(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Komentarai, nuomonės

Gy­ven­si­me il­gai, lai­min­gai ir tur­tin­gai

2012 m. rugsėjo 22 d.
Savaitės apžvalgaPraeitos savaitės pabaigoje driokstelėjęs šilumos kainų rekordas (37,30 cento už kilovatvalandę) privertė krūptelėti ne tik „auksine“ šiluma galėsiančius „mėgautis“ pakruojiečius: į šildymo sezoną – kaip į karą.
Įsibėgėjančioje Seimo rinkimų pasiutpolkėje šilumos kainų dedamąsias dėlioja kas kaip moka.
Į argumentų, siūlymų ir demagogijos dėlionę įsijungus ir Prezidentei, diskusija peraugo į konfrontaciją tarp valstybės vadovės ir jos sukritikuotų socialdemokratų, „darbiečių" ir Artūro Zuoko „Taip“.
D. Grybauskaitės partijų vertinimus Prezidentas Valdas Adamkus...

Lie­tu­va iš vals­ty­bės da­ro­ma vals­ti­ja

2012 m. rugsėjo 15 d.

Didžiųjų Europos valstybių vadovai prabilo apie Jungtinių Europos valstijų kūrimą. Esą federacinėje valstybėje finansai galėtų būti vienose rankose. Griežčiau kontroliuojant neatsitiktų tokių dalykų kaip Graikijoje.
Jeigu žodžiai virs kūnu, panašu, kad Lietuva iš valstybės transformuosis į vieną mažyčių Europos valstijų. Beje, kai kurie skeptikai jau ir anksčiau vadindavo Lietuvą valstija, tik ne Europos, o Amerikos. Dėl uolaus ir beatodairiško visų Amerikos užgaidų vykdymo.
Kas gi yra valstija? Tai didelės valstybės dalis, turinti savo parlamentą, savo įstatymus...

Mokiniai ant ratų

2012 m. rugsėjo 11 d.
Mokiniai ant ratųUžkalti mokyklų langai, žolėse paskendę stadionai. Tokios yra uždarytos kaimų mokyklos. Turėjusios ilgą istoriją, išleidusios dešimtis laidų.
Šiandien jos – jau ne mokslo, žinių, švietimo, kultūros salelės, o savivaldybėms galvos skausmą keliantys tušti pastatai-vaiduokliai. Nenaudojamų pastatų kaime ir taip į valias.
„Liūdna, labai liūdna“, – atsidūsta vietos šviesuoliai, nes kiekvienos mokyklos uždarymas – kultūrinė tragedija bendruomenei. Dar vienas ženklas, kad paskutinėms jaunoms šeimoms čia nebelieka vietos.
Buvę mokytojai, naujieji bedarbiai...

Kodėl neemigruoju nei į Vakarus, nei į Rytus?

2012 m. rugsėjo 7 d.
Kodėl neemigruoju nei į Vakarus, nei į Rytus?Perskaičiusi komentarą apie meškutės Mašos ir Lietuvos žmonių gerovę, Genovaite prisistačiusi skaitytoja išvadino autorę marksiste ir pasiūlė jai bei komentare minimam skaitytojui Pranui emigruoti į Baltarusiją, pas batką Lukašenką.
„Juk būtent kad Lietuva yra gerovės valstybė, o tai visų pirma reiškia – laisva valstybė, mūsų lietuviai ir emigruoja. Žmonės važiuoja dėl to, kad turi laisvę! Laisvę išvažiuoti ten, kur gerovė dar didesnė, sukurta pačių, ten gyvenančių žmonių rankomis!!!“ – rašo ponia Genovaitė.
Gerbiu visus skaitytojus...

Meš­kos pa­slau­gos, arba kur žmonių gerovės organizacija?

2012 m. rugsėjo 5 d.

Regina MUSNECKIENĖ
Prieš kelias dienas konfiskavo Kelmės rajone, šalia Kryžbarko kavinės, gyvenusią meškutę Mašą.
Kambario didumo narvą turėjęs gyvūnas į šeimininkų kavinę pritraukdavo nemažai lankytojų. Vienoje televizijos laidoje konstatuota, jog meškutė tuos lankytojus dar ir linksmindavo...
Gyvūnų gerovės saugotojai Mašos šeimininkę bausdavo dėl netinkamos jos priežiūros. Esą gyvūnas negalėjo išreikšti savo prigimties. Per ankštas buvo narvas. Neturėjo kur palaipioti, maudytis ir t.t.
Galiausiai konfiskavo. Iššovė tris strėlytes su raminamaisiais ir...

Žemės rūpesčiai ir dangaus sraigtasparniai

2012 m. rugpjūčio 30 d.
Žemės rūpesčiai ir dangaus sraigtasparniaiSraigtasparnis – įdomus orlaivis. Savo būdu šiek tiek primena politiką – neaukštai skrenda, bet naudoja daug degalų. Tačiau sugeba ir kyboti ore, ir saugiai nutūpti net miško proskynoje.
Tik antai senučiukė, sutikta mažo miestelio gatvėje, nesupranta: „Gal, tamsta, žinai, kas tais spraigtasparniais skraidys?
Tikriausiai karo ministrė... Bet visų trijų jai vienai per daug. Gal perleis po spraigtasparnį Kubiliui ir Degutienei..?“
Močiutės logika „neneša“, kaip čia daugiau kaip šimtą milijonų pakloti už...

Džiūstančių šaknų liga

2012 m. rugpjūčio 25 d.
Gyvenu sodyboje ant skardžio. Kas pavasarį nuo skardžio krašto atplyšta po lopinėlį žemės. Tas kąsnis žemės atitrūksta nuo kranto. Kelerius metus kabo tarsi nebaigta laužti duonos riekė.
O atitrūkusiame žemės gabale augantys medžiai apvirsta viršūnėmis žemyn. Bet šaknimis laikosi įsikibę atplyšusio žemės gabalo. Kartais jų šaknys net jungia atplyšusią salelę su didžiuoju krantu.
Pavasarį šaknimis į viršų kabantys medžiai išleidžia lapus. Liepos pražysta. Žiedus apspinta bitės. Tačiau praeina keleri metai, ir atplyšęs žemės gabalas plumpteli žemyn su visu...

Viš­čiu­kai ne tik skai­čiuo­ja­mi, bet ir gau­do­mi

2012 m. rugpjūčio 24 d.
Viščiukai ne tik skaičiuojami, bet ir gaudomiPastarieji skirtingai negu, pavyzdžiui, specializuotas transportas, šiukšles surenkantis nepriklausomai nuo metų laikų, suaktyvėja prieš rinkimus.
Praeitą savaitę rajono Tarybos dauguma – socialdemokratai, liberalcentristai ir buvęs meras, turbūt kandidatas į Seimo narius Saulius Gegieckas – patvirtino Linkuvos ir Žeimelio mokyklų šilumos ūkio nuomos sutartis, kurios buvo sudarytos be Tarybos leidimo.
Skandalingas sutartis su privačia bendrove pasirašinėjo ne Savivaldybės administracijos...

Krepšinio aistroms Londone nurimus

2012 m. rugpjūčio 21 d.
2009 m. rašydamas apie Lietuvos krepšinio rinktinės fiasko Europos čempionate Lenkijoje, straipsnį pavadinau „Krepšinio šnipštas Lenkijoje“.
Panašiai rašė ir italų, vokiečių, lenkų spauda, pasitelkusi epitetus: „fiasko“, „krachas“, „katastrofa“. Tada vienintelė pergalė prieš bulgarus iš 6 galimų neišgelbėjo rinktinės vairininko R. Butauto.
Ar „šnipštas“?Panašus krachas Lietuvos rinktinę ištiko ir Europos 2011 m. čempionate pernai mūsų šalyje. Liko pašėlęs nusivylimas – nepakartojome 1937, 1939, 2003 m. triumfo, komandos vairininkas K. Kemzūra tąsyk liko, nes artėjo...

Fenomenalus nuprotėjimas

2012 m. rugpjūčio 6 d.

Lengvo olimpinio pamišimo požymių šiomis dienomis galima atrasti visur. Ką tik išjungiau televizorių, kur Didžiosios Britanijos krepšinio rinktinė vos vienu tašku pralaimėjo ispanams, o Londono Olimpinio parko krepšinio arenoje susirinkusi minia už saviškius baubė ne ką neprasčiau nei Vilniaus ar Kauno arenose.
Garsus vokiečių sporto apžvalgininkas laido žaibus populiariausio savaitinio žurnalo puslapiuose: kodėl visus pinigus sportui praryja šalyje populiariausias futbolas, ir šalies olimpinė visų sporto šakų rinktinė praranda buvusią galybę?...

Išprievartautas referendumas

2012 m. liepos 23 d.
Sąmoningos savo veiklos pabaigoje (veik visuotinai pripažįstama, kad ja rinkimų metais galima laikyti pavasario sesiją) Seimas vis dėlto išperėjo referendumą dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) ateities.
Viena vertus, „konsultacinio referendumo“ prasmę demokratijoje suvokti pakankamai sunku, nes po ja slypi bjauri „užpakalinė“ mintis, esą kad ir kaip jame bus nubalsuota, įstatymdavystės teisę turintys politikai pasielgs taip, kaip jiems atrodys geriausia.
Kita vertus, įtarimą kiekvienam akylesniam piliečiui turėtų kelti ir...

Du bėgimo dešimtmečiai

2012 m. liepos 16 d.
Akylesni prasmingų simbolių ieškotojai šios savaitės pradžioje skelbė: dabartinė Lietuvos Respublika „pergyveno“ tarpukario Lietuvą – 1990 metais nepriklausomybę atkūrusi valstybė gyvuoja jau diena ilgiau nei 1918-ųjų Lietuva iki 1940 metų okupacijos. Liepos 9-ąją pagal žinių agentūros BNS paskelbtą versiją, tarpukario Lietuva iki Sovietų Sąjungos okupacijos išgyveno 8155 dienas, o nuo 1990 metų kovo 11-osios iki dabar praėjo 8156 dienos. Tarpukario Lietuvos kvėpavimas baigėsi 1940-ųjų birželio 15-ąją, kada tuo metu dar kaimyninė Sovietų Sąjunga po ultimatumo, kurį...

Škaplierinės trauka į Linkuvą

2012 m. liepos 10 d.
Skersvėjai išblaškė seseris ir brolius.
Škaplierinės dienos vėl gyvus sušaukia.
Grįžtame iš tolių, grįžtame namolia.
Ir apglėbiam rankom tėviškės palaukę.
Ištrauka iš Birutės Stasiūnaitės-Gruzdienės eil. „Linkuva“.
Linkuvos gyvenimas neįsivaizduojamas be metų įvykio – Škaplierinės atlaidų. Linkuviškai kalbant – Škapliernos, kuri Linkuvoje švenčiama nuo 1738 m., kada čia įsikūrę karmelitai įsteigė šv. Škaplieriaus broliją, o Žemaičių vyskupas Juozapas Karpis paskelbė Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės šventę. Dar po 7 metų – 1745 metais – Linkuvos bažnyčia pradėta vadinti Švč. Mergelės...

Latvija Lietuvai siunčia strėles

2012 m. liepos 2 d.
Arba mūsų šalies lyderė latvių kolegų nesugebėjo apžavėti bendradarbiavimo energetikos srityje idėjomis, arba kerai buvo itin trumpalaikiai.
Latvijos prezidentas Andris Berzinis jau po kelių dienų interneto portalui delfi.lv sakė, kad Latvijai būtina išnagrinėti galimybę pasistatyti dar vieną didelę hidroelektrinę tvenkiant Dauguvą.
„Turime tik vieną didelę upę, kuri turi energetinį potencialą, mums reikia sutelkti visus prieinamus savo šalies (energetinius VŽ) – išteklius“, – sakė Latvijos lyderis. Čia pat pridurdamas, esą nėra patenkintas, kaip Lietuva...

Ignalinos AE „braiberiai“

2012 m. birželio 22 d.
Didžiausias DSS įgyvendintas projektas: maždaug 13,2 mln. eurų (45,6 mln. litų) vertės antroji nepriklausoma reaktorių stabdymo sistema, kurią kompanija su visais įrengimais ir kontrolės elementais diegė dvejus metus nuo 2002-ųjų. Projektą finansavo Europos Komisija per PHARE programą.
Lietuvos žiniasklaidoje vengiama minėti daugiau konkrečių pavardžių dėl pas mus vyraujančios teismų praktikos: korupcinis tyrimas JAV ir jo metu išaiškėjusios kyšininkų tapatybės Marijos žemėje iš esmės nieko nereiškia.
Jeigu kuris nors pavarde įvardintas personažas, savo...

Prezidentei: šis bei tas keičiasi

2012 m. birželio 11 d.
Keletą savaičių prie jos rezidencijos būriuojasi piketuotojai, reikalaujantys „Ties-Sos“. Piešia lozungus ant dailaus Simono Daukanto aikštės grindinio, kai kada mitinguoja reikalaudami teisiškai įgyvendinti jų požiūrį atitinkantį teisingumą.
Garliavos aidas ją pasivijo net Čikagoje. Jos Ekscelencijai atvykus susitikti su gausiausia už Atlanto gyvenančia tautiečių bendruomene, jos limuzinas buvo sutiktas taip, tarsi jame būtų važiavęs paskutinis kraugerys-diktatorius iš Afrikos ar Artimųjų Rytų.
Tai būta visiškai naujos patirties, kuria...

Dis­ku­si­ja – kaip na­cio­na­li­nis spor­tas

2012 m. birželio 4 d.
Savo mylimus, tautosakos apdainuotus miškus beigi klonius galime dergti kaip įmanydami. Pildami šiukšles, padangas, srutas.
Esame pasiruošę su šiomis blogybėmis susitaikyti, jeigu matome dergiant kitus: bent jau policijoje gausios tokių pranešimų statistikos nesimato.
Tačiau tikroji mūsų meilė kloniams ir slėniams, pavydėtinas solidarumas iš kažkur randasi, pilietiškumo ir bendruomeniškumo daigai netręšti sudygsta tada, kada akių aprėptyje iš šiapus tvoros atsiranda koks nors visai visuomenei prasmingas projektas.
Pvz., tarpvalstybinė...

Privatus pensijų kaupimas kaip katės žaidimas su pele

2012 m. gegužės 29 d.
Jei reikėtų sudaryti šios kadencijos Seimo prioritetų sąrašą, tai privatus pensijų kaupimas tikrai į jį patektų. Su „Sodra“ savo apimtimis palyginti nedideli pervedimai į privačias pensijų kaupimo sąskaitas sulaukė išskirtinio politikų dėmesio. Milijono dirbančiųjų kaupimo įmokos per trejus metus buvo nurėžtos tris kartus: nuo buvusių 5,5 proc. iki 1,5 procento nuo dirbančiojo pajamų.
Kiekvieną kaupimo įmokų mažinimą lydėjo „laikinumo“ argumentas, tačiau jis teisingas buvo tik tiek, kad laukė dar vienas karpymas ar dar viena „reforma“. Štai dabar Seime svarstomas...

„Snoro“ komisijos šnipštas

2012 m. gegužės 25 d.
Padėtį bankrutuojančiame banke „Snoras“ tiriančios laikinosios Seimo komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis trečiadienį prieš TV kamerų šviesas sakė: „Mes nenagrinėjome galimai nusikalstamos buvusių akcininkų veiklos“.
Nuostabu: o ką tada tyrė? Pasiklausius p. Mazuronio pareiškimų, galima susidaryti įspūdį, kad parlamentarai tyrė visų pirma Lietuvos banko (LB) vykdomą šalyje veikiančių komercinių bankų priežiūrą, jos efektyvumą, taip pat LB ir Vyriausybės veiksmus pernai lapkritį „Snorą“ nacionalizuojant, dar šiek tiek vėliau – skelbiant banko bankrotą.
Nesueina...

Ajatolų dygimo metas

2012 m. gegužės 18 d.
Profesorius Vytautas Landsbergis ketvirtadienio įvykiams Garliavoje pavymui „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ sakė: „Ir arkliui aišku, kad Laimutė Stankūnaitė leido tvirkinti dukrelę, o gal net turėjo iš to naudos“.
Apkaltindamas mergaitės, kuri šešerius metus buvo „pedofilijos“, „kedofilijos“ ir net penkių su ja siejamų žmogžudysčių istorijų įkaite, motiną, p. Landsbergis nepateikė jokių įrodymų. Tiesiog jam būdinga maniera leido suprasti, kad manantys kitaip yra žemesnio intelekto už arklius (matyt, asilai)...

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias