(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Mano laikraštis

Laikraščio platintojui paklūsta virbalai

2010 m. balandžio 2 d.
Kazimierą Limantą Šiaulėnų seniūnijos (Radviliškio rajonas) žmonės pažįsta ne vien kaip „Šiaulių krašto“ platinimo tarnybos platintoją, bet ir kaip mezgėją. Ir viena, ir kita Kazimierui sekasi puikiai. Kai Šiaulėnų seniūnijoje prireikė platintojo, pirmasis „Šiaulių krašto“ platinimo tarnyboje dirbti pasisiūlė Repšių kaime gyvenantis Kazimieras Limantas.
Vėliau atsirado dar vienas pretendentas, ir kilo savotiškos varžytuvės: kurio ankstesnė patirtis ir gerosios savybės nulems?
Gal dėl tų „varžytinių“ ir pasklido kalbos, jog Kazimieras negali būti labai...

Kiaušinio lukštą gręžioja stomatologijos grąžtukais

2010 m. balandžio 2 d.
Alkiškiuose gyvenanti „Šiaulių krašto“ prenumeratorė Aldona Tenienė nėra girdėjusi, kad kas nors kitas šalyje stomatologijoje naudojamais grąžtukais gręžioja kiaušinių lukštus, kaip ji, ir sukuria meniškus dirbinius. Kaip tai pavyksta? Išgraviruoti įmanoma tik žąsies kiaušinio lukštą. Vištos kiaušinio lukštas yra per minkštas, todėl greitai sulūžinėja.
Naudoju elektrinį grąžtuką, kuris yra panašus į dantų gręžimo mašiną, tik už ją yra mažesnio galingumo. Tą įrankį nusipirkau sendaikčių turguje, ir naudoju iš stomatologų gaunamus nudėvėtus dantų grąžtukus.
Pirmiausia kiaušinio galuose išgręžiu po...

Penkiolika tūkstančių Genovaitės margučių

2010 m. balandžio 2 d.
Kelmiškė „Šiaulių krašto“ skaitytoja Genovaitė Bilienė prieš kiekvienas Velykas įvairiausiais raštais išdabina po kelis šimtus kiaušinių. Tai daro jau penkiasdešimt metų. Jeigu sudėtų visus per gyvenimą išmargintus velykaičius, jų susidarytų apie penkiolika tūkstančių. „Kiaušinius marginti pradėjau nuo dešimties metų, — pasakoja Genovaitė. — Mokiausi iš mamos. Ji prieš kiekvienas Velykas parnešdavo vaškinę žvakę, išlydydavome ir vašku ant kiaušinių piešdavome įvairiausių raštų.
Mokytoja paprašė atnešti į mokyklą margutį. Mano margintas buvo pripažintas gražiausiu. Nuo tada pakilo dar didesnis ūpas marginti ir margučius...

Nieko tokio ir... tiek daug

2010 m. balandžio 2 d.
Šiauliečiai menininkai muzikos studijos „Nieko tokio“ vadovai aktorė Jūratė Budriūnaitė ir muzikantas Vadimas Kamrazeris — ištikimi „Šiaulių krašto“ skaitytojai. Vadimas laikraštį prenumeruoja nuo pat jo leidimo pradžios, prenumeratą buvo nutraukęs tik trejiems metams, kai gyveno Izraelyje. Jūratė juokiasi: „Šiaulių kraštas“ jos gyvenime atsirado kartu su vyru.
Laikraštis yra tapęs menininkų šeimos gyvenimo dalimi: rytai prasideda skaitant spaudą. Jūratė šypsosi: kai vyras į darbą išeina anksčiau, laikraštį padeda ant stalo. O radęs sudominusį straipsnį ar rašinį apie...

Mokytoja tiki šviesos galia

2010 m. kovo 5 d.
Šiaulių mokytojų senjorų klubas „Šviesa“ vienija 64 narius, daugiau nei pusė iš jų — „Šiaulių krašto“ skaitytojai. Redakcija klubui yra padovanojusi devynias prenumeratas, mokytojams prenumeratoriams buvo suteikta nuolaidų. Klubo „Šviesa“ pirmininkė Aldona Žičkienė su bičiuliais mokytojais siekia skleisti šviesą konkrečiais darbais, pavyzdžiui, šiemet pražydins miesto Vytauto gatvę. Klubo „Šviesa“ pirmininkė Aldona Žičkienė sako, kad „Šiaulių krašto“ skaitytojų yra daugiau: klubo nariai dalijasi laikraščiu su kaimynais, draugais. Pirmininkė, savanoriškai lankydama garbaus...

Latvis lituanistas ėmėsi vertėjauti

2010 m. kovo 5 d.
Žemaitijoje dešimtmečius pedagogu ir švietimo įstaigose valdininku dirbęs lietuvių kalbos mokytojas Alfredas Stratas iš Naujosios Akmenės neužmiršo savo gimtosios latvių kalbos. Tapęs pensininku akmeniškis į lietuvių kalbą išvertė ir savo lėšomis išleido latvių rašytojo Janio Akuraterso knygelę „Kumečio bernioko vasara“. „Šiaulių krašto“ skaitytojas imtųsi ir kitų vertimų, jei kokia leidykla juos spausdintų iš savo lėšų. „Latviškai parašytoje Janio Akuraterso knygelėje „Kumečio bernioko vasara“ man pirmiausia buvo įdomu sužinoti, kaip prieš šimtą metų maždaug septyniolikmetis jaunuolis rinkosi...

Veikliam žmogui veiklos netrūksta

2010 m. kovo 5 d.
Micaičių (Šiaulių rajonas) ūkininkas, javų ir galvijų augintojas Antanas Bezaras sako nejaukiai pasijuntąs, jei kurią dieną kiek vėliau gauna „Šiaulių kraštą“. „Spaudą mėgstu paskaityti — sužinai geras naujienas, patarimus, kokia nauja mintis kartais kyla“, — sako ūkininkas. Antanas Bezaras, praėjusį penktadienį įvykusiame Lietuvos mėsinių galvijų auginimo ir gerinimo asociacijos ataskaitiniame susirinkime vėl buvo išrinktas jos prezidentu. Vienbalsiai. Kartu su juo į asociacijos tarybą išrinktas vienas stambiausių mėsinių galvijų augintojų šalyje ūkininkas Petras Barista nuo Kuršėnų...

Ilgametė laikraščio platintoja atsidės kelionėms dviračiu

2010 m. kovo 5 d.
15 metų „Šiaulių krašto“ laikraščio platintoja dirbusi Birutė Ūkanienė iš Kepalių kaimo (Joniškio rajonas) nuo šių metų sausio savo darbą perdavė jaunesniam kolegai. Išmėginimų nevengianti 63-ejų moteris žada atsidėti ilgiems važinėjimams dviračiu. Prieš porą metų taip ji aplankė gimines Mažeikiuose. Birutė Ūkanienė iš pašto dėžutės ištraukia „Šiaulių kraštą“ ir „Respubliką“. „Iš laikraščio platintojos pavirtau į prenumeratorę“, — šypsosi Kepalių kaime gyvenanti moteris, 15 metų dirbusi mūsų platinimo tarnyboje. Jos teritorija: Kepaliai, Mėdginai, Mielaičiai ir kurį laiką — Beržininkai — buvo apsukama ratu šešias dienas...

Vokiškas žvilgsnis: kur mes einame?

2010 m. vasario 5 d.
Šiauliuose gyvenantis evangelikų teologas Holger Lahayne „Šiaulių kraštą“ prenumeruoja beveik dešimtmetį. Puikiai lietuviškai kalbantis vokietis rytą pradeda perskaitydamas naujienas.
„Šiaulių kraštas“ — geras informacijos šaltinis, iš jo sužinau apie miesto įvykius, renginius, politines aktualijas“, — sako H. Lahayne.
Vyras rytais laikraščiui skiria 10— 15 minučių. Šypsodamasis prisipažįsta: žmona Rima laikraštį skaito daug intensyviau ir įdėmiau, domisi ne tik aktualijomis, bet ir žmonių istorijomis.
„Laikraštyje rašote apie viską, kas...

Prenumeratorė dalijasi ir knygomis, ir receptais

2010 m. vasario 5 d.
Žagarietė Zinaida Giedraitienė renka „Šiaulių krašto“ iškarpas, atsiliepia į skelbiamas akcijas — prieš porą metų ji dovanojo knygų vietos bibliotekai. Šiemet dovanų gavo ir ji -- prenumeratorių konkurse laimėjo kavinuką. „Šiaulių krašto“ prenumeratorė namuose saugo ne vieną laikraščio iškarpą su straipsniais apie pažįstamus žmones, organizacijas, Žagarės pagyvenusių žmonių kolektyvą „Švėtė“, kuriame pati dalyvauja. Aktyvi moteris dainuoja šiame ansamblyje, lanko bažnyčios chorą, randa laiko vietos kultūriniams renginiams. Ji sako negalinti gyventi užsidariusi, bendravimo, kultūros įvykių jai...

Per pusnynus — 40 kilometrų per valandą

2010 m. vasario 5 d.
„Šiaulių krašto“ platinimo tarnybos vairuotojo Povilo Radavičiaus darbo diena prasideda antrą valandą po vidurnakčio. O per šalčius tenka keltis dar anksčiau, kad sušildytų automobilį. Antrą valandą Povilas Radavičius važiuoja į Šiaulius. Čia trečią valandą iš spaustuvių atvežami leidiniai. Jų į „Opel Astrą“ Povilas prisikrauna apie penkis tūkstančius: keli tūkstančiai „Šiaulių krašto“ ir „Kelmės krašto“ egzempliorių, šalies dienraščių ir laikraščių, žurnalų. Pilnas automobilis. Šeštadieniais tenka važiuoti didesniu automobiliu, nes leidinių dar daugiau.
Iš Šiaulių Povilas rieda į Kelmės rajoną...

Optimizmo gūsiai iš Stefos ir Jono namų

2010 m. vasario 5 d.
Kukečių seniūnijoje Grimzelių kaime gyvenantys ūkininkai Stefa ir Jonas Guščikai „Šiaulių kraštą“ skaito nuo tada, kai jis pradėtas leisti. Per laikraštį jie sveikina anūkus, išsikerpa valgių receptų ir gydytojo patarimų. „Šiaulių kraštą“ užsisakėme metams. Taip pigiau — ir ramu, — pasakoja Stefa Guščikienė. — Anksčiau prenumeravome daug leidinių. Prastėjant ekonominei situacijai, jų vis mažiname. Tačiau nė minties nekyla atsisakyti „Šiaulių krašto“. Patys nuvažiuojame į pieno punktą jo pasiimti. Per pieno surinkėją laikraštį perduoda Kukečių platintoja.
Perskaitom nuo pirmo iki...

„Šiaulių krašto“ vienmetė Žaneta gyvena optimizmu

2010 m. sausio 8 d.
1990-ųjų lapkričio 20-ąją Šiaulių apskrities spaudos padangėje pasirodė pirmasis „Šiaulių krašto“ numeris. Tais pačiais metais, mėnesį ir dieną pirmu riksmu pasaulį pasveikino nauja Skaistgirio miestelio (Joniškio rajonas) gyventoja Žaneta Erminaitė.
Po dešimties metų mergaitė savo gimtadienį šventė Šiauliuose kartu su mumis ir kitais apskrityje tuo pačiu laiku gimusiais vaikais. Dabar ji — Šiaulių profesinio rengimo centro moksleivė, svajojanti tapti gera vadybininke arba dietologe.
19-metė Žaneta šiandien neprimena nedrąsios 10-metės mergaitės...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas