(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Joniškio rajone

Vertinga patirtis sudomino joniškiečius

2010 m. balandžio 8 d.
Viešosios įstaigos Šiaulių regiono atliekų tvarkymo iniciatyva visų Šiaulių apskrities rajonų atstovai lankėsi pažangiausiuose Baltijos šalių atliekų sąvartynuose Latvijoje bei Estijoje. Joniškio savivaldybę atstovavo Administracijos direktorius Raimundas Tiškevičius. Vertinga kaimynų patirtis sudomino visus išvykos dalyvius.
Kaip informuoja visuomenę Joniškio savivaldybės Administracija, viešnagės metu lankytasi Valmieros (Latvija) ir Talino bei Uikala Prigula (Estija) sąvartynuose.
Labiausiai nustebino Valmieros regiono atliekų tvarkymo sistema. Čia...

Po švenčių rado apvogtus namus

2010 m. balandžio 8 d.
Abi vagystės pastebėtos balandžio penktosios popietę. Į Vilties gatvėje gyvenančio Remigijaus namus įsibrauta išlaužus plastikinį langą. Ieškant pinigų bei kitų vertingų daiktų, išversti visi namai. Pavogta skaitmeninė kamera „Samsung“ ir aukso dirbiniai. Patirta 2720 litų žala.
Į Malūno gatvėje gyvenančios Vitalijos namus patekta išlaužus pagalbinių patalpų duris. Čia taip pat išmėtyti daiktai. Pagrindinis vagių laimikis — įvairūs aukso dirbiniai. Taip pat pavogtas nešiojamas kompiuteris „Vector“ ir pinigų. Šeimininkė tvirtina patyrusi 13050 litų žalą.
Manoma, kad abi...

Pamokos, kurių nevertėtų pamiršti

2010 m. balandžio 8 d.
Nors eismo įvykių statistika kasmet gerėja, tačiau saugaus eismo problemų dar daug. Kaip jas pavyksta įveikti? Į „Krašto žinių“ klausimus atsako rajono Policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Konstantinas REZGYS.
— Jau kuris laikas viešai kalbama, kad eismo saugumas šalyje gerėja. O kokia padėtis Joniškio rajone? — Situacija Respublikos keliuose tikrai gerėja. Ne išimtis ir Joniškio rajonas. Jeigu 2006 metais mes užregistravome 231, 2007 metais 400, 2008 metais 202, tai pernai — tik 107. Mažėja ir...

Miesto ir kaimo naujienos

2010 m. balandžio 1 d.
Aplinkos apsaugos agentūros vyriausioji inspektorė Daiva Ostapenko primena, kad medžiai privalo būti genimi pagal Aplinkos ministerijos patvirtintas medžių ir krūmų priežiūros taisykles. Jų pažeidėjai gali būti nubaustai nuo 150 iki 1000 litų baudomis. Sužalojus medį, gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Leidimus medžiams genėti bei kirsti išduoda Savivaldybės Administracijos Kraštotvarkos ir architektūros skyrius (215 kab.).

Praėjusį savaitgalį Joniškio ugniagesiai gelbėjo du namus: vieną–nuo ugnies, kitą — nuo užvirtusio medžio.
Šeštadienį...

KELIAIS SAKINIAIS

2010 m. balandžio 1 d.
Kriukuose prie maldos namų prieš Velykas atsirado vištų šeimyna ir gigantiški kiaušiniai. Kiaušinių karkasus iš vielos išlankstė ir medžiaga aptempė seniūnijos darbuotojai, o kiaušinius lipdukais ir piešiniais papuošė vietos mokiniai. Siūtas vištaites ir megztus kiaušinius sukūrė moterų klubo narės. Idėja taip papuošti miestelį kilo seniūnei Audronei Impolienei.
Joniškyje apsilankiusi ir su pagyvenusiais bei neįgaliaisiais žmonėmis susitikusi Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė sakė nepritarianti pensinio amžiaus ilginimui tokiu sunkiu šaliai metu. Net turtinga šalis Vokietija...

Kriminalinė kronika

2010 m. balandžio 1 d.
J. Urlovskis aiškino prekes pagrobti norėjęs todėl, kad neturėjo pinigų joms nusipirkti. Niekur nedirbantis vyras sistemingai pažeidinėja įstatymus, už tai jau ne kartą baustas administracine tvarka, tačiau paskirtų baudų nesumoka.
Kitu teismo nutarimu, trisdešimt šešerių metų Leonardas Mituzas iš Žvelgaičių kaimo turi sumokėti 700 litų administracinę baudą. Ji paskirta už tai, kad L. Mituzas Žagarėje, iš „Aibės“ parduotuvės pagrobė du butelius pusantro litro talpos sidro „Kiss“ ir „Miško uoga“, kurių vertė 13,98 lito.
Pavogtos prekės buvo gražintos parduotuvėms...

Kiaušinių marginimo vašku pamoka

2010 m. balandžio 1 d.
Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje pamoką vaikams bei suaugusiems apie kiaušinių marginimą vašku vedė mokytoja Ugnė Vaineikienė. Norintieji ne tik žiūrėjo, klausėsi patarimų, bet ir patys gražino margučius.
Muziejuje susirinkę Žagarės socialinių paslaugų centro vaikų globos skyriaus gyventojai, jų mokytojai, auklėtojos ir visi norintieji ruošėsi Velykoms, mokydamiesi gražinti kiaušinius vašku. Mato Slančiausko gimnazijos mokytoja Ugnė Vaineikienė rodė, kaip smeigtuku ant išvirto šalto kiaušinio tirpdytu vašku kuriamas piešinys. Mažais brūkšneliais dėliojamos saulutės, eglutės, pėdelės...

„Ir vis dėlto dar yra gerų žmonių“

2010 m. balandžio 1 d.
Taip sakė į redakciją užėjusi Marija Vasiliauskienė iš Bariūnų kaimo. Būtent tie geri žmonės padėjo apginti jos namus nuo potvynio.
Marija Vasiliauskienė daugiausia gerų žodžių negailėjo Bariūnų žemės ūkio bendrovės pirmininkui Antanui Rauckui. Būtent jis pirmasis sureagavo į neviltin bepuolančios moters prašymą ir atsiuntė techniką su vyrais jos namų nuo vandens gelbėti.
Staigus pavasario polaidis Bariūnų kaime taikėsi paskandinti septynias sodybas. Tačiau didžiausias pavojus buvo kilęs kiek žemėliau stovintiems Marijos Vasiliauskienės namams. Jeigu kitas...

Joniškio taksistams atsiranda konkurentas

2010 m. balandžio 1 d.
Nuo šiandien Joniškio taksi vairuotojai turės dar mandagiau ir atidžiau aptarnauti klientus, gal net ir mažinti savo paslaugų tarifus. Mat jiems mieste atsiranda konkurentas. Čia keleivius imasi vežioti šiuolaikinė rikša.
Tokios iniciatyvos ėmėsi savo įvairiomis idėjomis joniškiečiams žinomas Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas.
Naujovių entuziastas neslepia, kad tam jį paskatino pats gyvenimas. Mintis imtis savo verslo jam kilo jau tada, kai vietos valdžia tik sumanė kurti Joniškio sporto centrą, tačiau diskusijoms dėl to...

Nacionalinį diktantą rašė įvairaus amžiaus žmonės

2010 m. kovo 30 d.
Penktą kartą vykusį Nacionalinį diktantą Joniškyje rašė 26 žmonės. Jauniausiems buvo 15, o vyriausiam — 67 metai.
Nacionalinį diktantą, kuriam tekstą „Skubėkime augti“ šiemet sukūrė rašytoja Vanda Juknaitė, Joniškyje rašė 26 žmonės, iš jų — 16 mokinių. Tarp suaugusiųjų buvo įvairių profesijų atstovų: veterinarijos gydytojų, ūkininkų, laškanešių, socialinių darbuotojų.
Ketvirtus metus iš eilės į Savivaldybę rašyti diktanto iš Padirvonių kaimo atvyko 67-erių metų Bronislovas Rimkevičius, šiuo metu ūkininkaujantis, seniau dirbęs veterinarijos gydytoju. Vyras „Krašto žinioms“ sakė kai kada nespėjęs rašyti teksto, nes jį...

Kriminalinė kronika

2010 m. kovo 30 d.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 214 straipsnį (netikrų mokėjimo instrumentų, skirtų atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, gaminimas ar neteisėtas disponavimas jais). Įtariamajam šiuo nusikaltimu gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
Daunoriškės kaime apvogtas automobilis „Peugeot 306“. Iš jo išnešti du motoriniai benzopjūklai, auto grotuvas ir piniginė, kurioje buvo vairuotojo bei traktorininko pažymėjimai. Žala — 2250 litų. Juknaičiuose (Šilutės rajonas) gyvenančiam vyriškiui priklausantis automobilis buvo...

Ekstremali situacija atšaukta

2010 m. kovo 30 d.

Sporto orbitoje

2010 m. kovo 30 d.
Finale dėl rajono čempiono vardo susikovė Žagarės „Žvelgaitis“ ir „Šiaurės rajonas“. Rezultatu 6:3 laimėjo žagariečiai. Jiems įteikta nugalėtojų taurė.
Tik po labai atkaklios kovos bronzos medalius pelnė Mindaugių futbolininkai. Jie minimaliu rezultatu 4:3 įveikė „Savanorio“ komandą.
Geriausiais pirmenybių žaidėjais pripažinti V. Mituzas, K. Daškus (abu iš „Žvelgaičio“), V. Čiapas (“Šiaurės rajonas), J. Vielius (“Savanoris“) ir A. Poliakas (“Sporto mokykla-95“).
Varžybų prizininkai apdovanoti Švietimo ir sporto skyriaus diplomasis bei...

Kriukų seniūnijoje daugėja gyventojų

2010 m. kovo 30 d.
Daugelyje šalies mažų miestelių bei kaimų sparčiai mažėja gyventojų. O štai Kriukuose Joniškio rajone jų padaugėjo. Tai konstatuota čia įvykusioje Kriukų seniūnijos dienoje.
Susitikti su miestelio gyventojais buvo atvykę rajono Savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, Administracijos skyrių vedėjai bei specialistai. Apie šaunius seniūnijos žmones, pernai čia atliktus darbus bei problemas svečiams papasakojusi seniūnė Audronė Impolienė pasidžiaugė išaugusiu gyventojų skaičiumi. Jeigu ankstesniais metais seniūnijoje buvo 1814, tai pernai jau 1841 gyventojas.
Pasak seniūnės...

Prokuratūra persikėlė į naujas patalpas

2010 m. kovo 30 d.
Ketvirtadienį Joniškio rajono Apylinkės prokuratūra persikėlė į naujas patalpas. Jos yra to paties pastato trečiajame aukšte. Čia iki šių metų pradžios šeimininkavo Apylinkės teismas. Dabar jis jau turi atskirus savo rūmus toje pat Medžiotojų gatvėje. Buvusios teismo patalpos dabar jau neatpažįstamai pasikeitusios. Jos šiuolaikiškai suremontuotos, pakeistas išplanavimas. Įrengta posėdžių salė, specialios patalpos archyvui, ko anksčiau prokuratūra net neturėjo, serverinė. Dabar kiekvienas prokuratūros darbuotojas sėdi atskirame, erdviame kabinete. Yra patalpos ir...

KELIAIS SAKINIAIS

2010 m. kovo 25 d.
Renginio dalyviai stebėjo, kaip klasikine suknele ir švarku vilkinti moteris virsta vakarėlio dalyve, nusimetusi švarką, ilgus batus pakeitusi bateliais, pasipuošusi auskarais ir tinkama šukuosena. Taip pat pasirodė modeliais tapusios moterys, apsirengusios dizainerės parinkta progine šlapio asfalto spalvos suknele bei vakarine blizgia suknute ir švarkeliu. Vizažistė Ieva Mitigailienė moterims kūrė makiažą.
Maldenių bibliotekoje veikia skaistgirietės tautodailininkės Virginijos Kutkienės paveikslų paroda. Autorė eksponuoja ne tik dailės kūrinius...

Baiminamasi antros potvynio bangos

2010 m. kovo 25 d.
Šios savaitės pradžioje rajono Ekstremalių situacijų centro valdymo nariai per dieną bent kelis kartus rinkosi aptarti dėl potvynio susidarusios situacijos ir koordinuoti įvairių gelbėjimo darbų. Baiminamasi antros potvynio bangos, nes ypač miškuose dar gausu sniego. Staiga dar labiau atšilus ir ėmus smarkiau lyti, polaidžio vandenys vėl gali plūstelti į miesto gatves bei sodybas.
Joniškyje potvynio pikas buvo naktį iš šeštadienį į sekmadienį bei sekmadienį, kai išsilieję Purvės ir Audruvės upelių vandenys per Melioratorių aikštę plūstelėjo Joniškio centro link. Paskendo ne...

Miesto ir kaimo naujienos

2010 m. kovo 25 d.
Kaip informuoja visuomenę Organizacinio poskyrio specialistė Aušra Jokštienė, akcijos metu operatyviai reaguojama į gyventojų pranešimus apie nepilnamečių daromus teisės pažeidimus, lankomasi mokyklų teritorijose ir jų prieigose pertraukų metu tarp pamokų, taip pat mokyklų organizuojamuose poilsio vakaruose, kitose jaunimo susibūrimo vietose, rengiami pokalbiai smurto prevencijos tema su 7-9 klasių moksleiviais, taip pat su linkusiais nusižengti vaikais ir pan.
Sustiprintas dėmesys skiriamas ir prekybos įmonėms, kad iš jų į nepilnamečių rankas nepakliūtų...

Pagerbta poetė Ona Mikalauskienė

2010 m. kovo 25 d.
Kūrybos vakare, skirtame Pasaulinei poezijos dienai, poetę, Joniškio Garbės pilietę Oną Mikalauskienę jos bičiuliai, gerbėjai vadino nacionaline vertybe. Renginyje skambėjo poetės eilės ir dainos jos tekstais.
Kūrybiniame vakare poetė Ona Mikalauskienė pirmiausia į susirinkusius žvelgė iš fotografijų ekrane. Jos kūrybos tekstus įrašui įskaitė Margarita Stirblytė, videoprojekciją rengė Ilona Osipova ir Tomas Jankauskas. Fotografijose joniškiečiai Oną Mikalauskienę išvydo kai kur kitokią — kupiną džiaugsmo, net vėjavaikiškumo, kai kur — įprastai rimtą, susikaupusią, susimąsčiusią...

Sporto orbitoje

2010 m. kovo 25 d.
1996 metais gimusių berniukų grupėje puikiai sužaidęs Romutis Franckaitis tarp 22 dalyvių iškovojo antrąją vietą ir pelnė sidabro medalį. Joniškietis patyrė tik vieną pralaimėjimą (1:3) prieš Uzbekijos rinktinės narį Genadijų Levčenko. Kitas joniškietis Andrius Navasaitis čia užėmė keturioliktą vietą.
Mergaičių grupėje tarp dvidešimties žaidėjų Justina Rimkevičiūtė buvo septinta, Gabrielė Tabokaitė — devinta.
Joniškiečiai išbandė jėgas ir vyresnėje, 1994 metais gimusių, grupėje. Tarp šešiolikos žaidėjų Romutis Franckaitis buvo penktas, Andrius Navasaitis — dvyliktas.
Tarp...

Dienos populiariausi

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas