(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Kelmės rajone

Tiltas, sujungiantis dabartį su praeitimi

2010 m. balandžio 10 d.

Pirmą kartą į popietę Minupių bendruomenės namuose susirinko tiek daug vyresnio amžiaus žmonių.
Minupių kaimo bendruomenė pirmininkė Eurika Drungilienė pasakojo, jog šios popietės tikslas — pristatyti bendruomenės ir Minupių centro atliktą kraštotyrinį darbą. Aprašytas Minupių ir aplinkinių kaimų (Žeberių, Šunikių, Maudžiorų, Moluvėnų, Ušnos, Domeikių) vietos gyventojų gyvenimas prieškariu, per karą ir pokariu. Buvo renkami senovėje buityje naudoti daiktai, įrengtas etnografinis kampelis.
„Sužinojome, kokia išdidi ir garbinga žmonių dvasia tuštėjančiuose kaimuose, kur gyvena...

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
Konkurse dalyvavusios komandos turėjo pristatyti komisijai savo komandą, spręsti testus teisine tema, pristatyti plakatą ir pakomentuoti plakato turinį, suvaidinti įvykį ar situaciją iš mokyklos gyvenimo.
Varžovai teisiškai turėjo vertinti ir kvalifikuoti suvaidintą situaciją. Įvertinus varžovus, įvykį ir situaciją turėjo komentuoti jį pateikusi komanda.
Komisija vertino suvaidintą situaciją ir varžovų komentarus. Vėliau komandos turėjo pristatyti  Temidės“ himną. Vienodai balų surinko Pakražančio vidurinės mokyklos komanda  Iuventus“ ir...

Susitiko pirmoji ir paskutinioji Tarybos

2010 m. balandžio 10 d.
1990 — ųjų metų balandžio 6–ąją buvo išrinkta pirmoji Kelmės rajono Taryba Nepriklausomoje Lietuvoje. Balandžio 11–ąją įvyko pirmasis šios Tarybos posėdis. Praėjus dvidešimčiai metų, surengtas dabartinės ir pirmosios Tarybos narių susitikimas. Į susitikimą pakviesti visi buvę merai, vicemerai ir kiti aukštas pareigas užėmę valdininkai. O pirmajam Tarybos pirmininkui žurnalistui Vytautui Pikturnai įteiktas Garbės ženklas už nuopelnus rajonui. Rajono meras Kostas Arvasevičius, prisiminęs Nepriklausomybės pradžią sakė, jog anuomet niekas nė neįsivaizdavo, jog...

Rekordinės kainos už šilumą

2010 m. balandžio 10 d.
Už pirmojo šių metų mėnesio kvadratinio metro patalpų šildymą Tytuvėnų J. Janonio gatvės ketvirtojo namo keturių butų savininkai sumokėjo po 20 litų ir 62 centus. Kai kurios šildymo sąskaitos siekia 700 litų ir daugiau. Nors kitų namų šildymas atsiėjo pigiau, žmonės vien už šildymą priversti atseikėti po 400, 500 ir daugiau litų, o radiatoriai esantys vos šilti. Daugybę klausimų, nusiskundimų Tytuvėnų Durpyno rajono gyventojai išsakė jiems šilumą teikiančios UAB „Kelmės šilumos tinklai“ direktoriui Stasiui Adomavičiui.
Į susitikimą su UAB „Kelmės šilumos tinklai“ direktoriumi S. Adomavičiumi...

NEDEGINKIME ŽOLĖS!

2010 m. balandžio 10 d.
Pernai Kelmės rajone, atvirose teritorijose kilo 63 gaisrai. 5 kartus teko gesinti degančią miško paklotę, 3— durpingas pievas. 55 kartus gesinome degančią sausą pernykštę žolę.
Už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui. Degančiose pievose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o liūdniausia, kad degančiose pievose beveik kasmet žūsta ir žmonės. Aitrūs dūmai apsvaigina, žmogus praranda sąmonę, ir nukritęs ant žemės...

Mes kartu — mes jėga

2010 m. balandžio 10 d.
Kelmės PRC Tytuvėnų skyriaus sporto salėje vyko jau tradicinis Tytuvėnų, Kaišiadorių ir Radviliškio jaunimo mokyklų draugiškų sportinių varžybų turnyras. Jau keletą metų šios jaunimo mokyklos važiuoja vieni pas kitus ir varžosi sporto rungtyse. Mano tikslas — populiarinti kūno kultūrą ir sportą, bendrauti ir bendradarbiauti tarp jaunimo mokyklų, išsiaiškinti sportiškiausias mokyklų komandas.
Keletą metų vyko draugiškos futbolo ir krepšinio rungtynės. Šiemet vyko draugiškos krepšinio ir estafečių varžybos. Krepšinio turnyre, kaip ir estafečių varžybose Tytuvėnų jaunimo mokyklos...

Pamokos tėvams

2010 m. balandžio 10 d.
Dauguma tėvų nori, kad jų vaikai taptų dori, protingi, išmintingi, sąžiningi, gerbiami kitų. Tačiau ne taip jau lengva tai padaryti ir vien gerų norų neužtenka.
Tėvais būti niekas nemokė. Mokėmės, žiūrėdami į savo tėčius ir mamas, kurie žinių ir galimybių tobulintis turėjo dar mažiau. Gerai, jeigu mes patys augome darnioje, gražioje šeimoje, kurioje turėjome puikų savo tėvų auklėjimo pavyzdį. Tačiau jeigu ne viskas patiko mūsų tėvų auklėjime ir norime atrasti kitokių vaikų ugdymo būdų, tenka ieškoti naujų kelių, skaityti knygas, kalbėtis, diskutuoti ir atrasti savo kas yra  geri tėvai“...

Sąskaita už visus metus, o šiukšlių galima ir neišvežti

2010 m. balandžio 8 d.
Į redakciją paskambinę Liolių seniūnijos Kaimalės ir Petkiškės kaimų gyventojai piktinosi, jog antradienį po Velykų nebuvo išvežtos šiukšlės.
„Per purvynus nustumiame konteinerį iki kelio kelis šimtus metrų. O šiukšlių surinkėjai neatvažiuoja ir konteinerių neištuština. Šiemet taip pasielgia jau antrą kartą, — sakė skambinusi moteris. — Dabar konteineriai stovės pakely, kol sulauks vežėjų. Piemenys juos išvarto. Vėjas nešioja šiukšles. Konteinerį gali kas nors ir pavogti. Tuomet mes trurėtume už jį sumokėti.“
„Anksčiau šiukšlių tvarkytojai teisindavosi, jog blogas kelias...

Apgaulingas elektroninis laiškas

2010 m. balandžio 8 d.

SAVAITĖ BE PATYČIŲ

2010 m. balandžio 3 d.
Savaitė organizavo Emocinės paramos tarnyba  Vaikų linija“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių parlamentu, Lietuvos moksleivių sąjunga, VšĮ Paramos vaikams centru, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru, Olweus International, Skalvijos kino centru ir Nordea Bank Lietuva.
Jos metu bus stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į sutrikusius vaikų santykius, patyčias ir pažeminimus, kurių gausu vaikų ir suaugusiųjų bendravime.
Akcija siekėme skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius ir kurti...

„Skambėk, skambėk, daina“

2010 m. balandžio 3 d.
Renginio vedančioji Ona Granickienė dainininkus sutapatino su pavasarį sugrįžtančiais paukščiais. Pirmą kartą užventiškiams dainavo Vaiguvos skyriaus mišrus kolektyvas (vadovas Vitalijus Popovas), pasirodė mišrus vokalinis kvartetas ir naujai pradėjęs kūrybinę veiklą moterų trio (vadovas Algirdas Stankus), Junkilų kaimo dainininkai, vadovaujami Onos Stankienės ir vyrų vokalinis ansamblis (vadovas Jonas Juozapavičius). Renginį organizavo Algirdas Stankus.

Kaip švęsite Velykas?

2010 m. balandžio 3 d.
— Kol kas tradiciškai šventes švenčiame pas tėvus ir uošvius. Jie gyvena kaimynystėje. Prieš Velykas į Kražius nuvažiuosime iš vakaro. Vaikai vašku išmargins kiaušinius. Paskui išvirs svogūnų lukštų nuovire.
Sekmadienį rytą dalyvausime Šv. Mišiose bažnyčioje. Paskui valgysime Velykų pusryčius ir pietus. Susirenkame trys seserys su šeimomis. Kartais dar atvažiuoja ir mamos broliai. Smagu susitikti, pasimatyti su giminėmis. Kol buvo gyva močiutė, rinkdavomės pas ją. Ji buvo labai gera šeimininkė. Laukdavo prisiruošusi velykinių valgių. Susirinkdavo labai didelis būrys giminių...

Per Velykas net šiaudo nuo žemės negalima pakelti

2010 m. balandžio 3 d.
Kelmės kultūros centro Jaunimo folkloro skyriaus vedėja Nomeda Jokubauskienė sakė, jog Žemaitijoje, Kelmės krašte Velykos būdavo laukiamos ir švenčiamos labai džiaugsmingai, šviesiai, prie gausaus stalo, laikantis tam tikrų papročių. Folkloro specialistai yra keliavę per kaimus, kalbinę senus žmones ir užrašę, kaip jų vaikystėje, jaunystėje Velykas minėdavo.
Maždaug prieš dešimtmetį Kelmės folkloristai apie Velykų papročius bei tradicijas teiravosi senųjų Vaiguvos krašto gyventojų.
Žmonės pasakojo Velykų laukti pradėdavę nuo Verbų, kuomet būdavo su verbomis nuplakami. Didžiąją...

Iš įvykių suvestinės

2010 m. balandžio 3 d.
Kelmėje, S. Nėries gatvėje, nenustatyti asmenys, atidarę langą pateko į Kelmės parapijoje esančio  Šeimos centro“ patalpas ir sulaužę rakinamos spintelės užraktą pavogė katalikiškajam jaunimui  Gyvoji duona“ priklausančius pinigus — 2375 litus.
Kelmėje, J. Janonio gatvėje, prie daugiabučio namo įėjimo, nepilnametę, gimusią 1996 metais, sumušė iš matymo pažįstamos merginos. Nukentėjusioji kreipėsi į Kelmės ligoninę. Jai nustatytas galvos sumušimas. Po medicininės apžiūros išleista gydytis ambulatoriškai.
Šaukėnų seniūnijos Spaudžių kaime, po išgertuvių, pirtyje ant medinio...

MANO VAIKYSTĖS VELYKOS

2010 m. balandžio 3 d.
O Gavėnia išliko atmintyje ne tik su savo pasninkiniais valgiais, bet ir „Graudžių verksmų“ giedojimu.
Ankstyvas sekmadienio rytas. Mama ruošia pusryčius. Tėvas, pašėręs gyvulius, pasiima nuo lentynos giesmių knygą, tada vadinamą „Kantičkomis“, sėda už stalo ir gieda: „Dievo Motina šventoji, ko nuliūdus, ko dejuoji? Ašaros ko rieda Tau? Štai regiu sode Alyvų Sūnų klūpantį vos gyvą vieną paliktą visų“. Sunkūs, jaudinantys žodžiai krenta į mažą vaikišką širdelę, ir jaučiu, kad kažkas turi baisaus atsitikti.
Pagaliau — Didžioji savaitė. Keturias dienas — trečiadienį...

Mamos atminimui

2010 m. balandžio 3 d.
Sielvartas, kuris nenusakomas, neaprašomas, juodos spalvos, neturintis ribų, stabdantis širdies plakimą, aptemdantis protą, paralyžiuojantis mąstymą, sukaustantis visą mane. Tik stipriai sukandus dantis, sunėrus rankas, noris sustingti, susitraukti, sumažėti, lįsti į kampą, kaip labai nuskriaustai, sužeistai. Atrodo neegzistuoja šaltis, nei šiluma. Tik skausmas, atrodo uždėtas iš viršaus, net pečių negaliu atitiesti, susilenkiau, judėti pasidarė sunku. Ką kalbu... pati negirdžiu. Nežinau, kur eiti, ką daryti, geriausia — tylėti. Tik laikas, kai ašaros...

„Palaiminti, kurie tiki nematę“

2010 m. balandžio 3 d.
Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos tikybos mokytoja Dalia Druktenienė jau septyniolika metų vaikams bando atskleisti tikėjimo prasmę ir jo slėpinius. Tačiau neįrodinėja tiems, kurie prisipažįsta netikintys į Dievą. Kukli, iš savo močiutės išmokusi gerus darbus daryti tyliai, Dalia neskuba smerkti pasaulio, kuriame tiek daug nemeilės. Ji sako, jog jos mokiniai ir visi ją supantys žmonės yra geri , tik skirtingi savo darbais, charakteriu, požiūriu į gyvenimą. Kuklus tikybos mokytojos kabinetas. Biblija. Keturios atskiros evangelijos. Ir tytuvėniškės...

Šuo įkando mergaitei

2010 m. balandžio 1 d.

Kultūros darbuotojai kuria profsąjungas

2010 m. balandžio 1 d.
Konferencijoje dalyvavo Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas bei rajono meras Kostas Arvasevičius.
Kiekvienai profsąjungai išrinkti laikini vadovai. Konferencijų delegatai nusprendė parengti kreipimąsi į rajono Tarybą dėl kultūros darbuotojų atlyginimų padidinimo. Šiuo metu ir taip maži atlyginimai sumažinti nukerpant dalį etato. Pavyzdžiui, bibliotekininkės į rankas gauna 880 litų, nes palikta tik 0,8 etato. Net toms bibliotekininkėms, kurios turėjo pusę etato sumažinta iki 0,4 etato.
Balandžio 20 dieną profsąjungų...

Tytuvėniškių spektaklis pateko į regioninį turą

2010 m. balandžio 1 d.
Komisija Tytuvėnų kultūros centro spektaklį teigiamai įvertino už originalų režisūrinį sprendimą bei puikią aktorių vaidybą.
Tytuvėniškiams teko varžytis su dar keliais kaimų ir miestelių teatrais. Mockaičių vaidinimų mėgėjai parodė I.Sabaliauskienės režisuotą E.Untulio pjesę „Nosis ir apgamas“, kražiškiai — J. Sankauskienės inscenizaciją pagal R.Andrašiūnaitės „Pasiklydusias avele“ ir D.Tautkutės inscenizuotą E.Untulio pjesę „Kurmis ant didelio kelio“, užventiškiai — S.Žemaičio komediją „Mirta Činčibiraitė arba 15 tūkstančių“, režisuotą R.Kvietkuvienės.
Spektaklius vertino...

Dienos populiariausi

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas