(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Rezonansas

Regioniniams parkams liepta sutaupyti 20 procentų

2009 m. birželio 6 d.
Aplinkos ministerijoje apsispręsta dėl regioninių parkų likimo. Visų regioninių parkų direkcijų nutarta nebejungti, tačiau liepta sutaupyti 20 procentų biudžeto, o tai reiškia, kad dalis parkų darbuotojų neteks darbo.
Vakar „Šiaulių kraštas“ (“Interesų taikiklyje — regioniniai parkai“) rašė apie grėsmes ir interesus saugomose teritorijose, jeigu parkai bus apjungti, nebeliks jų vadovų, buhalterijų.
Kurtuvėnų regioninio parko direktorius Rimvydas Tamulaitis, ketvirtadienį dalyvavęs ir Saulėlydžio komisijos, ir Saugomų teritorijų valdymo tobulinimo darbo grupės posėdžiuose...

Po šiukšlininkų audito — tyla

2009 m. birželio 6 d.
Praėjusią savaitę „Šiaulių kraštui“ (2009 05-27 „Auditas šiukšlininkus pričiupo švaistant lėšas“) paviešinus betvarkę Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) veikloje, kol kas tyla. Nors atsakingi pareigūnai komentavo, kad po audito išvadų ŠRATC vadovui Regimantui Vėgelei gali grėsti atleidimas iš darbo.
Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ŠRATC valdybos narys Gintautas Mikučiauskas sakė, kad praėjusią savaitę vyko ŠRATC valdybos posėdis. „Įmonė pateikė savo paaiškinimus dėl audito išvadų, valdyba nagrinėjo. Birželio 11 dieną vyks visuotinis ŠRATC...

Mero patarėja kavinėje nebedirba

2009 m. birželio 3 d.
Naujoji Šiaulių miesto mero patarėja Danguolė Martinkienė atleista iš UAB „Senoji smuklė“ valdomos kavinės „Kapitonas Morganas“ direktorės pareigų.
D. Martinkienė, jos pačios teigimu, pati parašė prašymą atleisti iš kavinės direktorės pareigų. „O UAB „Senoji smuklė“ valdyba patenkino mano prašymą ir aš nuo birželio 2 dienos kavinėje nebedirbu“, — „Šiaulių kraštui“ teigė D. Martinkienė.
Iš kavinės direktorės pareigų D. Martinkienei teko trauktis po to, kai „Šiaulių kraštas“ vakar paviešino, kad naujoji Šiaulių mero patarėja įsigudrino įsidarbinti mero patarėja už 3610 litų atlyginimą per...

Automobilių aikštelė kieme nebeplanuojama

2009 m. kovo 17 d.

Publikacijoje „Požeminiam planui atseikės milijoną litų“, (“Šiaulių kraštas, 2009-02-04) rašyta apie Šiaulių miesto savivaldybės planus miesto centrinėje dalyje įrengti 16 požeminių ir antžeminių automobilių stovėjimo aikštelių.
Specialųjį aikštelių išdėstymo planą rengusi vilniškė bendrovė „Statybos strategija“ vieną bendro naudojimo aikštelę numatė įrengti ir P. Višinskio gatvės 32-ojo daugiabučio kieme, iškirtus medžius po gyventojų langais.
Vasario mėnesį, nešini projektuotojų medžiaga, gyventojai atėjo į „Šiaulių kraštą“. Prašė padėti išsiaiškinti, ar sprendimas dėl aikštelės yra galutinis. Prašydami po...

Skaitytojai siūlė pagalbą

2009 m. kovo 12 d.
Publikacijoje „Ir be darbo, ir be šypsenos“ (“Šiaulių kraštas“, 2009-03-09), rašyta apie moterį, trečias mėnuo gyvenančią be darbo, be pajamų. Sutikdama savo noru išeiti iš darbo, šiaulietė pasirašė sau nuosprendį: kito darbo nėra, o pašalpos jai nepriklauso.
Be darbo likusios moters istorija sujaudino skaitytojus. Nepaisydami sunkmečio, žmonės Rasai siūlė ir pinigų, ir maisto. Viena pensininkė iš Kuršėnų pasiūlė tris šimtus litų, šiaulietė Violeta bei Steponu prisistatęs vyriškis iš Kelmės rajono — maisto produktų.
„Kai perskaičiau, naktį nemiegojau, vis galvojau, kuo galėčiau...

Bendruomenė nepatenkinta šiukšlininkų diktatu

2009 m. sausio 27 d.
Šiaulių rajono visuomeninės organizacijos „Gruzdžių bendruomenė“ tarybos pirmininkas
2009 metų sausio 19 dienos „Šiaulių krašto“ publikacija „Mokesčius augina, o algas dangsto“ iškelia aktualią Pakulmušių kaimo (Šiaulių rajonas) problemą. Dauguma rajono gyventojų, o ypač mūsų bendruomenės žmonės nesupranta, kaip galima nustatyti rinkliavą už tam tikros paslaugos atlikimą, jeigu ji neatliekama arba jos reikia mažesnės apimties?
„Gruzdžių bendruomenės“ taryba 2008-04-15 raštu kreipėsi į Šiaulių rajono savivaldybės tarybą dėl rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir...

Advokatai gins nemokamai

2009 m. sausio 21 d.
Atsiliepdami į sausio 20-osios „Šiaulių krašto“ publikaciją „Minią išprovokavo šūviai“, grupė advokatų pareiškė nemokamai atstovausiantys įtarimų sulaukusiems žmonėms. Kad nenukentėtų nekalti asmenys, neatlygintinai atstovauti bei ginti pasiruošę advokatai Rimas Andrikis, Valdas Bliujus, Romaldas Brilius, Edmundas Budvytis, Juozas Čivilis, Vytenis Dziegoraitis, Saulius Juzukonis, Raimundas Lideika, Adomas Liutvinskas, Remigijus Merkevičius, Liudvika Meškauskaitė, Rolandas Misius, Vytautas Sviderskis ir Saulius Zakarevičius.
Lietuvos...

REZONANSAS

2008 m. gruodžio 24 d.
Po publikacijos Lina Kazlauskienė kreipėsi į redakciją. Ji sakė, jog gelbėjimo darbai truko daugiau nei 4 valandas.
„Toks Savivaldybės bei kelininkų abejingumas man kainuos apie 1500 litų. Laimei, tai tik pinigai. Beje, tą dieną, kai įvyko incidentas su automobiliais, bendrovės „Specializuotas transportas“ barstytuvas pravažiavo, bet ne mūsų, o gretima gatve. Matyt, pabijojo pats griovyje atsidurti.“
Griovys, į kurį nuslydo automobiliai, yra pakankamai gilūs. L. Kazlauskienės žiniomis, jis buvęs pagilintas, tiesiant vamzdžius...

Gyventojai jau turi vandens kolonėlę

2008 m. lapkričio 29 d.
Šiaulių Paprūdžio ir dalies J. Kalinausko gatvių gyventojai vėl džiaugiasi vandeniu iš kolonėlės. Apie šio rajono žmonių vargus „Šiaulių kraštas“ rašė ne kartą (“Švelnus šantažas auksiniame rajone“, 2008-08-21, „Savivaldybė grąžins vandenį“, 2008-11-25).
Panaikinus prie jų namų esančią kolonėlę gyventojai buvo priversti vandenį tampyti kone kilometrą iki namų — iš kitame kvartalo gale esančios kolonėlės.
Prašydami sugrąžinti vandenį, gyventojai dar vasarą kreipėsi į Savivaldybę. Nepavykus nieko pasiekti, sugrąžinti vandenį žadėjo tuo metu į Seimą kandidatavęs Andrius Šedžius.
Bet...

Rezonansas

2008 m. spalio 14 d.
Radviliškio rajono gyventoja Vitalija Masilionienė redakcijoje ieškojo pagalbos, kad „Labos“ stotelėje traukinio laukiantiems keleiviams būtų pastatytas prieglobstis nuo lietaus ir sniego.
Moteris pasakojo, kad toje vietoje (pirma stotelė už Šeduvos link Panevėžio) dar prieš porą metų stovėjo medinė geležinkelio stotis. Ji net buvusi naujai suremontuota, perdažyta.
„Gražiausios stoties prieš porą metų nebeliko. Keleiviams nepaliko jokios senos pastogės ir nepastatė naujos, kad žmonėms nelytų ant galvos ir nesnigtų“, — bėdojosi V...

Išeitis yra

2008 m. spalio 9 d.
„Sodros“ Šiaulių skyriaus direktorius Leonas Strazdauskas atsiliepė į publikaciją „Negali išeiti iš darbo, nes neranda darbdavio“ (“Šiaulių kraštas“, 2008-10-02). Straipsnyje aprašyta situacija, kaip kelmiškis nori išeiti iš darbo Klaipėdoje įsikūrusioje bendrovėje, tačiau nei jam, nei Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriui nepavyksta rasti įmonės ir darbdavio. Ką daryti? — Tarp įvairių instancijų besiblaškančiam žmogui siūlome paprastą išeitį. Galbūt tai padės ir kitiems, kurie nežino, ką daryti, jei nebeveikianti įmonė darbuotojus paliko neatleistus. Pirmiausia žmogus gali...

Aistros dėl gamyklos nerimsta

2008 m. rugpjūčio 18 d.
Radviliškio mieste nerimsta aistros, kurias sukėlė bendrovės „Eurovia Lietuva“ ambicijos miesto ribose statyti asfaltbetonio gamyklą.
Apie Vilniuje registruotos uždarosios akcinės bendrovės „Eurovia Lietuva“ ketinimus Radviliškyje statyti asfaltbetonio gamybos ir pardavimo įmonę „Šiaulių kraštas“ rašė rugpjūčio 12 dieną publikacijoje „Mieste statys asfaltbetonio gamyklą“. Publikacija sulaukė rezonanso. Redakcijai skambinę radviliškiečiai sakė darysią viską, kad tik miesto ribose neatsirastų taršą galinti kelti gamykla.
Gyventojų prašymas su 30-ia...

Direktorių bausti turės viršininkas

2008 m. rugpjūčio 12 d.
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė įvertino Kuršėnų vaikų globos namų administracijos ir Šiaulių rajono policijos komisariato pareigūnų veiklą ieškant dingusios nepilnametės globotinės. Keturiolikmetė buvo prapuolusi tris dienas. Per tą laiką ji spėjo nusigauti iki Talino (Estija).
Apie dingusią Kuršėnų vaikų globos namų auklėtinę „Šiaulių krašte“ rašyta 2008-07-11 dieną publikacijoje „Dingusios auklėtinės ieškota telefonų skambučiais“.
R.M. iš Globos namų išėjo liepos 5 dieną 18 valandą. Iki 21 valandos jos ieškota tose vietose, kuri ji galėjo lankytis. Neradus ir nesulaukus...

REZONANSAS

2008 m. rugpjūčio 6 d.
Šiauliečio pastabą perdavėme Vidmantui Dagiui, Šiaulių miesto savivaldybės Saugaus eismo komisijos sekretoriui, šis žadėjo pasiūlymus pateikti liepos 31 dienos komisijos posėdžyje.
Pasidomėjome, ką komisja nutarė.
Pasak V. Dagio, šioje vietoje nuspręsta greitį apriboti iki 50 km/h ir su bendrove „Gatvių apšvietimas“ bus derinama, kur patogiau įrengti greitį ribojančius ženklus.
Taip pat nuspręsta blogai matomo pastatomo perėjos ženklo mėlyną foną pakeisti ryškesniu geltonu.

Audito išvados: apskritys nepakankamai užtikrino DOSAAF turto priežiūrą

2008 m. birželio 13 d.
Audito išvados: apskritys nepakankamai užtikrino DOSAAF turto priežiūrą Šiaulių apskrityje inventorizacijos metu apžiūrėjus visą nekilnojamąjį turtą ir kai kuriuos kitus turto vienetus, nustatyta, kad ne visas administracijų patikėjimo teise valdomas buvusios SDAALR turtas faktiškai yra jo buvimo vietoje.
Neapskaitytos ir pažeidžiant Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registro įstatymą Nekilnojamojo turto registre neužregistruotos praktinio važiavimo aikštelės Šiauliuose, Dubijos gatvėje 79, ir Durpyno gyvenvietėje, Radviliškio...

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas