(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šeimos santykiai

Kai Džiuljeta yra vyras, o Romeo – moteris

2012 m. rugsėjo 22 d.
Gėjai ir lesbietės – tebėra mūsų visuomenės fobija. Mes vaidiname tolerantiškus, tačiau pakantumas homoseksualams baigiasi visišku atsiribojimu. Užmirštame, kad jie ne iš dangaus nukrito, o kažkur gimė, augo, gyvena.Saulius (vardas pakeistas – red. past.) – tvarkingas gražios šeimos vyras, kuris dažnai paskęsta savo pasaulyje. Kai gyvenimas tampa visai nepakeliamas, išgeria nepamatuotą kiekį alaus. Tada eina išsikalbėti pas geriausią draugą.
Kas jį kankina, juk namuose – gražuolė ir visus kampus laikanti žmona. Rūpestinga ir nenustygstanti...

Šalia veiklių moterų vyrams – ankšta

2012 m. rugsėjo 8 d.
Lietuvoje tūkstančiui vyrų tenka apie 1200 moterų. Dar reikėtų pridėti, kad moterys gyvena apie 12 metų ilgiau. Šiais parametrais esame Europos lyderiai.Tačiau, neretai teigiama, kad situacija yra dar baisesnė, nes dauguma vyrų – tik statistiniai vienetai, kuriems labiau rūpi kelias į aludę nei pas moterį. Nėra vyrų, nors ir ne karo metas.Žavi keturiasdešimtmetė Irena visą dieną puošėsi, dažėsi ir kitaip kedeno plunksnas prieš pasimatymą.
Pasimatymas po trejų metų pertraukos, kai buvęs „kadras“ išlėkė šunkeliais, išsinešdamas bendras santaupas ir palikdamas tik sudaužytą širdį...

Tu suė­dei mano gy­ve­ni­mą

2012 m. rugpjūčio 25 d.
Tu suėdei mano gyvenimą„Tu man gyvenimą suėdei!“ – šaukia pusamžė moteris ir paleidžia po ranka pakliuvusį šluotkotį į savo vyrą.Šis atkerta: "Eik po velnių!" ir, pažėręs riebių keiksmažodžių virtinę, nukiūtina už tvarto. Čia jis jau nuo seno turi kėdę, staliuką, užuovėją ir pastogę.Kuo toliau nuo tos moters, su kuria gyvena kartu per 30 metų.Panašių situacijų – šimtai. Smurtas ir pyktis yra nuolatinis daugybės šeimų palydovas.Kaime buvo daugybė šeimų, kuriose vyrai retkarčiais, kaip patys sako – profilaktiškai „atausdavo“ žmonoms šonus. Dažniausiai tai nutikdavo po išgertuvių...

Kai iš santuokos lieka draugystė

2012 m. rugpjūčio 18 d.
Kai poros, išgyvenusios kelerius metus ar net dešimtmečius, nusprendžia skirtis, tarsi prasideda grandininė reakcija.Artimieji ir draugai skyla į dvi stovyklas. Vieni užjaučia, o kiti – smerkia.Daug kas lieka nuvilti, kai sužino, jog išsiskyrę žmonės liko draugais – jokio karo toliau nebus. Nejaugi baigiasi tiesos paieškos, kai meilės nebėra?Dramos nesulaukę draugai pasiūlys susitaikyti, o išsiskyrusieji atsakys: „Kam taikytis, jei mes nesipykstame“.Gatvėje sutikta trisdešimtmetė Vilija teiraujasi, ar kas nežino pigiai nuomojamo buto. Ji...

Jūrininko žmona: „Sunku ir atskirai, ir kartu“

2012 m. rugpjūčio 4 d.
29-erių šiaulietė Sofija (tikrasis vardas redakcijai žinomas) jau šešerius metus yra ištekėjusi už jūrininko. Pora augina puspenktų sūnelį. Dabar ji tik šypsosi, išgirdusi klausimą „Kaip tu gali taip gyventi: vyras – jūroje, vaikas ir namai – tik ant tavo pečių?“ Ji nesijaučia išskirtinė dėl to, kad tik po trijų mėnesių vyras grįžta namo iš darbo. Kol kas apgailestauja dėl vieno - negali planuoti antro vaikelio.Sofija su būsimuoju vyru susitiko mokykloje. Dešimtoje klasėje bendraklasiai pradėjo draugauti. Pirmas rimtas išbandymas jųdviejų santykių laukė jau netrukus: dešimtą klasę baigęs...

Medikai: „Visuomenę reikia supurtyti“

2012 m. liepos 28 d.
Reginos ir jos vyro Vytauto santykiai užsimezgė pirmame medicinos studijų kurse ir tęsiasi jau 37 metus. Medikų šeima atvirai pasakoja apie tai, ką jiems tenka išgyventi dirbant ligoninėje, su kokiais stereotipais susiduria medikų šeimos ir kur slypi mirties tragizmas.
Regina užaugo Šiauliuose. Įstojusi į Kauno medicinos institutą sutiko savo gyvenimo vyrą vienmetį Vytautą. Baigę mokslus jaunuoliai persikraustė gyventi ir dirbti į pajūrį.
Vytautas jau trisdešimt metų dirba patologu-anatomu. Jo misija yra atlikus skrodimą nustatyti...

Senbernis ar vėjavaikis?

2012 m. liepos 21 d.
Šiais metais Šiauliuose susituokė 684 poros, pamergės išsinuomojo tūkstančius suknelių, kaimo turizmo sodybų savininkai ant stalų dėjo baltą mišrainę... Be vestuvių, vedybinio gyvenimo džiaugsmų ir rūpesčių nugyvenęs 50–metis pasakoja apie tai, kaip jis laviruoja tarp „vargšo“ senbernio ir protingo vėjavaikio.Andrius niekada nebuvo tipiškas vyras. Dar būdamas paaugliu ant savo siaurų pečių užsikrovė visą jo amžinam atilsiui išėjusio tėvo palikimą: sergančią mamą ir tris jaunesnes seseris.
Kaime darbo būta daug. Vyras pasakoja, kad po dažno skalbimo visa jo kūno oda įgaudavo specifinį...

Kai meilė virsta kova ir skausmu

2012 m. birželio 30 d.
Dviejų šiauliečių šeimų bendro gyvenimo pradžia buvo panaši. Studijos, meilė, vestuvės. Bet sėkmingas startas netapo laimingu finišu. Evaldas dabar – oficialiai išsiskyręs, Dainoros skyrybų procesas dar laukia. Meilė tarp sutuoktinių peraugo į kovą ir žlugdantį skausmą.Po Evaldo skyrybų jau praėjo keleri metai. Vyras atvirai pasakoja savo istoriją. Dabar jis – pasitikintis savimi ir nesibaiminantis naujų santykių.
Su buvusia žmona susipažino universitete. Ji buvo metais jaunesnė, bet po Evaldo akademinių atostogų tapo kursiokais. Bendra simpatija peraugo į...

Gyvenimas ne pagal svetimą scenarijų

2012 m. birželio 23 d.
Tu negali sau leisti susilaukti kūdikio. Nesugebėsi juo pasirūpinti. O tu, kodėl gyveni su neįgalia moterimi, ar sveikų mažai? Šie ir dar milijonai kitų klausimų persekioja du mylinčius žmones. Vilma nuo gimimo gyvena su sunkia fizine negalia. Petras nešioja savo moterį ant rankų visomis prasmėmis. Ir jie susilaukė mažylio.Trejus metus kartu gyvenančiai porai – Petrui ir Vilmai – gimė sveikutėlis kūdikis. Nauja gyvybė visada stebuklas, tačiau šis atvejis išskirtinis. Jauna mama dėl patirtos gimdymo traumos negali visavertiškai valdyti rankų ir kojų. Todėl apie savo šeimą...

Auksinis meilės ir pagarbos amžius

2012 m. birželio 16 d.
Kaip nugyventi iki auksinio jubiliejaus drauge, kad meilė ir pagarba vienas kitam tik augtų, o žmona tavo akyse tik jaunėtų? Šeimos kelyje daug aplinkybių, bet kaip nugyventi, kad pagundos liktų tik nekalčiausias žaidimas? Nei be meilės, nei be humoro čia neapsieisi.Šiauliečių Vytenio ir Česlavos Rimkų šeima gimė 1963 metų rugpjūčio 31 dieną.
Viena žymiausių ir gerbiamiausių Šiaulių inteligentų šeimų kūrėsi atsargiai, vėtyta šalies istorijos ir šeimos aplinkybių.
Tremties vaikai. Tikrų seserų vaikai. Pusbrolis ir pusseserė. Vyras ir žmona. Tuoktuvėms reikėjo net vyskupo...

Meilė neturi paso

2012 m. birželio 9 d.
Poros suranda viena kitą, nors gimusios priešingose pasaulio pusėse. Jos apšlifavo savo „kampus“ bei „spyglius“. Tai žmonės, kurie džiaugiasi tuo, kas juos jungia.Go ir Kristina Kato – talentingų muzikantų šeima. Dar prieš keletą metų jie tik kartu grojo. Go skambino fortepijonu, o Kristina griežė smuiku.
Vėliau suskambo ir jausmų stygos. Japonas ir lietuvaitė augina sūnų bei gyvena muzikaliame, tačiau abiem kultūriškai neutraliame Vokietijos Drezdeno mieste.
„Bendrybės jungia, o skirtumai – taip pat ir mentaliteto, kultūriniai – skiria...

Emigracijos aukos

2012 m. birželio 2 d.
Vaikai, kurių tėvai emigravę, jau turi kodinį pavadinimą – gyvų tėvų našlaičiai. Augdami su seneliais ar vyresniais broliais, seserimis, jie dažniausiai būna kaip visi. Tik kartais nori daugiau dėmesio, atjautos, dažniau parneša prastus pažymius, skaudžiau išgyvena paauglystę. Rečiau atkreipiame dėmesį į tai, ką išgyvena vaikus palikę tėvai.Eilinis tautinis vakarėlis viename Čikagos (JAV) priemiestyje. Susirinkę čia gyvenantys lietuviai žiūri ekrane namo šeimininko įspūdžius iš kelionės po laukinę gamtą. Vėliau – muzika, gėrimai, šokiai, bendravimas.
Besišnekučiuojant apie...

Ką mei­lė su­jun­gė, am­žiaus skir­tu­mas neišs­kirs

2012 m. gegužės 26 d.
Poroms, kurias skiria dešimtmečiai, šiuolaikinė „tolerantiškoji“ visuomenė yra dar griežta. Nors ir sakome, kad mums vis vien, tačiau tėvai pyksta dėl dukrų, kurios draugauja su gerokai vyresniu vyru. Jam primeta – „viduramžio krizė“. Nebylus visuomenės teismas laukia ir moters, priglaudusios šalia gerokai jaunesnį vyrą.Jam – 63-eji. Jai – liepos pradžioje bus 40. Pažintis su šia pora įkvepia kiekvieną. Pamatai tiek daug rūpesčio vienas kitu. Tiek daug žmogiškos šilumos ir subtilaus humoro, jog pats užsimanai tokio kasdien visaverčio gyvenimo...

„Egiptietis manęs neužkariavo, bet sušildė širdį“

2012 m. gegužės 19 d.
Taip savo pusantrų metų santuoką su šešeriais metais jaunesniu egiptiečiu vadina 43-ejų šiaulietė Laima (tikrasis vardas redakcijai žinomas). Šiuo metu moteris pasiryžusi skirtis, tačiau sako: „Buvau laiminga kaip moteris, tik šiai sąjungai būtino lankstumo neišmokau“. Kuo ypatinga santuoka su kitataučiais?Prieš trejus metus pirmą kartą išvykusi su draugėmis atostogauti į Egiptą Laima patyrė kultūrinį šoką. Karštas klimatas, visiškai nesuprantama vietinių kalba, begalinis jų įkyrumas ir nuolatinis šurmulys.
Bet ilgainiui erzinantys dalykai ėmė traukti. „Nuo paauglystės...

Ir virtualiame pasaulyje skleidžiasi jausmai

2012 m. gegužės 12 d.
Iš pradžių jie vienas kitam buvo „Daivuse“ ir „Merkasz“ – priešininkai internetinėje kortų partijoje. Nei veido, nei amžiaus. Ir dėl lyties garantijų nebuvo. Viename internetiniame tinklalapyje jie tarpusavyje lošė kortomis, kol... sukūrė šeimą. Tikrą, ne virtualią.Šiauliečiai Daiva ir Virgilijus (pavardė redakcijai žinoma) yra laiminga šeima. Augina dvi dukras ir linksmai prisimena savo pažintį. Iki šiol juokauja, kad antrąją pusę ir vedybinę laimę jie išlošė kortomis.
Viskas prasidėjo prieš septynerius metus. Ji buvo studentė, o jis dar moksleivis...

"Vienas dirba už vieną, du – už tris"

2012 m. gegužės 5 d.
Šiauliečiai Artūras ir Vaiva Vidmantai pačių įkurtoje interjero dizaino studijoje „VaivArt“ dirba jau devynerius metus. Abu tikina: bendras darbas ir bendra buitis – gyvenimo būdas, kurio į kitą nekeistų. „Vienas dirba už vieną, du – už tris“, – abu labai mėgsta šį posakį. Kaip suderinti vyro ir žmonos vaidmenis su bendradarbių statusu?
„Mūsų šeimoje klausimo „Kur buvai?“ nėra“, – juokiasi Artūras. Vaiva džiaugiasi bendro darbo privalumais, pirmiausia, galimybe daugiau bendrauti tarpusavyje.
„Juk nekalbame nuolat apie darbą...

Ar meilė = santuoka?

2012 m. balandžio 28 d.
Juozas ir Sigita jau 18 metų gyvena kartu nesusituokę. Dabar Sigita sako supratusi, kad santuoka – bažnyčios sugalvotas ir valstybės perimtas įrankis žmonėms valdyti. Tikroji santuoka yra meilė.Tačiau taip ji galvojo ne visada.
Sigitos dabartinis gyvenimo palydovas prieš tai buvo vedęs. Su savo pirmąja žmona išgyveno vos kelis metus. Išsiskyrė, nors jau porą vaikų turėjo.
Turtą paliko žmonai, tačiau ji įvairiais būdais bando gauti naudos iš savo buvusiojo vyro ir nuteikinėja prieš jį vaikus.
„Aš iš jos vyro nenuviliojau, o tik pasiėmiau, kai šis...

Grąžinkite mano moterį...

2012 m. balandžio 21 d.
„Padėkit susigrąžinti moterį“, – meldžia 80-metis vyras, braukdamas ašarą redakcijoje. Jo 72 metų moterį atėmė jos vaikai.Petrui – jau 80 metų. Jis prieš 25-erius metus išsiskyrė su savo žmona. Kartais ją sutinka, tačiau ši išdidi – net nesisveikina.
Ilgai buvo vienišas ir nerado sau tinkamos. Pamatė iš jaunystės pažįstamą Janiną. Kadaise kartu dirbo. Jai – 72-eji. Moteris ryšėjo juodą skarelę. Neseniai buvo palaidojusi vyrą.
Netrukus abu susitiko šokiuose. Ne šiaip ten nuėjo, o vienas kito ieškojo. Vėliau sutarė gyventi kartu Janinos bute. Petro butas – mažytis...

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias