(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiaulių rajone

Dalyvauta ežerų krašto šventėje

2011 m. birželio 30 d.
Zaraso ežero saloje vykusioje šventėje taip pat dalyvavo chorai ir liaudiškų šokių kolektyvai iš Zarasų, Kauno, Daugpilio (Latvija).
Dalyvavimas šioje šventėje mokiniams tapo puikia vasaros atostogų pradžia. Šešias dienas vaikai galėjo pabendrauti, pabūti kartu.
Šventės organizatoriai kolektyvą labai gražiai priėmė: buvo suteiktos puikios gyvenimo, repeticijų ir laisvalaikio sąlygos.


Į krikštynas lydėjo visas kaimas

2011 m. birželio 30 d.
Dvi jaunos šeimos Romučiuose (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija), giminaičių ir kitų artimųjų padedamos, taip iškilmingai ruošėsi savo vaikelių krikštynoms, kad daug kaimynų suėjo to ritualo žiūrėti.
Pirmiausia, sukėlus didžiulį triukšmą, aplink daugiabutį, kuriame tuo metu buvo romučiškių Silvos ir Aurimo Butkų ir kuršėniškių Kristinos ir Dariaus Krasauskų mažylės Ema ir Greta, išvaikytos piktosios dvasios.
Pilnas kiemas žmonių laukė, kada gi iš namo išneš mergytes. Laukė ir kūmos, bet jas bandyta apsukti. Iš pradžių ant palangės iškeltas medžiagoje įvyniotas katinas, po to — lėlė. Kūmų nepavyko...

Knygos mylėtojai diskutavo pievoje

2011 m. birželio 30 d.
Baigiamoji projekto dalis surengta pievose prie Upynos.
Skaistgiriečiai atsivežė keturias geriausias knygų skaitytojas. Jos įkūrė knygų skaitytojų klubą. Kalnėnų mokiniai iš projekto dalyvių ėmė interviu, vėliau inscenizavo knygos. Kuršėniškiai surengė mokykloje parengto grupinio knygos pristatymo parodą.
Dalyviai diskutavo apie perskaitytas geriausias praėjusių metų vaikų, paauglių ir suaugusiųjų knygas, piešė projekto vėliavą, žaidė tinklinį, dalyvavo rankų lenkimo varžybose, pynė gėlių vainikus.
Keturių mokyklų bendruomenės įgyvendino metų pradžioje laimėtą tęstinį projektą „Ūgtelėjusi...

Piešiniai įvertinti diplomais

2011 m. birželio 30 d.
Konkurso diplomantais 7-10 metų amžiaus grupėje tapo Andrius Bolonkinas, Ema Mikalauskaitė, Ema Kazlauskaitė, Uršulė Kuneckytė, 11-14 — Emilė Pliuščikaitė, 15-18 metų — Delija Mockutė ir Raimonda Šidlauskaitė. Jų dailės mokytojos — Dalia Jokubauskienė ir Indira Zebčiukienė
Panevėžio gamtos mokyklos organizuotame tarptautiniame piešinių konkurse dalyvavo vaikai iš Indijos, Kinijos, Tailando, JAV, Rusijos, Baltarusijos bei Lietuvos. Konkursui buvo pristatyti 1200 darbų.
„Krašto žinių“ inf.

Seniūnijos pastato nebeparduos

2011 m. birželio 28 d.
Pastatas į šį sąrašą buvo įtrauktas 2002-ųjų balandį. Seniūnijos patalpas buvo ketinama įrengti miestelio Kultūros namuose. Į juos iš vaikų darželio perkėlus biblioteką, seniūnijai nebepakako patalpų.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Alfredo Budrio teigimu, seniūniją būtų galima įkurdinti antrojo aukšto patalpose, tačiau tokiu atveju kultūrininkams jų liktų labai mažai. Be to, patalpų reikia kaimo bendruomenei. Kultūros namuose renkasi ir neįgalieji.
„Krašto žinių“ inf.

Prizininkai apdovanoti

2011 m. birželio 28 d.
Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos pradinių klasių berniukai gimnastikos varžybose laimėjo pirmąją o mergaitės — antrąją vietą.
Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos 3-4 ir 5-6 klasių mokiniai „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose iškovojo antrąsias vietas.
Meškuičių gimnazijos komanda kaimo vietovių mokyklų virvės traukimo varžybose taip pat pelnė sidabro medalius.
Mokyklos šventėje apdovanotos taurėmis ir kamuoliais.
Olimpiniame festivalyje 334 Šiaulių rajono mokiniai rungtyniavo 13 sporto šakų.
„Krašto žinių“ inf.

Pasveikino bendradarbiavimo partnerius

2011 m. birželio 28 d.
Rajono meras Algimantas Gaubas Černiachovsko miesto vadovui Andrejui Naumovui įteikė lietuvišką rūpintojėlį, kad jis saugotų miestą.
Šiaulių rajono ir Černiachovsko miesto savivaldybės pernai yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį.
„Krašto žinių“ inf.

Laimėti du medaliai

2011 m. birželio 28 d.
Meškuitietis Deividas Zelba (treneris Petras Vaitkus) disko metimo rungtyje laimėjo antrąją vietą.
Ginkūniškei Marinai Charaim (treneris Arnas Lukošaitis), rungtyniavusiai 2000 metrų bėgimo su kliūtimis distancijoje, įteiktas bronzos medalis.
„Krašto žinių“ inf.

Darbus priėmė komisija

2011 m. birželio 28 d.
Sauginiuose sumontuoti vandens ruošimo ir nuotekų valymo įrenginiai, rekonstruoti ir išplėsti vandens tiekimo bei nuotekų šalinimo tinklai.
Europos Sąjungos remiamo projekto vertė — 1,8 milijono litų.
„Krašto žinių“ inf.

Šventėje virė dilgėlių sriubą

2011 m. birželio 28 d.
Koncertavo vietos saviveiklininkai ir Kairių pramoginės muzikos grupė „Maestro“.
Pristatytas projektas „Žolelės — maistas ir vaistas“ (vadovė Zita Jonaitienė). Susirinkusiuosius pabandyta išmokyti ir iš dilgėlių virti skanią sriubą. Šventėje ją virė Genovaitė Vaidžiulytė ir Liubovė Šneideraitienė.
Paplūdimio tinklinio varžybas laimėjo meškuitiečiai.
„Krašto žinių“ inf.

Šventė grįžo prie šventoriaus

2011 m. birželio 21 d.
Antaninės Varputėnuose pirmą kartą po daugelio metų atšvęstos ne įprastoje gyvenvietės renginių vietoje, bet šalia bažnyčios šventoriaus.
Sekmadienį po šventųjų Mišių Varputėnų šv. Antano Paduviečio bažnyčioje tikintieji neskubėjo skirstytis po namus. Kaimo bendruomenė visus pakvietė į kiemelį šalia šventoriaus — linksmai atšvęsti Antanines.
Čia juos pasitiko kelmiškių kapelos „Sūkurys“ atliekamos melodijos.
Vilija Petruninienė susirinkusiems papasakojo, kad Antanas — iš lotyniškų kilęs vardas, į Lietuvą patekęs 11-ajame amžiuje iš slavų kalbų.
Senovėje per Antanines...

Fakelai paskelbė atostogas

2011 m. birželio 21 d.
Surengti SMS žinutės rašymo, mokinių tėvelių konkursai. Apdovanoti geriausiai besimokantys mokiniai, pagerbti geriausi mokyklos sportininkų, padėkota aktyviausiems tėveliams.
Į padangę pakilo dešimt degančių fakelų, skelbiančių, kad atėjo ilgai lauktos vasaros atostogos.
Šventę suorganizavo Kuršėnų mokinių sporto klubas „Flamingas“ (prezidentas Romualdas Juodis).
„Krašto žinių“ inf.

Primintos tremtys

2011 m. birželio 21 d.
Popietėje buvo skaitomos tremtinių eilės, knygos, pasakojančios apie tremtį, ištraukos.
„Seklyčios“ moterų klubo narės padainavo tremtinių dainų.
„Krašto žinių“ inf.

Dalyvauta tarptautinėje parodoje

2011 m. birželio 21 d.
Rajono stende šioje parodoje buvo pristatomas rajonas, turistiniai maršrutai ir gražiausios vietos. Verslininkai Ilona ir Petras Baristos, Romualdas Adeikis, Sida Balčiūnienė parodos lankytojus bandė sudominti lietuviška duona, gira, saldumynais, suvenyrais.
Šiaulių rajono ir Port-sur-Saone miesto savivaldybės yra pasirašiusios draugystės ir bendradarbiavimo sutartį.
„Krašto žinių“ inf.

Neįgalieji suvažiavo pasivaržyti

2011 m. birželio 16 d.
Neįgaliųjų draugijos padaliniai galėjo pasigrožėti vieni kitų teminiais stalais. Ant jų — sumanių šeimininkių paruošti natūralūs produktai, daržovių gausūs patiekalai.
Vertinimo komisija geriausiu pripažino kuršėniškių stalą.
Kiekvienas padalinys prisistatė menine programėle, atspindinčia jo kultūrinę veiklą. Dalyvauta viktorinoje.
Eilėraščių paskaitė Kuršėnų miesto literatų klubo „Atgaiva“ narės.
Kuršėniškės neįgaliosios surengė savo megztų, nertų darbų parodą.
Sumanumo varžytuvės surengiamos kiekvienais metais vis kitame Neįgaliųjų draugijos padalinyje. Ateinančiais...

Žudynių dieną primena kryžius

2011 m. birželio 16 d.
Kuršėnų miesto parke antradienį pašventintas kryžius, skirtas kanauninko Vaclovo Dambrausko 70-osioms nužudymo metinėms.
Kryžių iš Kuršėnų miškų urėdijos dovanoto ąžuolo padarė kuršėniškis tautodailininkas Vaclovas Tamošaitis, metalo darbus atliko jo kolega Algirdas Liorentas.
„Kiek gali žmoguje būti piktumo... — prieš pašventindamas kryžių, tarė parapijos klebonas Saulius Paliūnas. — Kiekvienas stenkimės už blogį dvigubai nešti gėrį“.
Dainavo politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremties varpai“.
Tarp buvusių tremtinių ir politinių kalinių, dalyvavusių...

Stovyklavo jaunieji policijos rėmėjai

2011 m. birželio 16 d.
Dengtilčio poilsiavietėje, šalia Dubysos (Šiaulių rajonas) dvi dienas stovyklavo dešimt jaunųjų policijos rėmėjų komandų.
Vaizdingoje miško laukymėje susirinko pusantro šimto jaunųjų policijos rėmėjų iš Naisių, Drąsučių, Ginkūnų, Šakynos, Aukštelkės pagrindinių, Bazilionų vidurinės mokyklų, Meškuičių gimnazijos. Atvyko Šaulių sąjungos Kuršėnų kuopos atstovai, savas komandas atlydėjo Kelmės bei Pakruojo rajonų policijos komisariatų darbuotojos.
Su savo jaunaisiais pagalbininkais visą stovyklos laiką bendravo rajono Policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai Aušra Sirtautienė...

Gyventojų įrengimai nebeveikia

2011 m. birželio 16 d.
Gyventojų įrengimai nebeveikiaGyventojai nesupranta, kodėl jie turi papildomai mokėti, jeigu šią įrangą namuose turi seniai ir iki šiol mokėdavo tik už sunaudotą elektros energiją pagal skaitiklio parodymus.
„Lesto“ bendrovės Kuršėnų tinklo eksploatavimo grupės vadovas Edverdas Krivickas „Krašto žinias“ informavo, kad Micaičiuose atliekama elektros tinklo rekonstrukcija.
Iki šiol kai kurie gyventojai net neturėjo automatinių jungiklių. Buvo įsirengę kamštinius saugiklius, kai kuriems vietoje jų tiko ir vinys.
Nekontroliuojant, keblumų kildavo...

Skatina pažinti gimtąjį kraštą

2011 m. birželio 14 d.

Mokyklos pastato paunksnėje prie stalų sėdo ir mokiniai, ir mokytojos. Jų mokytojais tapo du medžio meistrai, šakyniškis Stasys Šalkauskas ir jo bičiulis šiaulietis Donatas Baronas.
Jie iš automobilio bagažinės atsinešė elektrinių medžio apdirbimo įrankių, nuobliuotų lentelių. Moksleiviai, pasakę, ką kuris norėtų pasidaryti, kibo į darbą. Jiems padėjo, rodė, kaip dirbama su atneštaisiais įrankiais, patarinėjo meistrai.
Moksleivės ir mokytojos įniko deginti medyje.
S. Šalkauskas viliasi, jog gal bent kuris nors iš šių moksleivių pamėgs medžio drožybą. „Gal...

Nulaužti medeliai

2011 m. birželio 14 d.
Kaip tik toje vietoje nėra gatvės žibinto.
Įtariamųjų dar nenustatyta. „Tikimės visuomenės pagalbos, bet ir patys nesėdime sudėję rankas“, — „Krašto žinioms“ teigė vienas policijos darbuotojas.
Medeliai pasodinti atliekant gatvės rekonstrukciją. Šių darbų dar nėra priėmusi valstybinė komisija.

Dienos populiariausi

Už labdarą tenka susimokėti

2011 m. birželio 30 d.
lankomiausias

Kūrėjai tebesvajoja apie amatų centrą

2011 m. birželio 30 d.
daugiausiai komentuotas