(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Kelmės rajone

Ūkininkams

2015 m. birželio 20 d.
Iki liepos 10 d. Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriuje ir seniūnijose registruojamos konkursų ,,Metų ūkis“ ir „Jaunasis ūkininkas“ dalyvių anketos. Kviečiame seniūnus ir bendruomenes raginti ūkininkus aktyviai dalyvauti konkursuose!
Organizatoriai
Užs. Nr. 274137

Konkursas

2015 m. birželio 20 d.
1. Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui:
1.1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;
1.2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:
1.2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją, ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;
1.2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją, ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;
1.2.3. turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4...

Darbotvarkė

2015 m. birželio 20 d.
D A R B O T V A R K Ė
1. Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo papildymo (projektas Nr. T1-166 ).
2. Dėl mokyklinio autobuso perėmimo Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise (projektas Nr. T1-162).
3. Dėl Kelmės rajono savivaldybės 2014–2016 m. strateginio veiklos plano 2014 metų ataskaitos patvirtinimo (projektas Nr. T1-171 ).
4. Dėl Komisijos valstybės turtui pripažinti nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, nurašyti ir...

Ministerijos atstovui – nepatogūs klausimai

2015 m. birželio 20 d.
Kodėl smulkusis ūkininkas, norėdamas gauti nedidelę paramą, turi nueiti tokius pat kryžiaus kelius, kaip tas, kuris pretenduoja į milijonus?Kodėl negalima nusipirkti į ūkininkų sklypus įsiterpusių valstybinės žemės plotų?Kuo nusikalto gyvulių augintojai, kad, daugiau kaip penkerius metus deklaravus pievas, jos automatiškai virsta daugiametėmis ir niekada jų nebus galima arti?Ar teisinga, kad gyvulininkystės ūkiams, ir taip daugiau kaip pusę žemės naudojančių kaip pievas ir ganyklas, dar taikoma žalinimo programa?Kodėl ekologiškuose ūkiuose elniai ir žirgai...

Visuomeninė taryba svarstė aktualius klausimus

2015 m. birželio 20 d.
Policijos komisariate visuomeninė taryba apsvarstė aktualius klausimus: nepilnamečiai ir alkoholinių gėrimų vartojimas, bešeimininkiai, palaidi šunys, paplūdimių būklė pasitinkant vasarą, vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas naujose teritorijose.Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė papasakojo apie Kelmės mieste atliktą tyrimą. Jo metu buvo tiriama ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančiose parduotuvėse nepilnamečiams parduodami alkoholiniai gėrimai. Tyrimas parodė, kad vienokiu ar kitokiu būdu prekybos vietose nepilnamečiai gali įsigyti...

Susitikimas su žolininke

2015 m. birželio 20 d.
K. Šilinskienė rengia įvairius seminarus. Prieš mėnesį užventiškės mokėsi be cheminių priedų kosmetikos gudrybių, muilo gamybos. Šį kartą paskaita vyko gamtoje, vaizdingame Ventos slėnyje, kur pilna šiuo metu įvairiausių augalų.
Žolininkė išsamiai aiškino apie šalia mūsų augančius augalus, jų naudingas savybes, patarė, kuriuos augalus naudoti labai atsargiai ar visai jų vengti. Susirinkusios moterys buvo aktyvios, dalijosi savo ir močiučių patirtimi, ilgai klausinėjo lektorės. Dalyvės apie kai kuriuos augalus tik žinojusios iš spaudos ar kitų šaltinių, pamatė žolelių gyvai ir jų prisirinko...

Pasakojimai – savo šnektomis

2015 m. birželio 20 d.
Pirmą kartą Kelmėje surengtoje pasakotojų šventėje-konkurse „Žodis žodį gena“ 15 pasakotojų pasakojo savo šnektomis linksmas ir liūdnesnes, pamokančias istorijas.Respublikiniame pasakotojų konkurse, kuris vyks rugsėjo mėnesį Druskininkuose, Kelmės rajonui atstovaus Stefanija Gumuliauskienė iš Mockaičių ir Rūta Senkutė, kilusi iš Plungės rajono Gintališkės kaimo, gyvenanti Liolių seniūnijos Drupstų kaime.
Buvęs Kelmės dvaro svirnas trečiadienio popietę prisipildė šnektų.
15 rajono pasakotojų – 13 moterų ir du vyrai – nuo Kražių, Tytuvėnų, Kelmės, Šaukėnų, Liolių, tikrus ir išgalvotus nutikimus...

„O kryžiaus nepamiršk, lietuvi“

2015 m. birželio 20 d.
Šaukėnų kraštotyros muziejaus muziejininkė Elena Burdulienė ir šiaulietis operatorius Ramūnas Snarskis yra sukūrę ne vieną dokumentinį-vaidybinį filmą apie Šaukėnų krašto nykstančius ir išnykusius kaimus, akmenis, senovinį turgų.Naujausias filmas – „O kryžiaus nepamiršk, lietuvi“, kuriame įamžinti pakelėse, sodybose, senkapiuose, miškuose, šventoriuje stovintys kryžiai.
Šaukėnų seniūnijoje, pakelėse, sodybose, miškuose ir kryžkelėse, senkapiuose stovi ne viena dešimtis tiek senų, apleistų, tiek ir naujai pastatytų kryžių. Kryžiai statyti ir kaimų susitikimų progomis. Vien Šaukėnų miestelio...

Senelių namams vadovaus veterinarijos gydytojas

2015 m. birželio 20 d.
Pretendentai privalėjo turėti ne žemesnį kaip aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą, ne mažesnę kaip trejų metų administracinio darbo patirtį, išmanyti vadybą, psichologiją, gerontologijos, slaugos organizavimo ir socialinio darbo reikalus.
Daugiausia balų surinko ir konkursą laimėjo rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Erminijus Simonavičius. Jeigu konkurso rezultatai nebus apskųsti, jis pradės vadovauti Savivaldybės biudžetinei įstaigai Liolių socialinės globos namams.
Veterinarijos gydytojo išsilavinimą turintis...

Pievoje užsidegė traktorius

2015 m. birželio 20 d.
Nuvažiavus įvykio vieton, jau degė pieva, liepsna buvo įkibusi ir į sodybos tvorą.
Išdegė apie 15 arų sklypas, kuriame gulėjo sausos nupjauto šieno pradalgės. Apdegė sodybos, aplink kurią grėbtas šienas, tvora.
Smarkiai nukentėjo traktorius „T – 40“. Išdegė jo kabina, variklio skyrius, kliuvo ir prie traktoriaus prikabintam šieno vartytuvui.
Ūkininkui kaimynė leido nušienauti jos pievą. Antradienį jis atvažiavo išvartyti nupjautos žolės pradalgių. Kiek pavarčius, traktorius užsidegė.
Manoma, jog ugnis įsiplieskė dėl elektros instaliacijos gedimo...

Išrinktas naujas Vietos veiklos grupės pirmininkas

2015 m. birželio 20 d.
I.Petkevičius vadovauja ir Kelmės rajono verslininkų asociacijai. Jo pavaduotoja tapo šaukėniškė mokytoja ir bendruomenės vadovė Jūratė Gotautienė.
„Kelmės krašto“ inf.

Iš įvykių suvestinės

2015 m. birželio 20 d.
Užvenčio seniūnijos, Girnikų kaime, neblaivus (2,88 promilės) vyras, gimęs 1984 metais, smurtavo prieš blaivią savo žmoną. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Užvenčio seniūnijos Želvių kaime, namuose, neblaivus (3.01 promilės), vyras, gimęs 1973 metais, smurtavo prieš neįgalų savo sugyventinės tėvą, gimusį 1947 metais. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Gauta Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūroje pradėta ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurioje vyras, gimęs 1932 metais, ir moteris, gimusi 1937 metais, pranešė, kad galimai Liolių...

Ko Tytuvėnams reikia labiau – muziejaus ar smuklės?

2015 m. birželio 18 d.
Prieš keletą mėnesių įsiplieskė aistros dėl apleisto kultūros paveldo Tytuvėnuose. Kelmės rajono vadovai prašė išbraukti šį pastatą iš kultūros paveldo objektų ir nugriauti, tačiau patiems iškilo grėsmė „užsidirbti“ baudą dėl neprižiūrėto ir nykstančio medinės architektūros paminklo – 145 metų Boroko Chveideno namo.Kadangi nugriauti neleista, nuspręsta rasti kitą išeitį – konservuoti pastatą ir parduoti. Gal kas nors čia įrengs smuklę? Esą smuklių Tytuvėnuose senais laikais būdavę labai daug.Tytuvėnuose visuomenės iniciatyva surengtas miesto šviesuolių, inteligentų ir rajono valdžios susitikimas dėl galimybės įkurti...

Užventyje surengta Fotografijos diena

2015 m. birželio 18 d.
Beveik dvi dešimtys rajono fotografų aplankė ir įamžino Povilo Višinskio gimtinę – Ušnėnus. Fotografus Povilo Višinskio etnografiniame muziejuje pasitiko muziejaus prižiūrėtoja Aldona Janavičienė – su Užvenčio kraštu glaudžiai susijusios rašytojos Žemaitės provaikaitė.
1960 metais atidarytas, dabar – ir atnaujintas muziejus veikia P. Višinskio sodyboje. Sode dūzgia bitelės, išlikęs senas rūsys. Gimtajame name – memorialinė ekspozicija apie Povilą Višinskį. Vienoje nuotraukų – fotoaparatas, su kuriuo Petrapilio universiteto studentas Povilas fotografuodavo Užvenčio...

Pakėvio dvare – dailininkų pleneras

2015 m. birželio 16 d.

Pakėvyje pleveno kūrybos dvasia. Šeštajame kūrybiniame plenere kūrė šiauliečiai dailininkai Irena Šliuželienė, Vilius Šliuželis, Eglė Bičkienė, Gitana Kaltanienė, Violeta Kiznienė, Alvydas Šalkauskas ir kelmiškė Eugenija Buivydienė.
Kadangi lauke pūtė smarkokas vėjas, dailininkai buvo priversti keltis į vidų. Erdvioje patalpoje kiekvienam teko po langelį.
Kūrėjai neatsitiktinai pasirinko interpretacijas lubinų tema. Bekeliaudami užtiko žydintį šių gėlių lauką ir liko sužavėti. Lubinai „pražydo“ ne vieno plenero dalyvio darbuose. Dailininkai piešė ir Pakėvį...

Dviprasmiškas įspūdis

2015 m. birželio 16 d.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Reabilitacijos skyriuje po sunkios ligos gydyta tytuvėniškė Danutė Giedraitienė su dėkingumu prisimena šio skyriaus gydytojus ir slaugytojas, sąžiningai atlikusius savo darbą. Tačiau niekaip negali suprasti, kodėl taip, jos nuomone, prastai maitinami šiame skyriuje besigydantys ligoniai.Į redakciją kreipėsi tytuvėniškė Danutė Giedraitienė. Moteris pasakojo, jog ją buvo ištikęs insultas. Pateko į Respublikinės Šiaulių ligoninės Reanimacijos skyrių.
„Žiūrėjau į gydytojus ir jaunutes medicinos seseris ir negalėjau sulaikyti dėkingumo ašarų, –...

Nekalti apkaltinti ir ištremti

2015 m. birželio 13 d.
1951 metai rugsėjo 20 diena. Šią datą vaiguviškė Stefanija Mikulskienė prisimena ir pakelta iš miegų. Tai jų šeimos tremties data. Visą giminę ištrėmė, nes kažkas melagingai įskundė, jog mamos brolis – partizanas.Buvo ankstus rytas. Stefanijos tėvų Paliulių namus apsupo kareiviai su šautuvais. Du įėjo į trobą. Perskaitė sprendimą, kad šeima perkeliama į Sibirą. Davė porą valandų laiko susiruošti.
„Ką galėjome pasiimti per porą valandų? – dabar svarsto ponia Stefanija. – Tik drabužių ir pagalvių. Kiaulės dar tebekriuksėjo tvarte, nepjautos. Palikome ir karvę, ir paukščius, ir kiaules... O...

Mugė domino kelmiškius

2015 m. birželio 13 d.
Kelmės seniūnas Romas Atkočaitis sakė, jog leidimą prekybai įsigijo labdaros ir paramos fondas „Našlių fondas“.
„Dauguma prekiautojų į Kelmę atvyko pirmą kartą. Jei prekyba seksis, gal ir kitą kartą apsilankys, pavyzdžiui, tradicinėje Liaudies meno šventėje. Šįkart pakvietėme į šio mėnesio pabaigoje vyksiančią Lino šventę“, – pasakojo seniūnas.
Mugė sulaukė nemažo kelmiškių susidomėjimo. Žmonės rinkosi ir pirko dirbinius iš lino, molio, medžio, įvairių prieskonių, žolelių arbatų, natūralios kosmetikos. Paklausūs buvo akmens masės indai, atvežti iš Kauno „Jiesios“ gamyklos.
„Kelmės...

Mie­li Kel­mės kraš­to gy­ven­to­jai,

2015 m. birželio 13 d.
Prasidėjo mokinių vasaros atostogos. Tai džiugus metas vaikams, kada galima atsikvėpti nuo įsipareigojimų mokykloje, negalvoti apie kontrolinius darbus ar neįveikiamus matematikos uždavinius. Smagu, kai gali veikti, ką sugalvojęs, kaitintis saulėje ar bendrauti iki vėlumos su draugais. Tačiau ne visi vaikai gali džiaugtis gražia ir nerūpestinga vaikyste. Ne visi jie turi jaukius ir šiltus namus, ne visais jais rūpinasi mylinčios mamos, ne visiems saugu prie tvirto tėviško peties. Tai vaikai, kurie laukia, kol juos apkabins ir paguos...

Poil­siau­to­jai prie van­dens, dė­me­sio!

2015 m. birželio 13 d.
Prasideda maudymosi sezonas. Kelmės rajone savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. A-1148 yra patvirtinti šie maudyklų paplūdimiai: prie Kražantės upės; prie Giliaus ežero; prie Bridvaišio ežero; prie Gauštvinio ežero; prie Girnikų k. tvenkinio; prie Šaukėnų tvenkinio. 2015-05-26 atlikti maudyklų vandens mikrobiologiniai tyrimai yra geri, maudytis leidžiama.
Siekdami išvengti nelaimių, supažindiname poilsiautojus su Saugaus elgesio prie vandens vasarą atmintine.
Besimaudantiems draudžiama...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Ūkininkams

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas