13 naujų COVID-19 atvejų Šiaulių apskrityje

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje sergančiųjų koronavirusu, praėjusios paros duomenimis, yra 626. Iš jų 276 – Šiaulių mieste, 191 – Radviliškio rajone, 88 – Šiaulių rajone, 52 – Kelmės rajone, 9 – Pakruojo rajone, 8 – Akmenės rajone, 2 – Joniškio rajone.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 133 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 56 iš jų registruoti Kauno, 42 Vilniaus, 13 Šiaulių, 9 Klaipėdos, 5 Telšių apskrityse. Dar 3 atvejai fiksuoti Marijampolės, po 2 Panevėžio ir Alytaus bei vienas Tauragės apskrityse.

65 atvejai siejamai su protrūkiais. Raseinių rajone įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose patvirtinti 2 koronavirusinės infekcijos atvejai, iš kurių 1 yra darbuotojas ir 1 antrinis atvejis. Iš viso su protrūkiu siejamas 91 atvejis: 33 darbuotojai, 53 gyventojai ir 5 antriniai atvejai.

Taip pat Kauno apskrityje registruoti 3 atvejai, siejami su protrūkiu Kauno technologijos universiteto (KTU) Vaižganto progimnazijoje. Du asmenys yra darbuotojai bei vienas antrinis atvejis. Iš viso šiuo metu registruoti 4 susiję atvejai.

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, ir toliau atvejai registruojami anksčiau fiksuotuose protrūkiuose. Vienas atvejis siejamas su Raseinių rajone įsikūrusia kavine „Vėjukai" (iš viso 4 susiję atvejai), 7 atvejai, iš kurių 4 yra antriniai, siejami su protrūkiu „Raseinių autobusų parke" (iš viso 11 susijusių atvejų). Dar 2 atvejai susiję su Raseinių rajono savivaldybe – asmenys yra darbuotojai (iš viso 58 susiję atvejai), vienas siejamas su protrūkiu Raseinių kultūros centre (iš viso 9 susiję atvejai).

Taip pat infekcija patvirtinta ir dar vienas Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojui (iš viso – 4 susiję atvejai). Be to po 2 atvejus siejama su susirgimais Raseinių rajone veikiančiomis įmonėmis UAB „Auga“ (iš viso 2 susiję atvejai) ir UAB „Tikas“ (iš viso 5 susiję atvejai).

Taip pat Raseiniuose ir Kelmėje registruota po vieną koronavirusinės infekcijos atvejį, nustatytą asmenims, dirbantiems Raseinių rajone veikiančioje įmonėje UAB „Norvelita“.

Be to, Kauno apskrityje fiksuotas naujas protrūkis. Praėjusią parą registruoti 4 infekcijos atvejai, siejami su Ringaudų (Tabariškių bendruomenės namų) šarvojimo sale.

2 infekcijos atvejai siejami su protrūkiu Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje, kur COVID-19 vakarykštę parą patvirtinta mokiniui bei registruotas vienas antrinis atvejis. Iš viso su protrūkiu siejami 5 infekcijos atvejai.

Tęsiasi protrūkiai tarp ledo ritulininkų. Praėjusią parą registruoti 3 su ledo ritulio komanda „Banginiai" susiję infekcijos atvejai (iš viso registruoti 6 susiję atvejai).

Ir toliau registruojami atvejai, siejami su laisvalaikio vietomis. 6 vakarykštę parą patvirtinti atvejai, vertinama, yra susiję su sveikatingumo klubu „Alfasteps“ (iš viso 21 susijęs atvejis), vienas – susijęs su „Gym Plius" (iš viso 23 susiję infekcijos atvejai), dar vienas susijęs su studija „Šokio harmonija“ (iš viso 17 susijusių atvejų).

Dar 2 atvejai (antriniai), siejami su protrūkiu VšĮ „Demokratinė mokykla". Šiuo metu su protrūkiu siejami 5 susiję COVID-19 atvejai.

Be to, Vilniuje registruotas naujas protrūkis Muitinės kriminalinėje tarnyboje. Infekcija patvirtinta 2 darbuotojams, iš viso su protrūkiu siejami 3 infekcijos atvejai.

Šiaulių apskrityje praėjusią parą fiksuoti 2 atvejai, siejami su Respublikine Šiaulių ligonine, iš kurių vienas yra darbuotojas ir vienas pacientas. Bendrai su protrūkiu jau siejami 73 infekcijos atvejai – 27 darbuotojai, 24 pacientai ir 22 antriniai atvejai.

Taip pat atvejai fiksuoti ir kituose Šiaulių apskrities protrūkiuose. Po 1 atvejį siejama su: UAB „Raštuoti mezginiai“ Radviliškyje (iš viso 3 susiję atvejai), Radviliškio siuvykla „Danijus“ (iš viso 19 susijusių atvejų), Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centru, kur COVID-19 patvirtinta darbuotojui (iš viso 5 susiję atvejai), taip pat vienas atvejis siejamas su protrūkiu „Kelmės pieninėje“ (iš viso 34 susiję atvejai).

Šiaulių apskrityje registruotas naujas židinys, siejamas su UAB „Massive wood construction“. Praėjusią parą čia patvirtintas vienas susijęs atvejis, o iš viso registruoti 3 COVID-19 infekcijos atvejai.

Alytaus apskrityje registruoti 2 infekcijos atvejai, siejami su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje. Vertinama, jog iš viso yra susiję 14 atvejų.

Tauragės apskrityje registruotas naujas protrūkis, siejamas su Šilalės rajono socialinių paslaugų namais. Iš viso patvirtinti 2 susiję atvejai.

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, užsikrėtė 96 asmenys. Be to, per praėjusią parą registruota 10 įvežtinių atvejų – 3 iš Nyderlandų, po 2 iš Ukrainos ir Baltarusijos bei po vieną iš Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir Švedijos.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 27 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

NVSC praneša, kad Kauno apskrityje praėjusią parą registruotas dar vienas mirties nuo koronaviruso atvejis. Tai 103-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta spalio 7 dieną.

Taip pat praėjusią parą registruotas vienas mirties atvejis Kauno apskrityje, kai koronavirusu užsikrėtęs asmuo mirė dėl kitų priežasčių. Asmuo priklausė 70–79 metų amžiaus grupei. COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta spalio 6 d.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5758 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2911 asmenys, 2722 – pasveiko.