(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Joniškio rajone

Policininkai lanko rajono mokyklas

2012 m. rugsėjo 27 d.
Joniškio policininkai per rugsėjo mėnesį ketina aplankyti visas rajono mokymo įstaigas bei darželius, pabendrauti su vaikais, atsakyti į klausimus, patarti, pamokyti.Policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistai Dangyra Benaitytė ir Jonas Sakalis jau lankėsi lopšeliuose – darželiuose, kur vaikams pasakojo apie saugų elgesį kelyje, apie kieme ir gatvėje tykančius pavojus ir kaip jų išvengti, žaidė žaidimus, susijusius su saugiu eismu.
Vaikučiai kartu su policijos bičiuliu Amsiu mokėsi, kaip saugiai pereiti per perėją, kaip...

Joniškis svarsto taupyti socialines išmokas

2012 m. rugsėjo 27 d.
Joniškio rajono savivaldybė svarsto, ar įsijungti į bandomąjį (pilotinį) projektą, pagal kurį savivaldybė galėtų savarankiškai spręsti pašalpų skirstymą, akivaizdžiai įvertinus, kam tos paramos reikia. Tačiau abejojama, ar nepritūks valstybės skiriamų lėšų.
Joniškio rajono Taryba artimiausiame posėdyje spalio pradžioje turėtų spręsti, ar įsijungti į pilotinį socialinių pašalpų skirstymo projektą, kuris skatina žmones dirbti, o ne piktnaudžiauti išmokomis.
Pagal projektą jau dirba penkios šalies savivaldybės: Akmenės, Radviliškio, Panevėžio, Raseinių ir Šilalės.
Į Joniškį patirtimi...

Kriminalinė kronika

2012 m. rugsėjo 27 d.
Budėtojų dalyje asmens apžiūros metu jo rankinėje rasti trys paketėliai su augalinės kilmės narkotine medžiaga (kaip įtariama – kanapėsmis) ir balto metalo smulkintuvė.
Sulaikytasis uždarytas į areštinę.
Apylinkės teismo sprendimu, keturiasdešimt trijų metų joniškietis Žilvinas Tarutis areštinėje turės praleisti dvidešimt penkias paras. Tokia bausmė jam skirta už du kartus apvogtą draugės butą, kuri tuo metu gydėsi ligoninėje. Priteista taip pat nukentėjusiąjai atlyginti 450 litų turtinę žalą.
Nukentėjusiąją Žilvinas Tarutis pažinojo jau iš seniau, o bendru susitarimu...

Rudiškių bendruomenė įrengė poilsio zoną

2012 m. rugsėjo 27 d.
Rudiškių kaimo gyventojai šį rudenį gali laisvalaikį praleisti ką tik sutvarkytoje poilsio ir sporto zonoje su tvenkiniu, pavėsine, suoliukais žiūrovams ir kitais įrenginiais. Apie tokią vietą kaimo gyventojai svajojo daugelį metų.
Poilsiui, kultūros ir sporto renginiams skirta zona, apimanti daugiau kaip vieno hektaro plotą, įkurta maždaug už kilometro nuo Rudiškių kaimo.
Greta Mūšos upės suformuotoje erdvėje pastatyta pavėsinė ir estrada renginiams, tualetas, pastogė šiukšlių konteineriui, trinkelėmis išklota aikštelė, įrengti keliomis eilėmis aukštyn...

Nerūšiuotos atliekos liko neišvežtos

2012 m. rugsėjo 25 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją vienas po kito ėmė skambinti Žagarės miesto gyventojai, kai praėjusią savaitę liko neišvežti mišrių atliekų konteineriai. Komunalininkai nurodo priežastį: į juos buvo prikrauta atliekų, kurias reikia rūšiuoti, bet žmonės piktinasi nežinantys, ką į juos galima dėti.
Į redakciją skambinę žmonės piktinosi, kad kai kurie konteineriai buvo ištuštini, bet didelę dalį jų komunalininkai paliko.
Viena moteris pasakojo, kad konteineriai liko stovėti beveik visoje ilgiausioje mieste Petro Cvirkos gatvėje. Ji pati, kreipusis į „Joniškio...

Floristiniai kilimai nuklojo globos namų teritoriją

2012 m. rugsėjo 25 d.
Žagarės socialinių paslaugų centro (Joniškio rajonas) teritoriją nuklojo devyni floristiniai kilimai, kuriuos sukūrė 7 suaugusiųjų ir vaikų komandos.
Iš įvairių gamtos medžiagų floristinius kilimus kūrė dvi socialinių paslaugų centro vaikų, viena darbuotojų komandos, neįgaliųjų ir užsimtumo centro atstovai, Žagarės bendruomenė „Veidė“, neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių klubas „Švėtė“, Jaunimo klubas. Mažiausiam šventės dalyviui Remigijui iš Socialinių paslaugų centro – tik septyneri metai.
Komandos, traukdamos burtus, pasirinko paruoštus vieno kvadratinio metro ploto laukelius, ir kibo į darbą...

Nelegali prekyba cigaretėmis

2012 m. rugsėjo 25 d.
Beržininkų kaime savo namuose 65 metų moteris nelegaliai prekiaudama tabako gaminiais už 5 litus pardavė pakelį cigarečių „Fest“, paženklintų nelietuviško pavyzdžio banderole. Vėliau pareigūnams ji pateikė namuose laikytus dar 8 pakelius cigarečių „Fest“ ir 4 pakelius cigarečių „Premjer“ su nelietuviško pavyzdžio banderolėmis.
Joniškyje alaus baro „Jūratė“ savininkės 25 metų sūnus, dirbdamas prie baro, pardavė klientui 2 vienetus cigarečių „Partner“ už 1 litą.
Žagarėje gyvenanti penkiasdešimtmetė moteris namuose laikė 30 pakelių cigarečių „Fest“ su...

Saulės mūšiui skirtas Saulės festivalis

2012 m. rugsėjo 25 d.
Joniškyje nuvilnijo Saulės festivalis, skirtas Baltų vienybės dienai ir Saulės mūšio pergalės 776-osioms metinėms atminti.loretar @skrastas.lt
Saulės festivalyje pasirodė muzikos grupės: „Sen Svaja“, „Liberte“, „Kamanių šilelis“, „Marga muzika“ iš Lietuvos ir svečiai iš Latvijos „Obscurus orbis“.
Aikštę prie Joniškio kultūros centro puošė baltų ženklų gamtinių skulptūrų ekspozicija, veikė kulinarinio paveldo kiemeliai, kuriuos įrengę Maldenių, Kirnaičių, Kriukų ir kitų bendruomenių atstovai, Joniškio suaugusiųjų teatro „Žiburys“ nariai siūlė ragauti rūkytų lašinių su raugintais ir marinuotais...

Kalnelyje surengta šeimų sporto šventė

2012 m. rugsėjo 20 d.
Joniškio rajono Kalnelio kaimo bendruomenė surengė šeimų sporto šventę.
Į šventę sugužėję dalyviai rungėsi linksmosiose estafetėse. Komandos iš kartono dėžių gamino traukinį, dėliojo iš raidelių žodį, mėgdžiojo gyvūnus, atliko kitas užduotis.
Akies taiklumą dalyviai išbandė smiginio rungtyje, išmėgino savo gebėjimus žaisdami petankę. Vėliau laukė linksmasis virvės traukimas. Vaikai vienoje pusėje, suaugę – kitoje. Laimėjo vaikai.
Šventėje surengtas futbolo turnyras, skirtas Kalnelio kaimo bendruomenės dešimtmečiui. Jame dalyvavo trys komandos iš Kalnelio, Gasčiūnų ir Kirnaičių...

Konteinerių patikra atskleidė nemažai pažeidimų

2012 m. rugsėjo 20 d.
Savivaldybės aplinkosaugininkas kartu su komunalinio ūkio atstovu tikrino, kaip Joniškio gyventojai rūšiuoja atliekas, ką deda į konteinerius, skirtus buitinėms atliekoms. Patikra atskleidė nemažai pažeidimų.
Tikrintojai pastebėjo, kad mieste yra keletas probleminių vietų, kuriose gyventojai nuolat pila šiukšles. Anot aplinkosaugos vyriausiojo specialisto Boleslovo Švabo, didžiausia problema, kad gyventojai nenori imti kompostavimui skirtų konteinerių, kurie dalijami nemokamai ir išvežami pagal nustatytą grafiką.
Žmonės maišo žaliąsias atliekas...

Joniškyje – pirma tylioji diskoteka

2012 m. rugsėjo 20 d.
Joniškyje jaunimas dalyvavo pirmą kartą surengtoje tyliojoje diskotekoje, kurioje muzikos klausėsi per ausinukus.Vaizdas buvo neįprastas – jaunuoliai judėjo šokių salėje, kurioje muzikos nesigirdėjo. Šokių atmosferą kūrė lazerių šviesos ir kiti efektai, o patys šokėjai muzikos ritmų klausėsi per ausinukus.
Šokių salėje jaunuoliai judėjo pagal įvairias melodijas – nuo švelnių popritmų iki klubinės muzikos. Diskotekos „Tyliai“ organizatorius Haroldas Lazutka džiaugėsi, kad Joniškis vienas pirmųjų Lietuvos miestų surengė tokio pobūdžio diskoteką.
Už nuoširdų bendradarbiavimą diskotekos...

Jaunučių žaidynėse pelnyti aukso ir bronzos medaliai

2012 m. rugsėjo 20 d.
Klaipėdoje vykusiose Lietuvos jaunučių žaidynių finalinėse stalo teniso varžybose Joniškio atstovė Justina Rimkevičiūtė laimėjo du aukso, o Romutis Franckaitis – vieną bronzos medalius. Tokio laimėjimo jaunieji rajono stalo tenisininkai dar nebuvo pasiekę.„Krašto žinių“ inform.

Kriminalinė kronika

2012 m. rugsėjo 20 d.
Rugsėjo septynioliktosios vidurdienį į Žagarėje, S. Nėries gatvėje, gyvenančios 1961 metais gimusios moters namus laidiniu telefonu paskambinęs asmuo prisistatė Šiaulių finansinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnu ir apgaule išviliojo internetinės bankininkystės kortelės kodus bei prisijungimo slaptažodžius.
Pasinaudojęs tuo, jis iš moters sąskaitos paėmė 1200 litų. Nukentėjusioji apie patirtą nuostolį policijai pareiškimą parašė rugsėjo aštuonioliktąją.
Rugsėjo septynioliktosios vakarą Pavirčiuvės kaime, namuose, girtas (kraujyje buvo 2,90 promilės alkoholio)...

Uždarytos mokyklos tampa vagišių grobiu

2012 m. rugsėjo 18 d.
Per keletą dienų vagys iš buvusios Kalnelio mokyklos (Joniškio rajonas) pastato išplėšė dalį radiatorių. Uždarytos mokyklos rajone jau ne pirmą kartą tampa vagišių grobiu.
Iš buvusios Kalnelio mokyklos pastato, iš kurio šią vasarą į Joniškį išsikėlė Jaunimo ir suaugusiųjų mokykla, išardyta ir pavogta 12 ketaus radiatorių, kurių kiekvienas turi po 5 sekcijas. Nuostoliai įvertinti 600 litų, mat paskaičiuota, kad viena padėvėto radiatoriaus sekcija kainuoja 10 litų.
Turtas nedraustas, nesaugomas, neįrengta signalizacija. Šalia mokyklos gyvenamųjų namų nėra, nuo artimiausios...

Ap­do­va­no­ta dvi­ra­tiš­kiau­sia Joniškio ra­jo­no gy­ven­to­ja

2012 m. rugsėjo 18 d.
Pirmadienį Joniškyje devintą kartą apdovanotas dviratiškiausias rajono gyventojas, kuris daugiausia važinėja šia ekologiška transporto priemone.
Šiemet dviratiškiausios Joniškio rajono gyventojos vardą pelnė Kepalių kaime gyvenanti Birutė Ūkanienė. Jai atiteko Ekologinio švietimo centro diplomas ir taurė.
Moteris ragino visus daugiau važinėti dviračiu, nes taip galima suptaupyti pinigų, sustiprinti sveikatą.
„Aš prieš daug metų vairuotojo teises sudeginau ir siūlau kitiems tai padaryti,“ – juokėsi Birutė Ūkanienė.
Birutė Ūkanienė pasakojo 30 metų dirbusi...

Imtynininkai parvežė šešis medalius

2012 m. rugsėjo 18 d.
Klaipėdoje vykusiose Lietuvos jaunučių sporto žaidynių finalinėse graikų-romėnų imtynių varžybose joniškiečiai iškovojo šešis medalius.
Žaidynėse nesustabdomi buvo joniškiečiai broliai dvyniai Donatas ir Darius Gudmonai (abu rungėsi svorio kategorijoje iki 59 kilogramų). Broliai ant menčių guldė visus priešininkus ir abu iškopė į finalą, bet Darius dėl patirtos traumos nebekovojo. Tad žaidynių čempionu tapo Donatas Gudmonas, o jo broliui Dariui atiteko antra vieta.
Nugalėjęs du varžovus finale kovojo ir Karolis Pociūnas (svorio kategorija iki 42 kilogramų)...

Šiaurietiškas ėjimas sureguliavo kraujo spaudimą

2012 m. rugsėjo 18 d.
Skaistgirietė (Joniškio rajonas) Angelė Gasparavičienė, keletą metų praktikuojanti šiaurietišką ėjimą su lazdomis, sako tokiu būdu sureguliavusi kraujo spaudimą. Nuo mankštos pagerėjo ir kelio sąnario, kuris sunkiai lankstėsi, būklė.
Skaistgirietė Angelė Gasparavičienė kasdien į rankas pasiima šiaurietiškam ėjimui skirtas lazdas ir keliauja po miestelį. Prie jos per laiką prisijungė grupė moterų: Irena Dičmonienė, Tamara Lukočienė, Bronė Liucvaitienė, Zita Naglienė, Danutė Ralienė, Roma Drigotienė ir kitos.
O pirmąja kompanione prieš metus į Skaistgirį atsikėlusiai A. Gasparavičienei tapo...

Kriminalinė kronika

2012 m. rugsėjo 18 d.
Policijos pareigūnai pavogtą automobilį rado Joniškyje, vieno Kranto aikštės namo kieme esančiame garaže. Sulaikyti ir į areštinę uždaryti du įtariamieji.
Nukentėjusysis dėl pavogto automobilio sako būtų patyręs tūkstančio litų nuostolį.
Kalnelio kaime, iš buvusios Joniškio jaunimo mokyklos pastato išardyta ir pavogta 60 ketaus radiatorių sekcijų.
Pastatas priklauso rajono Savivaldybės administracijai. Turtas nedraustas, nesaugomas, signalizacija neįrengta.
Mokyklai persikėlus į M. Slančiausko gimnaziją, buvęs jos pastatas Kalnelyje liko tuščias...

Kaimo moterys rudenį dalinasi receptais

2012 m. rugsėjo 13 d.
Joniškio rajono Stungių kaimo bibliotekoje vyko popietė „Rudenį nepatingėsi – žiemą turėsi“, į kurią moterys suėjo nešinos pačių gaminiais iš daržo ir sodo gėrybių. Kaimo žmogus net neįsivaizduoja, kaip galima gyventi neturint savo konservuotų, marinuotų ir kitaip pagamintų vaisių ir daržovių.
Į popietę bibliotekoje ką tik po lietaus viena po kitos rinkosi skirtingų kartų Stungių kaimo moterys. Visos nešėsi lauknešėlius: stiklainius žiemai užtaisytų mišrainių, konservuotų daržovių, savo kepinių.
Kaimo šviesuolė, buvusi pedagogė Janina Tumėnienė iš užančio traukė ką tik iškeptų ir dailiame inde šiltai išlaikytų stambia...

Teniso jubiliejus paminėtas varžybomis

2012 m. rugsėjo 13 d.
Savaitgalį varžybomis paminėtas Joniškio stalo teniso 80 metų jubiliejus ir stalo teniso klubo „Sidabra“ 15-metis.Po šventės atidarymo vyko stalo teniso komandinis turnyras, kurio nugalėtojais vyrų grupėje tapo jungtinė joniškiečių komanda „Sidabra“. Moterų grupėje nugalėtojų vardą iškovojo Klaipėdos „Etna“ komanda.
Taip pat organizuotos varžybos vicemero Gintaro Gadliausko taurei laimėti. Jose savo jėgas panoro išbandyti šeši tenisininkai, rungęsi dviejose grupėse.
Vienetų turnyrą, kaip ir praėjusiais metais, laimėjo Stasys Dunauskas, antroji vieta atiteko...

Dienos populiariausi

Kandidatai į Seimą nepasinaudojo reklama veltui

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias

Paskutiniame motokroso etape kelmiškiai liko treti

2012 m. rugsėjo 27 d.
daugiausiai komentuotas