(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Komentarai, nuomonės

Jei dabar kažkam Lietuvoje trukdo lietuvių kalba – vėliau trukdys ir lietuviai

2015 m. birželio 19 d.
Dabar, kai Seimo komitetuose yra svarstomas svetimvardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektas, kai balsuoja partijų atstovai tuose komitetuose, atsiskleidžia politikų nuostatos dėl Lietuvos valstybingumo.
Deja nemažai politikų, Seimo narių, sprendžiant pagal jų veiksmus ir pasisakymus, tiesiog netiki suverenia Lietuvos valstybe, lietuvių tautos egzistavimu. Jų argumentai išplaukia iš mitų, kad žmogaus vardas ir pavardė yra „prekinis ženklas“, kuris yra žmogaus nuosavybė ir tapatybės patvirtinimas . Tačiau jei Rimvydas Valatka jis būtų...

Vi­si į nu­dis­tų plia­žą, ar­ba Kam ne­pa­tin­ka „šla­man­tys“?

2015 m. birželio 12 d.
Kaip žinome, jau kovo mėnesį Seime buvo svarstytas Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektas.
Buvo pasiūlyta apriboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais tarp fizinių asmenų, jei jie viršija 5 tūkstančius eurų ir juridinių asmenų, jei jie viršija 3 tūkstančius eurų. Įstatymas dar nepriimtas.
Tačiau jau nuo šių metų galioja kitas reikalavimas – būtina notarinė sutarties forma paskoloms grynaisiais pinigais, kurių suma viršija 3 tūkstančius eurų.
Kam naudingas sandorių grynaisiais pinigais ribojimas, ko juo siekiama?
Visų pirma pradėkime nuo to, kad...

Sulopytas sveikatos draudimas

2015 m. gegužės 28 d.
Tariamai nemokama sveikatos priežiūra yra finansuojama mūsų mokamomis privalomojo sveikatos draudimo įmokomis. Už dirbančiuosius asmenis įmokas sumoka darbdavys, tam tikros kategorijos gyventojai yra draudžiami valstybės lėšomis.
Likę gyventojai įmokas turi sumokėti patys.
Sumokėti minimalią 27 eurų per mėnesį įmoką privalo net tie, kurie nevykdė jokios veiklos ir neturėjo jokių pajamų. Net Lietuvos gyvenantys užsieniečiai turi draustis privalomuoju sveikatos draudimu.
Idealiu atveju, pagal įstatymą, kiekvienas Lietuvoje gyvenantis...

Žalias meras dar noksta

2015 m. gegužės 23 d.


Šiaulių mero regalijas įgijęs Artūras Visockas vieną po kito „sprogdina“ esą žiniasklaidos „išpūstus burbulus“.
Šimto dienų nedirbo meru, o miesto bendruomenę jau skaldo.
Buriasi A. Visocko „legionas“, už „savo“ merą stojantis mūru. Kone atgyja „megztų berečių“ laikai – tik kaunamasi dabar socialiniuose tinkluose.
„Sveika, mero prieše“, – tokį palabinimą išgirdau po rašinio „Šiaulių krašte“ apie Ukrainos ambasadoriaus „priėmimą“ Šiauliuose.
Nesu nei mero priešė, nei draugė. Žurnalistų reikalas – informuoti visuomenę. Kuo informacijos bus...

Žeminimas luošina ir vaikų, ir suaugusiųjų gyvenimus

2015 m. gegužės 12 d.
Rima PALIJANSKAITĖ, „Pakruojo krašto“ redakcinės kolegijos narė
Tenka pripažinti, kad jėgos ir smurto kultūra Lietuvoje vis dar klesti. Neretai išgirstame apie „kietus vyrukus“ ir „moters vietą“, arba tai, jog mušti savo vaikus ar ant jų klykti yra visiškai normalu ir net sveika... Neseniai LRT radijo laidoje profesorius Dainius Pūras teigė, jog smurtinėje kultūroje užaugę visuomenės nariai negali būti sveikos, visavertės asmenybės; tokia visuomene labai lengva manipuliuoti ir ją valdyti, taigi tai esą kur kas pavojingiau nei karinės grėsmės iš Rusijos...

Sielų Kvazimodo vardas – alkoholis

2015 m. gegužės 9 d.
Eidama miegoti penkiasdešimtmetė Nijolė niekuomet nesivelka naktinių marškinių. Gulasi su treningu. Po pagalve pasideda raktus nuo rūsio. Ir miegodama iš rankų nepaleidžia telefono. Nežino, ar ryto sulauks gyva, ar pavyks bent kelias valandas pamiegoti.
O rytą reikės skubėti į darbą. Nelengvą darbą su žmonėmis. Turės būti jiems maloni, švari, pasitempusi, kokybiškai atlikti paslaugą.
Jeigu kurį vakarą vyras mažiau girtas ir saikingai patriukšmavęs nueina miegoti, moteris lengviau atsidūsta. Gal išmiegos visą naktį?
Jeigu tą dieną bus nuėjęs į barą ir prisigėręs kokius...

Smurtautojas – kaip tiksinti bomba

2015 m. balandžio 28 d.
Po Linkuvą ištikusios tragedijos, kai sugyventinis nužudė jauną gyvenimo draugę, prieš kurią jau anksčiau buvo pakėlęs ranką, dar ir dar kartą dera priminti gyvenančioms su smurtautojais: jūs galite būti kita auka.Smurtą prieš kitus naudojantis žmogus šalia – kaip tiksinti bomba.Nors psichologai, paramos moterims centrų darbuotojai aiškina, kad sykį kumščiu trenkęs vyras dažniausiai bus linkęs savo veiksmus kartoti, naivus pasitikėjimas, tikėjimas ar baimė neleidžia blaiviai mąstyti ir pasitraukti.
Pasitraukti būtų protingiausias veiksmas. Bandyti pakeisti...

Lietuvos lenkai ir rusai nėra mūsų priešai

2015 m. balandžio 22 d.

Valstybės saugumo departamento (VSD) iniciatyva viešai skelbti grėsmes nacionaliniam saugumui sveikintina. Visuomenė turi teisę žinoti kokios grėsmės šaliai ir jiems patiems kyla dėl kitų valstybių priešiškos veiklos. Tai sutelkia ir padeda apsisaugoti, nes tik turėdamas informaciją apie grėsmes gali imtis asmeninių veiksmų joms išvengti.
Tačiau šiandien reikia kalbėti ne vien apie tai, kas tose ataskaitose yra gerai, bet ir apie tas vietas, kurios kelia klausimų ir diskusijų.
Šiemet ataskaitoje VSD įspėjo apie stiprėjančias Rusijos informacines...

Lietuvos strategai vis svajoja. Gal laikas grįžti į realybę?

2015 m. balandžio 16 d.
Svajonių neįgyvendinantis žmogus tik egzistuoja. Lygiai kaip ir valstybės ilgalaikės pažangos strategijos „Lietuva – 2030“ kūrėjai, prisirinkę šalies gyventojų svajonių, piešiantys rožinę ateitį, bet vengiantys atsigręžti į realybę.„Respublikos“ žurnalistas

Dar prieš 5 metus po Lietuvą net sukaitę zujo strategiją rengiančios Valstybės pažangos tarybos pasiuntiniai ir teiravosi žmonių, kokios svajonių Lietuvos jie norėtų. Ir žmonės svajojo – apie 3 proc. nedarbo lygį, nemokamą aukštąjį mokslą, išvystytą greitųjų traukinių eismą... Tik vienas kitas tada susimąstė, kad...

Valdybų nariai – nepriklausomi ir neatsakingi?

2015 m. balandžio 16 d.
Nuo šiol valstybei priklausančių įmonių valdybos bus sudaromos kitaip. Bent trečdalį didžiųjų įmonių valdybų turės sudaryti ne valstybės tarnautojai, o išoriniai fiziniai asmenys.
Dar didesni yra naujojo Vilniaus mero siekiai – kad du trečdaliai valdybos narių savivaldybės įmonėse būtų nepriklausomi.
Nepriklausomi išoriniai valdybos nariai turėtų užtikrinti didesnį skaidrumą, profesionalumą ir kontrolę. Kaip rodo tyrimai, tokių mišrių valdybų darbas žymiai efektyvesnis.
Taigi, apie valstybės ir savivaldybių įmonių valdymą pagalvota teisinga kryptimi. Tačiau, kaip...

Me­ras – nau­jas, o po­li­ti­ko­je – kaip vi­sa­da

2015 m. balandžio 11 d.
Rūta JANKUVIENĖ

Šiaulių miesto meras nepartinis Artūras Visockas ir naujoji Taryba pradėjo strigti nuo pirmųjų žingsnių. Politikos naujokai spėjo patirti „partinių raumenų“ demonstravimą ir jėgą. O kas iš tiesų laimėjo rinkimus, aiškėja tik dabar.
Panašu, kad bus pralaimėję socialdemokratų rinkėjai, nors jų balsų kraitis renkant miesto Tarybą ir buvo didžiausias. Ir nepaisant to, kad ir jų balsai padėjo A. Visockui laimėti mero postą.
Pirmą kartą tiesiogiai rinkdami merą šiauliečiai pokyčių lūkesčius sudėjo į nepartinį A. Visocką. Iš esmės taip nubaudė visas partijas.
Vienas...

Emig­ra­ci­jos upės ša­kė­mis ne­sus­tab­dy­si. Pro­pa­gan­da – ir­gi

2015 m. balandžio 3 d.

Sidas AKSOMAITIS, „Respublikos“ žurnalistas
Žuvis ieško, kur giliau, žmogus – kur geriau. O šalies valdžia, kurios bandymai sustabdyti emigracijos srautą primena mėginimus šakėmis sustabdyti tekančią upę, įtikinėja Lietuvos gyventojus, esą gerai yra tik ten, kur jų nėra.
Tokie bandymai primena anekdotą, kurio herojus rinkosi vietą pomirtiniam gyvenimui. Žvilgtelėjo į dangų – ten angelai nuo ryto lig vakaro nuobodžiai maldas murma. Žvilgtelėjo į pragarą – ten pakliuvusieji su velniais kortomis pliekia, alų midų geria ir mergas kirkina...

Įstrigę darbo santykiuose

2015 m. balandžio 3 d.
Jei Lietuvoje yra stabilių dalykų, tai Darbo kodeksas tikrai yra vienas jų. Šis ilgas, daugiau nei 300 straipsnių jungiantis įstatymas per 13 jo galiojimo metų buvo pakeistas 52 kartus.
Palyginimui, lygiai tiek pat kartų buvo keistas ir Pelno mokesčio įstatymas. Tik jis yra 5 kartus už Darbo kodeksą trumpesnis ir reglamentuoja žymiai siauresnį objektą, nei darbo santykiai. Ir keisti mokesčius siekiama kuo rečiau, nes mokesčių stabilumas yra didžiausias jų privalumas.
Tuo tarpu darbo santykių reglamentavimo stabilumas jau tapo...

Politinių jungtuvių pavasaris

2015 m. kovo 21 d.
Baigėsi antrasis Savivaldybių merų rinkimų turas. Tapo aišku, kas kurį žemės lopinį valdys.
Nebeliko prasmės vienam kitą kalti prie kryžiaus. Esą tas gobšus, anas mergininkas, trečias iš viso nesusigaudo politikoje, ketvirtas – rinkėjų papirkinėtojas, penktas agresyvus lyg koks kovinis šuo.
Po aršių muštynių ir „pasišandijimų“ kaip kokioje asocialioje šeimoje tarp partijų dabar įsivyraus politinė meilė. Piršęsi ir žadėję rinkėjams, dabar skirtingų partijų atstovai pažadais meilikaus vieni kitiems. Žadės atsakingą postą, gerai apmokamą darbą, kitokių gėrybių. Kad tik įvyktų politinės jungtuvės...

Miegančioji gražuolė nepabudo

2015 m. kovo 20 d.
Pirmąkart per 18 metų susidarė situacija, kai dominuojanti rajone Socialdemokratų partija nebegalės aplink save formuoti Tarybos daugumos.
Keisis ne tik meras, bet ir administracijų vadovai, vicemeras. Rajone gali būti naujas valdžios branduolys.
Savivaldos rinkimuose socialdemokratai, nors ir gerokai nukraujavę – praradę 3 mandatus – bet pasirodė geriausiai. Tačiau mero rinkimus Asta Jasiūnienė pralaimėjo akivaizdžiai.
Tai pirmiausia rodo partijos lyderystės problemas.
Visuomenė nors lėtai, bet modernėja, o prie...

Kas neraštingesnis – imantis greitąjį kreditą ar didinantis minimalią algą?

2015 m. kovo 19 d.
Lietuvoje apie 100 tūkstančių gyventojų naudojasi greitaisiais kreditais. Viso kreditų rinkoje sukasi apie 20 mln eurų. Apie 160 tūkstančių Lietuvos gyventojų Lietuvoje gauna mažiau nei minimalią algą.
Sakysite, kas čia bendro – tarp greitųjų kreditų ir minimalios algos?
Pirma mintis – juos sieja tai, kad greitųjų kreditų vartotojai ir yra tie, kurie gauna minimalią algą? Tikrai taip gali būti.
Dar bendro yra tai, kad politikai ir vėl užsimojo „rūpintis“ šiais žmonėmis. Vieniems sugriežtins kreditų gavimo sąlygas, kitiems – nuo liepos gal pakels...

Kodėl laimėjo dainuojantis meras?

2015 m. kovo 19 d.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad tiesioginiai merų rinkimai pasiteisino, „politiniame savivaldybių žemėlapyje rinkėjų valia atsiradę pokyčiai parodė, kad žmonės nori permainų“.Vis dėlto, nauji vėjai įsisuko ne visur. Joniškio rajono rinkėjai poste paliko dainuojantį rajono merą Liberalų Sąjūdžio atstovą Gediminą Čepulį.Sodraus, skambaus balso savininkas, koncertuose prieš rinkimus traukęs melodingąją „Širdele mano“ ir kitas romantiškas dainas, sulaukė palaikymo.
Dainavo jis ne tik Joniškyje, kur kalėdiniuose miuzikluose bei įvairiuose koncertuose yra...

Smeigtukas partinei oligarchijai į užpakalį

2015 m. kovo 17 d.
Sekmadienio vakare nuskambėjęs merų rinkimų pabaigos skambutis sudėliojo paskutiniuosius savivaldos rinkimų akcentus. Septyni papildomi mandatai ir tiesiogiai išrinkti merai sustiprino politikos pavasario nuojautą.
Laisvesni rinkėjai – laisvesnės partijosRinkėjai liberalėja (laisvėja). Būtent tai ir yra esminis akcentas, rodantis visuomenės ir politinės sistemos kelionės kryptį.
Prie urnų sustoję kitokie rinkėjai perbraižo politinį apskrities žemėlapį. Ir neturint detalesnės rinkėjų socialinės, demografinės analizės galima nujausti ir nebūtinai suklysti...

Rinkėjai baudžia skaudžiau už STT

2015 m. kovo 10 d.
„Tvarkos ir teisingumo“ partijos Joniškio skyriaus nariai džiūgauja, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi Joniškio autobusų parke įsteigto direktoriaus pavaduotojo etato.Tačiau penkių puslapių išsamiame STT atsakyme nepaneigiama, jog galėjo būti padarytas tarnybinis nusižengimas, o rajono rinkėjai išvadas jau padarė – "tvarkiečiai" prarado turėtą pasitikėjimą.STT, į kurią kreipėsi Joniškio rajono tarybos opozicinė LSDP frakcija, ikiteisminį tyrimą atsisakė pradėti, nes nėra visų būtinų nusikalstamų veikų požymių...

„Daug ir greitai“ karta nori laimėti. Leiskime!

2015 m. vasario 28 d.
Kur srautas jaunų žmonių staiga dingo? Ir ne tik iš Šiaulių.
Tūkstantmečio (Millennial) kartos, gimusios 1982–2005 metais, žmonių siekiai, suvokimai, gyvenimo būdas yra visai kitoks nei viduriniosios kartos. Nereikia piktintis, kad tos kartos žmonės yra egoistai – vartotojai, kaip neretai juos apibūdina vyresnioji karta, vaikščiojusi į šokius su dantų milteliais pabalintais sportbačiais.
Millennial karta gimė ir augo, kai mažėjo gimimų skaičius, kai gimė vis daugiau „planuotų“ vaikų, atsirado ir augo informacinės technologijos, internetas, mobilusis...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Aiškinsis seniūnės veiksmų teisėtumą

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas