10-asis bėgimas „Runway Run‘24“ startuos jau šį šeštadienį

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiais metais bėgimo „Runway Run‘24“ startas bus duotas jau 10-ą kartą.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje 2024 metų balandžio 13 dieną, šeštadienį, vyks vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje Šiaulių karinio aerodromo kilimo-tūpimo taku „Runway Run‘24“.

Spaudos konferencijoje Karinių oro pajėgų aviacijos bazės vadovybės civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistas grandinis Lukas Šemetas priminė, kad tradiciniu tapęs bėgimas startavo 2012 metais. Kovido pandemijos metu renginys nevyko, todėl šių metų bėgimas yra jubiliejinis – 10-asis.

„Runway Run‘24“ – tai vienintelis toks Lietuvoje bėgimas kilimo-tūpimo taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO Baltijos šalių oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šio bėgimo tikslas – priminti, kad Lietuva yra stipriausio karinio aljanso NATO dalimi jau 20 metų, skaičiuojant nuo kovo 29 dienos.

L. Šemetas pabrėžė, kad viso renginio metu bus galima susipažinti su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų naudojamais kariniais orlaiviais, NATO oro policijos misiją vykdančiais Ispanijos ir Portugalijos naikintuvais, taip pat pilotais, pamatyti Lietuvos kariuomenės karinę ekspoziciją, naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką bei užduoti klausimų kariams apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Taip pat turėtų būti demonstruojama gelbėjimo operacija iš sraigtasparnio. Leisis parašiutininkai su Lietuvos ir NATO vėliavomis.

Visi, kurie bėgs 3 000 kilometrų distanciją, iš renginio savanorių gaus bėgimo numerį. Pirmieji 5 000 dalyvių, sėkmingai įveikę distanciją, bus apdovanoti unikaliu Lietuvos karinių oro pajėgų bėgimo „Runway Run‘24“ suvenyru.

Viena iš renginio organizatorių Šiaulių lengvosios atletikos sporto centro „Sportas visiems“ skyriaus vadovė Ingeborga Alejūnė pranešė, kad oro uosto vartai atsivers 10 valandą, gros DJ JOVANI.

11.50 valandą bėgikai išvyks į starto vietą, o 12 valandą bus duotas didysis startas.

13 valandą pasirodys atlikėja GJan, o 14 valandą renginio dalyviai bus pakviesti pasivaišinti bandelėmis ir arbata.

Į oro uoste vykstantį renginį veš miesto autobusai nuo Gegužių žiedo. Automobiliams parkuoti bus skirta visa Aviacijos gatvė (abi pusės). Iš ten autobusais bus galima atvykti į renginio vietą.