(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Kelmės rajone

Kelmiškė pareigūnė įvertinta už aktyvią veiklą policijoje

2012 m. rugsėjo 27 d.
Nominacija „Už aktyvią veiklą TPA ir policijoje“ ir nugalėtojui skirtas piniginis čekis skirtas TPA Lietuvos skyriaus trečiajai viceprezidentei, Kelmės poskyrio pirmininkei Vilmai Ancikevičienei.
Nugalėtoja išrinkta iš penkių kandidatų, tarp kurių buvo Vilniaus ir Kauno miestų, Trakų bei Zarasų rajonų poskyrių pareigūnų.
Šiemet tai jau penkta nominacija ir premija, kurią skiria TPA Lietuvos skyrius. Anksčiau premiją yra gavę pareigūnai iš Kėdainių, Utenos, Vilniaus ir Kalvarijos.
„Krašto žinių“ inf.

Paskutiniame motokroso etape kelmiškiai liko treti

2012 m. rugsėjo 27 d.
Asmeninėje įskaitoje veteranų grupėje sėkmingiausiai iš kelmiškių pasirodė G. Kaušius, iškovojęs trečią vietą, bei klubo vadovas R. Ridikas, likęs penktas.
Pasibaigusio Lietuvos motociklų sporto federacijos motokroso čempionate prestižinėje motociklų su lopšeliais klasėje sidabro medalį iškovojo Tomas Tunikas su broliu Ugniumi. Veteranų grupėje tarp 36 dalyvių nugalėjo S. Stankus, antras liko R. Ridikas. G. Kaušius asmeninėse pirmenybėse – trečias.
„Sphagnum“ motokrosininkai spalį dar varžysis Lietuvos taurės ketvirtajame etape Ruopiškyje.
„Krašto žinių“ inf.

Panevėžietis sukėlė avariją Kelmėje

2012 m. rugsėjo 27 d.
Eismo įvykio metu buvo sužalota 1982 metais gimusi keleivė, kuri po medicininės apžiūros Kelmės ligoninės Priėmimo skyriuje, paguldyta tolimesniam stebėjimui į Neurologijos skyrių.
Abu vairuotojai turi reikalingų kategorijų vairuotojų pažymėjimus, pirminiais duomenimis eismo įvykio metu buvo blaivūs.
„Krašto žinių“ inf.

Darbotvarkė

2012 m. rugsėjo 26 d.
D A R B O T V A R K Ė
1.Dėl Kelmės rajono savivaldybės administracijos 2013 metų struktūros ir darbuotojų etatų didžiausio leistino skaičiaus nustatymo (projektas Nr. T1- 298).
2.Dėl Kelmės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento papildymo 521 punktu (projektas Nr. T1-300).
3.Dėl pritarimo Kelmės rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2012 m. rugsėjo 18 d. išvadai Nr.KA-18 „Dėl 2011 metų Kelmės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto ir patikėjimo teise valdomo valstybės turto ataskaitų“ (projektas Nr. T1-305...

Žemaitės skaitymuose – apie feminizmą, aktualumą ir jausmus

2012 m. rugsėjo 25 d.
Apie tris valandas trukusiuose skaitymuose nagrinėta senoji lietuvių literatūros klasikės kūrybos kritika, jausmai Žemaitės apsakymuose, rašytojos feminizmas. Pranešimus skaitė Vilniaus universiteto docentė Dalia Čiočytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Ramunė Bleizgienė, Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Milda Dinapaitė.
Rašytoja, Žemaitės literatūrinės premijos laureatė Birutė Jonuškaitė teigė, jog rašytojos kūryba aktuali ir šiomis dienomis. Aktorė Liucija Zorūbaitė skaitė neįprastą realistiniam Žemaitės stiliui...

„Sekti akimis“

2012 m. rugsėjo 24 d.
Taip pavadinta kelmiškio dailininko Andriaus Seselsko grafikos darbų paroda ketvirtadienį atidaryta Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Eksponuojami penki darbai, pavadinti „Ten, kur susiliečia dangus ir žemė“, „Sekti akimis“, „Pradžia“, „Deimantas“, „Maldos galia“, siurrealistine dvasia pasakojantys dviejų žmonių meilės istoriją.
Parodos autorius, kelmiškis dailininkas Andrius Seselskas pasakojo, jog parodą surengti nebuvo lengva dėl įvairių, taip pat ir asmeninių, priežasčių. Paveiksluose – dar likę senieji Kelmės stogai, sinagogos...

Žemaičiai sutiko savo didvyrį

2012 m. rugsėjo 22 d.
Praėjusį trečiadienį Šilalės rajone, netoli Tverų, prie Lopaičių piliakalnio, žemaičiai sutiko į gimtinę parjojusį Vaidotą Digaitį. Atkaklus ir užsispyręs laukuviškis savo žemaitukų veislės žirgais Cekliu ir Kredu įveikė 6000 kilometrų, apjodamas visą Baltijos jūrą.Dešimta valanda. Prie Lopaičių piliakalnio būriuojasi Tverų vidurinės moksleiviai, vietos gyventojai, Žemaičių draugijos ir Nacionalinės žemaitukų augintojų asociacijos atstovai, seniūnijos ir Varnių regioninio parko darbuotojai, Žemaitijos didžiavyrio artimieji.
Prie paminklinio akmens Žemaičių kunigaikščiui Vykintui padėti...

Marija, kurią išgelbėjo darbštumas

2012 m. rugsėjo 22 d.
Vaiguviškė Marija Klimašauskienė prieš daugelį metų liko našlė su penkiais vaikais. Tuomet niekas nemokėjo pašalpų. Duoną vaikams reikėjo uždirbti. Tačiau Marija užaugino dar ir iš vaikų namų parsivežtą mergytę. Šeimos darbštumas, vienybė ir susitelkimas padėjo išgyventi ir neprarasti optimizmo.„Skrumniai gyvenom, – tuos laikus, kai mirė vyras, o ji liko su penkiais dar neužaugintais vaikais, mena Marija Klimašauskienė. – Dirbau kino mechanike. Vienu metu dar ir kultūros namuose, kai trūko direktorės ir meno vadovo. Bėgau į laukus ravėti kolūkio normų. Žiemą žmonėms verpdavau vilnas...

APDOVANOJIMAS

2012 m. rugsėjo 22 d.
Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis padėkos raštu apdovanojo žemės ūkio bendrovę „KERKASIAI“ už naujų technologijų diegimą, pažangų gyvulininkystės ir augalininkystės vystymą, puikius darbo rezultatus bendrovės 20 metų jubiliejaus proga.
užs. nr. 152164

Lėlių spektaklis nepaliko abejingų

2012 m. rugsėjo 22 d.
Spektaklis pagal Hanso Kristijano Anderseno pasaką, kurio autorius Vitalijus Mazūras, režisierius Algimantas Stankevičius, nepaliko abejingų nei jaunųjų žiūrovų, nei jų mokytojų. Prisirinkusi pilna Kelmės kultūros centro salė tarytum gyveno kartu su spektaklio veikėjais: džiaugėsi ir liūdėjo, juokėsi, patarinėjo, kaip geriau elgtis tam tikrose situacijose.
Nors ištisą valandą Kelmės kultūros centro scenoje karaliavo pasakų herojai, spektaklio išgalvota istorija atrodė labai tikroviška. Karalaitė paniekino tikrą rožės žiedą ir čiulbančią lakštingalą, tačiau už beverčius blizgučius ir...

Užk­re­čia­mosios li­gos ne­lei­džia apie sa­ve pa­mirš­ti

2012 m. rugsėjo 22 d.
Šią savaitę Kelmėje vyko Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro surengta diena, per kurią specialistai susitiko ir diskutavo su Kelmės savivaldos, medicinos ir policijos įstaigų vadovais, vedė seminarus jaunimo organizacijų atstovams, socialiniams darbuotojams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems mokyklose.Pažymėta, jog, nepaisant bendrų pastangų, sergamumo užkrečiamosiomis ligomis kreivė kyla į viršų.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro surengtoje dienoje pranešimus specialistai skaitė, o vėliau diskutavo su klausytojais rajono Savivaldybės salėje...

Gy­ve­ni­mo truk­mę gali pail­gin­ti savivaldybių rūpestis

2012 m. rugsėjo 22 d.
Svečiai pristatė projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros viešųjų paslaugų sistemos tobulinimas savivaldybėse“. Susitikime dalyvavo rajono Tarybos narė, Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkė Alma Monkauskaitė, Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė.
Projekto tikslas – tobulinti savivaldybių visuomenės sveikatos priežiūros viešųjų paslaugų sistemą. Pasak pranešėjų, būtina gerinti savivaldybių vykdomos visuomenės sveikatos priežiūros reglamentavimo kokybę, didinti savivaldybių vykdomos visuomenės sveikatos priežiūros atitiktį jos...

Lietuvos jaunučių žaidynėse kelmiškiai imtynininkai pasirodė puikiai

2012 m. rugsėjo 22 d.
Rugsėjo 15-16 dienomis Klaipėdoje vyko finalinės Lietuvos jaunučių sporto žaidynių varžybos. Graikų-romėnų imtynių stiliuje kelmiškiai iškovojo tris prizines vietas. Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos mokinys Vilius Povilaitis tik finalinėje kovoje, po abejotino teisėjų sprendimo, pralaimėjo Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės nariui iš Kauno A. Liaugminui ir pelnė sidabro medalį svorio kategorijoje iki 47 kilogramų. Bronzos medalius iškovojo Kelmės „Kražantės“ pagrindinės mokyklos mokiniai Kipras Leščiauskas (svorio kategorija iki 38 kilogramų) ir Dainius Rimkus...

IŠVYKA Į PRASMENGANČIOS ŽEMĖS KRAŠTĄ

2012 m. rugsėjo 22 d.
Nuo seno Lietuvoje galima atrasti gražių vietų. Viena iš jų – „prasmengančios žemės kraštas“ – Biržai, į kurį Pabiržės miestelio (Biržų raj.) bendruomenės kvietimu ir išvyko Mockaičių bendruomenės nariai. Išvyka buvo iš dalies apmokėta iš Visuomenės sveikatos tarybos remiamo projekto, likusias kelionės išlaidas sumokėjo ekskursijos dalyviai.Biržai nuo pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose (1455m.) jau skaičiuoja 557 metus ir yra glaudžiai susiję su LDK kunigaikščiais Radvilomis. Pro Biržus ėjęs svarbus strateginis kelias buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios...

Nepatenkintų žemdirbių parašai keliauja į Briuselį

2012 m. rugsėjo 22 d.
Tiesioginių išmokų vidurkis Europos Sąjungoje siekia apie 249 eurus už hektarą, tuo tarpu Lietuva gauna 143 eurus, Latvija ir Estija – dar mažiau – atitinkamai po 112 ir 83 eurus.
2014 metų Europos Sąjungos biudžete numatoma, jog Baltijos šalių ūkininkams išmokos nuo 2014 metų augs tik po keturis eurus už hektarą, nors 2007-2013 metais augo po 14 eurų. Net 2020 metais tiesioginės išmokos bus gerokai mažesnės negu Europos Sąjungos vidurkis.
Nepatenkintų žemdirbių parašai Kelmės rajone rinkti nuo kovo pabaigos. Parašai iš visos Lietuvos bus surinkti...

Iš įvykių suvestinės

2012 m. rugsėjo 22 d.
Šaukėnų seniūnijos Laiškalnio kaime, namuose, 48 metų vyras, būdamas neblaivus (2,63 prom.) sumušė savo motiną. 66 metų savo motiną sūnus kumščiavo į įvairias kūno vietas. Nukentėjusioji į medikus nesikreipė. Jos sūnus sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Tytuvėnuose, sugadinę lango rėmą bei įleidžiamą durų spyną, vagys įsibrovė į negyvenamą – rengiamą namą, priklausantį Budraičių kaimo gyventojui. Pagrobė benzininį pjūklą, akumuliatorinį suktuvą ,,Makita'', statybinį mikserį ,,Rebir'', du perforatorius.
33 metų kelmiškis rugsėjo 13 dieną, apie 13 valandą, apdraudė savo automobilį „Renault Laguna“...

POLICIJA IEŠKO EISMO ĮVYKIO LIUDININKŲ

2012 m. rugsėjo 22 d.
Prašome mačiusius eismo įvykį ir turinčius informacijos apie iš eismo įvykio vietos pasišalinusį automobilį paskambinti į Telšių aps. VPK Kelmės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus kelių policijos grupę telefonais (8 427) 57 034, (8 427) 57 016.

Vėtra ir žiurkės atėmė ramybę

2012 m. rugsėjo 20 d.
Šaukėnų seniūnijos Titvydiškės kaime (Kelmės rajonas) gyvenanti Kazimiera Andrijauskienė be vaistų nebegali sudėti bluosto. Baimė iš ligotos moters ir dar labiau negalių palaužto jos gyvenimo draugo atėmė ramybę. Žmonės baiminasi smarkesnio vėjo, kad nenuplėštų stogo ar iš viso neužgriūtų vos besilaikantis namelis.
Dilgėlės sulig žmogumi, griuvėsiai vos už kelių žingsnių. Avariniame name – du kambariukai ir virtuvėlė. Ir du žmonės – ligota Kazimiera Andrijauskienė ir dar labiau negalių palaužtas jos gyvenimo draugas.
Kai smarkiau lyja, vanduo pradeda lašėti į...

Lietuvos seniūnijų žaidynėse geriausiai sekėsi tinklininkėms

2012 m. rugsėjo 20 d.
Kitų sporto šakų atstovams kelmiškiams sekėsi prasčiau. Krepšinio 3X3 senjorų komanda pasidalino 9-16 vietas, šachmatų ir futbolo komandos liko dvyliktos, krepšininkai tenkinosi 17-37 vietomis. Smiginio varžybose rajono seniūnijų atstovai užėmė 25 vietą, šaškių meistrai liko 29. Nepasisekė tinklininkams, kurie paplūdimio tinklinio varžybose užėmė tik 26 vietą.
Tarp 169 Lietuvos seniūnijų geriausiai iš Kelmės rajono seniūnijų pasirodė Kelmės miesto seniūnija, užėmusi 11 vietą. Kražių seniūnija liko 58, Tytuvėnų miesto – 103.
Iš viso finalinėse varžybose rungėsi apie 2000 dalyvių...

Kražiuose pradėjo dirbti naujas seniūnas

2012 m. rugsėjo 20 d.
Konkursas skelbtas ankstesniam Kražių seniūnui Vaclovui Andruliui tapus meru.
„Krašto žinių“ inf.

Dienos populiariausi

Kandidatai į Seimą nepasinaudojo reklama veltui

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias

Paskutiniame motokroso etape kelmiškiai liko treti

2012 m. rugsėjo 27 d.
daugiausiai komentuotas