(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Rezonansas

Namelis niekada nepriklausė bažnyčiai

2014 m. liepos 10 d.
Šiaulių rajono Tarybos posėdyje nuskambėjo teiginys, jog pastatas Kuršėnuose, kuriame dar neseniai veikė rentgenas, praeityje priklausė bažnyčiai. Gerai žinantys miesto istoriją paneigia šį teiginį.
Savivaldybei priklausantį namelį Kuršėnuose, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gatvėje, Šiaulių rajono Taryba panaudos sutartimi perdavė Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo parapijos pastoraciniam centrui.
„Pagal teisingumą, tai tas pastatas priklausė bažnyčiai, tik sunku įrodyti dokumentais ir jį atgauti“, – Tarybos posėdyje teigė šios parapijos klebonas...

Tvorą teks pertverti

2014 m. gegužės 22 d.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas antradienį surašė administracinį teisės pažeidimo protokolą dėl aptverto miško Ventos regioniniame parke netoli Ventos miesto (Akmenės rajonas).„Šiaulių kraštas“ gegužės 14 dienos publikacijoje „Regioniniame parke – privati poilsio zona“ rašė, jog Ventos regioniniame parke privačią rekreacinę zoną sukūrė Akmenės rajone įtakingas verslininkas Andrius Mikelskis. Jam leista daugiau kaip 3,5 hektaro miško apsitverti ir laikyti kelis elnius. Prieš trejetą metų tokio pat leidimo prašė kita pilietė, tačiau negavo.
A...

Etikos komisiją sudomino pasivažinėjimai valdiškais automobiliais

2013 m. lapkričio 5 d.
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sekretoriato vadovas Tomas Čaplinskas „Šiaulių krašto“ paprašė tyrimui pateikti komisiją sudominusius straipsnius ("Skaitytojai mato valdiškus pasivažinėjimus“, 2013-10-30 ir „Valdiškos karietos: ir į darbą, ir į namus“, 2013-10-24), kuriuose buvo rašoma apie Šiaulių miesto ir rajono savivaldybių administracijų ir įstaigų vadovų pasivažinėjimus asmeniniais reikalais tarnybiniais automobiliais.
Rašėme, kad Šiaulių rajono tarybai nusprendus, nustatyta valdiškų automobilių stovėjimo vieta – tuos automobilius...

Klientui netikusį šaldytuvą pasiims parduotuvės vadovas

2013 m. balandžio 30 d.
Balandžio 23-ąją „Krašto žiniose“ straipsnyje „Kliento teisybės paieškos – sunkios“ rašyta apie tai, kaip Burnių kaimo gyventojas Juozas nusipirko baltarusišką šaldytuvą „Atlant“, tačiau nepatiko, kad labai garsiai „blerbė“ variklis.
Pradėjus ieškoti teisybės, pardavėjas atvežė kitą šaldytuvą. Tačiau kitas, pirkėjo nuomone, ryja per daug elektros.
Teisybės paieškų tęsti Juozas nebeturi jėgų.
Išspausdinus rašinį, į redakciją užsuko parduotuvės, iš kurios Burnių gyventojas pirko šaldytuvą su šaldikliu, vadovas. Prekybininkas panoro pareikšti ir savo nuomonę.
Jis...

Ministras Pirmininkas apie didmiesčius: reikia spartaus vystymosi

2013 m. sausio 11 d.
„Šiaulių krašto“ publikacijoje „Krenta didmiesčiai“ (2013 01 08), kurioje rašėme apie tai, kad ne tik Panevėžys, bet ir Šiauliai gali netekti didmiesčio statuso. To pasekmės būtų ne tik aukščiausių miesto vadovų algų mažėjimas, bet ir galbūt Europos sąjungos paramos mažėjimas.Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė, reaguodama į straipsnyje išsakytas mintis, teigia, kad didmiesčio statusą, kitaip vadinamą metropoliniu centru, savo nutarimu priima Seimas.
„Tam reikia ne tik didelio gyventojų skaičiaus, bet spartaus...

Skriau­dą dėl kei­čia­mų pa­va­di­ni­mų jau­tė ir Šau­kė­nų dva­ri­nin­kas

2012 m. gruodžio 17 d.
Perskaičius Reginos Musneckienės straipsnį „Ūkininkas nežino, kur gyvena“, paskelbtą „Šiaulių krašte“ 2012 metų gruodžio 7 dieną, kilo spontaniška mintis skaitytojams, Šaukėnuose gyvenantiems žmonėms ir jų valdininkams paskelbti Vilniuje archyve saugomą paskutiniojo Šaukėnų dvaro teisėto savininko Antano Aleksandro Nalenč-Gorskio prašymą – protestą, parašytą 1935 metų lapkričo mėnesį, ta pačia tema. Prašymo tekstas nė trupučio neredaguotas.
Sykiu, kaip ir Antanui Gorskiui, tenka apgailestauti dėl šiandien dirbtinai sukurtos problemos, kuri, deja, turės skaudžių pasekmių čia...

Po publikacijos apie Vitą – laiškas iš Jekaterinburgo

2012 m. gruodžio 12 d.
Praeitą šeštadienį „Šiaulių krašte“ rašyta apie Šiauliuose koncertavusį dainininką Vitą. Po publikacijos redakcija sulaukė Anastasijos Gornuškinos iš Jekaterinburgo (Rusijos) elektroninio laiško su padėkos žodžiais.Jekaterinburge gimusi ir iki šiol ten gyvenanti Anastasija – inžinierė, augina du sūnus – studentą ir moksleivį.
Vitą ir jo kūrybą moteris atrado 2004-aisiais, net tikslią datą prisimena – kovo 8-ąją. „Tą dieną pirmą kartą per televiziją pamačiau jo programą „Mano mamos dainos“ ("Pesni mojej mamy") ir... įkliuvau negrįžtamai“, – laiške redakcijai pasakoja...

Mama po kelerių metų tylos išgirdo sūnaus balsą

2012 m. lapkričio 21 d.
„Šiaulių krašte“ lapkričio 17 dieną išspausdinus rašinį „Ispanija prarijo du sūnus“, kražiškei Irenai Panasiuk pagaliau pavyko susisiekti su Ispanijon prieš devynerius metus išvykusiu sūnum Algirdu.Praėjusio šeštadienio „Šiaulių krašte“ straipsnyje „Ispanija prarijo du sūnus“ pasakota skaudi kražiškės Irenos Panasiuk gyvenimo istorija.
Prieš vienuolika metų išvyko dirbti į Ispaniją jos sūnus Viktoras, prieš devynerius metus brolio pėdomis pasekė ir jaunesnysis Algirdas. Šitiek laiko motina nematė sūnų. Jie nė karto nebuvo grįžę į Lietuvą.
Prieš metus mama sužinojo, jog nusižudė...

Kapavietė sutvarkyta

2012 m. lapkričio 3 d.
Praėjusį šeštadienį „Mūsų krašte“, publikacijoje „Netvarkomoje kapavietėje auga net medžiai“, rašyta apie tai, jog Radviliškyje, Vingėliškio gatvėje esančiose kapinėse, yra niekieno neprižiūrimas kapas, kuris jau sužėlė krūmais ir net medeliais. Jau kelis dešimtmečius kapo niekas netvarko.
Iki Visų Šventųjų dienos kapavietę pažadėjo sutvarkyti Radviliškio miesto seniūnija.
Seniūnija pažadą ištęsėjo – spalio 31-ąją kapavietėje buvo išrauti visi ten žėlę krūmai, iškastas nebemažas klevas, pabarstyta smėlio.
„Mūsų krašto“ inf.

Kokie idiotai uždarė mokyklą?!

2012 m. rugpjūčio 31 d.
Kokie idiotai uždarė mokyklą?!„Mano bičiulis p. Vitolis Urmonas iš Pakruojo atkreipė mano dėmesį į Jūsų straipsnį „Mokyklos užkaltais langais“. Tinklalapyje susiradau, išsispausdinau, perskaičiau.
Labai geras, taiklus, svarbiausia – gyvenimiškas, liečiantis tragišką mūsų tautos, lietuvių tautos, padėtį savojoje valstybėje, dėl kurios nepriklausomybės ji tiek daug kentėjo, kovojo, paaukojo šimtus tūkstančių savo tauriausių vaikų.
Ir štai kas: sava valstybė į lietuvių tautą spjauna. Mokyklos Grikpėdžiuose uždarymas gyvas pavyzdys. Norisi būti mandagiam, korektiškam...

Pacientui – 200 litų bauda

2012 m. liepos 21 d.
Liepos 7 dieną „Kelmės krašte“, straipsnyje „Pacientas susinervino. Gydytojai sugadintos iškilmės“ rašyta apie konfliktą ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.
Pasakota, jog vienas tytuvėniškis dėl skaudančios nugaros atvažiavęs į Kelmės ligoninės priėmimo skyrių iš medikų sulaukė priešiškos reakcijos, jam siūlyta eiti į polikliniką, nes tą dieną buvo atvykusi komisija priimti atnaujintą Priėmimo-skubios pagalbos skyrių.
Susinervinęs ir negalėdamas pakęsti skausmo pacientas keikęsis. Tai įžeidė skyriaus vedėją. Ji kreipėsi į policiją. O pacientas, vėliau vis dėlto sulaukęs...

Taisys europiniais pinigais padarytą broką

2012 m. birželio 2 d.
Baisogaloje už Europos Sąjungos pinigus rekonstruojant gatvę ir tiesiant vandentiekį gyventojams pridaryta žalos. Baisogalietis Mindaugas Gubilas pasiekė, kad jam kai kurie nuostoliai būtų kompensuoti ir ištaisytas darbo brokas.Šią savaitę Radviliškio rajono savivaldybės sudaryta komisija lankėsi Baisogaloje, J. Biliūno gatvėje. Komisija buvo nuvykusi tirti baisogaliečio M. Gubilo skundo.
M. Gubilas skundėsi, kad tiesiant gatvėje vandentiekio ir nuotėkų tinklus netinkamai buvo sutvarkytas drenažas. Dėl to, M. Gubilo teigimu, vanduo...

Kodėl vengiama priimti statybvietę

2012 m. gegužės 31 d.
Gegužės 15 „Krašto žiniose“ buvo išspausdinta publikacija „Nebaigto Žagarės vandentiekio dokumentų perdavimas stringa“, kurioje rašoma, kad darbų rangovas UAB „Pireka“ ( dabar UAB „LitCon") laiku neperdavė atliktų darbų dokumentų projekto vykdytojui UAB „Joniškio vandenys“. Redakcija pateikia UAB „LitCon“ parengtą informaciją.
2012 m. gegužės 9 d. 10 val. 30 min. prasidėjo objekto „Žagarės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“ sutarties šalių: užsakovo UAB „Joniškio vandenys“, Joniškio rajono savivaldybės ir rangovo UAB „LitCon“ atstovų...

Norinčių padėti atsiranda

2012 m. gegužės 16 d.
„Šiaulių kraštas“ rašė apie 16–metį Darių Šležą, kuriam gyvybiškai svarbi vibracinė liemenė. Vaikinui progresuoja lėtinis kvėpavimo nepakankamumas, plaučių bronchektazė. Trylikos vaikų šeima neturi galimybės įpirkti brangiai kainuojančią liemenę, todėl pagalbos ranką tiesia, kas gali. Rytoj Šiaulių kultūros centre įvyks labdaros koncertas.Iniciatyvos surengti labdaros koncertą ėmėsi Šiauliuose įsikūręs Moterų veiklos inovacijų centras (MVIC). Jo direktorė Salomėja Jasudienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad į gegužės 17 dieną 18 valandą miesto Kultūros centre vyksiantį koncertą „Gerumas gerumu sugrįžta“ dalija...

Baseinui tvarkyti rado pinigų

2012 m. gegužės 8 d.
Šiaulių miesto savivaldybės administracija rado lėšų Plaukimo mokyklos „Delfinas“ baseiniui tvarkyti. Dar šiemet skirs 40-60 tūkstančių litų. Kitais metais – iki 400 tūkstančių litų.
Lėšų suskubta ieškota po „Šiaulių krašto“ publikacijos apie avarinę baseino būklę.
Šiemet būtų sutvarkyta atplyšusi baseino dugno danga, kitais metais – stogas ir supelijusios sienos.
Šių metų biudžete lėšos baseinui tvarkyti nebuvo numatytos, todėl bus prašoma miesto Tarybos leidimo lėšas investuoti kitų metų biudžeto sąskaita.
„Šiaulių krašto“ inf.

Upe­lio van­duo iš­tir­tas no­simi

2012 m. balandžio 26 d.
Kaip rašė „Krašto žinios“ straipsnyje „Patvinęs Eglesis užterštas, o vandens mėginiai nereikalingi“ (2012 04 24), rajono aplinkosaugininkai jaučiasi tinkamai atlikę savo darbą. Tačiau kitaip jį vertina visuomenės ir valdžios atstovai.Prie patvinusio Eglesio nuvažiavę Savivaldybės vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Svajūnas Vilkas, Aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Augustinas Lenkutis nusprendė neimti vandens mėginių atlikti laboratoriniams tyrimams. Mat pasikliovė savo uosle ir galiausiai nustatė, kad teršalai esą natūralios...

Pedofilijos byla atskleidė teisėsaugos skaudulius

2012 m. balandžio 21 d.
R.Musneckienė. „Vaiko klyksmas prieš kaukėtą teisėtvarką“. „Kelmės kraštas“, 2012.04.11.
Niekaip negaliu ramiai matyti ir girdėti to, kas daroma su maža mergaite. Turiu tos mergaitės bendraamžę vaikaitę, todėl dar skaudžiau reaguoju į tą baisią netiesą. Žinau, kad vaikas visada, jei tik motinos veiksmai jo atžvilgiu neperžengia neįmanomų ribų, bus motinos pusėje. Jei vaiko klyksme tiek neapykantos motinai, vadinasi, motina padarė labai daug blogo savo vaikui.
Viena auginau dukrą, turėjau labai daug darbo, tačiau niekada neleidau dukros į...

Negaliu tylėti

2012 m. balandžio 14 d.
R.Musneckienė. „Vaiko klyksmas prieš kaukėtus dėdes“. „Kelmės kraštas“, 2012.04.11.
Niekaip negaliu ramiai matyti ir girdėti to, kas daroma su maža mergaite. Turiu tos mergaitės bendraamžę vaikaitę, todėl dar skaudžiau reaguoju į tą baisią netiesą. Žinau, kad vaikas visada, jei tik motinos veiksmai jo atžvilgiu neperžengia neįmanomų ribų, bus motinos pusėje. Jei vaiko klyksme tiek neapykantos motinai, vadinasi, motina padarė labai daug blogo savo vaikui.
Viena auginau dukrą, turėjau labai daug darbo, tačiau niekada neleidau dukros į...

Tarybos nariai užstojo direktorę

2012 m. kovo 31 d.
Kovo 28 dieną „Kelmės krašte“, straipsnyje „Švietimo reformos spąstuose“ rašyta apie rajono Tarybos narių ketinimus iš Pakražančio vidurinės mokyklos direktorės Nijolės Čepauskienės išieškoti dalį išlaidų, kurias valstybė ir mokykla patyrė, atleidus iš darbo Stulgių pradinio ugdymo skyriuje dirbusią mokytoją Palmirą Ivanauskienę.Mokytoja iš darbo atleista todėl, kad buvo panaikintas Stulgių pradinio ugdymo skyrius. Jai pasiūlytos mokytojos padėjėjos pareigos, tačiau P.Ivanauskienė su pasiūlymu nesutiko. Atleista iš darbo mokytoja direktorės sprendimą apskundė teismui. Teismas pripažino...

Policija Aukštelkėje sustiprino patruliavimą

2012 m. vasario 1 d.
Po „Šiaulių krašto“ publikacijos „Piemenys puola kaimą“ (2012 01 28) Šiaulių rajono policijos komisariato atstovė spaudai Alma Valančiūnienė pranešė, kad Aukštelkės kaime (Šiaulių rajonas) sustiprintas policijos patruliavimas.
Ikiteisminis tyrimas dėl nepilnamečių, kurie galėjo sumušti tris neįgalius Aukštelkės socialinių globos namų gyventojus, tęsiamas.

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas