(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Komentarai, nuomonės

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
Adolfas STRAKŠYS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė Amerikos Prezidento Barako Obamos kvietimo susitikti Prahoje, į kurią jis atvyko pasirašyti Strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo sutarties su Rusijos Prezidentu Dmitrijumi Medvedevu.
Į ta proga surengtą darbinę vakarienę pakviesti Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Rumunijos prezidentai ir šešių valstybių premjerai.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė nelaikė būtinu dalyvauti toje vakarienėje, ir tą malonumą apturėjo premjeras Andrius Kubilius.
Valdas Adamkus be...

Jokių išimčių nebus. Išimtys - per sunkios

2010 m. balandžio 9 d.
Jokių išimčių nebus. Išimtys - per sunkios Sidas AksomaitisSidas AKSOMAITIS,“Respublikos” žurnalistas Lietuvos mokesčių mokėtojas, nuėjęs miegoti tiesut tiesutėlis, rytą gali pabusti kuprotas. Su skolų kupra. Neseniai toks rytas išaušo šimtams tūkstančių bedarbių, pensininkų ir studentų - jie sužinojo, kad yra skolingi valstybei už Privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).Žmones pribloškė žinia, kad PSD mokestį - po 72 litus už mėnesį - privalo sumokėti visi, pernai bent mėnesį neturėję darbo, bet jo ieškoję patys, o ne per darbo biržą.Pagal mokesčių rinkėjų logiką tautietis...

Emigruoti negalima pasilikti

2010 m. balandžio 7 d.

Kur dėti kablelį?
Žinant, kad kiekvienos valstybės svarbiausia nacionalinė vertybė vis dėlto yra žmonės, kiek ironiška tai, jog šiandien jau sunku pasakyti, kiek lietuvių yra likę gyventi Lietuvoje. Oficiali statistika skelbia, kad mūsų yra 3,3 mln., Marijonas dainavo, kad 3 mln., o pikti liežuviai plaka, kad nebėra net ir tiek.
Žinoma, pasaulis juda jau nuo akmens amžiaus — žmonės visada ieškojo, ieško ir ieškos šiltesnės vietos po saule ir tai normalu. Jungtinių Tautų duomenimis, pasaulyje per metus juda apie 200 mln. žmonių, t.y. 3...

Mozė lieka Lietuvoje, tik tauta - dykumoje

2010 m. balandžio 7 d.
Mozė lieka Lietuvoje, tik tauta - dykumoje "Respublikos" redakcijos skiltisPrivalomojo sveikatos draudimo mokesčio išgąsdintas lietuvis Lazdijų gyventojas jau ruošiasi ieškoti savo lenkiškų šaknų. Kad taptų Lenkijos piliečiu.O kas žmogui beliko? Gal pasikarti? Kai pasirinkimas tik toks, verčiau transformuotis į lenką. Taip sakant, išduoti Tėvynę. Nes Andriaus Kubiliaus Vyriausybė savo tautos atvirai nekenčia. Tą neapykantą išduoda rafinuotas savo tautos engimas. Rafinuotais ir vis įvairesniais mokesčiais.Tarsi ne gyvą žmogų alina. Bet skaptuoja medinį stulpą...

Visa valdžia Taryboms?

2010 m. balandžio 3 d.

Nenusimink, ponuli, ateis jų vieton tie, kurių partija — Lietuva. Tai yra Lietuvos žmonės, kurie jokiai partijai nepriklauso, nes moka gyventi savo galva, tačiau visoms valdžioje esančioms Lietuvos partijoms yra priverstos mokėti nario mokestį — tai yra jas išlaikyti kaip nepilnamečius vaikus ar kariuomenę.
Klausimas — kaip ateis toji Lietuva pirmiausia į savivaldybes.
Labai paprastai.
Kandidatai į merus, be abejo, nebus vieniši vilkai, mėnesėtą naktį staugiantys prieš mėnulį — jie turės savo komandas. Taigi pagal...

Feodalizmas aukštielninkai

2010 m. balandžio 1 d.
"Respublikos" redakcijos skiltisFeodalizmas aukštielninkaiKaip gera būti mokesčių mokėtojų tarnu.Gauni tarnybinį butą. Gyvenk. Mokesčių mokėtojai apmokės. Gauni tarnybinį telefoną. Net ne vieną. Plepėk, komanduok, kiek nori. Pliaukšk nesvarbu su kuo. Kolega, pavaldiniu, žmona ar medžiotojų būrelio nariu. Mokesčių mokėtojai apmokės. Naudojiesi interneto paslaugomis. Mokesčių mokėtojai apmokės. Gauni tarnybinį automobilį. Ne turguje pirktą. Naują. Važinėk kiek nori. Mokesčių mokėtojai apmokės. Kuo svarbesnis tarnas, tuo blizgesnė jo mašina. Mokaisi užsienio kalbų. Mokesčių...

Romualdas Ozolas perspėja apie tautos nykimą

2010 m. kovo 31 d.
Šiaulių miesto savivaldybės salėje su gyventojais susitikęs filosofas, Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas sakė esantis spėriai vykstančių nutautėjimo ir nutautinimo procesų liudytojas.
Gausiai susirinkusiems šiauliečiams R. Ozolas akcentavo, kad nepriklausomos respublikos, įkurtos kovo 11-ąją, juridiškai nebėra: „Kovo 11-osios Respublikos mes nebeturime. Kovo 11-oji baigėsi 2004 metų gegužės 1 dieną, kai Lietuva pasirašė įstojimo į Europos Sąjungą sutartį. Todėl dabar esame pasimetę, nežinome, ko neturime kaip savo žemės suverenai ir ko...

Seimo agonija

2010 m. kovo 27 d.
Patikslinu — Seimo, tai yra valdžios, bet ne valstybės agonija, ir dėl to nereikia rautis plaukų nuo galvos — nurauti jie juk neatžels...

Beje, mūsų parlamente yra buvę ir daug sudėtingesnių dienų, nei šiandien: sakysime, oficialus parlamento perskėlimas ir parlamentinės rezistencijos sukūrimas. Tai pašiurpino Lietuvą ir privertė suklusti, tačiau, kita vertus, tai suteikė savotiško įdomumo ir žingeidaus laukimo — o kas bus po to, tai yra po tos parlamentinės rezistencijos, ir kažkodėl atrodė, kad po viso šito politinio išsitaškymo bus geriau, kad...

Prievartinė Europos vienybė

2010 m. kovo 26 d.

Kiek vertos vertybės?

2010 m. kovo 24 d.
Be pastarųjų, taip pat egzistuoja bendros, žmones kaip vienos tautos narius vienijančios nacionalinės vertybės: kalba, vėliava, herbas, himnas. Į šią kategoriją taip pat patenka ir patys valstybės gyventojai bei jiems priklausančios bendros materialinės vertybės, kaip žemė, miškai, vandenys, pelkės, kalvos, laukai ir kartais kiek sunkiau apčiuopiami kultūros ir istorijos paminklai, religija, menas, muzika, architektūra, literatūra, nacionalinis charakteris bei savitas tautos gyvensenos būdas.
Ką tik atšventus garbingą mūsų valstybės atkūrimo 20 metų jubiliejų...

Ar ne partijos nukariavo Lietuvą?

2010 m. kovo 20 d.
Anoniminis skaitytojas šitą mano pamąstymą pakomentavo šitaip: „Tai kas nukariavo? Norint aiškiai įvardinti, reikia drąsos. Visiems. Netgi man. O gal drąsesnių yra? A?“...
Į šitą gal retorinį klausimą vienu taikliu sakiniu atsakė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Valdžią Lietuvoje uzurpavo partijos“.
Štai ir viskas.
Kas yra mūsų valdžioje?
Partijos — ir tiktai partijos...
Visa tauta pastūmėta į šalį — nelyginant koks balastas, kuris trukdo partijoms žengti į savo šviesų rytojų.
Ir iš tikrųjų taip.
Pusę mūsų Seimo...

Teoriškai – taupymas, o atrodo – chaosas

2010 m. kovo 18 d.

Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius labai mėgsta du žodžius. Tie žodžiai yra tokie: „atrodo“ ir „teoriškai“. Net ir kalbėdamas apie labai konkretų dalyką — biudžeto lėšų taupymą ir savivaldybės darbuotojų solidarizavimąsi krizės sąlygomis.
Kodėl V. Damulevičiui „atrodo“ ir kodėl konkreti realybė yra kitokia nei teorijos, beveik suprantama — kaip nesolidarizuosiesi su tuo, kam vadovauji ir už ką pats gauni atlyginimą?
Taigi ar tikrai miesto savivaldybėje jau viskas padaryta, kad katile liktų kuo...

Jėzaus išbandymas

2010 m. kovo 17 d.


Netrumpoje eilėje prekybos centre ant pirkėjų gausiai nukrauto prekėmis prekystalio moteris padėjo vieną vienintelę žvakę stiklo indelyje. Tokias degame kapinėse. Rankoje spaudė pilką vieno lito monetą. Atpažinau moterį iš to paties tamsmargio sustirusio nuo purvo megztinio ir iš veido — išpurtusio, pamėlusio. Benamė, gyvenanti Šiaulių benamių slėptuvėje.
Ji pardavėjai padavė rankose ilgai šildytą litą, įsikišo žvakę į rankovę, nes neturėjo jokio maišelio ir nuleidusi galvą išėjo iš parduotuvės į šaltą žiemą, slėptuvės link.
Mačiau ją rudenį, kaip įsiutusią katę kovojančią...

Alga už vaiko auginimą

2010 m. kovo 16 d.

Dauguma prieš dekretines atostogas atlyginimo nesusikėlusių moterų dabar mėgaujasi ramybe, augindamos savo vaikelius ir gaudamos visą ikikrizinę algą. Sako, jog jų pajamos dabar didesnės negu dirbančių kolegų. Mat tiems karpė, mažino, spaudė valstybės ir privačiomis sulčiaspaudėmis.
Šiek tiek aprimo aistros ir dėl atlyginimus susikėlusiųjų. Jau nebekalbama, kad jas kiš už grotų. Per televiziją rodo mažiau ašarojančių moterų veidų.
Motinystės atostogos kai kam tapo puikia išeitimi iš situacijos, nes grėsė atleidimas iš darbo. Motinystės atostogomis sėkmingai...

Pasitikėjimo telefonai tampa ir susidorojimo įrankiais

2010 m. kovo 9 d.
Lietuvos žmonės kviečiami ir skatinami tapti anoniminiais skundikais — negarbingais piliečiais, kurie slėpdamiesi esą tegul kuria garbingą, sąmoningą ir sąžiningą pilietinę visuomenę.
Stalino laikais irgi buvo sistema, kaip surinkti informaciją „o vragach naroda“ — tai skundų dėžutės kiekviename miestelyje, kiekviename kaime.
Vajus steigti vadinamuosius anoniminius pasitikėjimo telefonus prasidėjo beveik prieš penkerius metus ir gana greitai tokių telefonų tinklas raizgyte apraizgė Lietuvą. Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios...

Latvijoje — antausis vyriausybei, Lietuvoje — karčios piliulės tautai

2010 m. kovo 4 d.
žurnalistė

Pernai prieš pat Kalėdas Latvijos vyriausybė gavo skambų antausį — šalies Konstitucinis teismas pripažino neteisėtu Vyriausybės sprendimą sumažinti pensijas dirbantiems ir nedirbantiems pensininkams, taip pat sumažinti kai kurias kitas socialines išmokas. Už vasarį Latvijos pensininkai gaus jau sugrąžintas iki ankstesnio dydžio pensijas, o kiek vėliau gaus ir kompensacijas už pusmečio nepriemokas.
Lietuvos vyriausybė apsimeta to antausio negirdėjusi, toliau puoselėja „visuotinės kirpyklos“ tradicijas...

Andriaus Kubiliaus skalpelis

2010 m. kovo 2 d.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius turi ne tik aukštą kaktą (o tokia kakta, manoma, yra protingo žmogaus požymis), bet ir skalpelį rankose.
Pastaruoju metu jis itin aktyviai švaistėsi tuo peiliuku lyg koks chirurgas. Bet, atleiskite, užsirekomendavo ne itin gerai — pritrūko platesnės specializacijos. Mat ligi šiol su tuo savo skalpeliu niekaip neįveikia turtingųjų sluoksnio. Matyt, per storas tas sluoksnis, o peiliukas tai juk mažiukas, didesnio nerasta. Štai todėl ligi šiol neturime nekilnojamojo turto mokesčio...

Urvinė emigracija

2010 m. vasario 11 d.
Tai vienas, tai kitas dar viso pilietinio parako neišbarstęs pilietis retkarčiais viešai paklausia — kur dingo Lietuvos kultūros, meno, mokslo veikėjai, taip įspūdingai visuomenę vedę Sąjūdžio keliu? Kokiuose urveliuose jie dabar tūno?
Prieš kelis dešimtmečius buvusį tada vadinamosios kūrybinės inteligentijos pasyvumą pradėta aiškinti, jog tai buvo vidinė emigracija, stengiantis atsiriboti nuo tuometinio politinio marazmo. Netgi labai garsūs metrai, kaip, pavyzdžiui, V. Lenino premijos laureatas poetas Eduardas Mieželaitis solidžioje ir nemažoje...

Sveika gyvensena rūpi tik entuziastams

2010 m. vasario 9 d.
Valstybė palaiko sveikos gyvensenos idėją. Bet daugiau kalbomis ir įvairiomis deklaracijomis. Sveiko gyvenimo praktika užsiiminėja pavieniai entuziastai, verslininkai ar visuomenininkai. Bet ne valdininkai, kurie gyvena iš valstybės biudžeto mokamo atlyginimo, ne pedagogai, kurie itin veiksmingai gali formuoti jaunų žmonių nuostatas.
Tad mokesčių mokėtojų pinigai sveikam gyvenimui stiprinti tenka tik teoriškai. O jeigu ir tenka, tai sumaišoma į bendrą katilą su sportu, medicina, kultūra.
Sveikai gyvenančiam žmogui reikia ir...

Kažkas atsitiko

2010 m. vasario 4 d.


Pastarosiomis dienomis vyksta kažkokie keisti dalykai. Tiksliau, kažkokių keistų dalykų užuomazgos. Iš tiesų tie dalykai kaip tik yra normalūs, tik dabartinėje kreivų veidrodžių karalystėje atrodo nenatūraliai, kaip dešra be E.
Pirma, būdama žurnalistė buvau mažne šokiruota (o žurnalistus šokiruoti nėra lengva) pašnekovo, skulptoriaus Gintauto Lukošaičio, teiginio: „Atėjo laikas paklausti, kas mums yra svarbu? Ar vyrui didžiausia garbė yra skaityti žurnalą „Tik vyrams“ ar žūti už Tėvynę?“. Nors, kaip toliau aiškino pats pašnekovas, tas klausimas vyrams...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas