(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Mano laikraštis

Nuo lizdų iki spiečiaus

2011 m. birželio 3 d.
Šedbaruose (Kelmės rajonas) gyvenanti Dalia Galbuogienė su bitelėmis draugauti pradėjo nuo pažinties su savo vyru Antanu, profesionaliu bitininku. Nors daugelį metų dirba bibliotekininke, iki šiol įsitikinusi, kad jos siela — tik bitininkės. Galbuogiai laiko 15 bičių šeimų. Bityne darbų netrūksta. Šįsyk bitininkai išsiruošė į bityną plėsti lizdų, tačiau nė neįtarė, jog teks „sugauti“ ir spiečių. Ramus, saulėtas gegužės pabaigos rytas.
„Toks oras — pats tinkamiausias bityne darbuotis. Kai nelyja, vėjai nesiaučia, ir bitelės ramios. Be to, pas bitutes galima eiti...

Gražiadarbė pailsi prie darbelių ir gėlių

2011 m. birželio 3 d.
„Šiaulių krašto“ skaitytojos, Kutiškių bendruomenės narės iš Liutkiškių (Radviliškio rajonas) Laimos Masiliūnaitės namai — tarsi meno galerija. Sienos nukabinėtos įvairaus dydžio kryželiu siuvinėtais paveikslais, nuo lentynų žvelgia popierinės gulbės ir povai, šalia — gėlės, medžiai, kompozicijos iš karoliukų. Moteris sako, kad visą savo laisvalaikį ji skiria kūrybai. — Savo pirmą paveikslą išsiuvinėti kryželiu pabandžiau prieš septynerius metus. Tada po sunkios operacijos reikėjo atsigauti, reikėjo kažkokio veiksmo. Nieko nemokėdama ir nežinodama ėmiausi siuvinėjimo kryželiu...

Liūdesiui laiko nelieka

2011 m. birželio 3 d.
Šiaulių miesto pagyvenusių žmonių asociacijos pirmininkės pavaduotoja Neda Urlakienė „Šiaulių kraštą“ prenumeruoja apie penkiolika metų. Energinga, aktyviai asociacijos veikloje dalyvaujanti moteris šypsosi: nėra laiko sirgti, liūdėti ir senti.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją N. Urlakienė atskuba prieš susitikimą asociacijoje. Moters dienos — pilnos darbų, susitikimų ir naujų įspūdžių. Bet rytas prasideda skaitant „Šiaulių kraštą“. Perskaičiusi krašto naujienas, važiuoja į sodą.
„Laikraštį prenumeruoju, nes jame apžvelgiamas visas Šiaulių kraštas, daug rašoma apie Radviliškį. Aš — radviliškietė...

Prenumeratorė laikraščius skaito nuo pabaigos

2011 m. birželio 3 d.
Joniškietė „Šiaulių krašto“ prenumeratorė Stanislava Berklovienė laikraštį pradeda skaityti nuo pabaigos — receptų rubrikos. Kartais visam leidiniui nebeužtenka laiko, nes moteris turis begalę užsiėmimų: vadovauja parduotuvei, gyvūnų globos draugijai ir vaidina mėgėjų teatro „Žiburys“ trupėje. „Dėl laikraščių mūsų namuose vyksta karas: kas pirmas paims, — juokiasi Stanislava Berklovienė. — Kadangi pati esu naktinėtoja, visiška „pelėda“, kartais su „Šiaulių kraštu“ ant kelių užsnūstu. Būna, apie antrą, pusę trijų nakties.“
Ištikima prenumeratorė turi pomėgį visus laikraščius pradėti...

Norėtų skaityti žemaitiškai

2011 m. birželio 3 d.
Pirmieji šią vasarą „Šiaulių kraštą“ Akmenės rajone užsiprenumeravo Marija ir Vladas Vaitekūnai. Laikraštį nuolat skaito apie dešimtmetį. Šeima, kuri domisi žemaičių tarme, norėtų ja skaityti žiniasklaidoje. M. Vaitekūnienė vaikystėje gyveno Akmenės rajono Degimų kaime, kur tarp iš Rusijos caro laikais atkeldintų stačiatikių gyveno kelios žemaičių šeimos. Paskui ji mokėsi Žemaitijos sostine laikomuose Telšiuose.
Lyg į kraują įaugusią žemaičių tarmę M. Vaitekūnienė bandė paslėpti, kai pradėjo dirbti vaikų darželyje Naujojoje Akmenėje ir ėmė kalbėti tik literatūrine kalba. Bet tai truko kokius...

Gyvenimas tarp žirgų

2011 m. gegužės 6 d.
Diena su žirgų treneriais Jūrate ir Vygantu Prikockais.
Suskambus žadintuvui, Vygantas skubiai apsirengia ir išskuba į ūkininko Vytauto Čepaičio žirgyną Raudondvaryje (Radviliškio rajonas) apžiūrėti, ar kuri kumelė dar nesikumeliuoja. Pavasarį, kai kumelės veda jauniklius, jiedviem su Jūrate būna neramios naktys. Abu pasikeisdami eina budėti.
Suskambus žadintuvui, į žirgyną išeina Jūratė. Juodu yra sutarę: Vygantas budėti eis naktį, o Jūratė — paryčiais, kai jau ima brėkšti. Vienai naktį būti tuščiame pastate nejauku. Gerai, kad gyvena prie pat žirgyno...

Rapolas Šlivinskas apie receptus ir laikraštį

2011 m. gegužės 6 d.
Šiaulietis Rapolas Šlivinskas „Šiaulių kraštą“ skaito nuo pirmųjų numerių — daugiau nei dvidešimt metų. Šiemet pats tapo mūsų herojumi — skaitytojai jį išrinko mėnesio kulinaru. Daug kam patiko pono Rapolo „Dienos receptų“ skyreliui pasiūlyti „Cementinukai“ — koldūnai su bulvių įdaru.
Ponas Rapolas skaičiuoja, kad juodu su žmona Genovaite gamina keturias koldūnų rūšis: įprastus su mėsa, su varške, „cementinukus“ ir dar „lašinuočius“. Pastaruosius ypač mėgstanti Šlivinskų marti draugiškai priekaištavo uošviui, kad jų nepasiūlęs „Šiaulių kraštui“.
Ponas Rapolas „klaidą“ taiso ir mus vaišina...

Apie jausmus ir tikėjimą — poezijos kalba

2011 m. gegužės 6 d.
Jovaruose (Pakruojo rajonas) gyvenanti literatė Birutė Pažarauskienė yra išleidusi keturias knygas. Kūrybą pamėgusi moteris prisimena, kad pirmajam jos leidiniui pasaulį padėjo išvysti „Šiaulių kraštas“. 2007— aisiais peržiūrėjusi per ilgą laiką parašytas eiles, pajuto — laikas sudėti jas į rinktinę. Pinigais jovarietei buvo pasiruošę padėti artimieji, vertinę jos nuoširdžius posmus. Tačiau kas gali knygelę išleisti? „Šiaulių krašto“ Pakruojo redakcijos žurnalistai ilgametei prenumeratorei surado leidyklą.
B. Pažarauskienė rašo ne tik eilėraščius, bet ir prozą. Jos temos —...

Amarilių karalystė prenumeratorės namuose

2011 m. gegužės 6 d.
Buivydžių kaimo (Joniškio rajonas) gyventojos „Šiaulių krašto“ prenumeratorės Gitos Marijos Garbačiauskienės namų langai kiekvieną pavasarį nušvinta žydinčių amarilių raudoniu. Šiemet prasiskleidė iki 80 žiedų.
Gitos Marijos Garbačiauskienės specialybė — agronomė. Dirbo kolūkio pirmininko pavaduotoja, vėliau — vietos žemės ūkio bendrovės direktore. Moteris negali gyventi be gėlių. Namuose ant visų palangių, stalų rikiuojasi vazonai. Pavasarį tame augalų būryje ypač išsiskiria amariliai, kurių ryškiai raudonos, baltai raudonos žiedų taurės languose šviečia iš tolo.
Ant vienos palangės...

KONKURSAS BAIGĖSI, KONKURSAS PRASIDEDA

2011 m. gegužės 6 d.
Baigėsi pavasario konkursas „Pavasaris pro mano langą“. Ačiū visiems fotografams už jų įdomias nuotraukas. Išrinkome tris nuotraukas-nugalėtojas: — Elvino SKABEIKIO nuotr.

— Algirdo KONTRIMO nuotr.

— Gabrielės JUSEVIČIŪTĖS
Dėl prizų perdavimo skambinti tel. 591572.
Raimondo Kazlausko nuotr.

Jurgitos Petravičiūtės nuotr.

Simonos Petravičiūtės nuotr.

Audronės Gulbinaitės nuotr.

Šeduvos lopšelio-darželio nuotr.

Simonos Tarsevičiūtės nuotr...

Laikraštis — kasdien

2011 m. gegužės 6 d.
Akmenės rajono Dabikinės kaime gyvenanti buvusi mokytoja Virginija Trimailova kasdien atsiverčia „Šiaulių kraštą“, kurį prenumeruoja beveik nuo leidimo pradžios. „Pirmiausia skaitau straipsnius teisėtvarkos temomis“, — sako moteris. Ir iš karto paaiškina: sūnus yra policininkas, tad jo darbo aplinka ir domisi motina.
Kiekviename laikraščio numeryje skaito skyrelį „Dienos receptas“. Patikusius išsikerpa, kad galėtų pasinaudoti receptais virtuvėje. Kaip dienraščio prenumeratorė yra gavusi ir anksčiau spausdintų receptų knygelę „Gero apetito!“. Ją...

Širdžiai — „Atolankos“, rankoms — “Keturi kampai“

2011 m. gegužės 6 d.
Ona Stankienė iš Junkilų (Užvenčio seniūnija, Kelmės rajonas) „Šiaulių kraštą“ skaito nuo pat pirmojo numerio. „Greitai bėga laikas. Vadinasi, draugaujame jau daugiau kaip du dešimtmečius“, — šypsojosi moteris. Ona Stankienė gyvena apsupta muzikos. Smuiką virkdė jos mama, dainas traukė tėvelis. Pati dirba Užvenčio kultūros centre, Junkiluose vadovauja 11 vaikų ir 7 suaugusiųjų dainininkų bei muzikantų kolektyvams. Su seserimi Valerija Adomaitiene ir savo atžalomis susibūrė į šeimos ansamblį, jau aplankiusį ne vieną Lietuvos kampelį.
„Gal todėl, kad man labai artimi gražūs...

MOKYKLŲ NAUJIENOS

2011 m. gegužės 6 d.
Renginio dalyviai atliko populiarius rusų romansus, o „Rasos“ mokyklos šeštokai deklamavo linksmus pavasariškus rusų poetų eilėraščius. Atlikėjų pasirodymus lydėjo gitaros ir fortepijono garsai.
Žiūrovams ypač patiko J. Janonio gimnazijos moksleivių K. Alminskaitės ir G. Janušauskaitės pasirodymas. Meginos atliko V.Basnerio romansą apie baltąsias akacijas.
Vakarą paįvairino Šiaulių konservatorijos vokalistai, besirengiantys tapti šio žanro profesionalais.
Talentų šou sudrebino Šiaulių Lieporių gimnaziją. Šiemet jame dalyvavo jau ne tik lieporiškiai, bet...

Per šimtą metų atsirado vietos ir „Šiaulių kraštui“

2011 m. balandžio 1 d.
Žagarėje (Joniškio rajonas) gyvenanti, šį balandį 100 metų sukaktį švęsianti Stanislava Jurevič yra, ko gero, vyriausia arba viena vyriausių „Šiaulių krašto“ skaitytojų. Dabar jai laikraštį užsako kartu gyvenantys anūkai. Balandžio 12-ą dieną kartu su kosmonautais (minima Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena — aut. past.) Stanislava Jurevič švęs 100 metų jubiliejų.
„Negaliu patikėti, kad tiek išgyvenau“, — kraipo galvą moteris, šeimoje buvusi silpniausios sveikatos iš keturių augusių vaikų.
„Vis „lopomės“, pasveikstam, ir vėl gerai“, — už močiutę prabyla anūkė Indrė...

SUSIPAŽINKIME

2011 m. balandžio 1 d.
— ilgametė „Šiaulių krašto“ skaitytoja ir prenumeratorė, Kutiškių (Radviliškio rajonas) universalaus daugiafunkcio centro meninės raiškos, dailiųjų amatų ir literatų būrelių vadovė. Pirmą kartą meninius sugebėjimus pademonstravau buvusiame „Kelias į šviesą“ kolūkyje, piešdama diagramą „Piniginės pajamos“. Trijų, dešimties ir penkiasdešimties rublių kupiūros, nupieštos spalvotais pieštukais, diagramoje atrodė taip tikroviškai, jog kolūkio pirmininkas jas net perbraukė raudonu pieštuku.
Buvo laikas, kai meninius sugebėjimus demonstravau Diktariškio aštuonmetėje mokykloje. Kartu su viena mokytoja...

Treniruočių ir rungtynių ritmu

2011 m. balandžio 1 d.
Diena su Šiaulių krepšinio komandos „Šiauliai“ antruoju treneriu Vaidu Pauliukėnu.
Gimimo data: 1979-06-01
Gimimo vieta: Biržai
Ūgis: 191 cm.
Trečiadienis.
Į Šiaulių areną Vaidas Pauliukėnas atvyksta gerokai prieš treniruotės pradžią. „Labas rytas“, — su arenos darbuotojais žvaliai pasisveikina. Dėkoja už sveikinimus su pergale: išvakarėse po pratęsimo „Šiauliams“ pavyko palaužti Panevėžio „Techasą“. Kabinete persirengia „Šiaulių“ komandos apranga.
Ant darbo stalo — šakotis. Šį skanėstą žaidėjams tenka pirkti už...

Dvidešimt keturios valandos, stebint orą

2011 m. kovo 4 d.
Diena su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Šiaulių meteorologijos stoties stebėtoja Odeta Strumskiene. Šiaulių meteorologijos stotyje darbas vyksta nenutrūkstamai visą parą. Šiauliuose dirba keturios stebėtojos: į budėjimą einama kas ketvirta para.
„Atėjusi iš ryto pirmiausia nuodugniai patikrinu ankstesnės stebėtojos surašytus duomenis. Būna kartais, kad prisivelia klaidų, — paaiškina O. Strumskienė.
Trečiadienio naktį buvo rūkas, ryte — rūkana. Ant laidų — 1 milimetras šerkšno. Oro temperatūra — 5 laipsniai šalčio. Matomumas — 6 kilometrai. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 1...

Tarp darbų darbelių atranda laiko ir spaudai

2011 m. kovo 4 d.
Tarp darbų darbelių atranda laiko ir spaudai Kelmiškė Asta Žičkienė dirba lietuvių kalbos mokytoja Kelmės „Kražantės“ pagrindinėje mokykloje ir vadovauja dramos būreliui. Užsiėmimų verpete nepaliaujamai besisukanti moteris laikosi nerašytos, bet įpročiu tapusios taisyklės: kas dieną skaityti knygas ir laikraščius. „Šiaulių kraštui“ irgi skiriu savojo laiko dalelę“, — sakė mokytoja, laikraštį prenumeruojanti ne vienerius metus.
Mokytoja Asta Žičkienė, nors ir turinti daug užsiėmimų, skaito kas dieną.
„Man skaitymas — geriausias poilsis. Skaitau labai daug: ir...

KONKURSAS BAIGĖSI, KONKURSAS PRASIDEDA

2011 m. kovo 4 d.
Jai atitenka redakcijos prizas — leidyklos „Alma littera“ išleista knyga Dean Koontz „Didelis mažas gyvenimas. Atsiminimai apie linksmą šunį“.
Jai dovanojame Barbaros Berger knygą „Ar esame laimingi? 10 auksinių laimingo gyvenimo taisyklių“.
Autorei — Andreas Englisch „Jonas Paulius II. Karolio Voitilos paslaptis“.
Dėl prizų skambinti tel. Šiauliuose 591572, pasakysite, kaip juos greičiau ir patogiau jums perduoti.
Kovo mėnesį jau laukiame pavasario, ir sekame kiekvieną jo ženklą. Nufotografuokite, kokį...

GALERIJA

2011 m. kovo 4 d.
Baigė Pakruojo 1— ąją vidurinę mokyklą.
Studijavo Šiaulių universitete ekonomiką, buhalterė.
Augina penkiolikmetį sūnų Edviną.
Skaičiai neužgožė A. Šiukštienės polinkio menui, kuri ji perdavė ir sūnui, taip pat mėgstančiam piešti. Nuo 2006 metų A. Šiukštienė lanko Pakruojo suaugusiųjų dailės studiją, dalyvauja tautodailės, kitose grupinėse parodose. 2010 metais surengė personalinę parodą.
Dažniausias A. Šiukštienės kūrybos motyvas — gėlės, ypač aguonos. Tapo ir abstrakcijas, simbolistinius paveikslus. Dirba aliejumi bei pastele. Kūriniuose vyrauja ryškios spalvos...

Dienos populiariausi

Šiauliuose — keturios naujos parodos

2011 m. liepos 4 d.
daugiausiai komentuotas