(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Akmenės rajone

„Delčios“ koncertas po 20 metų

2015 m. birželio 18 d.
Pasirodymą inicijavęs grupės narys, dabar Ventos regioninio parko direktoriumi dirbantis Andrius Almanis dainavo autorines ir bičiulių sukurtas melodijas
Vėl grojo pastaruoju metu Čkagoje (JAV) įsikūręs Saidas Blistrabas, taip pat generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos darbuotojas Valerijus Šerelis. Jis dar pristatė autorinių dainų, tarp jų ir garsiąją – „Skylutė šalme“.
„Delčia“ yra išleidusi kompaktinę plokštelę „20 metų kūrybinės neveiklos“, surengti jos pristatymai.
S. Blistrabas ir V. Šerelis pradėjo kartu groti 1990 metais...

Papeikimas Papilės ambulatorijos vadovui

2015 m. birželio 18 d.
Drausmine nuobauda įvertintas Akmenės rajono Papilės ambulatorijos vyriausiojo gydytojo Gintauto Masevičiaus vadovavimas įstaigai, kurioje buvo įsivyravusi finansinė anarchija.Ambulatorijos vadovu nuo 1987 metų dirbančiam G. Masevičiui rajono meras paskyrė papeikimą už aplaidų ir nerūpestingą darbo pareigų vykdymą. Tai pasireiškė organizuojant įstaigos administracinę, finansinę ir ūkinę veiklą.
Akmenės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba nustatė, kad Papilės ambulatorijos vyriausiasis gydytojas neužtikrino teisingo darbo laiko apskaitos darbo...

Jauniausia konkurso „Tramtatulis“ laureatė

2015 m. birželio 16 d.
Darželinukei diplomas įteiktas Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse surengtame konkurso laureatų ir diplomantų koncerte.
Jame akmeniškė pristatė pasakojimą žemaičių tarme „Keinuo gražiause vaka?“. Įrašas įtrauktas į specialų kompaktinį diską, jis padovanotas laureatei.
Pasakorę konkursui parengė muzikos mokytoja ekspertė Ona Deniušienė.
„Krašto žinių“ inf.

Kruopių mokyklai nereikalingas vardas

2015 m. birželio 16 d.
Rengiant jos nuostatus kilo idėja suteikti įstaigai vardą. Todėl prieš kelis mėnesius Savivaldybės administracijos parengtas sprendimas dėl naujų nuostatų projekto buvo atidėtas Tarybos komitetų posėdžiuose.
Tuomet Kruopių pagrindinės mokyklos administracija surengė anoniminę apklausą, kurioje svarbiausias klausimas buvo, ar suteikti mokyklai vardą. Iš joje dalyvavusių per 40 kruopiškių dauguma atsakė neigiamai. Du apklausos dalyviai nurodė, kad pagrindinei mokyklai tiktų Spindulio vardas, dar du pasiūlė suteikti žmonių pavardes.
Apklausoje nedalyvavo...

Pagerbė koncertu

2015 m. birželio 16 d.
Po programos klausytojai pagerbė tremties aukas prie Tremtinių kryžiaus.
„Krašto žinių“ inf.

Dirbti besiveržiančio jauno vyro nepriima seniūnija

2015 m. birželio 16 d.
Į redakciją kreipėsi jaunas vyras, pasipiktinęs, kad Naujosios Akmenės seniūnija atsisako priimti į viešuosius darbus.27 metų Naujosios Akmenės gyventojas ieško darbo daugybėje įmonių ir įstaigų, bet niekas nepriima.
Paskutinė viltis likusi Naujosios Akmenės seniūnija, kuri pernai gelbėjo, suteikusi kelioms savaitėms viešųjų darbų.
Tačiau šiemet seniūnas Rimvydas Juozapavičius kategoriškai atsisakė įdarbinti.
„Juk man, kaip bedarbiui, priklauso galimybė užsidirbti bent drabužiui nusipirkti, bet net Savivaldybės įstaiga neleidžia“, – sakė dirbti besiveržiantis...

Psichikos sveikatos centro direktorė traukiasi

2015 m. birželio 11 d.
Tarybos posėdyje paaiškėjo, kad medikė nebeketina dirbti ir gydytoja, ruošiasi pereiti į panašaus profilio įstaigą už rajono ribų.
„Turiu kelis pasiūlymus, deruosi, o kur sąlygos bus palankiausios, ten pasirinksiu darbą“, – sakė V. Kristinaitienė.
Meras Vitalijus Mitrofanovas klausė, ar Akmenės rajone darbo sąlygos prastos. Medikė atsakė: „Palankios, bet gali būti dar palankesnės“. Ir pridūrė, kad įmanoma būtent tokias jai sukurti, jei taptų derybų objektu.
Tarybos posėdyje pristatydama Psichikos sveikatos centro 2014 metų veiklos ataskaitą, direktorė V...

Po vaikų žūklės varžybų įžuvintas tvenkinys

2015 m. birželio 11 d.
Neįprastas žūklės varžybas surengė vienintelis Akmenės rajono žvejų klubas „Šventupys“ – tik vaikams. Kai kurie jų pirmą kartą laikė meškerę.Naujosios Akmenės centre esančio tvenkinio pakrantėse daugelį varžytis susirinkusių vaikų atlydėjo tėvai. Vieni, nusprendę savo atžalas atitraukti nuo televizorių ar kompiuterių, kiti – norėdami sudominti gamta ir žvejyba.
Todėl pradedantiems žvejams suaugusieji jauką ant kabliuko užmaudavo, padėdavo nulaikyti meškerę, pavedžioti plūdę vandenyje.
Labiau patyrusiems taip pat praversdavo tėvų pagalba – kai susipainiodavo ar...

Sudomino žygis dviračiais

2015 m. birželio 11 d.
Tik keli iš jų turi panašių kelionių patirties, o dauguma dviračiais važinėja vien praktiniais tikslais ir trumpus atstumus.
„Norėjau kitaip pamatyti pažįstamas vietas, kurios iki šiol pralėkdavo tik pro automobilio langą“, – apibūdino pasirinkimą vienas žygeivių.
Grupė per pusdienį įveikė beveik 70 kilometrų atstumą, startavę iš Naujosios Akmenės ir ratu grįžę atgal per Alkiškius, Sablauskius, Papilę, Kalniškius, Ventą, Akmenę.
„Krašto žinių“ inf.

Pagarba jauniesiems atlikėjams

2015 m. birželio 11 d.
Rajono įkūrimo 65-mečiui skirtas Akmenės pušyne parodytas miuziklas „Muzikos garsai“ paliko neišdildomą įspūdį. Į profesionalių muzikos atlikėjų kolektyvą darniai įsiliejo ir mūsų krašto jaunieji talentai. Malonu buvo klausytis.
Po pasirodymo rajono vadovai išskirtiniu dėmesiu apdovanojo pagrindinius miuziklo atlikėjus profesionalus. Sutinkame, kad jie nusipelnė tokios pagarbos.Tačiau liūdna, kad liko nepastebėti nuolat scenoje vaikus vaidinę Naujosios Akmenės muzikos mokyklos auklėtiniai, kurie savo artistiškumu lygiavosi į profesionalus. Žiūrovų vardu...

„Akmenės smuikelis“ dovanojo įsimintiną šventę

2015 m. birželio 9 d.
Akmenės rajono 65-erių metų sukakčiai paminėti suorganizuota šventė „Akmenės smuikelis“ beveik visą praėjusią savaitę tęsėsi Naujosios Akmenės ir Akmenės miestuose. Iki šiol tokios didžiulės kultūros ir meno šventės rajonas nebuvo regėjęs.Naujojoje Akmenėje šventės akcentu tapo penktadienį surengta ceremonija L. Petravičiaus aikštėje, kuri buvo iškilmingai atidaryta.
Pakeltos šventinės vėliavos, į padangę nuskrido iš balionų suformuotas milžiniškas skaičius „65“. Demonstruotas kelių kvadratinių metrų elektroninis tablo. Pirmą kartą rajono centre įrengtame fontane ištryško vandens čiurkšlės, į jas iškart paniro...

Žvilgsnis į akmenietišką savastį

2015 m. birželio 4 d.
Akmenės rajono 65 metų sukakčiai skirtų renginių ciklas, truksiantis iki kitos savaitės, prasidėjo antradienį konferencija Akmenės krašto muziejuje.
Akmenės rajono ūkinės ir administracinės raidos bruožus analizavęs rajono garbės pilietis Anicetas Lupeika rėmėsi savo daugiau kaip keturis dešimtmečius vadovaujančiame darbe patirtais pastebėjimais.
Tarybiniais laikais Lietuvoje garsėjusio kaip statybinių medžiagų pramonės rajono kūrimas, anot A. Lupeikos, buvo viena iš tuometinės planinės ekonomikos klaidų.
„Tai neigiamai atsiliepė rajono ateičiai, kai nebuvo...

Paskutinis skambutis vidurinei mokyklai

2015 m. birželio 2 d.
Kruopių vidurinės mokykloje 59-osios abiturientų laidos paskutinio skambučio šventė praėjusį penktadienį tapo istorinė. Toks skambutis paskutinis ir mokyklai, nes nuo kitų mokslo metų tampa pagrindine.Iškilmingoje ceremonijoje Kruopių vidurinės mokyklos direktorė Asta Lipkinienė priminė, kad pirmosios laidos abiturientams, kurių buvo 16, mokslo baigimo dokumentai įteikti 1957 metais. Tada iš viso mokėsi 259 mokiniai.
Dabar abiturientų baigia lygiai dvigubai mažiau – aštuoni, o moksleivių mokosi dar mažiau, negu mokyklos gyvavimo pradžioje – 110...

„Poezijos pavasaris“ persikėlė į bažnyčią

2015 m. birželio 2 d.
Papilėje į dešimtą kartą organizuotą šventę „Lakštingalų naktis“ iš Vilniaus atvykę tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ dalyvių skaitė savo eiles.Iki šiol skaitymus priimdavęs Simono Daukanto muziejaus kiemelis arba slėnis šįkart iškeistas į šalia esančią bažnyčią.
„Kai į bažnyčią mus suginė vėjas, šaltis, lietus, tai įsivaizduoju, kad panašiai buvo pagonims, kurie tapo pirmaisiais krikščionimis, – palygino poetas Eugenijus Ališanka. – Tada jie bandė susišnekėti panašiai kaip dabar čia susirinkę ne vien poetai, bet ir visokie žmonės. Gal nėra svarbiausia susišnekėti...

Genėjimas – neįprastas akiai. Ar tiktai?

2015 m. birželio 2 d.
Akmenėje, netoli Kaštonų ir A. Puškino gatvių esančiame skverelyje, spygliuočių genėjimo būdą barbarišku vadina šio miesto gyventoja Irena Meškauskienė. Pritaria kai kurie specialistai.Įvertinimo paprašyti aplinkosaugos ir savivaldybės tarnautojai tvirtina: viskas normalu.Akmeniškė iki šiol nebuvo mačiusi augančių tokių spygliuočių, kokie po genėjimo liko mieste. Šakos išpjaustytos žmogaus ūgio aukštyje.
I. Meškauskienės įsitikinimu, maždaug iki pusės nugenėtas medis, kurio kamienas nesiekia nė dešimties centimetrų storumo, augs skursdamas, gali imti džiūti.
Moteris paprašė Akmenės...

Artėjančios šventės sąmata laikoma paslaptyje

2015 m. gegužės 28 d.
Akmenės rajono savivaldybėje surengta spaudos konferencija apie organizuojamą šventę „Akmenės smuikelis“. Jos sąmata pripažinta paslaptimi, kurios neturi žinoti visuomenė. Šventėje neatsisakoma alkoholio.Numatyta daugiau kaip dvidešimt renginių, kurie nuo birželio 2 dienos iki 7-osios vyks kasdien Akmenėje arba Naujojoje Akmenėje.
Tikimasi kasdien sutraukti tūkstančius žiūrovų koncertais, parodomis, spektakliais, varžybomis ir kitais renginiais – jų iš viso suplanuota daugiau kaip 20.
Nuo 1971 metų rajono kasmetine tradicija...

Gatvių remontas su „kvapeliu“

2015 m. gegužės 26 d.
Į „Krašto žinias“ kreipęsi Alkiškių kaimo gyventojai piktinasi Akmenės rajono savivaldybės sprendimais dėl Atžalyno gatvės remonto.Šiemet tam nemenkų lėšų skyrė Savivaldybės tarybos nariai, tačiau Administracijos funkcionieriai nusprendė didžiumą lėšų perkelti į Kivylių kaimą, kuriame gyvena seniūnė Viktorija Malinauskienė.Praėjusią savaitę į Alkiškius, šalia Naujosios Akmenės – Akmenės kelio, suvažiavo galinga technika.
Žmonės tikėjosi, kad remontininkai atliks daug darbų, bet asfaltu buvo tepadengtas Atžalyno gatvės lopinėlis.
Dar užlyginta viena kita netoliese...

Dainininkai pelnė apdovanojimų Plungėje

2015 m. gegužės 21 d.
Jauniausių mokinių grupėje Gabrielė Druskelytė tapo laureate. Ją paruošė mokytoja Aldona Savčikienė. Šios pedagogės vadovaujamas mergaičių vokalinis ansamblis pelnė diplomanto vardą.
Tarp vyresniųjų mokinių aukščiausią įvertinimą pelnė Vygantas Bemovas (vokalo mokytoja Meilutė Girskienė).
Antrąsias vietas laimėjo mokytojos M. Girskienės paruošti mišrus vokalinis kvintetas, solistė Edita Griciūtė.
„Krašto žinių“ inf.

Šeimyninis muzikavimas – scenoje

2015 m. gegužės 19 d.
Dauguma kūrinių buvo atliekami akordeonais, smuikais, kanklėmis ar fortepijonu.
Grojo sesės Ugnė ir Danielė Naglytės, Kornelija ir Viktorija Kiminiūtės, Vytautė ir Viltė Stonkutės, Irmantė ir Živilė Žąsinaitės, taip pat sesės ir broliukai Marija ir Marijus Čiučkinai, Neda ir Justas Sirvidai, Brigita ir Rūtenis Goštautai, Justas ir Karolina Stabrauskai. Vieninteliai broliai atlikėjai Eitvydas ir Mantas Klimai pristatė fortepijoninę muziką.
Vos kelerių metų vaikams koncertas tapo debiutu scenoje, grojant su patyrusiais muzikantais tėveliais. Andrius...

Specialiojoje mokykloje – padėkos

2015 m. gegužės 19 d.
Renginyje įstaigos direktorė Birutė Jakaitienė minėjo kaip išskirtinumą tarp kitų švietimo įstaigų, kad pedagogų kolektyvas palyginti jaunas, nes 85 procentai yra iki 50 metų amžiaus, o likusi mažuma – vyresni.
Iš per 100 mokykloje ugdomų specialiųjų poreikių vaikų maždaug pusė kasdien yra į pamokas atvežami mokykliniu autobusu iš Ventos socialinės globos namų. grupelė – iš savo šeimų, o kelios dešimtys visą savaitę iki savaitgalio gyvena šalia esančiame bendrabutyje.
Renginyje padėkota geradariams, kurie padeda specialiosios mokyklos auklėtiniams. Jiems Akmenės krašto muziejus...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Ūkininkams

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas