(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Joniškio rajone

Šventei sukurtos istorinės lėlės

2011 m. birželio 30 d.
Šį savaitgalį vyksiančioje jubiliejinėje Joniškio miesto šventėje bus atidaryta tautotailininkės Aušros Petrauskienės sukurta lėlių, vilkinčių renesanso laikų rūbais, paroda. Autorinėje joniškietės tautodailininkės Aušros Petrauskienės parodoje bus galima pamatyti, kaip iš tikrųjų XIII— XVII amžiais rengėsi žmonės. Lėlės vilkės žemgalių, didikų, bajorų, dvarininkų, dvasininkų, miestelėnų, valstiečių, pirklių rūbais. Parodos autorę kuriant konsultavo žinoma šalyje senovinių drabužių rekonstruktorė, istorikė archeologė dr. Daiva Steponavičienė, kuri taip pat dalyvaus pristatyme.
Aušra Petrauskienė jau daug...

Po reformos padaugės valdininkų

2011 m. birželio 30 d.
Joniškio rajono Taryba šiandien bandys pakeisti Savivaldybės administracijos struktūrą, sumažindama ją dviem skyriais, kurie būtų sujungti su kitais padaliniais. Tačiau specialistų Administracijoje ne tik nesumažės, bet dar dviem etatais padaugės. Opozicija svarsto, kad skyrių jungimu gali būti mėginama atsikratyti netinkančiais asmenimis.
Rajono Tarybai teikiamas sprendimo projektas, pagal kurį Kultūros skyrių ruošiamasi sujungti su Viešųjų ryšių skyriumi, o Statybos skyrių prijungti prie Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus.
Sprendimo projekto...

Kriminalinė kronika

2011 m. birželio 30 d.
Būdami neblaivūs, jie, kartu su dar vienu nepilnamečiu, kuris nusikalstamos veikos padarymo metu neturėjo amžiaus, nuo kurio atsakoma pagal baudžiamąjį įstatymą, viešoje vietoje sumušė ir suspardė 1994 metais gimusį vaikiną.
Birželio 28-osios popietę Joniškyje, A. Varno ir Latvių gatvių sankryžoje, sužalota dviračiu važiavusi penkiolikametė. Ją, iš šalutinės gatvės įsukusią į pagrindinę, kliudė Beržininkų kaimo gyventojo vairuojamas automobilis „Subary Forester“.
Mergaitei sumušta galva. Ji gydoma Joniškio ligoninės Chirurgijos skyriuje.
Joniškyje, Žemaičių...

Jaunimas pažėrė valdžiai kritikos

2011 m. birželio 30 d.
Su rajono meru Gediminu Čepuliu susitikę Joniškio jaunimo atstovai pageidavo galimybių aktyviau dalyvauti savivaldos gyvenime ir pažėrė kritikos partijoms.
Jaunuoliai dėkojo merui už aktyvų dalyvavimą jų organizuojamuose renginiuose, tačiau nepagailėjo ir kritikos valdžiai. Jie stebėjosi, kodėl partijos tarpusavyje labai daug diskutuoja ir kovoja, siekdamos savo tikslų, o ne susivienija ir dirba visų labui, kaip, pavyzdžiui, jaunimo organizacijos, bandančios sujungti visus bendrai veiklai. Tam sudaryta ir Joniškio rajono savivaldybės...

Žagarės šventėje — nauji akcentai

2011 m. birželio 30 d.
Žagarė 813-ąjį gimtadienį šventė dvi dienas. Pirmąją nuspalvino kraštiečių, o antrąją — netikėti tautinių mažumų akcentai.
Pirmąją šventės dieną Žagarė tapo kraštiečių sugrįžtuvėmis. Sveikinimą miestui pradėjo prieš keletą metų į gimtą miestą iš Klaipėdos persikėlęs gyventi Vytautas Liulis, atlikęs žinomą, taip pat žagariečio, garsaus operos dainininko Vaclovo Daunoro dainą „Žagare mano, Žagarėle...“.
Prie kultūros centro vienas kitą keičiančius vietos kolektyvus sujungė kraštiečio Egidijaus Žiedo eilės. Jam, o taip pat žagariečiui Jonui Jurevičiui, filmavimo kamera ir fotoaparatu...

Miesto ir kaimo naujienos

2011 m. birželio 30 d.
„Senas miestas prie Sidabros“ — tai jau septynioliktasis rajono Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Leono Karaliūno leidinys apie Joniškio kraštą ir jo žmones.
Naujoji knyga apie Joniškį visuomenei bus pristatyta šį penktadienį (liepos 1 d.) 18 valandą rajono Savivaldybės salėje.
VAIZDAS: Taip atrodo naujojo knyga apie Joniškį „Senas miestas prie Sidabros“. JNFO _virselis_
Vytauto AUDRONIO nuotr.
Joniškio policijos komisariatas birželio 27- liepos 5 dienomis vykdo prevencinę...

Talka vaikams dovanojo kelionę ir draugystę

2011 m. birželio 28 d.
Žagarės gimnazijos septintokų ekskursijos į Telšių rajoną galėjo nebūti, jei ne talka Žagarės žirgyne, kuriai, pritrūkus lėšų, juos subūrė viena mama. Vaikai ne tik pakeliavo, bet patikėjo žmonių gerumu, susidraugavo kartu dirbdami.
Žagarės gimnazijos septintokai iš ekskursijos po Telšių rajoną grįžo švytintys ir iki šiol kupini gerų emocijų bei prisiminimų. Vaikai lankėsi kunigų seminarijoje, Telšių katedroje, susitiko su Gineso rekordininku Antanu Kontrimu, savo barzda gebančiu pakelti didelius svorius, pabuvojo Plateliuose, Žvėrinčiuje, kur stebėjo vilkų, lapių, stirnų ir kitų žvėrių bei...

Miestų draugystei pagerbti siūlomas herbų stendas

2011 m. birželio 28 d.
Profesionalus gidas iš Kauno Chaimas Bargmanas Joniškio rajono savivaldybei pateikė pasiūlymą — susigiminiavusių miestų draugystę įamžinti herbų stendu. Tokius stendus apskrityje jau turi Šiauliai ir Kelmė.
Profesionalus gidas Chaimas Bargmanas, susitikęs su Joniškio rajono meru Gediminu Čepuliu, pasiūlė idėją — prie savivaldybės pastato įrengti stendą su bendradarbiaujančių miestų herbais. Jo iniciatyva tokie stendai jau atidengti Kaune ir Šiauliuose. Taip pat juos įsirengę turi Kelmė ir Kėdainiai. Meras G. Čepulis idėją priėmė palankiai ir žadėjo ja...

Kriminalinė kronika

2011 m. birželio 28 d.
Atvykęs policijos ekipažas netrukus surado ir sulaikė bėglį. Juo pasirodė beesąs šešiasdešimt vienerių metų Stanislovas iš Rudiškių. Jo kraujyje buvo 2,39 promilės alkoholio. Traktorininkas atvežtas į komisariatą ir uždarytas į laikino sulaikymo patalpą. Už girto sukeltą eismo įvykį ir pasišalinimą iš jo nepranešus policijai jam surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.
Birželio 27-ąją, apie antrą valandą nakties, Joniškio ugniagesiai skubėjo į vieno Beržų gatvės gyventojo namų kiemą. Čia degė automobilis „Vokswagen Passat“.
Šešiadešimt ketverių metų automobilio savininkas „Krašto...

Žagarėje planuotas piketas neįvyko

2011 m. birželio 21 d.
Šeštadienį Žagarėje planuotas piketas ir kelio blokavimas dėl vangiai ir prastai atliekamų vandentiekio bei kanalizacijos tiesimo darbų neįvyko. Jo atsisakyta, nes paskutinę savaitę darbai pajudėjo sparčiau.
Prie įvažiavimo į miestą nuo Joniškio pusės planuota užtverti kelią, tokiu būdu pareiškiant protestą prieš prastai atliekamus vandentiekio ir kanalizacijos tiesimo darbus.
Akcijos iniciatorius Edmundas Vaičiulis, šiemet kandidatavęs į Joniškio rajono tarybą, kvietė miestelėnus „apsiginklavus“ kauptukais, kastuvais ir plakatais, užtverti kelią ir...

Miškas — ne tik nauda, bet ir atsakomybė

2011 m. birželio 16 d.
Miškai smarkiai kertami. Juos kerta ne tik valstybinės miškų urėdijos, bet ir privatūs miškų savininkai. Ar neatsitiks taip, kad ateities kartoms gali likti tik menkaverčiai medynai? Apie tai šiandien ir kalbamės su miškų kirtimą, atsodinimą bei priežiūrą kontroliuojančiu rajono Aplinkos apsaugos agentūros inspektoriumi Aidu RAMANAUSKU.
— Kiek, rajone dabar yra privačių ir valstybinių miškų? Kaip jie prižiūrimi? — Joniškio miškų urėdija prižiūri ir rūpinasi 19,2 tūkst. ha valstybinės reikšmės miškais. Didžioji jų dalis — 17,4 tūkst. ha — yra Joniškio, o likę keli tūkstančiai -- Šiaulių rajone...

Girtas klientas atsisakė išeiti iš baro

2011 m. birželio 16 d.
Ne ką lengviau buvo ir atvykusiems pareigūnams. Klientas juos išplūdo necenzūriniais žodžiais, mosikavo rankomis ir spardėsi. Tik panaudojus kovinius imtynių veiksmus bei kitas spec. priemones, vyriškį pavyko sutramdyti ir atvežti į Policijos komisariatą. Čia paaiškėjo, kad tai dvidešimt šešerių metų joniškietis Dainius iš Draugystės gatvės. Jo kraujyje buvo 2,19 promilių alkoholio.
Baro klientas buvo uždarytas į laikino sulaikymo patalpą. Konflikto bare aplinkybės tiriamos.

Tarptautiniame plenere gims dešimt skulptūrų

2011 m. birželio 16 d.
Antradienį Joniškio žemės ūkio mokykloje suburzgė motoriniai pjūklai, kuriais 10 medžio meistrų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos pradėjo formuoti pirmąsias skulptūrų linijas. Būsimi darbai papuoš ne tik Joniškio miestą, bet ir rajono apylinkes.
Ketvirtą kartą surengtas skulptorių pleneras pirmą sykį išplaukė į tarptautinius vandenis. Jame pjausto, drožia, skobia medį vienas stažuotojas ir 9 meistrai, tarp kurių yra ir moteris Inesė Valterė — Ulandė iš Latvijos.
Meistrai tradiciškai traukė burtus, kam su kokiu medžiu teks dirbti. O jie skirtingi — vieni rąstai...

Prisimintos tremties žaizdos

2011 m. birželio 16 d.
Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje įvyko konferencija, skirta tremties 70-mečiui, dar sykį palietusi praeities žaizdas, negyjančias, kol yra gyvų įvykių liudininkų. Konferencijoje pranešimus skaitė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkas Julius Lukys, mokslų daktaras Ferdinandas Vaitiekūnas, profesorius Vytenis Rimkus ir profesorė Ona Danutė Klumbytė.
Joniškietis J. Lukys nesulaikė ašarų, prisiminęs kaip buvo sužeistas tėvas ir nuo tada jis tapo šeimos maitintoju. Atsakomybė užgrūdino jauną žmogų, jis sustiprėjo ne tik fiziškai, bet ir...

Joniškiečių laukia Vimerbio aukštoji mokykla

2011 m. birželio 14 d.
Šiemet, kaip ir ankstesniais mokslo metais, vienas jaunuolis iš Joniškio rajono galės studijuoti Vimerbio (Švedija), su kuriuo bendradarbiauja Savivaldybė, aukštojoje liaudies mokykloje. Pretendentai jau laukiami. Pretendentą atrinks Vimerbio savivaldybės atstovai. Būsimasis studentas turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų Joniškio rajono gyventojas, domėtis Švedija, jos kultūra, tradicijomis, gyvenimu.
Galimybė nemokamai vienerius metus studijuoti Vimerbio aukštojoje liaudies mokykloje rajono moksleiviams suteikiama nuo 1994 metų.

Jaunimas valdžiai dovanojo skydą su vietos politikų portretais

2011 m. birželio 14 d.
Praėjusią savaitę rajono Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje Tarybos nariai ir jaunimas diskutavo apie politikos aktualijas, rajono valdžios ir jaunimo atstovų bendradarbiavimo galimybes, jaunų žmonių užimtumą. Vietos politikus nustebino jaunimo dovana — skydas su dvidešimt penkių politikų portretais. Vietos politikų ir jaunimo susitikimo iniciatoriai — Jaunimo sąjunga „Apskritasis stalas“ ir Lietuvos moksleivių sąjungos Joniškio mokyklų savivaldos organizacija. Tai buvo jau antrasis toks susitikimas.
Pirmoji tokia diskusija vyko pavasarį...

Gimnazistai susipažino su Savivaldybės darbu

2011 m. birželio 9 d.
Joniškio rajono savivaldybėje lankėsi apie šimtas „Aušros“ gimnazijos mokinių. Savivaldybėje vyko Karjeros diena, ir vienuoliktokai turėjo progą susipažinti su Savivaldybės darbu, atlikti kai kurias užduotis.
Savivaldybės posėdžių salėje mokiniams buvo parodytas filmas apie Joniškio rajoną. Iš salės visi išsiskirstė po Administracijos skyrius, kuriuose dirbo iki pietų.
Šeši gimnazistai bendravo su rajono meru Gediminu Čepuliu, jo pavaduotoju Gintaru Gadliausku, Administracijos direktoriumi Voldemaru Bandžiuku bei jo pavaduotoju Aivaru...

Satkūnuose — teatralizuota seniūnijos šventė

2011 m. birželio 9 d.
Satkūnų seniūnijos tradicinė šventė „Pabūkime kartu“ šįkart tapo teatralizuotu renginiu, vaizduojančiu dvare vykstantį pobūvį. Tuo pasirūpino ne tik patys šventės organizatoriai, bet ir ją vedę Aidos Visockienės vadovaujami Žagarės kultūros centro darbuotojai.
Į šventę arkliu pakinkyta karieta atvyko Satkūnų dvaro savininkė ir pokylio šeimininkė Regina (seniūne Reginta Butkienė) su palyda (seniūnijos darbuotojomis). „Ačiū visiems už norą būti kartu, už visus metų džiaugsmus ir kartu įveiktus rūpesčius“, — kreipdamasis į gausiai susirinkusius satkūniškius, sakė ponia Regina.
Dvaro...

Nesiryžo didinti šilumos kainos

2011 m. birželio 9 d.
Nesiryžo didinti šilumos kainos Taryba nepatvirtino didesnės šilumos ir karšto vandens kainos Joniškio rajone, nes, anot politikų, jos ir taip yra didelės. Vietinio ūkio ir turto skyriaus vedėjas Dainius Vyšniauskas teigė, kad didesnė kaina paskaičiuota vadovaujantis Šilumos ir karšto vandens kainos nustatymo metodika. Priėmus sprendimą Joniškio butų ūkis nebepatirtų nuostolių.
Siūlyta šilumos kainą padidinti 20,6 procentais — nuo 24,79 iki 29,98 centų už kilovatvalandę. Karšto vandens kaina pagal siūlytą sprendimą būtų didėjusi 23,9 procentais — nuo 19,83 iki 24,57 litų už...

Joniškis atnaujina bendradarbiavimą su Duobele

2011 m. birželio 9 d.
Ketinama plėtoti tarptautinius santykius, dalyvauti projektinėje veikloje, skatinti bendradarbiavimą meno, kultūros, ekonomikos, aplinkosaugos ir kitose srityse.
Pirmoji joniškiečių bendradarbiavimo sutartis su Duobelės savivaldybe buvo pasirašyta 2003 metais, tačiau vėliau įvykusi Duobelės savivaldybės administracinė reforma pakeitė jos struktūrą ir bendradarbiavimas nutrūko.

Dienos populiariausi

Už labdarą tenka susimokėti

2011 m. birželio 30 d.
lankomiausias

Kūrėjai tebesvajoja apie amatų centrą

2011 m. birželio 30 d.
daugiausiai komentuotas