui, atvykusiam iš Baltarusijos.

Kaune patvirtintas įvežtinis atvejis užsieniečiui. Jis šiuo metu simptomų nejaučia. Asmuo dirba UAB „Hegelmann Transporte“. Liepos 27 d. grįžo iš atostogų Ukrainoje. Keliavo per Baltarusiją. Nuo atvykimo į Lietuvą izoliavosi. Nustatyti 23 artimą sąlytį turėjęs asmenys, kurie šuo metu taip pat izoliuoti.

Kitas atvejis Kaune nustatytas po kontakto su anksčiau patvirtintu atveju – susirgusiu artimuoju. Asmuo jaučia simptomus. Liepos 29 d. pajuto karščiavimą. Šiuo metu hospitalizuotas. Nustatyti 3 didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys – šeimos nariai.

Vieno asmens Kaune užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Susirgęs asmuo jaučia simptomus ir yra hospitalizuotas, būklė sunki dėl gretutinių ligų.

Kauno rajone asmuo užsikrėtė po kontakto su jau anksčiau patvirtintais atvejais, kai dalyvavo ekskursijoje. Asmuo jaučia simptomus – karščiavimą, gerklės skausmą. Nustatytas vienas didelės rizikos sąlytį turėjęs asmuo.

Kauno rajono gyventojui patvirtintas COVID-19 ligos atvejis po kontakto ekskursijos metu sąlytis su dar keliais COVID-19 atvejais. Paskutinį kartą darbe buvo liepos 28 d. Kitą dieną pajuto ligos simptomus. Nustatytas vienas kontaktinis asmuo.

Kupiškio rajone asmuo užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintu atveju – artimuoju. Jaučia simptomus: karščiavo iki 37,3 C, slogavo, jaučia silpnumą. Tyrimas buvo atliktas kaip kontaktiniam asmeniui.

Kupiškyje nustatytas įvežtinis atvejis asmeniui, grįžusiam iš užsienio liepos 26 d. Jokių ligos simptomų nejaučia – tyrėsi profilaktiškai mokamu tyrimu, nes planavo aplankyti mažus anūkus. Nustatyti 5 kontaktiniai asmenys.

Vilniuje patvirtintas atvejis asmeniui, kurio užsikrėtimo aplinkybės, pirminiais duomenimis, nežinomos. Asmuo jaučia simptomus: galvos skausmą, karščiavimą, kuris truko 3 dienas. Susirgusysis dirba nuotoliniu būdu, bet užkrečiamuoju periodu buvo užsukęs į darbą. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Du atvejai patvirtinti Vilniuje po kontakto su sergančiuoju. Abu asmenys buvo izoliuoti dėl sąlyčio su anksčiau patvirtintu asmeniu. Asmenys simptomų nejaučia. Testą atliko prieš grįžtant į darbą.

Du atvejai, nustatyti Vilniuje, yra susiję su liepos 18 d. šeimos švente Šalčininkų rajone, kur dalyvavo 9 suaugusieji ir 7 vaikai. Šiuo metu serga 5 suaugusieji ir 1 vaikas.

Vilniuje nustatytas įvežtinis atvejis asmeniui, grįžusiam iš Šveicarijos. į kelionę vyko nuosavu automobiliu. Pirminiais duomenimis nustatytas vienas kontaktinis asmuo.

Trakų rajone atvejis patvirtintas paėmus mėginį prevenciniais tikslais. Nuo liepos 31 d. asmuo izoliuotas. Nustatyti 20 sąlyti turėjusių asmenų: keturi – šeimoje ir 16 darbovietėje. Nurodyta organizuoti dezinfekcijos atlikimą darbovietėje.

Panevėžyje nustatytas įvežtinis atvejis asmeniui, keliavusiam Lenkijoje. Asmuo simptomus jaučia – skauda gerklę. Nustatyti 2 kontaktiniai asmenys – artimieji, kurie izoliavosi.

Dar vienas atvejis Panevėžyje nustatytas asmeniui po kontakto su anksčiau patvirtintu atveju. Asmuo simptomų nejaučia.

Lietuvoje koronavirusas iš viso nustatytas 2093 žmonėms, tebeserga 356 asmenys, 1644 – pasveiko, 153 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dar 13 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruotas 100 įvežtinių atvejų.

Komentarai

Aidaa    Sek, 2020-08-02 / 18:50
Dar daugiau vezkimes visokiu hoholu,uzbeku tai ne tik korona bus,bet ir koki sifeli uzves
to - Aidai...    Sek, 2020-08-02 / 19:14
Sifelis išgydomas greitai ir be jokių epidemijų. Ir nebijok, neužsikrėsi, jeigu nesip(...).
Coronabullshit    Sek, 2020-08-02 / 19:31
Vedarai jus,aiskus esate kas moka pinigus tas ir muzika uzsakineja.bruzinkit smegenis toliau butokam
Cmr    Sek, 2020-08-02 / 21:51
Žiūriu pro langą ir matau slenka laidotuvių procesijos,ir dangus užklotas krematoriumų dūmais, varpai skamba bažnyčiose.
Daiva    Pir, 2020-08-03 / 04:53
Labai daug melo.Jei temperatura sloga tai korona o kur persalimo ligos.Daugiau ukrainieciu baltarusiu ir kitu galesit dar daugiau uzrasyt.Tam ir kaukes kad galetu pasipinigaut su baudom.
Lietuvis    Pir, 2020-08-03 / 09:28
Negalvojau kad lietuviai yra smegenų invalidai. Gėda ir skaityti komentarus.
Vycka    Pir, 2020-08-03 / 12:48
kiek mes tą brudą vešim dar į Lietuvą? Gal darbinkim savus, o ne vergus, kurie dirba pusvelčiu. Kiekvienas verslininkas, atsivežes sergantį ,turėtų padengti visas gydymo, izoliavimo išlaidas, o ne melžti Lietuvos biudžetą.
Kestas    Pen, 2020-08-07 / 06:02
Tai dabar laukiame kol visi suvaziuos užsikrėtė,paskui izoliuosimes? Tai gal neleiskite atvykti,kontrolės rimtas pasieniuose aerouostuose.nereiks paskui verkti,kad daug užsikrėtė..neleiskite,kad taip atsitiktų..o ne laukiame kol visi suvaziuos..laukite laukite..

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.