(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Akmenės rajone

Šaškininkai laimėjo finalą

2012 m. rugsėjo 27 d.
To­kį ti­tu­lą ak­me­niš­kiai Vi­das Iga­ris, Al­gir­das Ba­raus­kis ir Ste­fa­ni­ja Špo­kie­nė pel­nė Jo­na­vo­je įvy­ku­sio­se fi­na­li­nė­se var­žy­bo­se. Iš vi­so žai­dy­nė­se star­ta­vo 39 šaš­ki­nin­kų ko­man­dos.
Fi­na­le Jo­na­vo­je dar var­žę­si Ak­me­nės se­niū­ni­jos sta­lo te­ni­si­nin­kai pa­si­da­li­jo 7 – 8 vie­to­mis su var­žo­vais iš Klai­pė­dos ra­jo­no.
Taip pat fi­na­li­nin­kais bu­vę Nau­jo­sios Ak­me­nės se­niū­ni­jos šach­ma­ti­nin­kai ir Nau­jo­sios Ak­me­nės kai­miš­ko­sios se­niū­ni­jos tink­li­nin­kai pel­nė 28 ir 29...

Kandidatai į Seimą nepasinaudojo reklama veltui

2012 m. rugsėjo 27 d.
Tokia galimybe iš 11 pretendentų pasinaudojo 4. Kodėl to nepanoro kiti 7? Vakar to jų klausė „Krašto žinios“.
Daiva Augustinienė (Demokratinė darbo ir vienybės partija):
– Nespėjau dėl darbo reikalų. Bet nesigailiu, kad neišnaudojau galimybės reklamuotis veltui. Tas veltui nėra veltui, nes juk kainuoja kelionė į Vilnių ir atgal. O apie ką pašnekėti bus galima ir susitikus su pačiais rinkėjais.
Valius Ąžuolas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga):
– Antradienį popiet vyko rajono Savivaldybės tarybos koalicijos posėdis, kuriame svarstytas...

Sveikuoliams iš Amerikos sutrukdė vėsa

2012 m. rugsėjo 27 d.
Į „Krašto žinias“ kreipęsi skaitytojai stebėjosi, kad, į Kruopius nuvykę antrąją sąskrydžio dieną, nieko nerado. Norėta dalyvauti iš anksto viešoje erdvėje skelbtoje programoje nurodytuose renginiuose – jogos užsiėmime, paskaitoje apie sausąjį badavimą.
Vienos iš renginio organizatorių Kruopių seniūnės Vandos Kateivienės teigimu, iš Amerikos žemyno atvykusios apie 30 žmonių delegacijos planams sutrukdė vėsus oras.
Todėl jie atsisakė numatytos nakvynės palapinėse, dauguma tą patį vakarą apsisprendė grįžti į viešbutį Vilniuje. Tik grupelė svečių iš pradžių ketino apsinakvoti svetingų...

Simono Daukanto takais bėgo dvidešimtą kartą

2012 m. rugsėjo 25 d.
Dvidešimtajame 8,2 kilometro bėgime „Simono Daukanto takais“ Papilės seniūnijoje varžėsi 33 sportininkai.Atstumą nuo Biliūniškių kaime esančio paminklo 1863 metais žuvusiems sukilėliams iki paminklo Simonui Daukantui Papilės miestelyje greičiausiai nubėgo Šiaulių miesto atstovas Justinas Križinauskas – per 29 minutes 59 sekundes. Artimiausias varžovas finišavo po 12 sekundžių – Vytautas Gražys (Vilniaus rajonas). Jo treniruočių draugas Edgaras Žigis atbėgo trečias (30 minučių 51 sekundė).
Varžybose paskelbti ir geriausiai lenktyniavę trijų amžiaus...

„Poezijos rudenį“ – naujų knygų rekordas

2012 m. rugsėjo 20 d.
Naujosios Akmenės viešojoje bibliotekoje surengtoje šventėje „Poezijos ruduo“ pristatytos šešių autorių naujos knygos. Tiek daug nėra suskaičiuota nė viename ankstesniame kasmetiniame rajono literatų renginyje„Poezijos rudens“ šventės organizatorė Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė naujų knygų pristatymo pradžioje pirmiausia akcentavo Dalios Milukaitės – Buragienės kūrybingumą. Ši dabar Kauno krašte gyvenanti, rajono literatų klubui „Žiemgalija“ priklausanti ir Akmenės rajono savivaldybės literatūrinės premijos pirmosios laureatės titulą turinti poetė šiemet išleido...

Verslininkai domėjosi išskirtine patirtimi

2012 m. rugsėjo 18 d.
Neįprastai Akmenės rajono verslininkų asociacija paminėjo savo veiklos penkmetį – į renginio programą įtraukė ekskursiją po UAB „Bigso“ gamybos patalpas, esančias netoli Ventos miesto buvusio Statybinių medžiagų kombinato teritorijoje.Kelias dešimtis ekskursantų lydėjo bendrovės direktorius Jonas Sluckus.
Jo teigimu, UAB „Bigso“ yra Švedijos kapitalo įmonė, Lietuvoje įkurta prieš dešimt metų. Patys švedai čia apsilanko tik vieną ar du kartus per metus, o jų samdomi verslininkai lietuviai tvarko gamybos reikalus.
Iš pradžių užsieniečiai investavo Šiauliuose, o po...

Meras skraidys į Strasbūrą

2012 m. rugsėjo 18 d.
Į Strasbūre (Prancūzija) įsikūrusią Europos Tarybos instituciją akmeniškis išrinktas Vilniuje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje.
V. Mitrofanovas šiame posėdyje dalyvavo pirmą kartą, nes jį šiemet Šiaulių apskrities merai išrinko atstovauti regionui Lietuvos savivaldybių asociacijos valdyboje.
Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongresas sprendžia vietos ir regionų demokratijos, socialinio ir kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus, atlieka Europos vietos savivaldos chartijos įgyvendinimo priežiūrą.
Lietuva į šio...

Pirmoji futbolininkių pergalė – čempionato pabaigoje

2012 m. rugsėjo 13 d.
Įvartį 71 – ąją minutę įmušė Jorūnė Lipkinaitė.
Akmeniškės iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną, kuris baigsis po kelių savaičių.
Tarp septynių čempionate dalyvaujančių komandų „Akmenė“ išlieka absoliuti autsaiderė. Per dešimtį rungtynių į varžovių vartus įmušti 4 įvarčiai, o į savo vartus praleisti 37. Turėdama 4 taškus komanda nuo artimiausių varžovių tauragiškių atsilieka vienu tašku.
„Krašto žinių“ inf.

Paminėta Lazdynų Pelėda

2012 m. rugsėjo 13 d.
Papilės Kazio Narščiaus bibliotekoje surengta literatūrinė ir muzikinė popietė, skirta rašytojų Sofijos Ivanauskaitės – Pšibiliauskienės gimimo 140 metų ir Marijos Ivanauskaitės – Lastauskienės gimimo 145 metų sukaktims paminėti. Jos spausdino knygas, pasirašydamos vienu slapyvardžiu – Lazdynų Pelėdos.
Renginyje Lazdynų Pelėdos muziejaus, esančio Paragiuose, vadovė Janina Čibirienė papasakojo apie Kairiškių kaimo bibliotekos laimėtą projektą, skatinantį domėtis kraštiečių rašytojų kūryba, kad ji nepražūtų, kaip sapnas. Šiame projekte dalyvauja keturios rajono bibliotekos...

Kviečia „Poezijos ruduo“

2012 m. rugsėjo 13 d.
Dalyvaus Akmenės, Mažeikių, Kauno literatai. Bus apžvelgiama jų kūryba, pristatomos naujos knygos, skaitomos eilės. Veiks spaudinių paroda „Poezija kraštotyros aruoduose“.
Renginyje koncertuos dainuojamosios poezijos kūrėja Salomėja Ruzgienė.
„Krašto žinių“ inf.

Turgelis lieka be tualeto

2012 m. rugsėjo 11 d.
Į „Krašto žinias“ kreipęsi Naujosios Akmenės turgelio prekeiviai piktinosi dėl to, kad čia nėra tualeto.Ne pirmi metai daržovėmis prekiaujančio ūkininko aiškinimu, reikalo prispirtam žmogui keblu palikti prekes ir eiti kelis šimtus metrų iki artimiausio tualeto, pavyzdžiui, autobusų stotyje ar degalinėje. Bet ir ten nejauku – ne klientai tų įstaigų atrodo lyg malonės prašantys.
Todėl žmonės renkasi arčiausiai apleistą penkiaaukštį pastatą – buvusį bendrabutį. Tačiau čia jau tapę koktu nuo dažno lankymo, todėl žmonės traukia kiek tolėliau – į miškelį.
Turgelio savininkė...

Iš Savivaldybės biudžeto – įranga direktoriaus virtuvei

2012 m. rugsėjo 6 d.
Akmenės rajono savivaldybės taryba vis priima naujus sprendimus, kurie derinami prie Naujosios Akmenės ligoninės direktoriaus Tomo Skučo poreikių.Praėjusią savaitę įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje priimtas analogo neturintis sprendimas – rajono biudžete numatyti lėšas gyvenamųjų patalpų pritaikymui tarnybinėms gyvenamosioms patalpoms, virtuvės baldams, buitinei technikai ir inžinerinei įrangai įsigyti.
Tokios paramos iki šiol nėra gavę savivaldybės tarnybinėse patalpose įsikurdavę specialistai.
O dabartinėmis permainomis pirmasis...

Pirmoji užsieniečių ekskursija į Akmenę

2012 m. rugsėjo 6 d.
Jiems tokį kelionės maršrutą pasiūlė rajono savivaldybės atstovai, kai prieš kelis mėnesius lankėsi Bocholte. Su šiuo miestu Akmenės rajono savivaldybė yra sudariusi kultūrinio bendradarbiavimo sutartį.
Per kelioliką metų iš Vokietijos į Akmenės rajoną yra atvykę oficialių delegacijų, viešėję moksleivių grupių, o ekskursantai – pirmą kartą.
Užsieniečiai vaikščiojo Kamanų valstybinio gamtinio rezervato pažintiniu taku, lankėsi Akmenėje gyvenančios tautodailininkės Elenos Adomaitienės ir jos sūnaus menininko Stanislovo Adomaičio galerijose. Vakarienės metu Viliošių kavinėje ekskursantams...

Nu­mirš­ti ir ne­ži­nai, ko­dėl?

2012 m. rugsėjo 4 d.
Prieš porą metų atlikta medicinos reforma šiandien į Akmenės kraštą neša gydymo problemas ir mirtis. Nors Sveikatos apsaugos ministerijos šulai, piršdami tą reformą, garantavo, kad, pavyzdžiui, insulto ištiktas akmeniškis bus pradėtas gydyti per valandą.Dabar kitaip – tas vadinamasis auksinis laikas pailgėja kelis kartus. Tad ir nuveda į kapus.O kai artimieji pabando sužinoti apie to kelio pėdsakus – turi įveikti daugybę kliūčių.***
Į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi moteris, įtarianti, jog jos vyras mirė dėl aplaidumo medicinoje.
Tokiai prielaidai pakako...

Rajono Taryboje

2012 m. rugsėjo 4 d.
Tarybos posėdyje opozicijos atstovė Jadvyga Dunauskaitė teigė, kad tokių privilegijų garbės piliečiams nederėtų numatyti.
Rajono mero Vitalijaus Mitrofanovo nuomone, pašalpos neturėtų būti masiškai skiriamos.
Taryba leido viešosios įstaigos „Akmenės būstas“ direktoriui Benediktui Balkauskui atlikti antraeiles pareigas – dirbti Akmenės rajono savivaldybės administracijoje vykdomo projekto „Daugiabučių namų atnaujinimas kompleksiškai tvarkomoje Naujosios Akmenės senamiesčio teritorijoje“ vadovu.
Šį darbą direktorius atliks 8 valandas per savaitę...

Vienuoliktokai dar nežino, kur eis rugsėjo pirmąją

2012 m. rugpjūčio 30 d.
Rugsėjo 1 – osios išvakarėse Akmenės rajono Kruopių krašto moksleiviai, turintys lankyti vienuoliktąją klasę, dar nežino, ar galės praverti jų miestelyje esančios vidurinės mokyklos duris, ar turės važinėti į Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją. Tai bus nuspręsta šiandienos Akmenės rajono savivaldybės tarybos posėdyje.Metų pradžioje Akmenės rajono savivaldybės taryba patvirtino rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012 – 2015 metų bendrąjį planą, kuriame numatyta nuo rudens Kruopių vidurinėje mokykloje nebeformuoti vienuoliktosios klasės, o įstaiga taptų pagrindine...

Kyla abejonių dėl Sporto rūmų pertvarkos

2012 m. rugpjūčio 30 d.
Šiandien Akmenės rajono savivaldybės tarybos posėdyje numatyta priimti sprendimą dėl Naujosios Akmenės sporto rūmų pertvarkos. Nuo šio sprendimo priklauso, ar patikimai į rūmus bus investuojamos lėšos, ar jas skiriantis privatininkas nekrausis pelno iš rajono biudžeto.Projektu numatyta Naujosios Akmenės sporto rūmus pertvarkyti į sporto ir sveikatingumo kompleksą su plaukimo baseinu.
Tai ketinama atlikti per dvejus metus, jei atsiras privačių investuotojų. Jie turės įsipareigoti iki 2038 metų teikti sporto ir aktyvaus laisvalaikio paslaugas...

Varžėsi meškeriotojai

2012 m. rugpjūčio 28 d.
Meškeriojai varžėsi penkias valandas Vadaksties tvenkinyje netoli Lietuvos ir Latvijos sienos.
Daugiausiai svėrė Egidijaus Balio smulkios žuvelės – 2120 gramų. Nugalėtojas apdovanotas žūklės parduotuvės „Pasaga“ 500 litų vertės čekiu.
Antrąją vietą pelnė Artūras Ruzas, pagavęs 1460 gramų žuvų, trečiąją – Justas Balys, kurio laimikis svėrė 1260 gramų. Jiems įteikti „Pasagos“ 300 ir 200 litų vertės čekiai.
Prizu paskatintas Laimonas Terminas už didžiausią laimikį – 200 gramų ešerį.
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija apdovanojo tris vyriausius...

Paroda iš vienkiemio

2012 m. rugpjūčio 28 d.
Ji parodos atidaryme prisistatė kaip autorė iš vienkiemio – gimė ir tebegyvena Akmenės rajono Viliošių kaimo teritorijoje.
„Ir aš pakėlusi galvą galiu pasakyti: didžiuojuosi, kad gyvenu vienkiemyje, – sakė L. Steponavičienė – Laumienė. – Viešojoje erdvėje daugiausia kalbama apie Vilniaus žmones, o paprasto žmogaus iš kitur – kaip nėra. O aš nemanau, kad Vilniuje žmonės yra vertesni negu vienkiemyje“.
Jausdama tokią priešpriešą, moteris nusprendė savo kūryba formuoti kitokią nuomonę.
„Juk ir mes, žmonės iš vienkiemių galime ką nors nuveikti, – teigė...

Vanduo apardė gatvę ir šaligatvį

2012 m. rugpjūčio 23 d.
Akmenės miesto Stoties ir Dabikinės gatvių gyventojus baimina galimos liūtys. Prieš kelias savaites jos apardė asfaltą, šaligatvį, nes per sumontuotas naujutėles vandens pralaidas nespėjo nutekėti vanduo.Po smarkaus lietaus šią vasarą ne kartą vanduo užliedavo dalį gatvės netoli vaikų darželio „Gintarėlis“ – kai kelkraštyje esanti pralaida tapdavo pilnutėlė.
Tada vanduo per šaligatvius imdavo plūsti žemyn Dabikinės upės link, esančios už kelių šimtų metrų. Pakeliui nunešė dirbamos žemės sluoksnius iš žmonių daržų. Kai kurių namų šeimininkai po savo kiemus turėdavo braidžioti iki kelių vandenyje...

Dienos populiariausi

Kandidatai į Seimą nepasinaudojo reklama veltui

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias

Paskutiniame motokroso etape kelmiškiai liko treti

2012 m. rugsėjo 27 d.
daugiausiai komentuotas