(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Rezonansas

Kvietimas laikraštyje paskatino tikrintis plaučius

2010 m. balandžio 9 d.
Algirdas Gauronskis, Šiaulių apskrities tuberkuliozės ir plaučių ligų ligoninės gydytojas pulmonologas, publikacijoje „Tuberkuliozė guldo migrantus“, „Šiaulių kraštas“, 2010-03-23, įspėjo, kad emigrantai ir kelionių mėgėjai priskiriami rizikos grupėms, kurioms gresia pasigauti tuberkuliozę. Medikai kvietė parvykusius iš užsienio Velykų atostogų ar besiruošiančius važiuoti dirbti į užsienį nemokamai pasitikrinti dėl plaučių tuberkuliozės.
Publikacijoje rašyta, jog per du pastaruosius mėnesius į Šiaulių medikus kreipėsi keturi iš užsienio grįžę šiauliečiai, sergantys plaučių...

Gandrai turės saugesnius namus

2010 m. balandžio 3 d.
„Šiaulių kraštas“ kovo 30 dieną publikacijoje „Gandralizdis rūpi ne gamtininkams, o energetikams“ rašė, jog šiaulietė Viliūnė Švegždienė kelerius metus bergždžiai mina valdininkų slenksčius, kad kas nors padėtų nuo supuvusio medžio perkelti gandralizdį į saugesnę vietą. Bendrovės „VST“ Šiaulių skyrius iš karto sutiko padėti.
V. Švegždienės šeima gali ramiau atsikvėpti. Balandžio pirmąją moters kieme energetikai pastatė gelžbetonio stulpą su metaliniu lizdo pagrindu. Gandrai gali krauti naują būstą.
Ketvirtadienį po vidurdienio prie sodybos Žemojoje gatvėje...

Aplinkosaugininkams žalsvi varvekliai neįdomūs

2010 m. kovo 17 d.
Publikacijoje „Spalvoti varvekliai apnuogino teršėją“ (“Šiaulių kraštas“, 2010-02-24) rašyta apie melsvos ir žalsvos spalvos varveklius, aplipusius buvusioje Šiaulių „Elnio“ teritorijoje įsikūrusios šiauliškės odų perdirbimo bendrovės „TDL oda“ odų valymo įrengimų cecho sienas. Šalia įsikūrusių įmonių darbuotojai redakcijai skundėsi kenčiantys smarvę ir su nerimu laukiantys pavasario: kas ten ištirps? Lankantis įmonėje, paaiškėjo, jog gamybinės nuotekos prateka pro skilusias patalpų sienas. Jos per šalčius ir sustingo į varveklius.
Prieš tris savaites Gediminas Cinkutis, Šiaulių...

Protestuojai Vyriausybei kelia šypseną

2010 m. sausio 22 d.
„Šiaulių kraštas“ rašė, jog akcijos dalyviai reikalavo nušalinti nuo kiaulidžių problemų sprendimo Ministro Pirmininko kanclerį Deividą Matulionį.
Ministro Pirmininko spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriame stebimasi, kad vos pradėjusi darbą Ministro Pirmininko sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja D. Matulionis, sulaukė nepasitenkinimo.
Teigiama, jog esą keli Žaliųjų judėjimui atstovaujantys darbo grupės nariai prie Vyriausybės surengė akciją. Jie įteikė prašymą darbo grupės vadovu paskirti asmenį, kurio nešališkumas ir kompetencija nekeltų jokių abejonių...

Pasiūlymas dėl čiuožyklos iš švedų patirties

2010 m. sausio 11 d.
Jau senokai brendo mintis pasidalyti su jumis, kaip švedai organizuoja lengvai prieinamas pramogas ir malonumus visiems netingintiems. Manau, kad ir Šiauliams nereikėtų dviračio išradinėti, o tiesiog protingai panaudoti tai, kas yra panosėje, beveik miesto centre.
Na, bet prie reikalo. Užšalus ežerams Švedijoje, kiekvienos savivaldybes garbės reikalas įrengti čiuožimo trasas. Daroma tai paprastai: mažas traktoriukas nuvalo 3— 4 metrų, keliu km ilgio juostą ir trasa baigta! Jei tai savaitgalis, į vietas, kur daugiausia...

„Snoras“ grįžo į Šeduvą

2010 m. sausio 9 d.
Bankas „Snoras“ į Šeduvos (Radviliškio rajonas) miestą gražino taupomąjį skyrių „Snoriuką“. Pasak banko „Snoras“ Šiaulių filialo direktoriaus Vidmanto Šulčiaus, „Snoriukas“ Šeduvoje sumontuotas vakar, o darbą pradės pirmadienį, sausio 11 dieną.
„Lapkričio mėnesį dar turėjome nemažai abejonių dėl banko veiklos Šeduvoje, tačiau atgarsiai iš gyventojų ir tai, kad žmonės ir be banko paslaugų likusių įmonių atstovai kreipėsi į „Šiaulių kraštą“, parodė, jog bankas Šeduvoje reikalingas“, — sakė V. Šulčius.
Direktorius taip pat pasidžiaugė, jog Šeduvos seniūnija bei Radviliškio rajono...

Prokuratūra atsisakė ginti viešąjį interesą

2009 m. gruodžio 14 d.
Šiaulių apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Dabužinskienė, išnagrinėjusi Šiaulių miesto Margių gatvės 27-ojo ir 28-ojo gyvenamųjų namų gyventojų prašymus ištirti, ar bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ mobiliojo ryšio stotis po jų langais pastatyta teisėtai, priėmė nutarimą atsisakyti kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo.
Šiaulių visuomenės sveikatos centras parengė statinio projektavimo dokumentų vertinimo pažymą, kurioje nurodė, jog statybos techninis projektas atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.
Konstatuojama, jog...

Dėl antenų kreiptasi į prokuratūrą

2009 m. lapkričio 2 d.
Praėjusį rugpjūtį Šiauliuose, Zoknių mikrorajone, po gyventojų langais, pradėta statyti mobiliojo radijo ryšio stotis jau sumontuota. Projektą įgyvendina akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“.
Išsigandę dėl savo ir vaikų sveikatos, žmonės piktinosi, kad jų nuomonės, ar sutinka gyventi po antenomis, niekas neklausė. Apie tai rašyta publikacijoje „Gyventi po antenomis žmonės nenori,“ (2009-09-05, „Šiaulių kraštas“).
Laisvydas Rudžianskas, projekto įgyvendinimo vadovas, atstovaujantis akcinei bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“, „Šiaulių kraštą“...

Pagaliau išsivadavo nuo rinkliavos

2009 m. rugpjūčio 20 d.
Šiaulietis Algirdas Čekanauskas pagaliau gali lengviau atsikvėpti. Vyriškis atleistas nuo atliekų rinkliavos už garažą, kuriuo nesinaudoja jau šešeri metai.
Apie A. Čekanausko kryžiaus kelius, kaip šis neįgalus žmogus negali išsivaduoti nuo rinkliavos, „Šiaulių kraštas“ rašė liepos pradžioje (“Šiukšlių rinkliavos įkaitas“, 2009-07-07).
Garažu nesinaudojančiam vyrui teko parašyti septynis prašymus, kad būtų atleistas nuo rinkliavos. Nei Savivaldybė, nei ŠRATC nereagavo, atsirašinėjo formaliai, kad rinkliava yra visuotinė ir privaloma...

Riešutai nesugedę

2009 m. rugpjūčio 13 d.
Skaitytoja skundėsi, kad viename prekybos centre nusipirko įtartinų išgliaudytų lazdyno riešutų („Šiaulių kraštas“, 2009-08-10, „Riešutai“). Plovė kelis kartus, tačiau vanduo buvo labai murzinas, todėl nedrįso riešutų valgyti ir pranešė Maisto ir veterinarijos tarnybai. „Šiaulių kraštui“ paskambino šios tarnybos Maisto skyriaus vedėja Audronė MIKALAUSKIENĖ ir pranešė, kad riešutai buvo tiriami. Iš tikrųjų, plaunant riešutus, vanduo nusidažė rusvai. Pasak specialistės, tai augalinės paties išgliaudyto riešuto priemaišos, nekeliančios pavojaus. Priemaišų kiekis neviršija normos. „Nei pelėsių...

Šiaulių universiteto nereikia laidoti

2009 m. liepos 27 d.
„Daug ir įvairių minčių išsakyta apie vykstančią aukštojo mokslo reformą. Delfi publikuotas LR Prezidentės patarėjos Virginijos Būdienės pasisakymas apie aukštojo mokslo iš dalies pasiteisinusį eksperimentą ir ypač apie regioninius universitetus.
LR Prezidentės patarėja V. Būdienė iš tiesų pasakė daug gražių minčių. Visiškai pritariame, kad regioniniams universitetams reikia ir to regiono pagalbos. Šiaulių universitetas labai intensyviai dirba ta linkme.
Tačiau labai nustebino patarėjos mintis, kad Šiaulių universitetui tai turbūt paskutinis skambutis — ypač kai...

Regioniniams parkams liepta sutaupyti 20 procentų

2009 m. birželio 6 d.
Aplinkos ministerijoje apsispręsta dėl regioninių parkų likimo. Visų regioninių parkų direkcijų nutarta nebejungti, tačiau liepta sutaupyti 20 procentų biudžeto, o tai reiškia, kad dalis parkų darbuotojų neteks darbo.
Vakar „Šiaulių kraštas“ (“Interesų taikiklyje — regioniniai parkai“) rašė apie grėsmes ir interesus saugomose teritorijose, jeigu parkai bus apjungti, nebeliks jų vadovų, buhalterijų.
Kurtuvėnų regioninio parko direktorius Rimvydas Tamulaitis, ketvirtadienį dalyvavęs ir Saulėlydžio komisijos, ir Saugomų teritorijų valdymo tobulinimo darbo grupės posėdžiuose...

Po šiukšlininkų audito — tyla

2009 m. birželio 6 d.
Praėjusią savaitę „Šiaulių kraštui“ (2009 05-27 „Auditas šiukšlininkus pričiupo švaistant lėšas“) paviešinus betvarkę Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) veikloje, kol kas tyla. Nors atsakingi pareigūnai komentavo, kad po audito išvadų ŠRATC vadovui Regimantui Vėgelei gali grėsti atleidimas iš darbo.
Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ŠRATC valdybos narys Gintautas Mikučiauskas sakė, kad praėjusią savaitę vyko ŠRATC valdybos posėdis. „Įmonė pateikė savo paaiškinimus dėl audito išvadų, valdyba nagrinėjo. Birželio 11 dieną vyks visuotinis ŠRATC...

Mero patarėja kavinėje nebedirba

2009 m. birželio 3 d.
Naujoji Šiaulių miesto mero patarėja Danguolė Martinkienė atleista iš UAB „Senoji smuklė“ valdomos kavinės „Kapitonas Morganas“ direktorės pareigų.
D. Martinkienė, jos pačios teigimu, pati parašė prašymą atleisti iš kavinės direktorės pareigų. „O UAB „Senoji smuklė“ valdyba patenkino mano prašymą ir aš nuo birželio 2 dienos kavinėje nebedirbu“, — „Šiaulių kraštui“ teigė D. Martinkienė.
Iš kavinės direktorės pareigų D. Martinkienei teko trauktis po to, kai „Šiaulių kraštas“ vakar paviešino, kad naujoji Šiaulių mero patarėja įsigudrino įsidarbinti mero patarėja už 3610 litų atlyginimą per...

Automobilių aikštelė kieme nebeplanuojama

2009 m. kovo 17 d.

Publikacijoje „Požeminiam planui atseikės milijoną litų“, (“Šiaulių kraštas, 2009-02-04) rašyta apie Šiaulių miesto savivaldybės planus miesto centrinėje dalyje įrengti 16 požeminių ir antžeminių automobilių stovėjimo aikštelių.
Specialųjį aikštelių išdėstymo planą rengusi vilniškė bendrovė „Statybos strategija“ vieną bendro naudojimo aikštelę numatė įrengti ir P. Višinskio gatvės 32-ojo daugiabučio kieme, iškirtus medžius po gyventojų langais.
Vasario mėnesį, nešini projektuotojų medžiaga, gyventojai atėjo į „Šiaulių kraštą“. Prašė padėti išsiaiškinti, ar sprendimas dėl aikštelės yra galutinis. Prašydami po...

Skaitytojai siūlė pagalbą

2009 m. kovo 12 d.
Publikacijoje „Ir be darbo, ir be šypsenos“ (“Šiaulių kraštas“, 2009-03-09), rašyta apie moterį, trečias mėnuo gyvenančią be darbo, be pajamų. Sutikdama savo noru išeiti iš darbo, šiaulietė pasirašė sau nuosprendį: kito darbo nėra, o pašalpos jai nepriklauso.
Be darbo likusios moters istorija sujaudino skaitytojus. Nepaisydami sunkmečio, žmonės Rasai siūlė ir pinigų, ir maisto. Viena pensininkė iš Kuršėnų pasiūlė tris šimtus litų, šiaulietė Violeta bei Steponu prisistatęs vyriškis iš Kelmės rajono — maisto produktų.
„Kai perskaičiau, naktį nemiegojau, vis galvojau, kuo galėčiau...

Bendruomenė nepatenkinta šiukšlininkų diktatu

2009 m. sausio 27 d.
Šiaulių rajono visuomeninės organizacijos „Gruzdžių bendruomenė“ tarybos pirmininkas
2009 metų sausio 19 dienos „Šiaulių krašto“ publikacija „Mokesčius augina, o algas dangsto“ iškelia aktualią Pakulmušių kaimo (Šiaulių rajonas) problemą. Dauguma rajono gyventojų, o ypač mūsų bendruomenės žmonės nesupranta, kaip galima nustatyti rinkliavą už tam tikros paslaugos atlikimą, jeigu ji neatliekama arba jos reikia mažesnės apimties?
„Gruzdžių bendruomenės“ taryba 2008-04-15 raštu kreipėsi į Šiaulių rajono savivaldybės tarybą dėl rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir...

Advokatai gins nemokamai

2009 m. sausio 21 d.
Atsiliepdami į sausio 20-osios „Šiaulių krašto“ publikaciją „Minią išprovokavo šūviai“, grupė advokatų pareiškė nemokamai atstovausiantys įtarimų sulaukusiems žmonėms. Kad nenukentėtų nekalti asmenys, neatlygintinai atstovauti bei ginti pasiruošę advokatai Rimas Andrikis, Valdas Bliujus, Romaldas Brilius, Edmundas Budvytis, Juozas Čivilis, Vytenis Dziegoraitis, Saulius Juzukonis, Raimundas Lideika, Adomas Liutvinskas, Remigijus Merkevičius, Liudvika Meškauskaitė, Rolandas Misius, Vytautas Sviderskis ir Saulius Zakarevičius.
Lietuvos...

REZONANSAS

2008 m. gruodžio 24 d.
Po publikacijos Lina Kazlauskienė kreipėsi į redakciją. Ji sakė, jog gelbėjimo darbai truko daugiau nei 4 valandas.
„Toks Savivaldybės bei kelininkų abejingumas man kainuos apie 1500 litų. Laimei, tai tik pinigai. Beje, tą dieną, kai įvyko incidentas su automobiliais, bendrovės „Specializuotas transportas“ barstytuvas pravažiavo, bet ne mūsų, o gretima gatve. Matyt, pabijojo pats griovyje atsidurti.“
Griovys, į kurį nuslydo automobiliai, yra pakankamai gilūs. L. Kazlauskienės žiniomis, jis buvęs pagilintas, tiesiant vamzdžius...

Gyventojai jau turi vandens kolonėlę

2008 m. lapkričio 29 d.
Šiaulių Paprūdžio ir dalies J. Kalinausko gatvių gyventojai vėl džiaugiasi vandeniu iš kolonėlės. Apie šio rajono žmonių vargus „Šiaulių kraštas“ rašė ne kartą (“Švelnus šantažas auksiniame rajone“, 2008-08-21, „Savivaldybė grąžins vandenį“, 2008-11-25).
Panaikinus prie jų namų esančią kolonėlę gyventojai buvo priversti vandenį tampyti kone kilometrą iki namų — iš kitame kvartalo gale esančios kolonėlės.
Prašydami sugrąžinti vandenį, gyventojai dar vasarą kreipėsi į Savivaldybę. Nepavykus nieko pasiekti, sugrąžinti vandenį žadėjo tuo metu į Seimą kandidatavęs Andrius Šedžius.
Bet...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas