(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiaulių rajone

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
Kaimo bendruomenės pirmininkė Janina Butnorienė pasidžiaugė, kad daugėja sumaniai tvarkomų sodybų. Aplinkos puoselėjimu ypač rūpinasi aštuonbučio gyventojai.
Vertinimo komisija, apžiūrėjusi Ringuvėnų sodybas, nusprendė, kad gražiausiai tvarkosi Elena ir Algirdas Kunčiai, Albina ir Edmundas Ambražai, Irena ir Pranas Vitoldas Zovės, Eugenija ir Algimantas Kazlauskai, Vida ir Vidmantas Rusteikiai. Paminėta ir daugiau išradingai besitvarkančių ringuvėniškių.
Sumanumo nestokoja ir Svirbūčiuose gyvenantys Rasa ir Albinas Kazlauskai, Antanina Šiūšienė ir...

Paaiškėjo, kiek žemės įdirbama

2009 m. liepos 16 d.
Praėjusią savaitę pasibaigė pasėlių deklaravimas. Šiaulių rajone deklaruotų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotas vėl gerokai padidėjo ir pasiekė sunkiai patikimą dydį.
Iki liepos 10— osios, paskutinės pasėlių deklaravimo dienos, išmokų už pasėlius bei pievas pareiškė norį 3338 rajono žemės ūkio naudmenų naudotojai. Jie deklaravo naudoją iš viso beveik 84 tūkstančius hektarų žemės.
„Sunku pasakyti — kodėl, tačiau pasėlių deklaravimas šiais metais vyko lėtokai. Viena iš priežasčių — vėlyva šiųmetinė sėja, juk, pavyzdžiui, kukurūzai buvo sėjami dar ir birželio pradžioje. Tačiau stebina tai, jog neskubėjo deklaruoti ir...

Eismas gerėja, bet džiaugtis dar anksti

2009 m. liepos 16 d.
Pirmąjį metų pusmetį Šiaulių rajono keliuose nukentėjo perpus mažiau žmonių, žuvusiųjų nėra. Tačiau važiavimo greitis tebėra nelaimių šaukliu.
Birželio 26— ajai stojus, valanda po vidurnakčio, Šiaulių — Gruzdžių kelyje 37— erių metų Sutkūnų gyventojas tarmiškėje už Bridų savo automobiliu „Pežo“ nuskriejo nuo plento, atsitrenkė į medį, sunkiai susižalojo.
Birželio 28— ąją, tuoj po vidurnakčio, Pikeliškės kaimo žvyrkelyje automobilio Citroen Nissan nesuvaldė 16— ametis iš Bubių. Automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Pasak mačiųsiųjų, automobilis sugadintas...

Koncertavo indai ir gruzinai

2009 m. liepos 14 d.
Gausiai susirinkę žiūrovai negailėjo plojimų jiems koncertavusiems 2000-aisiais įkurtam Tbilisio (Gruzija) liaudies šokių ansambliui „Nartebi“ ir šiemet dešimties metų sukaktį švenčiančiam Šiaurės Indijos Pandžabo regiono folkloro ansambliui.
Pasibaigus koncertui, daugelis kuršėniškių atminimui fotografavosi su abiejų ansamblių artistais.
„Krašto žinių“ inf.

Remontuojami Bridų kultūros namai

2009 m. liepos 14 d.
Pastate, kurio pirmajame aukšte praeityje veikė ambulatorija, o antrajame buvo kolūkio pirmininko kabinetas bei salė, darbuojasi statybininkai.
Pasak Alfredo Budrio, Šiaulių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo, atliekama 238,6 tūkstančio litų rajono biudžeto lėšų kainuosianti rekonstrukcija.
Pagrindinis darbas — bus įrengta gamtinėmis dujomis kūrenama katilinė ir pastato šildymo sistema. Taip pat perplanuojamos kai kurios patalpos — pirmajame aukšte įsikurs biblioteka bei bus įrengta salė.
Rekonstrukcijos...

Bibliotekininkė ir jos skaitytojai

2009 m. liepos 14 d.
„Aš — gal ketvirtos kartos kužiškė — įsivaizduojate, kaip man yra pasisekę: dirbti savo kraštui? — retoriškai klausia Nijolė Viktoravičienė, dirbanti Kužių bibliotekoje, pripažinta geriausia Šiaulių rajono praėjusių metų bibliotekininke. — Kai kurie kiti apie tai gali tik pasvajoti. Užtat aš visus pažįstu, gerai jaučiuosi savoje kompanijoje“.
Jos „kompanija“ — tai knygą mėgstantys miestelio gyventojai, nuolat jaučiantys bibliotekininkės dėmesį. Dabar bibliotekoje užsiregistravę apie 320 skaitytojų, N. Viktoravičienė mano, kad metų pabaigoje jų padaugės iki 400...

Ūkininkų ūkiams sustabdyta rinkliava

2009 m. liepos 9 d.
Šių nuostatų priede numatytos metinės atliekų susikaupimo normos juridiniams asmenims, tarp kurių yra ir ūkininkų ūkiai. Didesniems, negu 10 hektarų deklaruoto ploto ūkininkų ūkiams vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą buvo numatyta skaičiuoti pagal plotą. Pradėjus rinkti duomenis apie rajone įregistruotus ūkininkų ūkius nustatyta, kad dauguma jų veiklos nevykdo, todėl nebuvo galima jų apmokestinti.
Tada imta ieškoti galimybių ūkininkų ūkius apmokestinti pagal juose dirbančių žmonių skaičių, tačiau „Sodros“ Šiaulių skyrius tokių duomenų Šiaulių rajono savivaldybei nepateikė...

Varžėsi aviamodeliuotojai

2009 m. birželio 30 d.
Iš Šiaulių krašto aviamodeliuotojų jose geriausiai sekėsi šiauliečiui Mantui Ruzgiui. Išvilkuvais į orą išmetamų modelių klasėje jis laimėjo trečiąją vietą.
Varžybas organizavo Kuršėnų aviamodelizmo centro „Stevita“ vadovas Vytautas Steponavičius. Jose dalyvavo iš Mažeikių, Šiaulių, Vilniaus, Kuršėnų suvažiavę aviamodeliuotojai.
Kuršėnų taurės varžybos — vienas iš šalies Aviamodelių sporto federacijos taurės varžybų etapų.
„Krašto žinių“ inf.

Bus imama milijoninė paskola

2009 m. birželio 30 d.
Iš šios paskolos 2,1 milijono litų numatyta skirti vandens gerinimo įrenginių statybos investiciniam projektui, 2,9 milijono -- Europos Sąjungos paramos fondų įgyvendinamiems investiciniams projektams finansuoti.
Pasak rajono mero Algimanto Gaubo, Sauginiuose bandoma įgyvendinti vandentvarkos projektą, spalio 15-ąją jis turėtų būti baigtas. Iš imamos paskolos galbūt užteks ir 3 milijonų litų.
Ritos Balčiuvienės, rajono Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos, teigimu, Savivaldybė, kartu su lizingu, dabar turi 14 milijonų 221 tūkstantį litų ilgalaikių paskolų...

Uždaromi kaimų medicinos punktai

2009 m. birželio 30 d.
Šiaulių rajono savivaldybės taryba nusprendė nuo liepos pirmosios nutraukti Gilaičių, Pakumulšių, Romučių, Smilgių, Šilėnų ir Žadžiūnų medicinos punktų veiklą.
Savivaldybės tarybos posėdyje rajono meras Algimantas Gaubas pranešė, jog numatyta uždaryti Gilaičių, Pakumulšių, Romučių, Smilgių, Šilėnų ir Žadžiūnų medicinos punktus. Tai esą neišvengiama, nes visi jie neatitinka higienos normų, Visuomenės sveikatos centras jiems neišduoda higienos pasų, o remontuoti punktų patalpas nėra galimybių dėl lėšų stokos.
Aurelija Rapševičienė, gydytoja, rajono Tarybos Sveikatos ir...

Pagerbti miesto aplinkos puoselėtojai

2009 m. birželio 30 d.
Kuršėnų parke surengtoje šventėje pagerbti sodybų, sodų šeimininkai, įmonės, įstaigos, sumaniai tvarkantys aplinką
Gražiausia šių metų Kuršėnų miesto sodyba paskelbta Irenos ir Antano Kalinauskų, gyvenančių J. Biliūno gatvėje. Seimo narė Rima Baškienė jiems įteikė dovaną, jų sodybą puoš tautodailininko, medžio drožėjo Raimondo Baškio sukurtas gražiausios sodybos ženklas.
Pripažinta, kad itin didelę pažangą, gražinant ir puoselėjant savo sodybą, padarė Genovaitė ir Edmundas Šimberevičiai, gyvenantys Žiužmos gatvėje. Jiems įteiktas dienraščio „Šiaulių kraštas“ prizas ir Kuršėnų miesto...

Sporto entuziastas apdovanotas medaliu

2009 m. birželio 30 d.
Apdovanojimą A. Griciui Šiaulių rajono tarybos posėdyje įteikė rajono meras Algimantas Gaubas.
A. Gricius — daugkartinis šalies jėgos trikovės ir virvės traukimo čempionatų nugalėtojas, prizininkas, rekordininkas. Jo auklėtiniai sėkmingai dalyvauja šalyje ir užsienyje organizuojamose jėgos trikovės varžybose.
Kuršėniškis yra šalies vyrų nacionalinės virvės traukimo komandos treneris. Teisėjauja rajono, šalies jėgos trikovės ir virvės traukimo varžybose.
„Krašto žinių“ inf.

Jaunimą vėl sukvietė Dengtiltis

2009 m. birželio 30 d.
Dubysos pakrantėje, Dengtiltyje (Bubių seniūnija), Šiaulių rajono jaunimo centro suorganizuotoje stovykloje nuo pirmadienio iki penktadienio laiką drauge leido apie 200 jaunų žmonių bei jų vadovų.
Į stovyklą jie suvažiavo iš Jaunimo centro, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, Pavenčių vidurinės mokyklos, Vaikų globos namų, Naisių, Verbūnų, Žarėnų.
Jie varžėsi orientavimosi, futbolo, krepšinio, tinklinio, futbolo varžybose, žaisdami dažasvydį.
Vieną naktį, likus pusvalandžiui iki vidurnakčio, visa stovykla išėjo į patirties žygį. Keliaudami mišku jie turėjo...

Gyvenimo vingiai vėl parvedė į mokyklą

2009 m. birželio 23 d.
Šeštadienį į Kuršėnus buvo suvažiavę Kuršėnų vidurinės mokyklos penkioliktosios laidos, mokyklą baigusios prieš penkiasdešimt metų, abiturientai.
Kuršėnų vidurinę mokyklą 1959-aisiais baigė trisdešimt abiturientų. Trylika jų šeštadienį grįžo dabar jau Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinę mokyklą pasisvečiuoti.
Septyni šios laidos abiturientai jau išlydėti Anapilin. Kur dar trys, mokslo draugai, nuo mokyklos baigimo susirenkantys Kuršėnuose kas penkeri metai, nežino.
Džiugiai sutiktas kiekvienas klasės draugas. Pasipylė pokštų nuspalvinti prisiminimai...

Atidaryti viešosios interneto prieigos centrai

2009 m. birželio 23 d.
Kuršėnų bibliotekoje modernizuotas viešosios interneto prieigos centras, dabar čia yra dešimt naujų kompiuterų. Jų padaugėjo ir kai kuriose kitose Šiaulių rajono bibliotekose.
Atidarant viešosios interneto prieigos centrą Kuršėnų bibliotekoje, jos vedėja Stasė Streckienė pasidžiaugė, kad biblioteka aprūpinta naujais dešimčia stacionarių ir vienu nešiojamu kompiuteriu su visa programine įranga.
Lankytojams bus rengiami mokymai, taip pat pakankamai turima specialiosios literatūros, padedančios orientuotis kompiuterijos pasaulyje.
S...

Policininkai ir prokurorai susitiko su vaikais

2009 m. birželio 23 d.
Šiaulių rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio specialistai lankėsi aptarnaujamose teritorijose esančiose ugdymo įstaigose, skaitė paskaitas teisine tematika, bendravo su vaikais jiems rūpimais klausimais.
Šios akcijos metu mokyklose perskaitytos 32 paskaitos, 3 iš jų — mokinių tėvams. Su mokiniais ir jų tėveliais kalbėtasi apie pagalbą skriaudžiamam vaikui, mokiniams suteikta informacija apie galimybes gauti nemokamą psichologinę ir kitokią pagalbą. Aptartos pagrindinės vaiko teisės ir laisvės...

Ir merui, ir sargams teks eiti nemokamų atostogų

2009 m. birželio 18 d.
Numatyta, kad nemokamai atostogaus meras, jo pavaduotojai, Administracijos darbuotojai. Taip pat teks atostogauti ir mokyklų sargams, valytojoms, kuriems atlyginimai mokami iš rajono biudžeto.
Tai nuspręsta rajono Savivaldybės, Švietimo paslaugų centro vadovų pasitarime.
Rajono meras Algimantas Gaubas sako, kad biudžete trūksta lėšų, todėl tikimasi darbuotojų supratingumo. O jeigu atsirastų nesutinkančių eiti nemokamų atostogų, gali tekti pertvarkyti Savivaldybės struktūras, „kažką likviduoti, kažką jungti, nes kitos išeities nėra“...

Neįgalieji suvažiavo pasivaržyti

2009 m. birželio 18 d.
Jie parodė namie parengtas programėles. Stengėsi kuo išradingiau pasiruošti stalus.
Pasirodymus, stalus vertino komisija — rajono mero pavaduotoja Ingrida Venciuvienė, rajono Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Elena Kačinskienė, Bubių ir Kairių seniūnai Vytautas Slabys ir Artūras Šulčius.
Vertindama padalinių pasirodymą varžytuvėse, I. Venciuvienė pažymėjo, kad gruzdietės moka pasišaipyti ir iš savęs, šokti ir dainuoti.
Kuršėniškiai vaidino — kad tai sugeba, jie yra įrodę jau ne kartą. Ant jų stalo — kąstinys, pupos — tradiciniai, mūsų kulinarijos paveldo valgiai...

Šventė surengta padėkoti žmonėms

2009 m. birželio 18 d.
Varputėnų kultūros centre surengtoje šventėje padėkota žmonėms už darbštumą, neabejingumą, dirbant viso kaimo labui.
Grupei varputėniškių parengus projektą (projekto vadovė Lina Kasparienė) ir iš Žemės ūkio ministerijos gavus lėšų jam įgyvendinti, Kultūros centro pastate, kuriame įsikūrusi ir asociacija „Varputėnų bendruomenė“, įrengta gyvenvietei labai reikalinga šarvojimo patalpėlė.
Taip pat suremontuotas dar vienas kambarėlis bei virtuvė. Sutvarkyta ir labai daug rūpesčių kėlusi siena, pro kurią į patalpą ne tik tekėdavo vanduo, bet jau net biro žemės. Viduje išpuvo...

Kuršėniškiai grįžo nepralaimėję

2009 m. birželio 18 d.
Kuršėniškiai, rezultatu 4:0 (M. Čečkauskas 2, T. Mociejūnas, K. Kožukolovas po 1) nugalėję Šiaulių futbolo akademijos, vienodais rezultatais 2:0 — Panevėžio futbolo akademijos (K. Kožukolovas ir M. Čečkauskas po 1) bei metais jaunesnių panevėžiečių (K. Kožukolovas 1, M. Čečkauskas 1) komandas, lygiosiomis 2:2 (K. Kožukolovas 2) sužaidę su Vilniaus „Autara“, pogrupyje užėmė pirmąją vietą.
4:2 įveikusi Bauskės (Latvija) bendraamžius (K. Kožukolovas 2, D. Pagojus 1, M. Čečkauskas 1) ir 0:0 sužaidusi su biržiečiais, Kuršėnų sporto mokyklos ekipa...

Dienos populiariausi

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas