(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Akmenės rajone

Sužalotų pirštų nebegydė ligoninė

2010 m. balandžio 8 d.
Uždarosios akcinės bendrovės darbininkė patyrė nelaimę darbe, kai apie 16 valandą tvarkė medžio apdirbimo stakles. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai išvežė moterį į Šiaulių ligoninę.
Kelionė truko apie valandą, o tik penkių minučių būtų pakakę iki Naujosios Akmenės ligoninės, kurioje įmanoma gydyti gyvybei nepavojingą sužalojimą. Tačiau čia tokiu paros laiku gydytojas traumatologas buvo baigęs darbą.
Naujosios Akmenės medikams skambino nukentėjėlis sūnus, gyvenantis Vilniuje, ir priekaištavo, kodėl jo mamai nesuteikta traumatologo pagalba...

Žvakė išdraskytoje ligoninėje

2010 m. balandžio 8 d.
Praėjusio mėnesio paskutinę dieną Naujosios Akmenės ligoninėje sunaikinti Chirurgijos ir Reanimacijos skyriai, todėl apie 70 medikų išvaryti iš darbo. Kovo 31 — ąją penkiaaukštėje Naujosios Akmenės ligoninėje visą aukštą užėmęs chirurgijos skyrius ir kitame aukšte esąs reanimacijos skyrius liko be gyvybės. Reanimatologai kiek anksčiau buvo iškėlę paskutinius ligonius. Paskutinę darbo dieną chirurgijos skyriuje dar laikytų dviejų pacienčių iš pat ryto viena išleista namo, o kita su visa lova pervežta į penktame aukšte esantį slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių...

„Akmenės“ krepšininkai — pirmąkart šešioliktuke

2010 m. balandžio 1 d.
Regionų krepšinio lygos starte „SC — KK „Akmenė“ žaidė Žemaitijos regiono 9 komandų grupėje ir 8 kartus laimėjo, tiek pat kartų patyrė nesėkmes. Sportininkai užėmė penktąją vietą, pateko į antrąjį etapą varžytis dėl 9 — 18 vietų Suvalkijos — Žemaitijos regione. Čia akmeniškiai įsitvirtino antroje vietoje ir įgijo teisę pratęsti kovą dėl garbingiausių lygos apdovanojimų.
Trečiajame etape rajono komanda varžėsi iki dviejų pergalių su kito regiono komanda — Vilniaus „Š.M.K.A. — „Lietuvos draudimas“, kurią įveikė rezultatais 87:74 bei 88:81 ir įgijo teisę toliau rungtyniauti...

Mojavimas kumščiais po mūšio?

2010 m. balandžio 1 d.
Šiandien įsigalioja Vyriausybės nurodymas mažinti medicinos paslaugas Naujosios Akmenės ligoninėje, todėl yra uždaryti Chirurgijos ir Reanimacijos skyriai. Tam medikai per prievartą ruošėsi kelis mėnesius, o likus trejetui dienų iki tos permainos į Naująją Akmenę atvyko Seimo narys Gintaras Songaila ir pareiškė galįs padėti akmeniškiams išimties tvarka atgauti prarastas paslaugas. Apie pusė iš septyniasdešimties Naujosios Akmenės ligoninės medikų, atleidžiamų iš darbo, praėjusį pirmadienį atėjo į susitikimą su Seimo nariu Gintaru Songaila.
Svečias pirmiausia...

Dėkoju už supratingumą

2010 m. balandžio 1 d.
Gydžiausi Šiaulių ligoninėje. Kelioms minutėms buvau išėjusi iš palatos ir tuo laiku iš jos pavogė mano rankinę su dokumentais, nuolaidų kortelėmis, pinigine, vaistais. Patyriau šoką.
Tebebūnant ligoninėje man paskambino Akmenės rajono socialinių paslaugų namų, kur aš nuolat gyvenu, darbuotoja ir pasakė, kad yra rasti mano dokumentai, išmesti kažkuriame kieme Šiauliuose.
Paaiškėjo, kad dokumentus rado Nijolė Zeringienė ir matydama, kad jie priklauso Naujosios Akmenės gyventojai, paskambino irgi čia gyvenančiam savo broliui. Jo žmona atėjo į socialinių paslaugų namus...

Teatrai susirinko Akmenėje

2010 m. kovo 30 d.
Scenoje pirmiausia pasirodęs kaimyninio rajono Židikų kultūros centro kolektyvas pristatė B. Vilimaitės pjesę „Mirusiųjų reikalai“. Kruopių kaimo teatras vaidino A. Liepienės „Velniuko lašus“.
Plojimais žiūrovai įvertino Akmenės kultūros namų teatro mėgėjų spektaklio K. Sajos „Kepurė dega“ premjerą. Pagrindinius vaidmenis atliko Adelė Janušaitienė, Genutė Švažienė, Violeta Sasnauskienė, Rima Almanienė. Pirmą kartą spektaklį režisavo Reda Butnorienė, pradėjusi dirbti vietoj pernai žuvusios Daivos Liutkienės. Jos atminimą renginio dalyviai pagerbė tylos minute.

Karatistė tapo čempione

2010 m. kovo 30 d.
Ji prieš metus įvykusiame čempionate buvo ketvirta.
Panevėžyje tarp 16 — 18 metų karatistų trečiąsias vietas laimėjo Akmenėje gyvenantis Aivaras Jusys ir Viktorija Stulpinaitė iš Ventos.
Dar „Energijos“ klubui atstovavę Irmantas Šimulionis, Paulius Žimantas, Mindaugas Jocas nepelnė apdovanojimų.
Čempionate dalyvavo beveik 130 sportininkų iš 25 šalies klubų.

Diktantas rašytas trijose vietose

2010 m. kovo 30 d.
Dauguma jų — moksleiviai iš Naujosios Akmenės Ramučių bei Akmenės gimanzijų. Dalyvavo ir šeši suaugusieji. Tarp jų — kasmet diktantus rašančios Naujosios Akmenės gyventojos Asta Jasnauskienė, Ilona Digrylienė.
Diktanto rašytojams buvo pasiūlytos trys vietos. Daugiausia priėmė rajono Suaugusiųjų mokymo centras, kiek mažiau — Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija. Ankstesniuose diktantuose buvusi vienintelė diktantų rašymo vieta Savivaldybės posėdžių salė šįkart buvo apytuštė, nes susirinko tik keturi entuziastai.
Pasak Savivaldybės bendrojo skyriaus vedėjos...

Latvijos policininkai dirbo rajone

2010 m. kovo 30 d.
Po keturis kaimyninės šalies ir akmeniškių pareigūnų pasirinko sankryžą bei kai kai kurias gatves Naujojoje Akmenėje ir stabdė visas transporto priemones.
Policininkai nustatė 24 kelių eismo taisyklių pažeidėjus, tarp jų — keli neblaivūs. Automobilį vairavo Žerkščių kaimo 50 metų gyventojas, kurio kraujyje buvo 2,72 promilės alkoholio. Akmenėje vietinis gyventojas, kurio amžius artėja prie 70 metų, važiavo mašina, taip pat girtutėlis — alkoholio matuokliu nustatyta 2,08 promilės alkoholio. Kitas taip pat solidaus amžiaus akmeniškis buvo priverstas...

Vandenį keis ugnis

2010 m. kovo 30 d.
Pasak rajono Savivaldybės civilinės saugos specialisto Vladislovo Balkausko, pavasariniai potvyniai rajone ypatingos sumaišties nusukėlė, didelės žalos nepridarė. Kiek daugiau pastangų prireikė, kai buvo stumdomi ir trupinami ledai Naujosios Akmenės mieste esančiuose kanaluose. Juose vis kilo vandens lygis, nes vandens pralaidų yra įrengta per mažai, tad ir susidarydavo ledų sangrūdos.
Posėdžio dalyviai aptarė, kaip išvengti gaisrų, galinčių kilti nuo padeginėjamos sausos žolės. Nuspręsta paskirti budėtojus dažnai padeginėjamose vietose, ypač...

Kovas pradėjo pirmoji lyga

2010 m. kovo 30 d.
Prasidėjusiose rajono vyrų krepšinio I lygos varžybose komandos sužaidė kelias pirmąsias rungtynes. Dėl nugalėtojų taurės šiemet kovoja aštuonios komandos. Rajoninėse I lygos vyrų krepšinio varžybose šiemet rungtyniauja šios komandos: „Ropokalnis“, „Jauniai“, „Lokomotyvas“, „Švyturys“, „Gerista“, „Auridana“, SK „Iskera“, „Baisogala“.
Trys komandų poros jau sužaidė pirmąsias pirmojo turo rungtynes.
„Gerista“ susitiko su „Švyturio“ krepšininkais ir juos įveikė rezultatu 78:71. Rezultatyviausi rungtynėse žaidė V. Reklys, pelnęs 23 taškus, L. Steponavičius...

Vagys vaikų darželyje

2010 m. kovo 30 d.
Ventiškė darbo pabaigoje pastebėjo, kad iš jos portfelio dingo piniginė su pinigais ir įvairiomis nuolaidų ir banko mokėjimo kortelėmis. Taip pat pavogtas tarnybinis mobiliojo ryšio telefonas su SIM kortele.

Plėšikams tiko ir lašiniai

2010 m. kovo 30 d.
Apie 22 valandą trys jaunuoliai atplėšė namo duris ir sumušė 56 metų šeimininkę bei keleriais metais vyresnį kartu gyvenantį vyrą. Įsibrovėliai pagrobė mobiliojo ryšio telefoną, 300 litų. Taip pat jie išsinešė ir 6 kilogramus rūkytų lašinių.

Chirurgai atsisakė rizikuoti

2010 m. kovo 25 d.
Naujosios Akmenės ligoninės chirurgai, bijodami rizikuoti, neketina teikti traumatologinės pagalbos naktimis. Nors to imtis jiems siūlyta, kai nuo balandžio mėnesio ligoninėje uždaromas Chirurgijos skyriaus, o bebus teikiamos dienos chirurgijos paslaugos. Pagal šalies Vyriausybės sprendimą, paskelbtą praėjusį gruodį, Naujosios Akmenės ligoninėje nuo balandžio 1 — osios ribojamos iki šiol įprastos galimybės operuoti ligonius. Tad bebus leidžiamos tik nesudėtingos chirurgijos operacijos, pavyzdžiui, susiūti piršto žaizdą ir tik dienos metu...

Vairuotojai važiavo girti

2010 m. kovo 25 d.
Girčiausias važiavo 50 metų Juozas Gečas, kurį vasario mėnesio pradžioje pareigūnai sustabdė, vairuojantį traktorių Burbiškių kaime, ir kraujyje rado 2,63 promilės alkoholio. Vyras nubaustas 1 tūkstančio litų bauda ir prarado teisę vairuoti 20 mėnesių.
Kitų girtų pažeidėjų pavardžių policija neskelbia, kadangi jiems Apylinkės teismas nepaskyrė bausmių arba dar neįsigaliojo paskelbti nuosprendžiai.
Vasario 7 dieną Akmenėje lengvuoju automobiliu važiavo 55 metų vyras, kurio kraujyje buvo beveik 1 promilė alkoholio. Po savaitės Kinkių kaime mašiną vairavo 19 metų jaunuolis, būdamas...

Policininkai daugiau dirba mokyklose

2010 m. kovo 25 d.
Rajono Policijos komisariato atstovės spaudai Kristinos Juodeikytės tvirtinimu, šiuo laiku pareigūnai itin domėsis ar mokyklose tyčiojamasi, smurtaujama ir dėl to neapsiribos žodiniais įspėjimais, o priims sprendimus dėl administracinio teisės pažeidimo bylos teisenos ar ikiteisminio tyrimo pradėjimo.
Siekdami nustatyti daromus teisės pažeidimus, policininkai lankysis jaunimo grupių susibūrimo vietose, pamokų metu atliks patikrinimus mokyklų teritorijose ir jų prieigose.
Taip pat siūloma gyventojams pranešti policijai apie blogai...

Darželinukų tėveliai padarė inkilų

2010 m. kovo 25 d.
Juos vaikai praeitą šeštadienį sunešė į „Buratine“ organizuotą renginį „Gamtą mylėti per maža — ją reikia gerai pažinti“.
Vieną kitas inkilas bus įkeltas darželio teritorijoje esančiuose medžiuose, o daugumą ketina priimti Ventos regioninio parko darbuotojai ir išskirstyti miškuose.

Administracijos direktorė — papeikta

2010 m. kovo 25 d.
Vakar Savivaldybės tarybos posėdyje paskirta tarnybinė nuobauda Savivaldybės administracijos direktorei Jadvygai Dunauskaitei — papeikimas. Nubausti direktorę J. Dunauskaitę papeikimu už netinkamai atliktas nustatytas funkcijas pasiūlė rajono mero sudaryta komisija galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti.
Komisija tokį sprendimą priėmė, išnagrinėjusi Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos nustatytus pažeidimus Naujosios Akmenės pirties statyboje ir dėl to pateiktą J. Dunauskaitės paaiškinimą. Pernai baigtoje pirties statyboje...

Gelbėjo nuo potvynio

2010 m. kovo 23 d.
Rajone pirmieji pagalbos prašymai dėl potvynio pasipylė naktį į sekmadienį ir iki šiol nesibaigia. Vandens lygis upėse, kanaluose pastebimai ėmė kilti naktį į sekmadienį. Tokiu laiku UAB „Akmenės vandenys“ darbininkai pradėjo valyti Naujosios Akmenės mieste esančias vandens pralaidas — iš jų kabliais stumdė, traukė ledo gabalus, šiukšles. Išaušus ledus traiškyti ėmėsi ekskavatorius ir užtruko iki tamsos.
Vakar rytą ugniagesių ekipažas Papilėje gelbėjo nuo potvynio miestelio gyventoją, kurios trobą buvo pradėjęs semti vanduo. Mat buvo užsikišusi vandens...

Sunkmetį lydi skandalai

2010 m. kovo 23 d.
Per Akmenės rajono savivaldos gyvavimo 20 — metį pastaruosius kelerius metus ryškėja anksčiau nebūdingi sunkumai — pradedant sveikatos apsaugos, kultūros įstaigų veiklos problemomis iki korupcijos ir valdymo skandalų. Apie tai — „Krašto žinių“ pokalbis su rajono meru Vitalijumi MITROFANOVU. — Naujosios Akmenės ligoninėje nuo balandžio mėnesio nebeliks Chirurgijos ir Reanimacijos skyrių. Tokias permainas tiek patys medikai, tiek dauguma akmeniškių vadina tragedija. O kaip vertinama Savivaldybėje? — Keista šalies Vyriausybės pradėta sveikatos įstaigų...

Dienos populiariausi

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas