(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Kelmės rajone

Užvenčio malūne — du plenerai

2009 m. liepos 16 d.
Nuo praėjusio antradienio Užvenčio malūne vienu metu vyksta tarptautinis akvarelininkų pleneras „Jungtis 2“ bei medžio drožėjų, kalvių ir akmentašių pleneras Užvenčio šviesuoliams atminti. Plenero dalyvių sukurti darbai taip pat bus skiriami Lietuvos tūkstantmečio garbei.
Nuolat atnaujinamame, gražiname Užvenčio malūne praėjusio pirmadienio vidudienį rinkosi dviejų plenerų dalyviai.
Šalia šniokščiančios Ventos, po malūno stogu darbą pradėjo tarptautinis akvarelininkų pleneras „Jungtis 2“ bei medžio drožėjų, kalvių ir akmentašių pleneras.
Plenerų dalyvius ir...

Kėdainiškiai fotomenininkai surengė parodą Kelmėje

2009 m. liepos 16 d.
Į parodos atidarymą atvyko ir patys fotomenininkai iš Kėdainių. Jie papasakojo, jog fotografų draugija Kėdainiuose, atkurta 2002 metais, vienija įvairaus amžiaus ir profesijų žmones, kuriems fotografija — malonus pomėgis. Kas metai kėdainiškiai rengia fotoparodas.
Dauguma svečių prisipažino Kelmėje esantys pirmą kartą. „Focus“ studija kėdainiškiams surengė pažintinę ekskursiją po Tytuvėnus, kur buvo aplankyta bažnyčia, vienuolyno ansamblis.
Neseniai Kėdainiuose, miesto rotušėje atidaryta kelmiškių nuotraukų paroda. Kėdainiškių ir kelmiškiai fotografai...

Stulgių jaunimas vasaroja dirbdamas

2009 m. liepos 16 d.
Po Joninių Stulgių jaunimas nusprendė likusią vasaros dalį praleisti dirbdamas. Todėl prispausdino lapelių, kuriuose siūlėsi padėti per šienapjūtę tvarkyti šieną, skaldyti ir krauti malkas, atlikti kitus darbus. Neilgai trukus atsirado norinčiųjų pasinaudoti aktyvaus ir darbštaus jaunimo paslaugomis. Net eilė susidarė.
Stulgiuose į Jaunimo klubą susibūrę 42 jauni žmonės nuo 15 iki 22 metų. Dalis gausaus būrio išvyko atostogų ar padirbėti į užsienį, o likęs dvyliktukas šiemet nusprendė vasarą po Joninių praleisti dirbdami savo ir aplinkiniuose kaimuose.
Klubo pirmininkas...

Į žvejų šventę Laikšėse atvyko ir pats Neptūnas

2009 m. liepos 14 d.
Praėjusį penktadienį Laikšėse į tradicinę žvejų šventę suvažiavo, suėjo ne tik būriai žmonių, bet ir laiveliu ant ratų atbildėjo ir pats Neptūnas su undinėmis.
Nuo praėjusio šeštadienio popietės iki vėlumos Laikšėse vyko žvejų šventė.
Nuobodžiauti neteko nei mažam, nei vyresniam šventės dalyviui. Vaikai bandė laimę atrakcionuose, piešė kreidelėmis ant asfalto. Suaugusieji kilnojo girą, maišus, taip aiškindamiesi, kuris yra stipriausias.
Emocijos liejosi per kraštus, kuomet į didžiulį indą buvo prileista vandens ir karpių, kuriuos norintieji galėjo pasigauti...

Tautinė giesmė be vėliavos

2009 m. liepos 14 d.
„Negano to, net nebuvo iškelta Lietuvos vėliava. Pasidarė taip skaudu, kad eidama namo apsiverkiau“, — sakė kelmiškė.
Moteris pasakojo buvusi ant Medvėgalio kalno. Ten žmonių suplaukė tūkstančiai, ir tikra šventė jautėsi.

Abiturientų eisena nusidriekė per miestą

2009 m. liepos 14 d.
Iš viso šiemet gimnaziją baigė 126 abiturientų, tarp kurių — 2, kurių žinios iš gimtosios kalbos ir matematikos įvertintos 100 balų, 5 baigė su pagyrimu. Metų abituriente išrinkta taip pat gimnazistė Simona Grincevičiūtė.

Rajono savivaldybėje pagerbti dainų šventės kolektyvų vadovai

2009 m. liepos 14 d.
Šioje šventėje rajonui atstovavo gausiausias kolektyvų ir dalyvių skaičius. Daugiausia kolektyvų paruošė Kelmės meno mokykla ir Kelmės kultūros centras.
„Tai buvo įspūdinga, įsimintina šventė. Man buvo didelė garbė nors vieną dieną pabūti kartu su jumis“, — sakė savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. Padėkos raštus direktorius įteikė rajono kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Jadzei Gaupšienei bei inžinieriui — energetikui Valerijui Paulioniui.
Rajono meras, dėkodamas visiems kolektyvams ir vadovams sakė tikintis, jog...

Neblaivūs prie vairo

2009 m. liepos 11 d.
Įvyko 5 eismo įvykiai, kurių metu 2 žmonės sužeisti. Iš viso užregistruotas 51 Kelių eismo taisyklių pažeidimas.
Sulaikyti neblaivūs vairuotojai: Mykolas Jezerskas, gimęs 1952 metais (1,22 promilės), Juozas Kalvaitis, gimęs 1957 metais (1,24 promilės), Gintaras Armonas, gimęs 1969 metais (2,39 promilės), Laimonas Ivanauskas, gimęs 1987metais (0,87 promilės).
„Kelmės krašto“ inf.

Tarybos narys siūlo surengti gyventojų apklausą

2009 m. liepos 11 d.
Birželio 26 dienos Tarybos posėdyje, svarstant sprendimo projektą  Dėl žemės sklypų (unikalus Nr. 5422-0007-0401, Nr.5422-0007-0408, Nr.5422-0005-0041, Nr.5422-0007-00009), esančių Kelmės mieste, detaliojo plano rengimo“ , nebuvo pateikta išsami informacija, ar apie šiuos sklypus esančių Kooperacijos ir Dariaus ir Girėno gatvių gyventojai pritaria planuojamam detaliojo plano pakeitimui–sklypų naudojimo pobūdį iš gyvenamųjų namų statybos paskirties į komercinės paskirties — prekybos ir paslaugų objektams statyti bei eksploatuoti.
UAB  MAXIMA...

Ar tikrai per daug mokytojų ir gydytojų?

2009 m. liepos 11 d.
Pasaulio bankas iš pradžių paskaičiavo, jog Lietuvoje per daug gydytojų. Paskui nusprendė, jog per daug ir mokytojų. Tuo tarpu žmonės skundžiasi, kad susirgę po kelis mėnesius negali patekti pas siauresnės specializacijos gydytoją. Net šeimos gydytojo konsultacijos kartais tenka laukti po porą savaičių, o kartais mėnesį. Mokytojai taip pat bent jau mieste dirba su 28 — 32 mokiniais. Skaitytojų klausiame: „Ar iš tiesų Lietuvoje per daug gydytojų ir mokytojų?“ — Nesutikčiau su tokiais paskaičiavimais. Kažkas ten negerai su statistika. Daugelis gydytojų dirba...

Klebonas amžino poilsio atgulė savo tėviškėje

2009 m. liepos 11 d.
1920 metais gimęs Z. Šimkus mokėsi Šiaulių gimnazijoje, 1942 — 1946 metais Telšių kunigų seminarijoje. Kunigavo Tauragėje, Mažeikiuose, Ylakiuose, Vaičaičiuose, Lieplaukėje, Plungėje, Darbėnuose, Veiviržėnuose. Nuo 1963 metų iki 1989 metų buvo Vaiguvos klebonas, vėliau — altarista. Paskutinius savojo gyvenimo metus praleido Šiauliuose, pas seserį.
Kunigas kūrė eilėraščius. Pirmoji lyrikos knygelė „Šikšnosparniai tėvo sode“ išleista 1994 metais. Eilėse kunigas apdainavo ne tik dramatišką žmogaus būtį, bet ir šviesos, grožio, palaimos siekius.

Gaisras kilo dėl žaibo iškrovos

2009 m. liepos 11 d.
Gaisro kilimo priežastis — žaibo iškrova.

SKAITYTOJAI PIKTINASI

2009 m. liepos 11 d.
„Labai prieš tai džiaugėmės paaukštėjusiomis perėjomis, prieš kurias pristabdo net ir greičiausi vairuotojai. Dabar — visas džiaugsmas perniek. Perėjos bus beveik lygios, ir vėl lėks mašinos“, — karščiavosi kelmiškis.
„Šiaulių plento“ darbininkai sakė, kad perėjas jie įrenginėjo apie tris savaites, tačiau dabar gavę nurodymą išardyti ir vėl iš naujo pakloti.
Bekalbant su darbininkais, prisijungė ir aplinkinių gatvių gyventojai. Žmonės pasakojo, kad jiems ir jų vaikams bei anūkams gyventi nesaugu.
„Gal bent kiek tie kalneliai būtų ramybės atnešę. Bet, pasirodo...

Atokių vienkiemių gyventojams — mobilieji telefonai

2009 m. liepos 11 d.
Praėjusį trečiadienį Kelmės rajono policijos komisariato salėje atokių rajono vienkiemių gyventojams įteikti mobilieji telefonai, kad ištikus nelaimei žmonės galėtų operatyviai išsikviesti pagalbą. 65 kelmiškiams telefonus dovanojo mobiliųjų telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ kartu su Policijos departamentu.
Mobiliųjų telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ atstovai kelmiškiams papasakojo, kad dovanojamus telefonus su išankstinio mokėjimo kortelėmis bendrovė visus metus kas mėnesį papildys 10 litų suma. Už tą sumą gyventojai galės paskambinti ne tik pagalbos tarnyboms...

Tūkstantmečio pynėje — kelmiškių dainos, šokiai ir amatai

2009 m. liepos 11 d.
Beveik 600 kelmiškių dainininkų, šokėjų, muzikantų, liaudies amatų puoselėtojų įsiliejo į Tūkstantmečio dainų ir šokių šventės pynę Vilniuje. Rajono atstovų, jau grįžusių iš didžiulio patriotinio renginio, įspūdžiai netelpa žodžiuose. Šioje šventėje dalyvavo 572 žmonės, 30 kolektyvų iš Kelmės rajono. Tai gausiausias būrys iš visų buvusių švenčių.
Rajono kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algis Krutkevičius sakė, kad šventėje vyravo vienybės jausmas.
„Lietuva neišsibarsčiusi. Man dainų šventė — tradicija be didelių pagražinimų ir naujovių, savotiškas Sąjūdis, tęsiantis tą tradiciją. Atlikėjai, žiūrovai eina pasitikrinti, kas...

Sodininkai problemas pabandė spręsti savivaldybėje

2009 m. liepos 11 d.
Sodininkų bendrijų „Vingis“ ir „Kražantės“ atstovai įsisenėjusias problemas pabandė spręsti savivaldybėje. Didžiausias sodininkų rūpestis — iš kokių lėšų kol kas remontuoti avarinės būklės kelią, einantį per „Kražantės“ sodų bendriją iki „Vingio“ ir kaip ateityje kelią įteisinti kaip bendro naudojimo.
Prie bendro stalo susėdę abiejų sodo bendrijų, savivaldybės administracijos atstovai daugiausia diskutavo dėl kelio, einančio per „Kražantės“ sodus iki „Vingio“
„Kražantės“ atstovai teigė, jog kažkada su „Vingiu“ buvo sutarę draugiškai kelią drauge remontuoti. Tačiau...

Svarbu ne nugalėti, bet dalyvauti

2009 m. liepos 11 d.
Mokykloje nuo pat ryto vyko darbas. Įvairių dalykų mokytojai dirbo su 5 — 10 klasių mokiniais: lietuvių kalbos pamokose ( mokytoja L. Milaševičienė) taisė sportinių tekstų stilių, įrašinėjo praleistas raides į tekstus olimpine tema ( mokytoja G. Macaitienė), buvo tikrinamos mokinių žinios apie sporto šakas anglų kalba (mokytoja J.Adomaitienė), pateiktos užduotys, anketos, testai žalingų įpročių prevencijai ( socialinė pedagogė R.Bernotienė). Informatikos mokytojas A. Pranckus 5 — 6 klasių mokiniams kompiuterių pagalba padėjo surasti kuo daugiau sporto šakų pavadinimų angliškai. Be...

Iš įvykių suvestinės

2009 m. liepos 11 d.
Kelmėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, išdaužus automobilio „AUDI 80“ durelių stiklą, pagrobta audiomagnetola. Apsaugos signalizacija neįrengta, turtas nedraustas.
Užvenčio seniūnijos Minupių kaime, išdaužus 2 namo langus, įsibrauta į Telšiuose gyvenančiam piliečiui priklausantį negyvenamą namą ir pagrobti įvairūs daiktai.
Tytuvėnų seniūnijos Kybučių kaime iš užrakinto ūkinio pastato, nuplėšus pakabinamas spynas pavogtas žymėtas dyzelinas ir metalinės talpos.
Tytuvėnuose, Sedulos gatvėje, į namą įsibrovus pro langą, pavogti juvelyriniai papuošalai, mobiliojo ryšio...

Ankstyvasis užsienio kalbos mokymas — tėvų pageidavimu

2009 m. liepos 11 d.
Švietimo ir mokslo ministeriją pasiekdavo tėvų nusiskundimai, kad ne visos mokyklos noriai skiria ugdymo valandas užsienio kalbai, motyvuodamos, kad tai nėra privaloma. Nepaisant tėvų pageidavimų, ankstyvasis užsienio kalbų mokymas liko sunkiai prieinamas kaimo vietovėse gyvenantiems ir mažas pajamas turinčių šeimų mokiniams.
Nuo 2004 metų klausimas dėl ankstyvojo užsienio kalbos mokymo buvo plačiai aptariamas, atlikti tyrimai. Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama užtikrinti socialinį teisingumą, pateisinti tėvų lūkesčius ir...

PRAVARTU ŽINOTI

2009 m. liepos 11 d.
2007 metais visoje ES mokesčiai sudarė 39,8% BVP, tačiau Lietuvoje jie buvo vieni mažiausių.
Nuo 2000 metų nuolat mažėja didžiausios pajamų ir pelno mokesčių normos.
2007 metais visoje ES mokesčių naštos, įskaitant privalomąsias socialinės apsaugos įmokas, ir BVP santykis siekė 39,8%, nežymiai daugiau nei 2006 metais (39,7%). 2007 metais euro zonoje šis santykis siekė 40,4%.
ES mokesčių našta yra palyginti didelė: maždaug 12 procentinių punktų didesnė nei JAV ir Japonijoje. Tačiau mokesčių naštos dydis atskirose ES šalyse gerokai skyrėsi...

Dienos populiariausi

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas