(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiaulių rajone

Kiemui tvarkyti neranda lėšų

2015 m. birželio 18 d.
Kiemui tvarkyti neranda lėšųŠiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovui Aloyzui Rapševičiui šie nepatogumai yra žinomi. Dėl jų yra kreipęsis ir atvežantieji į polikliniką ligonius, ir jos darbuotojai.
Dėl šios bėdos kreiptasi į miesto seniūniją. Ji neturi lėšų kiemo dangai sutvarkyti.
Kuršėnų poliklinikos kiemą apžiūrėjo ir rajono meras Antanas Bezaras.
A. Bezaro teigimu, miesto seniūnijai nurodyta kol kas šiame kieme apsikuopti, apsitvarkyti. Čia reikia rimtesnio remonto, bet Šiaulių rajono šių metų biudžete jam lėšų nėra numatyta.
Šie...

Jaunųjų policijos rėmėjų sąskrydis

2015 m. birželio 18 d.
Į jį atvyko apie 70 vaikų iš Meškuičių, Aukštelkės, Ginkūnų ir Naisių.
Pirmiausiai jų laukė sportinės estafetės, dažasvydis.
Į sąskrydį atvykusi „Juodojo vilko“ komanda parengė loginio mąstymo ir vikrumo užduotis. Komandos nariai pasakojo įspūdžius iš įvairių renginių, demonstravo turimą įrangą.
Vėliau – neilgas poilsis ir audringa diskoteka su Dj Gizmou.
Antroji diena prasidėjo aktyvia mankšta, kurią pravedė Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės atstovai.
Šaulių sąjungos Generolo P. Plechavičiaus 6-osios rinktinės Kuršėnų 7-osios...

Jaunimą vėl sukvietė stovykla

2015 m. birželio 18 d.
Dengtiltyje (Šiaulių rajonas) netoli Bazilionų jau devynioliktą kartą suorganizuota jaunimo stovykla. Apie 220 vaikinų ir merginų poilsiauja, rungtyniauja, bendrauja – laiką leidžia drauge.
Pirmadienį atvykus, pasistačius palapines aikštelėje šalia Dubysos, atidarius stovyklą, ilgai nedelsta. Pasitarus su grupelių – kuopų – vadais, imtasi pirmojo karinio žaidimo.
Kuopos tris valandas turėjo tūnoti pasislėpusios miške, o 13 naikintojų jų ieškojo. Per aštuoniolika stovyklos metų nedaugelis sugebėjo likti nesurasti.
Pavakarieniavus, kuopos prisistatė...

Vasarą pasitiko sportuodami

2015 m. birželio 16 d.
Gatvės krepšinio varžybose nenugalimi buvo Daugėlių vaikinai. Turizmo rungtyje nugalėjo bazilioniškiai. Jie vikriausiai įveikė sudėtingą trasą, kurią parengė kūno kultūros mokytojas Albertas Kepelinskas.
Paplūdimio tinklinio varžybose nei viena komanda (jas sudarė po dvi mergaites ir du berniukus) neišvengė pralaimėjimo. Nugalėjo svečiai iš Meškuičių.
Noriai karštą dieną sąskrydžio dalyviai varžėsi plaukdami baidarėmis. Pergalę iškovojo Daugėlių komanda, antri liko šeimininkai, treti – bazilioniškiai.
Vakarop vyko smiginio, o gerokai sutemus – naktinio orientacinio...

Gimnazija pasidžiaugė gerais darbais

2015 m. birželio 16 d.
Jame apžvelgta, kuo gyveno gimnazija šiais mokslo metais, kuo jie buvo išskirtiniai ir dosnūs. Pagerbti ne tik gerai ir labai gerai besimokantieji, bet ir kitokius gerus darbus atlikę mokiniai, kiti bendruomenės nariai.
Įteikta dvylika nominacijų.
Daugiausiai skaitanti klasė – penktokai. Daugiausiai knygų perskaitė Tautvydas Galkauskas, Daina Karčiauskaitė, Simona Karbauskaitė, Gabrielė Riukaitė, Ema Andrijauskaitė, Paulė Mamedovaitė, Justina Janušauskaitė, Gerda Balsevičiūtė, Ernesta Pilkaitė, Aušrinė Antulytė.
Nominacija „Bendruomenės...

"Ilgesio pievoje" prisiminė tremtį

2015 m. birželio 16 d.
Kuršėnuose sekmadienį paminėta Gedulo ir vilties diena – 75-osios pirmųjų trėmimų metinės.
Tragiškoji sukaktis, kai per savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17,5 tūkstančio žmonių, pirmiausia minėta prie Tremtinių kryžiaus. Čia kuršėniškiai suėjo iš bažnyčios, kurioje buvo aukojamos šventosios Mišios.
Kuršėnų politinių kalinių ir tremtinių organizacijos pirmininkė Marytė Šadlauskienė, kiti kalbėjusieji pažymėjo, kad šios tremtys buvo ne paskutinės, kad apie visai šaliai tragiškus įvykius turi būti pasakojama jaunimui.
Prie Tremtinių kryžiaus padėta gėlių. Jų krepšeliai nuvežti prie Vyčio paminklo ir...

Smalsiųjų universitetas baigė metus

2015 m. birželio 16 d.
Kuršėnų trečiojo amžiaus universiteto organizatoriams baigiamajam sezono renginiui prireikė didesnės salės, kad visi dalyviai sutilptų. Pabaigtuves jie surengė Pavenčių mokykloje.
Trečiojo amžiaus universitetas Kuršėnuose tapo labai populiarus. Praėjusiais veiklos metais jo sąrašuose buvo 30, šiais – dvigubai daugiau klausytojų. Iš pradžių universitete veikė keturi fakultetai, o rudenį įkūrė dar ir Anglų kalbos fakultetą bei dramos studiją.
Universiteto vadovės Vilhelminos Šopienės teigimu, populiariausias – Sveikatos fakultetas. Į jį stengiamasi...

Atvyksta mokytis žiesti iš molio

2015 m. birželio 11 d.
Daugelis norinčiųjų išmokti lipdyti, žiesti iš molio vyksta į puodžių sostinę Kuršėnus. Šio amato paslapčių čia pamoko ir puodžių karalius.
Joniškietė Jurgita Benienė Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centre sėda prie molio žiedimo staklių. Jas įjungia. Diskas, ant kurio padėta krūvelė molio, ims suktis.
Jurgita jau antra diena atvyko pasimokyti į Kuršėnus. Palyginti su pirmąja diena, ji prie molio žiedimo staklių jaučiasi daug tvirčiau, bet įsitikinusi, kad dviejų dienų jai tikrai neužteks.
„Damkus sakė, kad prieš sėdant prie staklių žiedėjui reikia trejus metus...

Vasara prasidėjo stovyklavimu

2015 m. birželio 11 d.
Šiais metais turėjome keturis būrius, kuriems vadovavo po du būrių vadovus – vyresniųjų klasių mokinius.
Kadangi mūsų mokykla šalia Pušyno – poilsiavietės, kurioje Kuršėnų miškininkai pastatė pavėsines, įrengė suoliukus, žaidimų aikštelę, į mokyklą stovyklautojai rinkdavosi tik ryte, susiskirstydavo į būrius, papusryčiaudavo ir traukdavo miško link. Visą savaitę, kiekvieną dieną stovyklautojų laukdavo nauja veikla.
Pirmąją dieną būriai kūrė prisistatymus, savo būrių vėliavas, žaidė susipažinimo žaidimus. Antradienis buvo skirtas meno ir kūrybos dienai: veikė kūrybinės dirbtuvėlės, stovyklautojai...

Tarpumiškyje pakvipo medumi

2015 m. birželio 9 d.
Kužiuose (Šiaulių r.) suorganizuota šventė „Saldu, kaip du medu“ tapo ne tik linksmybių, bet ir pažintiniu renginiu. Smalsieji galėjo daugiau sužinoti ne tik apie medų, bet ir apie bites bei bitininkystę.
Petras Daunoras į miško aikštelę prie Kužių atvažiavo kiek pavėlavęs į čia suorganizuotos šventės pradžią. Jis dar darbavosi bityne Normančiuose, kad į šventę atvežtų šviežio, iš avilių ką tik išimto medaus. Atvežė. Jį pylė iš automobilyje pastatyto indo, pilstė į mažus indelius ir nešė juos už keleto metrų – parduoti.
Nespėjo nešti. Kužiškiai ir miestelio svečiai atrodė pasiilgę...

Pagerbti šauniausieji moksleiviai

2015 m. birželio 9 d.
Šiaulių rajono moksleiviai, per metus nugalėję įvairiose olimpiadose, konkursuose, pagerbti Kuršėnų kultūros centre vykusiame renginyje „Žvaigždės ir žvaigždutės“.
Rajono Švietimo centro direktorė Daiva Diktanienė pranešė, kad 28-iose dalykinėse olimpiadose, 15-oje konkursų dalyvavo 1600 moksleivių iš rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų. Pasidžiaugta Švietimo ir mokslo ministerijos, Švietimo centro, mokyklų inicijuotų renginių nugalėtojais ir prizininkais.
Šiaulių rajono atstovai yra vieni iš aktyviausių Lietuvos mokinių olimpinio festivalio...

Kurtuvėnai siekia turėti savo festivalį

2015 m. birželio 9 d.
Savaitgalį Kurtuvėnų (Šiaulių rajonas) Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje vyko naujo tarptautinio muzikos festivalio „Kurtuvėnai-2015“ renginiai. Istorinis miestelis nori turėti savo tradicinę muzikos šventę.Šeštadienį Kurtuvėnų Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje grojo tėvo ir sūnaus Wojciech ir Filip Popielarz duetas (smuikas ir gitara) „Amabile“ iš Lenkijos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistų orkestras, vadovaujamas Marytės Markevičienės, ir svečiai iš Latvijos – Rygos mišrus choras „Vivat“ (meno vadovas Rūdolfs Kreslinš).
Sekmadienį koncertavo berniukų choras...

„Pasiduoti negalima išversti“

2015 m. birželio 4 d.
Pas­kai­to­je su moks­lei­viais bend­ra­vo Vil­niaus uni­ver­si­te­to Kau­no hu­ma­ni­ta­ri­nio fa­kul­te­to Ger­ma­nų fi­lo­lo­gi­jos ka­ted­ros lek­to­rė dok­to­ran­tė Jur­gi­ta Ast­raus­kie­nė ir spe­cia­lis­tė Mig­lė Ons­ku­ly­tė.
Mo­ki­niai su­ži­no­jo, ko­kie sun­ku­mai už­klum­pa fil­mų ver­tė­jus ir kaip se­ka­si juos įveik­ti. Daž­niau­siai vis­ko ne­ga­li­ma iš­vers­ti tiks­liai, pa­žo­džiui. La­bai daž­nai ver­tė­jams ten­ka im­tis įvai­rių gud­ry­bių, jie tu­ri bū­ti kū­ry­biš­ki ir iš­ra­din­gi.
Mo­ki­niai klau­sė­si apie...

Partneriai susitiko Estijoje

2015 m. birželio 4 d.
Pirmiausia patraukėme į Estijos miestą Tartu. Vakarėjant plaukėme keltu į Hyjumos salą. Prie keltų įvyko pirmasis susitikimas su turkais bei italais, su kuriais kartu pasiekėme Kiardlą.
Šiame mieste veikia mūsų projekto bendradarbiaujanti gimnazija. Privažiavę viešbutį, pamatėme gausų būrį estų mokinių ir mokytojų, su šypsenomis pasitinkančių ir sveikinančių mus.
Kitą dieną, pasipuošę tautiniais rūbais, kartu su italais, turkais bei estais įsitraukėme į bendrą šokių bei dainų sūkurį.
Hyjumos sala žavėjo ne tik draugiškais jos gyventojais, bet ir savo gamta.
Paskutinę...

Sveikuoliai varžėsi Palangoje

2015 m. birželio 4 d.
Daugybė renginių, varžybų įtraukė ir seną ir jauną. Ir mes, Kuršėnų miesto sveikuolių bendruomenės „Aušra“ nariai, labiausiai džiaugiamės iškovoję antrąją vietą virvės traukimo varžybose.
Bendruomenės pirmininkei Stanislavai Pankinienei padėkota už sporto visiems plėtrą ir Sveikuolių sąjungos programų įgyvendinimą.

Mokykloje sutūpė pelėdžiukai

2015 m. birželio 4 d.
Mokslo metų pradžios šventėje asociacijos „Dirvonėnų pasaga'' pirmininkei Birutei Sutkienei kilo mintis mokinių ir mokytojų paprašyti iš popieriaus prigaminti kuo daugiau įvairiausių pelėdžiukų. Darbščiausiems ir sumaniausiems ji pažadėjo prizų.
Ir prasidėjo pelėdų gamyba.
Mokiniai pelėdas darė per dailės pamokas ir laisvu nuo pamokų laiku. Jiems padėjo ir kai kurie tėveliai namuose.
Dirvonėnų pradinės mokyklos salėje surengta pelėdžiukų ir Vaikų gynimo dienos šventė. Ant salės grindų ir palangių sutūpė daugiau kaip tūkstantis popierinių pelėdų.
Vaikams padėkota. Asociacijos „Dirvonėnų...

Atidaryta puodžių karaliaus kūrybos ekspozicija

2015 m. birželio 4 d.
Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta nuolatinė trečiojo šalies puodžių karaliaus Broniaus Radecko kūrinių ekspozicija. Pildydami jo prašymą, šiuos darbus bei kita dovanojo artimiausieji 2012 metais mirusio keramiko giminės.
Šiaulių rajono tautodailininkų vadovė Birutė Poškienė, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė, susirinkusiems į trečiojo puodžių karaliaus Broniaus Radecko nuolatinės ekspozicijos atidarymą, priminė, kad Radeckų šeimos keramikos muziejus buvo įkurtas 1987 metais.
Taip radosi pirmasis visuomeninis muziejus. Tada ir kiti...

Įteikta Lauryno Ivinskio premija

2015 m. birželio 2 d.
Ja įvertintas Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro 2015 metų kalendorius, kurį parengė centro vadovė Birutė Poškienė ir Šiaulių universiteto studentė Inga Petkūnaitė.
Padėkos raštą ir 290 eurų premiją įteikė rajono meras Antanas Bezaras.
Geriausių kalendorių išrinkimo komisijos pirmininkė Sigita Lukienė, Kuršėnų miesto garbės pilietė, sakė, kad jau 26-tą kartą susirinkta pagerbti Lauryną Ivinskį, pagerbti jo paveldo tesėjus, dabartinius lietuviškojo kalendoriaus sudarytojus. Šiemet komisijai vertinti buvo pateikta 18 kalendorių.
Etninės kultūros ir...

Vaidino mažieji artistai

2015 m. birželio 2 d.
Ma­žuo­sius ir suau­gu­sius žiū­ro­vus džiu­gi­no vai­kų ir jau­ni­mo teat­ras „Ika­ras“ iš Kur­šė­nų, šio mies­to Kū­ry­bos na­mų kū­ry­bi­nės raiš­kos stu­di­ja, Ša­ky­nos ir Vo­ve­riš­kių mo­kyk­lų dra­mos stu­di­jos. Pa­si­ro­dė ir šei­mi­nin­kų vo­ka­li­nis an­samb­lis.
Su­vai­din­ti pen­ki spek­tak­liu­kai.
„Kraš­to ži­nių“ inf.

Kuršėnų miesto šventė

2015 m. birželio 2 d.
Susirinkusiuosius pasveikino Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, su rajonu bendradarbiaujančio Rusijos Černiachovsko administracijos vadovas Viačeslavas Kniščiovas.
Koncertai suorganizuoti įvairiam skoniui. Aikštelėje šalia Lauryno Ivinskio aikštės koncertavo miesto švietimo įstaigų meno, liaudiškos muzikos kolektyvai, muzikos grupė „Tykiai“, Naisių vasaros teatras. Viešėjo „Lietuvos balso“ finalininkas Andrius Janonis ir grupė „Tekila“.
Čia pat prekiavo tautodailininkai bei prekybininkai.
Šventė baigėsi ugnies šou...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Ūkininkams

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas