(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Komentarai, nuomonės

Škaplierinės trauka į Linkuvą

2012 m. liepos 10 d.
Skersvėjai išblaškė seseris ir brolius.
Škaplierinės dienos vėl gyvus sušaukia.
Grįžtame iš tolių, grįžtame namolia.
Ir apglėbiam rankom tėviškės palaukę.
Ištrauka iš Birutės Stasiūnaitės-Gruzdienės eil. „Linkuva“.
Linkuvos gyvenimas neįsivaizduojamas be metų įvykio – Škaplierinės atlaidų. Linkuviškai kalbant – Škapliernos, kuri Linkuvoje švenčiama nuo 1738 m., kada čia įsikūrę karmelitai įsteigė šv. Škaplieriaus broliją, o Žemaičių vyskupas Juozapas Karpis paskelbė Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės šventę. Dar po 7 metų – 1745 metais – Linkuvos bažnyčia pradėta vadinti Švč. Mergelės...

Latvija Lietuvai siunčia strėles

2012 m. liepos 2 d.
Arba mūsų šalies lyderė latvių kolegų nesugebėjo apžavėti bendradarbiavimo energetikos srityje idėjomis, arba kerai buvo itin trumpalaikiai.
Latvijos prezidentas Andris Berzinis jau po kelių dienų interneto portalui delfi.lv sakė, kad Latvijai būtina išnagrinėti galimybę pasistatyti dar vieną didelę hidroelektrinę tvenkiant Dauguvą.
„Turime tik vieną didelę upę, kuri turi energetinį potencialą, mums reikia sutelkti visus prieinamus savo šalies (energetinius VŽ) – išteklius“, – sakė Latvijos lyderis. Čia pat pridurdamas, esą nėra patenkintas, kaip Lietuva...

Ignalinos AE „braiberiai“

2012 m. birželio 22 d.
Didžiausias DSS įgyvendintas projektas: maždaug 13,2 mln. eurų (45,6 mln. litų) vertės antroji nepriklausoma reaktorių stabdymo sistema, kurią kompanija su visais įrengimais ir kontrolės elementais diegė dvejus metus nuo 2002-ųjų. Projektą finansavo Europos Komisija per PHARE programą.
Lietuvos žiniasklaidoje vengiama minėti daugiau konkrečių pavardžių dėl pas mus vyraujančios teismų praktikos: korupcinis tyrimas JAV ir jo metu išaiškėjusios kyšininkų tapatybės Marijos žemėje iš esmės nieko nereiškia.
Jeigu kuris nors pavarde įvardintas personažas, savo...

Prezidentei: šis bei tas keičiasi

2012 m. birželio 11 d.
Keletą savaičių prie jos rezidencijos būriuojasi piketuotojai, reikalaujantys „Ties-Sos“. Piešia lozungus ant dailaus Simono Daukanto aikštės grindinio, kai kada mitinguoja reikalaudami teisiškai įgyvendinti jų požiūrį atitinkantį teisingumą.
Garliavos aidas ją pasivijo net Čikagoje. Jos Ekscelencijai atvykus susitikti su gausiausia už Atlanto gyvenančia tautiečių bendruomene, jos limuzinas buvo sutiktas taip, tarsi jame būtų važiavęs paskutinis kraugerys-diktatorius iš Afrikos ar Artimųjų Rytų.
Tai būta visiškai naujos patirties, kuria...

Dis­ku­si­ja – kaip na­cio­na­li­nis spor­tas

2012 m. birželio 4 d.
Savo mylimus, tautosakos apdainuotus miškus beigi klonius galime dergti kaip įmanydami. Pildami šiukšles, padangas, srutas.
Esame pasiruošę su šiomis blogybėmis susitaikyti, jeigu matome dergiant kitus: bent jau policijoje gausios tokių pranešimų statistikos nesimato.
Tačiau tikroji mūsų meilė kloniams ir slėniams, pavydėtinas solidarumas iš kažkur randasi, pilietiškumo ir bendruomeniškumo daigai netręšti sudygsta tada, kada akių aprėptyje iš šiapus tvoros atsiranda koks nors visai visuomenei prasmingas projektas.
Pvz., tarpvalstybinė...

Privatus pensijų kaupimas kaip katės žaidimas su pele

2012 m. gegužės 29 d.
Jei reikėtų sudaryti šios kadencijos Seimo prioritetų sąrašą, tai privatus pensijų kaupimas tikrai į jį patektų. Su „Sodra“ savo apimtimis palyginti nedideli pervedimai į privačias pensijų kaupimo sąskaitas sulaukė išskirtinio politikų dėmesio. Milijono dirbančiųjų kaupimo įmokos per trejus metus buvo nurėžtos tris kartus: nuo buvusių 5,5 proc. iki 1,5 procento nuo dirbančiojo pajamų.
Kiekvieną kaupimo įmokų mažinimą lydėjo „laikinumo“ argumentas, tačiau jis teisingas buvo tik tiek, kad laukė dar vienas karpymas ar dar viena „reforma“. Štai dabar Seime svarstomas...

„Snoro“ komisijos šnipštas

2012 m. gegužės 25 d.
Padėtį bankrutuojančiame banke „Snoras“ tiriančios laikinosios Seimo komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis trečiadienį prieš TV kamerų šviesas sakė: „Mes nenagrinėjome galimai nusikalstamos buvusių akcininkų veiklos“.
Nuostabu: o ką tada tyrė? Pasiklausius p. Mazuronio pareiškimų, galima susidaryti įspūdį, kad parlamentarai tyrė visų pirma Lietuvos banko (LB) vykdomą šalyje veikiančių komercinių bankų priežiūrą, jos efektyvumą, taip pat LB ir Vyriausybės veiksmus pernai lapkritį „Snorą“ nacionalizuojant, dar šiek tiek vėliau – skelbiant banko bankrotą.
Nesueina...

Ajatolų dygimo metas

2012 m. gegužės 18 d.
Profesorius Vytautas Landsbergis ketvirtadienio įvykiams Garliavoje pavymui „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ sakė: „Ir arkliui aišku, kad Laimutė Stankūnaitė leido tvirkinti dukrelę, o gal net turėjo iš to naudos“.
Apkaltindamas mergaitės, kuri šešerius metus buvo „pedofilijos“, „kedofilijos“ ir net penkių su ja siejamų žmogžudysčių istorijų įkaite, motiną, p. Landsbergis nepateikė jokių įrodymų. Tiesiog jam būdinga maniera leido suprasti, kad manantys kitaip yra žemesnio intelekto už arklius (matyt, asilai)...

Žmogų puošia darbas, mediką – kalėjimas

2012 m. gegužės 18 d.
Žmogų puošia darbas, mediką – kalėjimasLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Stebint nūdienos medicinos sistemos ir teisės netobulumo akibrokštus, kiekvienam mąstančiam kyla klausimas: „Ar mūsų visuomenėje dar liko dėkingumo ir pagarbos medikui jausmas?“
Nejaugi šalies ekonominė, teisinė, kultūrinė, vertybinė sistema per daugiau nei dvidešimt nepriklausomybės metų šimtmečius vyravusį paternalistinį mediko ir paciento santykį pavertė visiškos nepagarbos ir neapykantos, o kartais ir pasipelnymo šaltiniu?
Įvykiai ir juos lydintys teismų sprendimai šokiruoja...

Išskirtinis P.Gylio interviu: Vyriausybės ilgaamžiškumo paslaptis - stagnacija

2012 m. gegužės 16 d.
Išskirtinis P.Gylio interviu: Vyriausybės ilgaamžiškumo paslaptis - stagnacijaPraėjusią savaitę premjeras Andrius Kubilius Seime pristatė Vyriausybės metų ataskaitą. Kaip ir pernai, užpernai nebuvo atsakyta į daugelį valstybei gyvybiškai svarbių klausimų. Nepaisant to, A.Kubiliaus Vyriausybė šią savaitę tapo ilgiausiai Lietuvos istorijoje dirbančiu Ministrų kabinetu. Kur tokios nesėkmes žmonėms siunčiančios Vyriausybės sėkmės paslaptis? „Respublika“ apie tai kalbėjosi su ekonomistu, VU profesoriumi Povilu GYLIU.- Ši Vyriausybė pasiekė visus ilgaamžiškumo rekordus...

Į valdžią – ideologiniai bankrotai

2012 m. gegužės 7 d.
Laukiu, kada pas mus Lietuvoje priešrinkiminis politikų choras ims klykauti reikalaudamas tuojau pat sekti paskui Vokietijos vyriausybę ir imti reikalauti sureguliuoti degalų kainas.
Berlyne kanclerės Angelos Merkel kabineto technologijų ir ūkio ministras šią savaitę degalų kainų auginimu (Vokietijoje benzino litro kainos perkopė 1,45 EUR arba 5 Lt) apkaltino prekybos naftos produktais kompanijas.
Ta proga pažadėdamas sukurti naują kontroliuojančiai-baudžiančią instituciją, kurios prievaizdai esą turės prižiūrėti, ar benzinas su dyzelinu...

Spau­da – su­spar­dy­ta, bet ne­pri­baig­ta

2012 m. gegužės 7 d.

Pirmasis šios dienos „Šiaulių krašto“ ir kitų regioninių dienraščių puslapis – šios kadencijos valdžios svajonė. Būtent tokios spaudos nori premjeras Andrius Kubilius, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, parlamento Informacinės visuomenės plėtros pirmininkas Arūnas Valinskas, kažkada čia buvęs vienu iš trijų ir ėmęsis reguliuoti, kaip žurnalistai turi dirbti Seimo rūmuose, ir visi kiti valdančiosios koalicijos nariai, negriežiantys pirmaisiais smuikais, bet klusniai vykdantys partines komandas.
Tuščias pirmasis puslapis yra ženklas, kurį, pripažįstame...

Motinos nuopelnai

2012 m. gegužės 5 d.
Viena iš apdovanotųjų ragino jaunas mamas gimdyti, kad Lietuvoje būtų ne trys, o devyni milijonai žmonių. Garbaus amžiaus moters, veikiausiai, nebaigusios jokių mokslų, tik išėjusios gyvenimo universitetus, mąstymas – progresyvesnis už kai kurių politikų ir išsilavinusių šiandienos žmonių. Ji suvokia, jog didžiausias valstybės išteklius yra ne nafta, ne auksas, ne anglys, o žmogus. Žmonės yra viso šalies gyvenimo variklis ir jo energija.
Antai Padubysio kaime gyvenanti Prezidentės apdovanota Stanislava Stonienė išaugino septynis dorus vaikus. Jie po...

F.Kauzonas: Kiekvienam protingam - po kvailį?

2012 m. gegužės 3 d.
Ferdinandas KAUZONAS , „Respublikos“ apžvalgininkasRusų poetas, dainuojamosios poezijos klasikas Bulatas Okudžava kadaise dainavo: „Taip jau surėdytas pasaulis: kiekvienam potvyniui - po atoslūgį, kiekvienam protingam - po kvailį. Visko po lygiai, viskas teisingai“ (pažodinis vertimas).Su kiekviena mūsų valstybėje padaryta kvailybe tie žodžiai manyje vis suskamba. Tik juose vis mažiau tiesos. Ėmėme gyventi visiškame proto disbalanse. Ypač per šią valdžių kadenciją. Jau, ko gero, ne kiekvienam protingam - po kvailį? Jau santykis ne...

Parakas sudrėko? Ar jo nebuvo?

2012 m. balandžio 28 d.
Rusijos gamtinių dujų milžino „Gazprom“ spaudimas Lietuvai išaugo, teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.
Trečiadienį Vyriausybės posėdyje jis pareiškė, kad „Gazprom“ pateikė trečiąjį ieškinį arbitražui prieš Lietuvą, be to, siekia kištis į Vyriausybės sprendimų turinį.
„Gazprom“ stengiasi visomis priemonėmis, pakankamai agresyviai, kad nebūtų įgyvendintas trečiasis paketas (III ES energetikos paketas – BNS) ir nebūtų sukurta konkurencija gamtinių dujų rinkoje.
Spaudimas siekia tiek, kad „Gazprom“ siūlo savo suredaguotus nutarimų projektus, kuriuos...

Kaimynas kaimynui kaimynas

2012 m. balandžio 27 d.

„Kaimynas – gretimas gyventojas; gretimas žmogus“, – skelbia „Lietuvių kalbos žodynas“, čia pat pateikdamas šiltą kaimynystės pavyzdį iš Kristijono Donelaičio raštų: „Ak, mano kaimynučiai, ak, širdingi broleliai!“.
Anksčiau buvo įprasta, netikėtai pasibaigus druskai ar cukrui, skubėti ne į parduotuvę, o eiti pasiskolinti pas kaimynus. Tai buvo proga ne tik gauti tai, ko tuo metu trūksta, bet ir pabendrauti, sužinoti „šviežiausias“ namo naujienas. Kiek kaimynų pažįstame dabar? Su keliais iš jų bent sveikinamės? Per mažai.
O juk taip...

Moksleivis vejamas iš kaimo

2012 m. balandžio 24 d.


Akmenės rajono savivaldybės sudaryta komisija bemaž per pusę metų sukūrė planą, kaip uždaryti Kruopių vidurinę mokyklą. Ir kategoriškai nustatė datą – nuo artėjančio rudens. Argumentavo: susidaro per mažai mokinių, todėl trūksta pinigų.
Tačiau tokius biudžetinių specialistų skaičiavimus pavertė niekiniais vienas iš mokyklos gynėjų – ūkininkas. Jis viešame susirinkime popieriaus lape skaičiavo, kiek iš mokinio krepšelio tenka lėšų vienam mokiniui. Ir įrodė, kad valstybės skiriamos sumos pakanka kitais mokslo metais Kruopiuose išlaikyti vienuoliktąją klasę. Nes susidaro...

Tikrasis tikslas – prisigrobti ir kuo daugiau

2012 m. balandžio 23 d.


Ar dar ką nors stebina vos ne kasdien pasirodančios žinios, ką ir už ką sulaikė STT? Apskrityje beveik neliko savivaldybės, kuriose dar neskambėjo antrankiai, nematėme dirbtinių savivaldybės pareigūnų, šlaminančių biudžeto pinigus, šypsenų.
Trinkelėmis grįsti pinigai į asmeninį praturtėjimą. „Vilniaus – kultūros sostinės“ fejerverkų dūmai seniai išgaravo – kas beprisimena –, o štai milijonai nusėdo ten, kur reikia, ir dar nė vienam kišenių nesudraskė.
Dabar didžiausias kąsnis – atominės elektrinės projektas. Net jeigu jo stūmėjai ir sugebėtų įrodyti, kad po...

Kuo skiriasi Oslas nuo Garliavos

2012 m. balandžio 23 d.
Turiu galvoje šią savaitę Osle prasidėjusį pernai 77 žmones šaltakraujiškai nužudžiusio Anderso Behringo Breiviko teismą ir jau keletą metų Garliavoje – Lietuvos širdyje (o, Viešpatie!) vykstančias „antipedofilų“ akcijas.
Palyginimai, suprantama, labai paviršiniai ir nebūtinai teisingi, tačiau keliantys aibę gilesnių minčių.
Kažkur užsienio spaudoje perskaičiau kitų apžvalgininkų nuostabas dėl to, kaip vis dėlto stoiškai, be isterijos ir iš pirmo žvilgsnio šaltakraujiškai Norvegijos visuomenė artimieji reaguoja į teisiamojo akibrokštus, atviras patyčias ir tvirtinimus...

Išvirkščioji greitų pinigų pusė

2012 m. balandžio 14 d.
Tiems, kas apie ją beveik ar visai negirdėjo: centrinėje sostinės gatvėje iš po šaltos žiemos ėmė byrėti naujas (tik prieš dešimtmetį pradėtas kloti) grindinys.
Iš Kinijos atgabentos deginto bazalto trinkelės viena po kitos virsta aiženomis, ir prabangiai iščiustytoje gatvėje ima vertis automobilių ratams pavojingos duobės. Nekalbant apie tai, kad rėžia akį.
Nuo 2002-ųjų įgyvendintas projektas kainavo 102 mln. Lt, iš jų apie 20 mln. Lt atsiėjo trinkelės ir jų klojimas (maždaug po 900 Lt už kvadratinį metrą) visame prospekte. Dabar ekspertai skaičiuoja...

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas