(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Joniškio rajone

Kriminalinė kronika

2012 m. liepos 10 d.
Tos pat dienos vakare šešiasdešimtmetis skaistgirietis ūkio pastate esančiame užrakintame garaže pasigedo 250 litrų žymėto dyzelino. Patirtas 800 litų nuostolis. Turtas neapdraustas, signalizacijos garaže nėra.
Liepos aštuntąją apie pirmą valandą nakties Joniškio miesto šventės metu Žemaičių gatvėje iš 1966 metais gimusios moters užtraukto rankinuko pavogtas mobilaus ryšio telefonas „Nokia 5130“.
Petraičių kaime, nuplėšus įkabinamą spyną, iš 1975 metais gimusios moters sandėlio pavogti įvairūs daiktai. Nuostolis – 3764 litai.
Liepos aštuntąją, apie penktą...

Visi keliai vedė į Joniškį

2012 m. liepos 10 d.
Tris dienas vykusi miesto šventė „Visi keliai veda į Joniškį“ pateisino savo pavadinimą: į renginius žmonės suvažiavo ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Švedijos, Vokietijos, Egipto bei kitų šalių. Kultūrinė programa persipynė su 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto žaidynių visiems varžybomis.
Joniškio miesto šventė truko visą ilgąjį savaitgalį nuo penktadienio iki sekmadienio. Pirmąją dieną į tradicinę popietę pakvietė literatų klubas „Audruvė“, pristatęs išleistą naują almanachą ir už literatūrinę veiklą apdovanojimą – viensparnį angelą – skyręs klubo nariui Jonui Ivanauskui...

Joniškio savivaldybė skolinsis 2,5 milijono

2012 m. liepos 5 d.
Joniškio rajono savivaldybė skolinsis 2,5 milijono litų investiciniams projektams finansuoti.
Rajono Taryba nusprendė leisti savivaldybei imti ilgalaikę 725 tūkstančių eurų arba – 2,5 milijono litų paskolą iš banko. Paskola bus naudojama 2012–2014 metų investiciniams projektams finansuoti. Jų yra 24.
Tarp šių projektų – ir pastato Plikiškiuose daugiafunkciniam centrui pritaikymas, darželių, daugiabučių namų modernizavimas, Žagarės miesto aikštės rekonstrukcija, Joniškio ir Žagarės miestų bendrųjų planų rengimas, tolesnis sinagogų komplekso restauravimas ir pritaikymas...

Arimo pamoka

2012 m. liepos 5 d.
Joniškio rajono bendrovėje „Drąsutaičiai“ Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Joniškio biuro iniciatyva surengta arimo pamoka.Arimo pamokoje dalyvavo ūkininkas Justas Petrauskas iš Stupurų, UAB „Drąsutaičiai“ artojas Manfredas Rudis, ūkininko Oto Sukarevičiaus ūkio artojas Vaidotas Jankūnas ir Joniškio žemės ūkio mokyklos mokinys Evaldas Paliukas. Taip pat sulaukta aktyvių palaikymo komandų, ūkininkų, kurie nedalyvavo pamokoje, bet galėjo stebėti kitus ir pasimokyti arimo subtilybių.
Pamokos dalyviai arė 100 metrų ilgio trapecijos formos laukelius. Vagų tiesumą, švarumą vertino Žemės ūkio...

Įteiktas 3000-asis diplomas

2012 m. liepos 5 d.
Jo­niš­kio že­mės ūkio mo­kyk­la iš­lei­do 23-ią ab­sol­ven­tų lai­dą ir įtei­kė jau 3000-ąjį dip­lo­mą.Šie­met Jo­niš­kio že­mės ūkio mo­kyk­los pa­grin­di­nio pro­fe­si­nio mo­ky­mo dip­lo­mai įteik­ti 164 moks­lei­viams, iš jų vie­nas – su pa­gy­ri­mu. Jį ga­vo kva­li­fi­kuo­ta ap­skai­ti­nin­kė ir ka­si­nin­kė Ag­nė Ja­šins­kai­tė.
3000-ąja dip­lo­muo­ta ab­sol­ven­te ta­po kom­piu­te­rio ir or­ga­ni­za­ci­nės tech­ni­kos ope­ra­to­rė Ša­rū­nė Ba­za­rai­tė. Mo­ki­nė vi­sus tre­jus me­tus ge­rai mo­kė­si, bu­vo ak­ty­vi spor­ti­nin­kė, šo­ko mo­kyk­los šo­kių gru­pė­je...

KELIAIS SAKINIAIS

2012 m. liepos 5 d.
Svečiai lietuvių kalba vaidino latvių rašytojo klasiko Rudolfo Blaumanio pjesę „Siuvėjų dienos Silmačiuose“, o intarpuose jį papildė šeimininkų kolektyvo atliktos latviškos dainos.
Sunakstės ir Gasčiūnų pagrindinės mokyklos ryšius palaiko jau keletą mėnesių ir rudenį ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.
Pirmi kontaktai su kolegomis latviais užsimezgė šį pavasarį, kai joniškiečiai vertėja Dzintra Elga Irbytė, literatas Jonas Ivanauskas, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos direktorius Stasys Rimdžius nuvyko į Sunakstę liuteronų kunigo Gothardo Frydricho Stenderio...

Kriminalinė kronika

2012 m. liepos 5 d.
Šių metų birželio trečiąją, apie pusę dviejų nakties, Joniškyje, V. Kudirkos ir Malūno gatvių sankryžoje, neblaivus (kraujyje buvo 2,43 promilės alkoholio) Justinas Notautas, sukdamas į dešinę iš pagrindinio kelio į šalutinį, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir kliudė šalutiniame kelyje sustojusį kitą automobilį.
Abi mašinos buvo apgadintos. Negana to, vairuotojo pažymėjimo neturėjęs Justinas Notautas iš įvykio vietos pasitraukė nepranešęs apie jį policijai. .
Liepos antrosios vakare Kriukuose virtuvėje girtas (kraujyje buvo 1,97 promilės alkoholio) 1980 metais...

Už nelegalų darbininką – trijų tūkstančių litų bauda

2012 m. liepos 3 d.
Joniškio rajono apylinkės teismo nutarimu Utenos UAB „Statva“ generalinis direktorius Juozas Ramonas nubaustas trijų tūkstančių litų bauda. Ji skirta už nelegaliai įdarbintą darbininką.Pavasarį UAB „Statva“ darbininkai dirbo Žagarėje. Balandžio devynioliktosios ryte Valstybinei darbo inspekcijai šiame objekte atliekant patikrinimą, kartu su kitais darbininkais čia plušėjo ir V. U., apie kurio įdarbinimą nebuvo pranešta Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui.
Teisme UAB „Statva“ vadovas su jam...

Kriminalinė kronika

2012 m. liepos 3 d.
Išlaužus duris, įsibrauta į 1973 metais gimusio joniškiečio butą Žagarės gatvėje. Iš jo išnešti ne tik įvairūs namų apvykos daiktai, bet ir išgriauta krosnis. Tai pastebėta birželio dvidešimt šeštąją.
Buto savininkas tvirtina patyręs 7880 litų nuostolį. Jo teigimu, kurį laiką negyvenamas butas galėjęs būti nusiaubtas laikotarpyje nuo praėjusių metų lapkričio devynioliktosios ryto iki šių metų birželio dvidešimt šeštosios.
Birželio dvidešimt devintąją Reibinių kaime, ištraukus pakabinamos spynos laikiklį, įsibrauta į 1933 metais gimusios moters sandėliuką ir iš jos pavogtas 1973 metais pagamintas...

KELIAIS SAKINIAIS

2012 m. liepos 3 d.
Tiesa, pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo Sigito Lelionio, galutiniai duomenys dar keisis, nes deklaravimas pratęstas iki liepos 10 dienos. Asmenims, deklaruojantiems pasėlius po birželio 15–osios, išmokos bus mažinamos 1 procentų nuo galutinės sumos už kiekvieną pavėluotą dieną.
Birželio mėnesį sausinimo darbai vyko Ročkių, Gaudikių, Gaižaičių, Žagariškių, Niūraičių, Jakiškių, Kazylų kaimuose, Gaižaičių, Lankaičių, Kriukų, Dargių gyvenvietėse. Žemės ūkio skyrius informuoja, kad pradėtas rajono tvenkinių užtvankų šlaitų šienavimas.
Socialinės paramos skyrius nuo gegužės 20 iki birželio 20...

Kriminalinė kronika

2012 m. birželio 28 d.
Grįžęs namo, kreipėsi į „Regitros“ Joniškio skyrių norėdamas jį priregistruoti. Tačiau skyriaus darbuotojai tai padaryti atsisakė, nes paaiškėjo, kad Jurbarko rajono Apylinkės teismo šių metų kovo 28 dienos nutartimi tam automobiliui „Vokswagen Passat“ buvo uždėtas areštas.
Automobilį pardavęs P. S. ieškomas.
Birželio dvidešimt penktąją Miesto aikštėje gyvenanti 1994 metais gimusi žagarietė I. N. už dvylika litų trisdešimt ketverių metų vyriškiui pardavė plastikinį pusės litro talpos butelį su specifinį naminės degtinės kvapą turinčiu alkoholiu ir pakelį kontrabandinių cigarečių...

Kapinaites pasiekti tenka pėsčiomis

2012 m. birželio 28 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi Skaistgirio miestelio gyventojas Antanas Šimaitis, bėdodamas, kad nebegali privažiuoti iki Rukaičių (Gaižaičių seniūnija) kapinaičių. Grupelė kapus lankančių gyventojų dėl ypač prastos keliuko būklės kreipėsi į seniūniją, siuntė raštus Seimo nariui Sauliui Bucevičiui, bet pokyčių nesulaukė.
Į „Krašto žinių“ redakciją užsukęs Skaistgirio miestelio gyventojas Antanas Šimaitis pasakojo jau gal penkerius metus ieškantis valdžios institucijose ieškantis galimybių, kad būtų sutvarkytas kalias nuo Gaižaičių iki Rukaičių kapinių. Gaižaičių seniūnijoje žmogus...

JONIŠKIEČIAI TENISO TURNYRUOSE

2012 m. birželio 28 d.
Berniukų LTU – 2 komanda, kurioje žaidė joniškietis Romutis Franckaitis su šiauliečiu Agniumi Lebeda, savo pogrupyje rungėsi su Kataro, Norvegijos komandomis, Ukrainos pirmąja rinktine. Jie pateko į finalą tarp 8 komandų. Čia kelią pastojo stipri Baltarusijos rinktinė. Vaikinams teko dalintis 5–8 vietomis.
Mergaičių LTU – 2 komanda, kurioje žaidė joniškietė Justina Rimkevičiūtė ir klaipėdietė Kristina Kazlauskaitė, pralaimėjusios Estijos ir Baltarusijos-Suomijos komandoms, rungėsi paguodos turnyre. Šiame turnyre jos tapo nugalėtojomis, o...

Folkloro kolektyvo koncertinė „šienapjūtė“

2012 m. birželio 28 d.
Kirnaičių kaimo folkloro kolektyvas „Klėčia“ pradėjo koncertinę „šienapjūtę“. Jis dalyvavo respublikinėje folkloro šventėje Šakių rajone ir renginyje Lielplatonėje (Latvija).Šakių rajono Sintautų miestelyje poeto Prano Vaičaičio sodyboje vykusiame renginyje „Ir dalgis prie klėties“ kirnaitiškiai ne tik dainavo, bet ir atliko įvairias ūkiškas užduotis. J. Krištopaitis plakė dalgį, G. Andrašiūnas lankoje pjovė šieną, o D.Jurgaitienė daužė pradalgius. Šienapjūtės lauknešėlį pristatė G. Andrašiūnienė.
Renginyje buvo galima pamatyti visų šalies regionų – Dzūkijos, Aukštaitijos, Žemaitijos...

Senove dvelkianti grožio oazė

2012 m. birželio 28 d.
Joniškiečiai Loreta ir Gintautas Vilimai sodybą nuošalioje mažoje Žiemgalių gatvėje kuria jau daugiau kaip 10 metų. Grožio puoselėtojai „prisijaukino“ medį, akmenį, vandenį, kurie jungia vis naujus gėlynus, o aplinkai savitumo suteikia senoviniai rakandai, prikelti naujam gyvenimui.
Loretos ir Gintauto Vilimų 24 arų sodyboje į akis iš karto krenta keli akcentai – daug akmens, medžio, senų daiktų. Iš augalijos išsiskiria medeliai ir krūmai, kurių gausa bei spalvų, atspalvių įvairovė net ryškesnė už žydinčias gėles.
Prie namo supiltas alpinariumas. Jo centre tarsi...

Savivaldybė turės taisyti pažeidimus

2012 m. birželio 26 d.
Jo­niš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė pri­vers­ta iš­tai­sy­ti Kon­ku­ren­ci­jos ta­ry­bos nu­sta­ty­tus Kon­ku­ren­ci­jos įsta­ty­mo pa­žei­di­mus, kai be kon­kur­so at­lie­kų tvar­ky­mas ra­jo­ne bu­vo pa­ves­tas bend­ro­vei „Jo­niš­kio ko­mu­na­li­nis ūkis“.Lo­re­ta RIPS­KY­TĖ

Šį ket­vir­ta­die­nį vyk­sian­čia­me po­sė­dy­je Ta­ry­ba tu­rės pa­keis­ti 2010 me­tais priim­tą spren­di­mą pa­ves­ti UAB „Jo­niš­kio ko­mu­na­li­niam ūkiui“ eksp­loa­tuo­ti ra­jo­no ko­mu­na­li­nių at­lie­kų tvar­ky­mo sis­te­mą. Iki šių me­tų rugp­jū­čio 1 die­nos...

Joninės prie Žvelgaičio ežero

2012 m. birželio 26 d.
Šeštadienį žagariečius vietos kultūros centras pirmą kartą pakvietė į Jonines prie Žvelgaičio ežero.Ne tik vietos, bet ir apylinkių gyventojų pamėgta poilsiavietė prie ežero, kurioje „dygsta“ naujos pavėsinės, tapo Joninių arba kitaip – Rasos – šventės apeigų vieta. Atvykstančius pasitiko žolynais, medžių lapais apipinti vartai – broma, o saviveiklininkai įsikūrė arčiau vandens.
Renginį pradėjo Joniškio kultūros centro folkloro kolektyvas „Kupars“, juos keitė žagariečiai pagyvenusių ir neįgalių žmonių klubo kapela „Švėtė“, neįgaliųjų klubo kolektyvas „Vyšnelė“.
Renginio vedėjai Diana Sičiovienė...

Joniškio jaunimas gražina miestą

2012 m. birželio 26 d.
Kelių Joniškio jaunimo organizacijų atstovai sugalvojo pagražinti miestą. Pirmųjų darbų jie ėmėsi Melioratorių kvartale ir miesto centre, kur dažė suolelius, metalines konstrukcijas.
Jaunimo organizacijų – jaunimo sąjungos „Apskritojo stalo“, neseniai susikūrusios hophopo šokėjų grupės ir moksleivių sąjungos – atstovai ketvirtadienį (05 21) praeivius stebino Joniškio miesto centre su teptukais „aptūpę“ atitvarą, skiriantį šaligatvį nuo pagrindinės gatvės. Merginos ir vaikinai jį perdažė.
Prieš tai jaunimo grupė dažė suolelius Melioratorių kvartale, naujomis spalvomis...

Kriminalinė kronika

2012 m. birželio 26 d.
Birželio dvidešimt antrąją Puodžiūnų kaime, išlaužus negyvenamo namo duris, išnešos dviejų krosnių dalys: ketaus orkaitės, ketaus plokštės, rinkės, traukos durelės bei bidonas ir du kibirėliai, kuriuose buvo 80 kg. 1983 metais gimęs namo savininkas tvirtina patyręs 1340 litų nuostolį.
Dieną prieš tai Svirplių kaime iš neaptvertos 1941 metais gimusios moters sodybos kiemo pavogti kinkomieji žemės ūkio padargai: plūgas, vagotuvas ir kultivatorius. Čia sodybos savininkė patyrė 430 litų nuostolį.
Birželio aštuonioliktosios vidurdienį Joniškyje, kazino „Admiral Club“...

Pažymos socialinei paramai gauti detektyvas

2012 m. birželio 21 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi joniškietė, piktindamasi, kad turi mokėti už anksčiau buvusią nemokamą antstolio pažymą apie alimentus. Pradėjus aiškintis, istorija virto detektyvu: antstolės padėjėja teigia, kad kalta savivaldybė, įrašiusi į jos išduodamą dokumentą datą, iki kada žmogus remtinas, Socialinės paramos skyriaus vedėja aiškina, kad tokia pat pažyma rašoma nuo 2004 metų. Tiesa viena – institucijos tarpusavy nesusikalba, o gyventojams trūksta informacijos.
Į „Krašto žinių“ redakciją su dukrele užėjusi Danutė Mašnikova piktinosi, kad iš jos buvo paprašyta sumokėti už...

Dienos populiariausi

Škaplierinės trauka į Linkuvą

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Tytuvėnuose šypsojos angelai

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas