(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Joniškio rajone

Pagalbos šauksmas: gyventojai skęsta dulkėse

2014 m. liepos 24 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi Joniškio rajono Mielaičių kaimo gyventojai, prašydami padėti ieškoti galimybių asfaltuoti jų kelią. Žmonės žiemą per sniegą negali išvažiuoti, o vasarą skęsta dulkėse, kurios nukloja visus langus, net žalios žolės kaime nebelikę.
Laiške redakcijai Mielaičių kaimo gyventojai pasakoja, kad žvyrkelis, einantis nuo pagrindinio Joniškio–Linkuvos kelio ir kertantis jų kaimą, jau tapo žemesnis už greta plytinčius laukus. Žiemą jį taip užpusto, kad būtų visiškai atskirti nuo pasaulio, jeigu ne gerasis ūkininkas Edmundas Kalinauskas. Tačiau ir jam...

Festivalio staigmena – joniškiečio kūryba

2014 m. liepos 24 d.
Jubiliejiniam Žagarės vyšnių festivaliui staigmeną – penkių kūrinių koncertą pateikė joniškietis jaunas kompozitorius Modestas Jukna.Penki per pastaruosius dvejus metus jo parašyti kūriniai nuskambėjo pusės valandos trukmės koncerte-muzikinėje meninėje vizualizacijoje „Tik 12 natų“.
Scenoje rojaliu grojo pats autorius, o iš ekrano jam pritarė į šį projektą įsijungę garsus saksofono meistras Vytautas Grubliauskas-Kongas ir dainininkė Inga Valinskienė. Vaizdo klipai buvo filmuojami daugiausia Žagarės apylinkėse, vienas jų – tiesiog vandenyje Žvelgaičio...

„Brainstorm“ į Vyšnių festivalį suviliojo pusę Latvijos

2014 m. liepos 22 d.
Dešimtasis Žagarės vyšnių festivalis sujungė solidžiąją ir populiariąją kultūrą: Algimanto Raudonikio klasika tapusią kūrybą, Kristijono Donelaičio epochos balsu prabilusį aktorių Rolandą Kazlą ir visų laikų geriausios Baltijos šalių grupės „Brainstorm“ pasirodymą, į kurį suvažiavo bene pusė kaimyninės Latvijos. Festivalis netrūko ir įprastų akcentų: vyšnių ir kaliausių.
Šeštadienį, pagrindinę Vyšnių festivalio dieną, Žagarėje dažniau skambėjo latvių nei lietuvių kalba.
Kaimyninės šalies gyventojai skubėjo į geriausios visų laikų Baltijos šalių grupės, 2006 metais šio įvertinimo sulaukusios MTV Europos muzikos...

Vaiko išlaikymas darželyje nepasiturintiems brangsta

2014 m. liepos 17 d.
Joniškio rajono taryba nusprendė, kad socialines išmokas gaunantys tėvai turėtų primokėti ir už vaikų maitinimą ikimokyklinėse įstaigose per mokslo metus. Praėjusiais metais jau buvo nuspręsta, kad pašalpas gaunantys tėvai, taupant savivaldybės lėšas, turi primokėti už darželį vasarą lankančių vaikų maitinimą.Joniškio rajono savivaldybės tarybos sprendimas dar labiau ištuštins nepasiturinčių tėvų arba globėjų, kurių vaikai lanko ikimokyklines įstaigas, pinigines.
Praėjusiais metais jiems jau buvo nustatytas 25 procentų dydžio mokestis už vaiko maitinimą vasarą, tai yra...

Jo­niš­kie­čiai dalyvavo bend­ruo­me­nių są­skry­dy­je

2014 m. liepos 17 d.
30 Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos narių dalyvavo Ariogaloje (Raseinių rajonas) vykusiame dešimtajame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje.Susirinkę bendruomenių nariai iš 17 šalies rajonų išmėgino jėgas sporto varžybose, pristatė vietos produktus.
Joniškiui atstovavo Jakiškių–Maironių, Plikiškių „Šaltinio“, Maldenių, Pošupių kaimų bendruomenės ir asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“.
Joniškiečių komanda prisistatė maldeniškės Emilijos Kvedarienės kurtais posmais, kuriais autorė apdainavo žemdirbystę – labiausiai išvystytą rajone ūkio šaką, gamtos gėrybes, įsikūrusius amatų centrus...

Kaliausių fabrikėlyje jau verda darbas

2014 m. liepos 17 d.
Nuo pirmadienio Žagarės „Kaliausių fabrikėlyje“ vyksta Vyšnių festivaliui skirta stovykla.Stovykloje, į kurią renkasi vaikai ir suaugusieji, jau verda paruošiamieji darbai. „Kaliausių fabrikėlyje“ mokomasi gaminti kaliauses iš įvairių gamtinių medžiagų ir to, kas namuose papuola po ranka, randama nebedėvimų rūbų spintoje.
Taip pat restauruojamos senos kaliausės, kurios puošė miestą praėjusiais metais per festivalį.
Po darbų fabrikėlyje žiūrimi filmai, dokumentinė medžiaga apie kaliauses, mokomasi kaliausių šokių, vakarojama prie laužo.
Šiemet Vyšnių festivalyje...

Joniškio jaunimas viešėjo Aucėje

2014 m. liepos 17 d.
Penki Joniškio rajono jaunimo organizacijų atstovai dalyvavo Aucėje (Latvija) vykusiame tarptautiniame jaunimo mainų renginyje.Į Aucę vyko Eva Buzaitė, Austėja Baranauskaitė, Austėja Rimdžiūtė, Tomas Martinaitis ir Vilius Zubrevičius kartu su Skaistgirio vidurinės mokyklos pedagogėmis Edita Burbiene ir Jurgita Baranauskiene. Jaunuoliai buvo pakviesti remiantis Joniškio ir Aucės savivaldybių pasirašyta tarptautine bendradarbiavimo sutartimi. Be joniškiečių, susitikime dalyvavo jaunimas iš Akmenės, Briansko (Rusija) ir Ungenio (Moldova) miestų...

Bendruomenės gavo valstybės paramos

2014 m. liepos 15 d.
Pagal paraiškas valstybinės paramos sulaukė šešios rajono kaimo bendruomenės ir rajono kaimo bendruomenių sąjunga.Asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“, Kirnaičių kaimo bendruomenė ir Žagarės bendruomenė „Veidė“ už skirtas lėšas įsigys surenkamas mobilias pakylas.
Pošupių kaimo bendruomenė viešojoje erdvėje prie jau įrengtos sporto aikštelės statys pakylą–sceną, įrengs suoliukus ir šiukšliadėžės.
Kalnelio kaimo bendruomenė „Sidabrė“ parke statys lauko treniruoklius, o Reibinių kaimo bendruomenė 250 kvadratinių metrų amatų centro teritoriją išklos trinkelėmis.
Joniškio rajono kaimo...

Žvelgaičių kaimo šventė su nauja kapela

2014 m. liepos 15 d.
Penktadienio vakarą į Butleriaus dvarvietę vietos gyventojus ir kraštiečius sukvietė antroji Žvelgaičių kaimo (Joniškio rajonas) šventė „Praeikime gyvenimo takais“. Renginyje pirmą kartą prisistatė neseniai susikūrusi vietos kapela.
Buvę ir esami Žvelgaičių gyventojai susitiko kryžkelėje prie gėlėmis ir ąžuolo lapų vainiku papuošto kaimo kryžiaus. Stasės Grinienės maldą ir žodžius apie kartų susijungimą palydėjo Editos Rudienės atliekama birbynės melodija. Prie kryžiaus išėjusiųjų atminimui uždegtos žvakutės.
Susirinkusieji vorele patraukė į Butleriaus dvarvietę...

Už darbą padėkota Gataučių seniūnei

2014 m. liepos 15 d.
Penktadienį savo postą paliko Gataučių seniūnė Janina Kadienė. Tai – šiemet jau antras pensinio amžiaus seniūnas rajone, kuris išeina iš darbo šalių susitarimu.Gataučių seniūnė Janina Kadienė dirbo 17 metų.
Administracijos direktoriaus pareigas einanti Finansų skyriaus vedėja Stefanija Šniukienė padėkojo seniūnei už ilgametį, nuoširdų, gerą ir atsakingą darbą, sprendžiant seniūnijos gyventojų problemas, rūpestį, šeimininkiškumą. Prie šių sveikinimų prisidėjo ir kiti administracijos specialistai, seniūnijos nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Už gerą darbą 2009 metais J. Kadienė buvo apdovanota mero...

Į turtą buvusi sutuoktinė pretenduoja ir po kelių dešimtmečių

2014 m. liepos 15 d.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi joniškietė, piktindamasi, kad notarė vengia išduoti paveldėjimo teisės liudijimą į visą mirusio sutuoktinio turtą, nors ji turi testamentą. Pasirodo, į turto dalį pretenduoja ir prieš keturis dešimtmečius išsiskyrusi pirmoji žmona.Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis teigia, kad pagal esamą praktiką ir prieš kelias dešimtis metų išsiskyręs sutuoktinis turi teisę ieškoti savo dalies, nes tuo metu santuokoje įgytas turtas tebelaikomas bendrąja jungtine nuosavybe.
Istorija prasidėjo prieš dvejus metus. Joniškietės Dalijos interesus...

Bendruomenės slaugytoja propaguoja sveiką gyvenseną

2014 m. liepos 15 d.
Kepalių (Joniškio rajonas) kaimo bendruomenės slaugytoja Genė Pociuvienė ne tik kalbomis, bet asmeniniu pavyzdžiu propaguoja sveiką gyvenseną. Moteris daugiau kaip prieš 20 metų pradėjo atsirinkti sveikesnį maistą, o prieš metus su kaimo bendruomenės pirmininke subūrė sportuojančių moterų grupę, kuri gyventojus stebina rytiniais pasivaikščiojimais su šiaurietiško ėjimo lazdomis, maudynėmis ežere ir specialia mityba.
Genė Pociuvienė 41-erius metus dirba Kepalių kaimo bendruomenės slaugytoja. Atvykusi nuo Pašvitinio pagal paskyrimą moteris čia liko visam gyvenimui...

Sutvarkius drenažo sistemą nuseko tvenkinys

2014 m. liepos 10 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi Jauniūnų kaimo (Joniškio rajonas) gyventojas, piktindamasis, kad darbininkai, tvarkydami kaimo drenažo sistemą, jo tvenkinį paliko beveik be vandens. Valdininkai teigia, kad pats žmogus tvenkinį išsikasdamas pažeidė drenažą, dėl ko ne vienerius metus skendo dalies kitų Jauniūnų gyventojų sklypai. Tad jo asmeninių nuostolių niekas atlyginti nesiruošia.
Į redakciją kreipęsis žmogus teiravosi, kas jam atlygins nuostolius, kai po šį pavasarį atlikto kaimo drenažo sistemos remonto nuseko jo sodyboje iškastas keturių arų ploto...

Apdovanotas futbolo treneris

2014 m. liepos 10 d.
Žagarietis futbolininkas ir futbolo treneris Kazys Žanis Indrijaitis apdovanotas Joniškio rajono mero padėkos raštu. Sportininkas yra žaidęs žinomose komandose – Vilniaus „Žalgiryje“ ir Klaipėdos „Atlante“.Mero Gedimino Čepulio padėkos raštas 60 metų jubiliejaus proga K. Ž. Indrijaičiui įteiktas už nuoširdų, sąžiningą darbą, Joniškio futbolo tradicijų puoselėjimą.
Jo garbei Žagarėje surengtas futbolo turnyras, kuriame susirungė komandos iš Vilniaus, Šiaulių ir Joniškio.
Kazys Žanis Indrijaitis Žagarėje treniruoja vaikų futbolo komandą bei varžybose gina vietos...

Stipendija dailės magistrui

2014 m. liepos 8 d.
Rajono taryba nusprendė vienkartinę 2000 litų Joniškio rajono savivaldybės stipendiją už individualią programą paskirti dailės magistrui Egidijui Godliauskui.E. Godliauskas planuoja parengti Joniškio miesto ir apylinkių ekspresyvių tapybos peizažų parodą Joniškyje ir jo apylinkėse. Kūrybinius sumanymus apie 15–20 tapybos darbų profesionalus menininkas įamžins didelio formato, maždaug metro dydžio, drobėse.
Apie teikiamų paraiškų stipendijai gauti priėmimą buvo skelbta žiniasklaidoje ir Savivaldybės internetinėje svetainėje. Per 30 dienų nuo paskelbimo buvo gauta...

Labdaros akcija beglobiams gyvūnams

2014 m. liepos 8 d.
Joniškio rajono asociacija „Jaunimo imperija“ organizavo labdaros akciją, per kurią beglobiams gyvūnams buvo renkamas maistas bei įvairios higienos priemonės.Akcijoje aktyviai dalyvavo miesto švietimo ir ugdymo įstaigos, Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, fiziniai asmenys.
Didžioji dalis surinkto maisto keliaus į Šiaulių beglobių gyvūnų prieglaudą, kita dalis perduota UAB „Joniškio komunalinis ūkis“ , kuris taip pat laikinai priglaudžia keturkojus Benamių gyvūnų tarnyboje, direktoriui Mindaugui Grincevičiui.
Pasak prie akcijos prisidėjusios...

Priešgaisrinė tarnyba turi naują vadovą

2014 m. liepos 8 d.
Nuo liepos 1-osios Joniškio rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininku paskirtas Virginijus Vasiliūnas.Virginijus Vasiliūnas 1988 metais baigė Rygos civilinės aviacijos inžinerijos institutą, kur įgijo skraidymo aparatų ir variklių eksploatavimo inžinieriaus–mechaniko kvalifikaciją.
1995–2012 metais Joniškio PGT V. Vasiliūnui teko dirbti ugniagesiu, skyrininku, sargybos viršininku ir pamainos vadu. Darbe jis vadovavo gaisrų gesinimui ir incidentų likvidavimui, pamainos pareigūnų teoriniams, praktiniams ir fiziniams užsiėmimams...

Atsidarė Amatų centras Gasčiūnuose

2014 m. liepos 3 d.
Gasčiūnų kaime (Joniškio rajonas) parapijai priklausančiame pastate duris atvėrė amatų centras, kurį įrengė vietos bendruomenė.
Asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ įrengtame amatų centre bus galima mokytis kepti naminę duoną, gaminti keramikos dirbinius, užsiimti medžio drožyba.
Suradus audėją norintys galės pasimokyti ir senojo baigiančio išnykti audimo amato, ir siūlus suverpti verpimo rateliu.
Taip pat kiekvienas pageidaujantis galės išbandyti pynimą iš vytelių.
Prie puodų žiedimo technikos centro atidarymo šventėje sėdo juodosios keramikos...

Ugniagesiai veteranai susipažino su šių dienų kolegų darbu

2014 m. liepos 3 d.
Joniškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pirmą sykį į svečius pakvietė seniau rajone dirbusius ugniagesius. Susirinkęs gausus būrys veteranų stebėjo, kaip dirba šiuolaikinė tarnybos technika, palygindami, kad prieš kelis dešimtmečius jiems tekdavo po rajoną lakstyti motociklais arba be apsaugų kopti į degantį šienainio bokštą su vandens švirkštu.
Susirinkusius daugiau kaip 30 ugniagesių veteranų dabartinis Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Giedrius Žilinskas pakvietė apžiūrėti surengtą fotografijų, apdovanojimų parodą, šiuolaikines darbo priemones, patalpas.
Buvę...

Estijoje Lietuvos teniso rinktinė tapo nugalėtoja

2014 m. liepos 3 d.
Estijoje Haapsalu mieste vykusiame Šiaurės šalių jaunių stalo teniso čempionate Lietuvos rinktinė, kurioje žaidė ir Šiaulių bei Joniškio jaunieji sportininkai, iškovojo nugalėtojų taurę.Lietuvos jaunių rinktinės sudėtyje žaidė šiaulietis Benas Skirmantas, jonavietis Rimas Lesiv ir joniškietis Romualdas Franckaitis. Įveikė visas penkias varžovų komandas jie tapo šio čempionato nugalėtojais.
Asmeninėse varžybose Benas Skirmantas iškovojo antrą vietą, o joniškietis Romualdas Franckaitis buvo vienuoliktas.
Tarptautiniame čempionate dalyvavo Suomijos, Norvegijos...

Dienos populiariausi

Išmonę rodė saugios kaimynystės grupės

2014 m. liepos 24 d.
lankomiausias

Saulučių ir kryželių medis – Kalvystės parko pradžiai

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas