(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiaulių rajone

Knyga pasakoja apie kaimą

2014 m. liepos 24 d.
Šiaulių rajono Gegužių kaimas jau turi savo knygą. Ją iškilmingai pristačiusieji džiaugėsi, kad leidinys „Gegužių kaimo praeitis ir dabarties atspindžiai“ apie šią vietovę primins ir tada, kai ji susilies su Šiauliais.
Aldona Petravičienė, Gegužių kaimo bendruomenės pirmininkė, labiausiai rūpinusis išleisti knygą, sakė, kad ji radosi, daugelį metų kaupus informaciją, padedant daugeliui žmonių.
Dauguma į gyvenvietę atsikeliančių žmonių net nežino, jog kadaise čia buvo kaimas. O juk, pasak A. Petravičienės, rašytiniuose paminkluose užfiksuota, kad kaimas įsikūrė 1617 metais...

Laisvalaikį leido kartu

2014 m. liepos 24 d.
Dienos renginį ankstų rytą pradėjo žvejai. Dvylika jų sėdo ant tvenkinio kranto su meškerėmis rankose.
Žuvys neskubėjo kibti. Penkių žvejų jos nepradžiugino nė karto.
Daugiausiai – 1,7 kilogramo – sugavo Adomas Vaičekauskas, 200 gramų mažiau – Arvydas Aleksandravičius. Trečiąją vietą laimėjo Laimis Banys. Didžiausią – 200 gramų sveriančią žuvį – suviliojo Nedas Krizivickas.
Krepšinio trise prieš tris turnyrą laimėjo Mindaugas Mockus, Tomas Kulikauskas, Justas ir Simas Pranckaičiai.
Vakare renginys persikėlė į pakumulšiškiams įprastą sambūrių vietą – Ąžuolų parkelį...

Šo­kė­jai lai­mė­jo "Kriš­to­li­nę bu­rę"

2014 m. liepos 24 d.
„Saulė“ prisistatė dviejose kategorijose. Sportinio šokio kategorijoje grupė apdovanota trečios vietos, estradinio – auksiniu, pirmos vietos diplomu. Susumavus visus rezultatus, grupei įteikta konkurso "Krištolinė burė".
Šokėjams taip pat buvo organizuojamos įvairios kūrybinės raiškos dienos, vyko užsiėmimai.
Vykome į Albeną,tenr buvo pristatyta Bulgarijos istorija, papročiai, tradicijos ir šokiai ant žarijų. Aplankėme Balčiką, nepaprasto grožio botanikos sodą ir sugriuvusį Kaliakros miestą, kuriame yra garsusis iškyšulys. Vaikai ir jaunimas turėjo...

Skautus sukvietė atradimų stovykla

2014 m. liepos 22 d.
Šiaulių rajone, prie Pašvinio ežero, stovyklavo Šiaulių miesto, rajono ir Pakruojo skautai. Ne vienam jų tai buvo ir nelengvų išbandymų metas.
Tarpumiškyje, erdvios aikštės pakraščiuose, jaunimas darbavosi pagal iš anksto numatytą stovyklos programą. O kur jos vadovai? Viduryje, prie lazdų, stovėjęs vaikinas vyšnios spalvos kaklaraiščiu nelinkęs atsakyti į klausimą. Tik vėliau sužinojau, kad jis neatsitiktinai toks nekalbus.
Šis stovyklautojas – pretendentas tapti skautu-vyčiu, atliekantis jam skirtą užduotį. Kokią? Ir Eglė Naimavičienė, Šiaulių krašto „Aitvarų“ draugovės...

Bendruomenės pasidžiaugė nuveiktais darbais

2014 m. liepos 22 d.
Šiaulių rajono kaimo bendruomenių sąskrydyje Šiupyliuose šeštadienį buvo pažvelgta į šio kaimo praeitį bei paminėtas Vietos veiklos grupės dešimtmetis.
Konferencijoje „Apžvelkime nuveiktus darbus“ rajono Vietos veiklos grupės pirmininkas Povilas Zaveckas pasidžiaugė, kad bendruomenės, kurių yra 56, plėtodamos veiklą sujudino, pagražino kaimus.
Tai, ką bendruomenės nuveikė, susirinkusieji pamatė filme, kuriame lakoniškai, aiškiai pateikti rajone įgyvendinti projektai, panaudotos pinigų sumos. Per visus projektus jos susidaro milžiniškos...

Susumuoti egzaminų rezultatai

2014 m. liepos 22 d.
Be privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, populiariausias buvo valstybinis matematikos egzaminas, kurį rinkosi 137 kandidatai. Valstybinį istorijos egzaminą laikė 129, anglų kalbos – vienu mažiau.
Šimtukais įvertintos Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos atstovų žinios. Aukščiausiu balu įvertintos Vytauto Žalandausko anglų kalbos, Klaudijos Daujotaitės rusų kalbos ir Agnės Paulauskaitės chemijos žinios.
Brandos atestatai įteikti 256 bendrojo ugdymo mokyklų abiturientams.
„Krašto žinių“ inf.

Pavyko išgelbėti liepos drevės bites

2014 m. liepos 17 d.
Paežeriuose (Šiaulių rajonas) nugriuvus šimtametei liepai, kitoje ežero pusėje gyvenantis Vladas Sutkus pasirūpino jos drevėje gyvenusiomis bitėmis.
Liepa nuvirto prieš keletą metų ant tako šalia Paežerių dvaro. Tada pro šalį ėjęs V. Sutkus pastebėjo, kad iš jos drevės laksto bitės.
Buvo ruduo, lijo. Jis, baimindamasis, kad bitelės per žiemą pražus, paskambino Raudėnų seniūnijos vadovui Antanui Venckui. Papasakojo apie bites, paklausė, ką gi jam daryti? Seniūnas patarė jomis pasirūpinti.
Liepą V. Sutkus trinkelėmis pjaustė atsargiai ir iš vieno, ir iš kito galo...

Žemdirbiai vargsta miško keliukuose

2014 m. liepos 17 d.
Pakumulšiuose (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija) gyvenantis ūkininkas redakcijai bėdojo dėl daug problemų keliančio miško medeliais ir krūmais apžėlusio keliuko. Miškų kontrolės specialistė teigia, kad miško savininkų už tai negali bausti.
Iš Pakumulšių keliuku per mišką, link Kuršėnų – Klaipėdos plento, važinėja ūkininkų, Kuršėnų žemės ūkio bendrovės, Agrokoncerno javų nuėmimo kombainai bei kita masyvi technika. Pasak ūkininko Vytauto Kiriliausko, tai padaryti jiems nėra taip paprasta, nes abi pakelės yra prižėlusios, medeliai bei krūmai vietomis yra visai prie kelio. Jie nulaužo kombainų...

Tautiniam šokiui kvietė visus

2014 m. liepos 17 d.
Bendruomenės renginį pradėjo jaunimas, nuo jos namų kiemelio dviračiais nuvažiuodamas iki Luponių piliakalnio. Žygyje jie prisiminė tautos praeitį.
Bendruomenės aktyvas žygio dalyviams išdalino butelius vandens atsigaivinti. Grįžtančių laukė sumuštiniai.
Jaunimas, pasiskirstęs komandomis, dalyvavo krepšinio varžybose. Vėliau visus kvietė linksmosios varžytuvės.
Vakare tautiniam šokiui kvietė Verbūnų kultūros centro folkloro ansamblio dalyviai. Skambėjo lietuviškos dainos.
Sriuba už bendruomenės namų buvo verdama visiems šventės dalyviams...

Daugiau sužinojo apie gamtą

2014 m. liepos 17 d.
Projektu siekėme vaikams suteikti kuo daugiau žinių apie gamtą, jos ypatumus, nes tik gerai ją pažindami vaikai suvoks etnografinį ir tautosakos tekstą.
Turėjome puikias sąlygas pažinti paukščius. Vaikai su nuostaba ir pasigėrėjimu visus metus stebi ir aptarinėja mūsų lopšelio-darželio kieme gyvenančius gandrus.
Siekdamos, kad vaikams lengviau būtų suvokti paukščių gyvenimo ciklą, organizavome įvairius renginius, kuriuos siejome su senoviniu gamtos kalendoriumi.
Visuose renginiuose vaikus lydėjo lietuvių liaudies tautosaka...

Domėjosi Europos menu ir mokslu

2014 m. liepos 17 d.
Šioje veikloje taip pat dalyvavo Prancūzijos, Lenkijos, Italijos, Ispanijos (Gran Kanarijos salos), Turkijos, Bulgarijos ir Portugalijos mokyklos. Buvo siekiama skatinti tarptautinį Europos mokyklų bendradarbiavimą, puoselėti skirtingų šalių meno ir mokslo tradicijas, tautines vertybes, suteikti galimybę mokiniams ir mokytojams geriau pažinti šalis, vieniems su kitais bendrauti anglų kalba.
Per dvejus metus įvyko devyni susitikimai. Kiekviena mokykla organizavo po susitikimą savo šalyje: susipažinome su mokyklų bendruomene, lankėme...

Kaimynai padėjo pasidžiaugti vasara

2014 m. liepos 15 d.
Šventėje koncertavo armonikininkai iš Bridų Zita Atstopienė ir Petras Grinius, romansų bei instrumentinė grupės iš Pakapės.
Į šventę užsukęs Hubertas Smilgys, Lietuvos kultūros fondo pirmininkas, pasidžiaugė, kad yra tekę dirbti šiame krašte – čia daug kūrybingų žmonių. Labai svarbu, kad žmones suburia tokios šventės.
Sutkūnų seniūnaitė Genė Žąsinienė padėkojo rėmėjams, be kurių būtų sunku surengti vidurvasario šventę.
„Krašto žinių“ inf.


Pramogauja drauge su užsienio studentais

2014 m. liepos 15 d.
Kuršėnų vaikų namų gyventojai, neišvykę atostogauti pas globėjus, vasarą leidžia drauge su iš įvairių šalių atvykusiais studentais.
Pirmąją savaitę su vaikais bendravo iš Turkijos, Čekijos, Vengrijos, Singapūro atvykę studentai. Keletas jų dar spėjo pabuvoti ir Akmenės rajone veikiančiuose Vaikų globos namuose.
Pirmoji užsienio studentų grupė su Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniais užsiiminėjo dešimt dienų. Šiems išvykus, juos keičia dar dvi po tiek pat laiko svečiavesis grupės.
Studentai rytą drauge su vaikais daro mankštą. Žaidžia krepšinį, tinklinį bei įvairius kitus žaidimus. Vėsiu...

Renginys jungia keturiolika šalių

2014 m. liepos 15 d.
Praėjusiais mokslo metais buvo surengti keturi projekto partnerių susitikimai – Anglijoje (Gateshead), Portugalijoje (Mealhada), Švedijoje (Avesta) ir Čekijoje (Praha). Kiekvienos priimančios šalies komandos buvo suplanavusios įvairias veiklas, į kurias buvo įtraukiami mokiniai, mokytojai, darbuotojai bei priimančių mokyklų bendruomenės nariai.
Anglijoje buvo pristatytos visos projekte dalyvaujančių šalių mokyklos.
Per antrąjį susitikimą Portugalijoje buvo gaminami skirtingų šalių tradiciniai patiekalai, žiūrimi filmai apie šalių kulinarinį...

Vadovai palieka švietimo įstaigas

2014 m. liepos 10 d.
Dan­guo­lė Ta­mu­tie­nė Vo­ve­riš­kių mo­kyk­lai va­do­va­vo 22 me­tus. Per šį lai­ką mo­kyk­lo­je įvy­ko daug po­ky­čių.
Vid­man­tas Ja­nu­šaus­kas Kur­šė­nų spor­to mo­kyk­lai va­do­va­vo nuo 1994 me­tų ba­lan­džio 1 die­nos. Jo ini­cia­ty­va įreng­tas Dau­gė­lių sta­dio­nas, at­nau­jin­ta Spor­to mo­kyk­los ba­zė.
V. Ja­nu­šaus­kas spor­to mo­kyk­lo­je lie­ka dirb­ti krep­ši­nio tre­ne­riu.
Ona Gu­žaus­kie­nė at­leis­ta iš Kur­šė­nų vai­kų lop­še­lio dar­že­lio di­rek­to­rės pa­rei­gų ša­lių su­si­ta­ri­mu. Di­rek­to­riaus pa­rei­gas pa­ves­ta ei­ti jo...

Karatistai laimėjo medalių

2014 m. liepos 10 d.
Jiems pavyko iškovoti įvairių spalvų 30 medalių.
Varžybų nugalėtojais tapo Adrijus Trinka, Airidas Andruška, Elijus Kazakaitis, Julius Simonivičius, Kornelijus Kaveckas ir Tomas Mituzas.
Antrąsias vietas iškovojo Emilija Lidytė, Gabrielė Vismantaitė, Goda Šimkevičiūtė, Gvidas Rimkus, Lukas Paliūnas, Lukas Neimantas, Lukas Ališauskas, Mindaugas Lidys, Nojus Juškevičius, Vakaris Kaveckas, trečiąsias – Arminas Šidlauskas, Deividas Poškus, Domas Juškevičius, Dominykas Jocas, Edmundas Ratkus, Ernestas Urbietis, Geraldas Dvarionas, Ignas Balčiūnas, Kostas...

Teko pasimokyti Norvegijoje

2014 m. liepos 10 d.
Keturias dienas trukusi kelionė buvo turininga: aplankėme Oslo universitetinį koledžą ir Edukologijos fakultetą, Hangen mokyklą, Drameno A. Vidergande vidurinę ir profesinę mokyklas bei Norvegijos švietimo asociaciją.
Norvegijos švietimo programos esmė – mokslo prieinamumas visiems mokiniams.
Mokslas yra privalomas iki vaikui sukaks 16 metų. Jis visoje šalyje yra nemokamas, todėl visi mokiniai turi lygias galimybes gauti išsilavinimą, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, socialinės ar kultūrinės padėties.
Ypatingas dėmesys...

Du tapo prizininkais

2014 m. liepos 10 d.
Tomas Rėzgis nugalėjo 5000 metrų distancijoje.
Beje, prieš porą savaičių jis laimėjo šalies jaunimo 10000 metrų bėgimo pirmenybes Marijampolėje.
Simonas Steponavičius 1500 metrų distancijoje pelnė sidabro medalį.
Kitą pirmenybių dieną Simonas rungtyniavo sau neįprastoje 3000 metrų bėgimo su kliūtimis rungtyje. Čia, nusileidęs tik daugkartiniam nugalėtojui šiame nuotolyje klaipėdiečiui Dominykui Butkevičiui, taip pat pelnė sidabro medalį.
Abu sportininkus treniruoja Arnas Lukošaitis.
Dalyviai, patekę tarp dvylikos stipriausiųjų, pelnė taškus. Juos...

Namelis niekada nepriklausė bažnyčiai

2014 m. liepos 10 d.
Šiaulių rajono Tarybos posėdyje nuskambėjo teiginys, jog pastatas Kuršėnuose, kuriame dar neseniai veikė rentgenas, praeityje priklausė bažnyčiai. Gerai žinantys miesto istoriją paneigia šį teiginį.
Savivaldybei priklausantį namelį Kuršėnuose, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gatvėje, Šiaulių rajono Taryba panaudos sutartimi perdavė Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo parapijos pastoraciniam centrui.
„Pagal teisingumą, tai tas pastatas priklausė bažnyčiai, tik sunku įrodyti dokumentais ir jį atgauti“, – Tarybos posėdyje teigė šios parapijos klebonas...

Tobulins skaitmeninius įgūdžius

2014 m. liepos 8 d.
Jie iš­moks kur­ti ani­ma­ci­ją, įdo­mias pre­zen­ta­ci­jas, tink­la­raš­čius, pra­smin­gai pa­nau­do­ti so­cia­li­nius tink­lus pa­mo­ko­se. Mo­ky­mus ves pro­gra­mos „Ren­kuo­si mo­ky­ti“ lek­to­riai. Jų pa­bai­go­je la­biau­siai mo­ty­vuo­ta mo­kyk­la, ku­ri pa­siū­lys ge­riau­sią idė­ją, kaip pra­smin­gai pa­nau­do­ti nau­jas tech­no­lo­gi­jas mo­ky­mo pro­ce­se, bus ap­do­va­no­ta „Sam­sung“ tech­no­lo­gi­jo­mis už 10 tūks­tan­čių eu­rų.
Ne­mo­ka­mi skait­me­ni­niai mo­ky­mai pra­si­dės rugp­jū­čio pa­bai­go­je ir vyks iki...

Dienos populiariausi

Išmonę rodė saugios kaimynystės grupės

2014 m. liepos 24 d.
lankomiausias

Saulučių ir kryželių medis – Kalvystės parko pradžiai

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas