(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Akmenės rajone

Pla­nuo­se – pir­mo­sios Pa­sau­lio že­mai­čių die­nos

2015 m. liepos 16 d.
Renginys planuojamas 2016 metų liepos 10 – rugpjūčio 15 dienomis visoje Žemaitijoje.
Numatomos keturios pagrindinės programos – kultūros ir meno, sporto ir sveikatingumo, turizmo ir pramogų bei Žemaitijos verslų.
„Dauguma renginių vyks ne kokiose centralizuotose vietose, o kiekvieno Žemaitijos rajono parinktose scenose, sporto aikštelėse ar kituose objektuose, – sakė E. Žalpys. – Ir nebūtina siekti grandioziškumo, o pakaktų ir mažų renginukų, nes svarbiausia, kad kiekvienas jų pritrauktų kuo daugiau žmonių.“
Jo teigimu, ne visas programas rajonas...

Žiū­ro­vai pa­dė­ko­jo už spek­tak­lį

2015 m. liepos 16 d.
Beveik tris valandas trukęs spektaklis paremtas rašytojos Žemaitės biografija ir kūryba.
Žiūrovai plojimais stovėdami padėkojo dvylikai vaidmenis atlikusių aktorių.
Kiekvienam jų gėlių įteikęs Savivaldybės tarybos narys Valius Ąžuolas sakė, kad tapo retenybė pamatyti aukšto meninio lygio scenos kūrinį, neperkant bilietų.
„Krašto žinių“ inf.

Miesto aikštėje atidarytas eismas

2015 m. liepos 14 d.
Po pusantrų metų pertraukos atidarytas eismas Naujosios Akmenės centrinėje aikštėje. Kai čia atliktą 1,7 milijono eurų vertės pertvarką tinkama eksploatuoti pripažino valstybinė komisija.Ketvirtadienį valstybinės statybos darbų priėmimo komisijos posėdyje ne visi aikštės pertvarkymai ir kokybė įvertinta palankiai.
Kelių policijos atstovas įžvelgė, kad prie pat žiedinės sankryžos įrengta pėsčiųjų perėja ne gerins transporto pravažumą, o blogins. Pavyzdžiui, jei sankryža judantis sunkvežimis sustoja praleisti pėsčiuosius perėjoje, tai į sankryžą nebegali įvažiuoti...

Miesto aikštė grindžiama ir delspinigiais

2015 m. liepos 9 d.
Naujosios Akmenės centrinę aikštę pertvarkančiai UAB „Šiaulių plentas“ skaičiuojami delspinigiai po 334 eurus kas dieną nuo birželio 15 dienos.Ši data buvo darbų pabaigos terminas, kuris kelis kartus ilgintas, o statybininkai vis triūsia, pastaruoju metu – šalindami broką.2014 metų sausio 29 dieną Akmenės rajono savivaldybės administracija ir UAB „Šiaulių plentas“ pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl Naujosios Akmenės miesto centrinės aikštės su prieigomis kompleksinio sutvarkymo pirmojo etapo rangos darbų.
Numatyta, kad pertvarkyta miesto dalimi už 1...

Karatistai stovyklavo

2015 m. liepos 7 d.
Stovyklautojai poilsiavo, analizavo privalomųjų kovos pratimų komplekso, vadinamo kata, techniką, tobulino kovinius įgūdžius.
„Krašto žinių“ inf.

Į pensiją palydėta su „Gerumo žvaigžde“

2015 m. liepos 7 d.
A. Vismantienę už vadybinius įgūdžius vertino darbdaviai, o ypač, kaip patys pabrėžė, už gebėjimą aprėpti visumą ir visumoje detales.
Apie valdininkės apsisprendimą nebedirbti Savivaldybėje sužinota prieš kelis mėnesius, tačiau administracija vis neskelbia konkurso pareigoms.
Dėl to pareikštas susirūpinimas praėjusiame Savivaldybės tarybos posėdyje.
Administracijos direktorė Aromeda Laucienė teigė, kad konkursas gali nevykti, nes „bus ieškoma galimybių savo darbuotojų karjeros pakėlimui“.
Tuomet valdžia be konkurso į laisvą skyriaus vedėjo kėdę...

Miesto aikš­tė – lyg ark­li­džių kie­mas

2015 m. liepos 2 d.
UAB „Šiaulių plentas“ bemaž už 2 milijonus eurų atliekami darbai Naujosios Akmenės centrinėje aikštėje tapo pajuokos objektu.Kelis mėnesius apie 10 tūkstančių kvadratinių metrų ploto aikštė klota kumščio didumo akmens trinkelėmis. Tačiau dabar jau kelias savaites taisomas brokas, nes aikštė dėl daugybės duobelių panašėja į arklidžių kiemą.Trinkeles ardantys darbininkai „Šiaulių kraštui“ teigė, kad pradėdami jas kloti įspėjo savo viršininkus, kad danga nebūsianti lygi.
Darbininkai sakė, kad pagrindas grindiniui – lygutėlis kaip stiklas. Tačiau trinkelės suvežtos nevienodo aukščio...

Prisiekė naujas jaunųjų šaulių būrys

2015 m. liepos 2 d.
Naujojoje Akmenėje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje pasižadėjimus davė Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių apskrities generolo P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės 9-osios Akmenės kuopos Naujosios Akmenės jaunųjų šaulių būrio nariais tapę Ramučių gimnazijos moksleiviai.Ceremonija vyko ant Kalniuko prie obelisko Lietuvos valstybingumui.
Daugiau kaip trisdešimties jaunųjų šaulių pasižadėjimus priėmė 9-osios Akmenės kuopos vadas Vygantas Vaičius ir Naujosios Akmenės jaunųjų šaulių būrio vadas Gintaras Brasas.
Jie yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios...

Apie mažosios kultūros sostinę pasakota Akmenėje

2015 m. liepos 2 d.
Aurimas Žvinys sakė: „Kadangi Naisiai šiemet paskelbti mažąja Lietuvos kultūros sostine, tai apie ją papasakoti ir atvažiavome į Akmenę, o taip pat pristatyti scenos meną.“
Nijole Mirončikaitė, Nomeda Bėčiūtė skaitė eiles, dainavo. Pamokančius pasakojimus dzūkiškai porino Juozas Bindokas. Sigitas Jakubauskas ir Rimanta Krilavičiūtė suvaidino spektaklio ištrauką.
Renginyje paskelbta, kad pageidaujantys pamatyti Naisiuose esančius muziejus ir kitas kultūros vertybes bei kitą aplinką, gali užsisakyti kelionei autobusą veltui.
Teisingai į...

Muziejuje ritasi tropiniai drugiai

2015 m. liepos 2 d.
Specialioje oranžerijoje jau skraido išsiritę Morpho peleides drugiai, kurie išsiskiria ypač ryškiu mėlynos spalvos blizgesiu. Išsirito ir spalvingi Cethosia cyane (dar vadinamas „Leopardo raštų drugiu"), ryškios it liepsna spalvos drugys Dryas julia (dar vadinamas „Ugnies drugeliu“ arba „Drugiu-fakelu") ir kiti tropiniai drugiai.
Sparnus jau išskleidė ir įspūdingo grožio drugiai Morpho peleides. Mėlynos spalvos blizgesiu išsiskiriančių skrajūnų sparnų ilgis svyruoja nuo 7 iki 20 centimetrų.
Muziejų pasiekusioje siuntoje yra septyniolikos rūšių...

Taryba vieningai balsavo už finansinės anarchijos rinkinį

2015 m. birželio 30 d.
Tebesitęsia skandalas dėl finansinės anarchijos Papilės ambulatorijoje, o jos vyriausiasis gydytojas Gintautas Masevičius lieka atsitvėręs tylos siena nuo viešumos.Akmenės rajono savivaldybės taryba vienbalsiai nusprendė pritarti šios viešosios įstaigos 2014 metų veiklos ataskaitai ir patvirtinti finansinių ataskaitų rinkinį.Papilės ambulatorijos vyriausiasis gydytojas G. Masevičius tvirtino Tarybos posėdyje, kad „ambulatorija savo pagrindinę veiklos užduotį teikti asmens sveikatos priežiūrą vykdo ganėtinai sėkmingai“.
Jis pasisiūlė „mielai atsakyti į...

Joninės kainavo per brangiai

2015 m. birželio 30 d.
Akmenės rajono savivaldybės tarybos posėdyje priekaištauta rajono Kultūros centrui dėl brangių Joninių Ventoje.Kultūros centras, jos direktorės Editos Statkienės teigimu, iš anksto apsisprendė valstybinės šventės Joninių neorganizuoti atskirai Kultūros namuose, seniūnijose, bendruomenėse, o surengti tik vienas rajonines Ventoje.
Pakviestos koncertuoti grupės ir dainininkų dueto programos kainavo 2400 eurų. Dar 320 eurų atseikėta budėjusiems saugos tarnybos darbuotojams.
Tuo tarpu renginiui rajono biudžete tenumatyta 520 eurų, todėl tikėtasi reikiamą pinigų sumą surinkti už...

Moksleiviai dalyvavo žy­gyje Ru­mu­ni­jos kal­nuo­se

2015 m. birželio 30 d.
Dalyvavo žygių kalnuose patirties turintys Akvilė Srūgytė, Marta Majauskaitė, Tadas Rudokas, Tomas Stulpinas ir naujokai Greta Jankutė, Toma Leistrumaitė, Laura Poškutė, Renatas Daunoravičius.
Per penkias dienas jie įkopė į aukščiausią Rumunijos viršukalnę Moldovianu, kurios aukštis 2544 metrai, ir šiek tiek žemesnius kalnus Negoiu (2535 m), Vistea Mare (2527 m), Omu (2505 m), Bucura Dumbrava (2503 m), Laitel (2390 m).
Dar apžiūrėjo Bran miestelyje esančią Drakulos pilį, Sibiu miesto senamiestį, ilsėjosi prie kalnuose esančio Vidraru ežero...

Burbulų šventėje – sveikinimai varduvininkams

2015 m. birželio 25 d.
Pasak renginį organizuojančios dvyliktosios šeimynos socialinės darbuotojos Alinos Lalienės, burbulai sukuria teigiamas emocijas, smagią nuotaiką. Tad neįgaliesiems įstaigos gyventojams malonu buvo pasivaržyti pučiant burbulus, pašokti jų debesyje.
Šiemet renginiui pasirinkta Joninių šventės metas, tad organizatoriai bendruomenės narius Jonus, Janinas ir Jonę padabino dailiais ąžuolo lapų vainikais.


Mokykla kaime, o aplinka ne vien kaimiška

2015 m. birželio 25 d.
„Kaimas, o aplinką tvarkotės šiuolaikiškai gražiai“, – stebėjosi šalies bendrojo ugdymo mokyklų edukacinių erdvių apžiūros-konkurso komisijos nariai, atvykę į Dabikinę (Akmenės raj.) vertinti čia esančios specialiosios mokyklos pastangų. Ir paskelbė nugalėtoja.Švietimo įstaigų istorija Dabikinės kaime prasidėjo 1902 metais, kai čia turimame dvare grafas Vladimiras Zubovas įkūrė pirmąją mokyklą – pradinę. Vėliau buvo aštuonmetė. Jos bazėje nuo 1973-iųjų veikia specialioji – ugdyti sutrikusio intelekto vaikus.
Įsikūrimo laiku gražiausia aplinka buvo Zubovų laikais sodintas parkas...

Pasiginčyta dėl investicijų spalvų

2015 m. birželio 23 d.
Praėjusią savaitę Akmenės rajono savivaldybėje įvyko Naujosios Akmenės autobusų stoties ir komercinio pastato projektavimo sprendimų pristatymas.UAB „Jupojos statybinės medžiagos“ planuoja pasistatyti prekybos centrą Naujosios Akmenės autobusų stoties teritorijoje, patį stoties pastatą kapitališkai pertvarkant ir įkomponuojant į naują kompleksą.
Tam pritarė Savivaldybės taryba.
Numatyta, kad esamą daugiau kaip 400 kvadratinių metrų ploto autobusų stotį pakeis maždaug keturis kartus mažesnė, kaip apibūdino projektuotojas Š. Sabaliauskas, – degalinės didumo...

„Delčios“ koncertas po 20 metų

2015 m. birželio 18 d.
Pasirodymą inicijavęs grupės narys, dabar Ventos regioninio parko direktoriumi dirbantis Andrius Almanis dainavo autorines ir bičiulių sukurtas melodijas
Vėl grojo pastaruoju metu Čkagoje (JAV) įsikūręs Saidas Blistrabas, taip pat generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos darbuotojas Valerijus Šerelis. Jis dar pristatė autorinių dainų, tarp jų ir garsiąją – „Skylutė šalme“.
„Delčia“ yra išleidusi kompaktinę plokštelę „20 metų kūrybinės neveiklos“, surengti jos pristatymai.
S. Blistrabas ir V. Šerelis pradėjo kartu groti 1990 metais...

Papeikimas Papilės ambulatorijos vadovui

2015 m. birželio 18 d.
Drausmine nuobauda įvertintas Akmenės rajono Papilės ambulatorijos vyriausiojo gydytojo Gintauto Masevičiaus vadovavimas įstaigai, kurioje buvo įsivyravusi finansinė anarchija.Ambulatorijos vadovu nuo 1987 metų dirbančiam G. Masevičiui rajono meras paskyrė papeikimą už aplaidų ir nerūpestingą darbo pareigų vykdymą. Tai pasireiškė organizuojant įstaigos administracinę, finansinę ir ūkinę veiklą.
Akmenės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba nustatė, kad Papilės ambulatorijos vyriausiasis gydytojas neužtikrino teisingo darbo laiko apskaitos darbo...

Jauniausia konkurso „Tramtatulis“ laureatė

2015 m. birželio 16 d.
Darželinukei diplomas įteiktas Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse surengtame konkurso laureatų ir diplomantų koncerte.
Jame akmeniškė pristatė pasakojimą žemaičių tarme „Keinuo gražiause vaka?“. Įrašas įtrauktas į specialų kompaktinį diską, jis padovanotas laureatei.
Pasakorę konkursui parengė muzikos mokytoja ekspertė Ona Deniušienė.
„Krašto žinių“ inf.

Kruopių mokyklai nereikalingas vardas

2015 m. birželio 16 d.
Rengiant jos nuostatus kilo idėja suteikti įstaigai vardą. Todėl prieš kelis mėnesius Savivaldybės administracijos parengtas sprendimas dėl naujų nuostatų projekto buvo atidėtas Tarybos komitetų posėdžiuose.
Tuomet Kruopių pagrindinės mokyklos administracija surengė anoniminę apklausą, kurioje svarbiausias klausimas buvo, ar suteikti mokyklai vardą. Iš joje dalyvavusių per 40 kruopiškių dauguma atsakė neigiamai. Du apklausos dalyviai nurodė, kad pagrindinei mokyklai tiktų Spindulio vardas, dar du pasiūlė suteikti žmonių pavardes.
Apklausoje nedalyvavo...

Dienos populiariausi

Užventį papuošė trimituojančių angelų vėtrungė

2015 m. liepos 18 d.
lankomiausias

Laikino atokvėpio namai leis pailsėti neįgaliųjų artimiesiems

2015 m. liepos 18 d.
daugiausiai komentuotas