(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Gamink ir balsuok
Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Joniškio rajone

Šalies mugė vyko Joniškio „dvare“

2008 m. rugsėjo 30 d.
Šiemet dvyliktą kartą Joniškyje surengta Šiaurės Lietuvos žemės ūkio paroda mugė vyko „dvare“, kuriuo vienai dienai tapo Žemės ūkio mokykla, o mokytojos virto dvaro poniomis.
Atvykusius į šventę dalyvius ir lankytojus nuo ankstyvo ryto pasitiko tai šen, tai ten Žemės ūkio mokyklos kieme šmėžuojančios, ilgomis suknelėmis vilkinčios damos. Jos teatralizuotai pradėjo mugės atidarymą, priekaištaudamos vyrams, kurie esą nuėję žiūrėti traktorių, o jos likusios vienos. Damos, kurias vaidino Žemės ūkio mokyklos mokytojos, vadovaujamos Vandos Šalkauskienės, paruošė ir keletą šokių...

Kriminalinė kronika

2008 m. rugsėjo 30 d.
Į kaimą iškviesti policijos pareigūnai nustatė, kad pasprukęs automobilis „Opel Sinatra“ priklauso šiaulietei, o netrukus surado ir mašiną, ir juo važiavusius jaunuolius. Tai buvo keturi 1983-1991 metais gimę šiauliečiai, iš kurių du blaivūs, o du lengvai apsvaigę -- jų kraujyje buvo 0,32 ir 0,48 promilės alkoholio.
Trys įtariamieji po apklausos uždaryti į areštinę, o ketvirtas nepilnametis perduotas Šiauliuose gyvenančiai motinai.
Dėl pasikėsinimo pavogti dyzelinį kurą rajono Policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Rugsėjo 23 dieną...

Kaimynai santykius aiškinasi skundais

2008 m. rugsėjo 30 d.
Dvi Pavirčiuvės kaimo (Joniškio rajonas) gyventojos santykius aiškinasi skundais. Pirmoji juos rašyti pradėjo šiemet jau aštuoniasdešimtmetį mininti Janina. Tada neišsikentusi to paties griebėsi ir gretimai gyvenanti buvusi jos marti Loreta. Pasak teisėtvarkos pareigūnų, jiems jau teko nagrinėti apie dešimt skundų, tačiau jie taip ir nesibaigia, nes kaimynų karas tęsiasi.
Šiemet aštuoniasdešimetį mininti Janina Vaičaitienė užaugino devynis vaikus. Vieną jau pasiėmė mirtis. Šių metų gegužės mėnesį ji pašaukė ir jos vyrą. Tad sodyboje senolė iš esmės gyvena viena. Žinoma, ją nuolatos...

Kriminalinė kronika

2008 m. rugsėjo 25 d.
Įtariamąjį vagyste sulaikė prekybos centro apsaugos darbuotojai ir iškvietė policiją. Kęstučio Juciaus kraujyje buvo 2,72 promilės alkoholio. Naktį jis praleido policijos komisariato laikino sulaikymo patalpoje, o kitą rytą jau stojo prieš teismą.
Savo kaltę pripažinęs Kęstutis Jucius sakė į Joniškį atvažiavęs pakeleivinga mašina aplankyti draugų, su kuriais išgėręs ir nuėjo į prekybos centrą.
Pasak teisėtvarkos pareigūnų, tauragiškis už smulkius svetimo turto grobimus jau ne kartą baustas administracinėmis nuobaudomis.
Tikrindama gautą informaciją...

Rajono Savivaldybės taryboje

2008 m. rugsėjo 25 d.
Dvidešimt keturių punktų plane konkrečiai numatyta kas, kada ir ką turi padaryti, kad rajone nebūtų korupcijos, o pasirodančiomis to apraiškomis kuo greičiau būtų užkirtas kelias.
Skaistgirio miestelyje bus atliktas žvalgybinis grežinys požeminio vandens kokybei nustatyti. Tokia galimybė atsirado rajono Tarybai atlikus kai kuriuos biudžeto programų pakeitimus. Mat šiek tiek daugiau lėšų dabar tenka „Komunalinio ūkio plėtros“ programai.
Skaistgirys jau senokai kenčia nuo prasto, daug nitratų turinčio vandens. Dėl to pyksta ir centrlizuotai...

KELIAIS SAKINIAIS

2008 m. rugsėjo 25 d.
Šią savaitę asfaltuota labiausiai duobėta Skaistgirio miestelio Aušros gatvė, dėl kurios prastos būklės gyventojai ne vienerius metus skundėsi rajono vadovams. Pasak seniūnės Virginijos Kaikarienės, papildomai buvo gauta lėšų iš valstybės rezervo. Pinigų nepakako, kad ištisiniu asfaltu būtų padengta visa gatvė, todėl asfaltuota dalis nuo įvažiavimo į miestelį pradžios iki seniūnijos, kur būta daugiausia duobių.
Daug metų Savivaldybė ir kitos kelius tvarkančios organizacijos tarpusavyje nesutarė, kam ši gatvė priklauso, todėl ji buvo visai netvarkoma. Šį pavasarį...

Atkurtame vaikų darželyje netilpo visi mažyliai

2008 m. rugsėjo 25 d.
Kriukų pagrindinėje mokykloje šiemet įsteigta darželio grupė, kurią lanko 20 vaikų. Miestelyje iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo darželis veikė, bet vėliau jis buvo nugriautas.
Nuo šio rugsėjo Kriukų pagrindinėje mokykloje prie moksleivių prisijungė 20 atkurto darželio vaikų. Praėjusią savaitę įvyko oficialus jo atidarymas, kurio metu rajono valdžios, Seimo atstovai stebėjosi, kad kaime tiek daug mažų vaikų ir dovanojo maišus žaislų.
— Šis gimtadienis yra įrodymas tokių įstaigų steigėjams, reorganizatoriams, sprendžiantiems mokymo įstaigų ir auklėjimo likimą, kad kaimų...

Bulvinė antytė ir šuniukas

2008 m. rugsėjo 25 d.
Algirdas Zigmantas iš Buivydžių kaimo (Joniškio rajonas) į „Šiaulių kraštą“ atnešė keistos formos bulvių, primenančių gyvūnus. Viena bulvė atrodė tarsi antis, kita, su keliomis ataugomis — panaši į atsitūpusį šuniuką. 15 arų turintis vyriškis sakė, kad šiemet nukasdamas derlių, aptiko daug „figūringų“ gumbų. Nors bulvės užaugo neblogai, daug jų pažeistos taškelių, juodų dėmių.

Dviračiais į darbą važiavo ir tarnautojai

2008 m. rugsėjo 23 d.
Vakar (09 22), dieną be automobilio, kai kurie tarnautojai į Joniškio rajono Savivaldybę atmynė dviračiais. Maždaug 30 žmonių, vilkėdami geltonais marškinėliais, prieš aštuntą ryto dviračiais atvažiavo nuo Joniškio žemės ūkio mokyklos iki rajono Savivaldybės. Tokia akcija susigundė Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Tiškevičius, jo pavaduotoja Stefanija Šniukienė, pora rajono Tarybos narių, Joniškio seniūnas Vytautas Baltramaitis ir grupelė kitų tarnautojų. Prie jų prisijungė Žemės ūkio mokyklos auklėtiniai.
Vėliau vaikams dviratininkams surengtos varžybos...

Pensionas per penkerius metus matė visko

2008 m. rugsėjo 23 d.
55-erius metus mininčiame Jurdaičių pensione nuo 50-ies metų sukakties gyventojų sumažėjo, tačiau renovuotos patalpos tapo jaukiais kambariais, atsirado daugiau patogumų, žmonėms — užsiėmimų.
Per penkerius metus nuo 50 metų Jurdaičių pesnionto įkūrimo sukakties įvyko daug permainų: renovuotas jaunimo korpusas, kuriame žmonės gyvena naujais baldais apstatytuose kambariuose, sudėti plastikiniai langai, durys, perdengtas stogas, atsirado patogi rūbinė su atskiromis spintelėmis kiekvienam gyventojui, pagrindiniame korpuse įrengtas liftas...

Kriminalinė kronika

2008 m. rugsėjo 23 d.
Iš įtariamojo paimti trys plastikiniai maišeliai su maltomis aguonų galvutėmis, pusantro litro talpos artypilnis plastikinis butelis su rudos spalvos skysčiu, metaliniai indai, vienkartinio naudojimo švirkštai su adatomis, plastikinis piltuvėlis. Sandrijus neslėpė kvaišalą viręsis sau.
Įtariamąjį atvežus į Policijos komisariatą atliktas narkotikų vartojimo testas. Jis buvo teigiamas.
Rajono Apylinkės teismas keturiasdešimt dviejų metų Rimantą Duršą nubaudė 2000 litų bauda ir dvejiems su puse metų atėmė teisę vairuoti transporto priemones.
Girtas...

Justas Paleckis referendumą vadina triuku

2008 m. rugsėjo 23 d.
Joniškyje apsilankęs europarlamentaras Justas Vincas Paleckis „Šiaulių kraštui“ sakė organizuojamą referendumą dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo vadinantis rinkiminiu triuku.
Į „Šiaulių krašto“ klausimą, kaip vertina kartu su Seimo rinkimais organizuojamą referendumą dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo, europarlamentaras Justas Vincas Paleckis atsakė, kad būtų tas pats, jei paskelbtume referendumą, ar pasiųsti lietuvį į Marsą arba Mėnulį.
— Iš pat pradžių maniau, kad tai yra rinkiminis triukas. Žmonėms įkalta į galvą, kad be atominės...

Miesto ir kaimo naujienos

2008 m. rugsėjo 23 d.
Į susitikimą su Švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi atėjęs nemažas būrys skaistgiriečių, daugiausia mokyklos bendruomenės narių, prašė nenaikinti vidurinės mokyklos. Ministro A. Monkevičiaus manymu, reikia objektyviai ir giliai išnagrinėti rajono mokyklų problematiką. Skaistgiryje turėtų būti vidurinė mokykla, nes joje mokosi ne tik miestelio, bet ir aplinkinių kaimų vaikai. Tuo labiau, kad Skaistgirio vidurinė neblogai tvarkosi ir patenka tarp geriausių Lietuvos mokyklų.
Tą pačią dieną Švietimo ir mokslo ministras lankėsi Žagarėje. Susitikime su...

Neišgalvotos dviratininkų istorijos

2008 m. rugsėjo 23 d.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją užėję du dviratininkai papasakojo įdomias istorijas. Vieną jų šalikelėje gulintį kruvinu veidu apvogė geradare apsimetusi mergina, o kitą vos kauštelėjusį po sodų bendrijas vaikėsi policija.
Į „Šiaulių kraštą“ užėjęs vyriškis neslėpė savo pavardės ir gyvenamosios vietos, tačiau nenorėjo, kad tai viešai būtų įvardinta. Jo kaktą puošė neseniai užgijusios žaizdos randas. Jis čia atsirado po to nepamirštamo rugpjūčio tryliktosios vakaro.
Tą vakarą vyriškis dviračiu mynė į Buivydžius. Neneigė buvęs šiek tiek kauštelėjęs. Jau už Kalnelio dviratis kiek susimėtė ir jis...

Stalo tenisininkai pelnė visų spalvų medalių

2008 m. rugsėjo 18 d.
Lietuvos komandinių pirmenybių aukščiausios lygos nugalėtoja moterų grupėje joniškietė moksleivė Monika Tamulionytė kartu su kaunietėmis Kristina Vaškevičiūte ir Vitalija Venckute gynusios „Šiaurės vartų“ komandos garbę, įveikė visas komandas ir iškovojo pirmą vietą. Brozinį apdovanojimą ir trečią vietą pelnė joniškietė Lina Kazimieraitytė, žaidusi jungtinėje „Delikateso“ komandoje kartu su latve Vera Eriksone ir kauniete Ugne Baskutyte. „Šiaurės vartų“ komandos vyrai joniškiečiai Andrius Kapitančukas, Gediminas Paulauskas ir Kęstutis Barauskas, liko antri. Iš viso turnyre dalyvavo 13...

Kriminalinė kronika

2008 m. rugsėjo 18 d.
Moteris prisipažino cigaretes pardavinėjanti po tris litus už pakelį. Kas parūpindavo kontrabandinių rūkalų senolei, dar aiškinamasi.
Nociūnų kaime, nuplėšus durų spyną, iš Darginių žemės ūkio bendrovei priklausančios fermos pavogta aliuminė talpa. Patirta 247 litų žala. Dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Antradienio vidurdienį policija stabdė girtą dviračiu važiavusį penkiasdešimt septynerių metų Romualdą Juozą iš Žadvainių kaimo. Šis lipdamas nuo dviračio griuvo ir apgadino stovintį policijos automobilį „Škoda Oktavija“.
Dviratininko kraujyje buvo 2,79 promilės...

Kanalizacijos dumblas -- žmonių panosėn

2008 m. rugsėjo 18 d.
UAB „Joniškio vandenys“ iš ketinamų rekonstruoti kanalizacijos tranšėjų dumblą vežė ir liejo laukuose prie pat miesto. Kanalizacijos tvaikas rietė nosį ne tik netoliese gyvenantiems miestiečiams, bet buvo jaučiamas ir Joniškio centre. Antradienio rytą į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi miesto pakraštyje netoli valymo įrenginių gyvenantis joniškietis. Jis sakė net namuose nebegalįs tverti kanalizacijos dvoko. Skambino pažįstamam aplinkosaugininkui. Tas atkirto, kad dvokas esą sklinda iš „Sidabros“ kiaulių komplekso. Tai jiems žinoma ir jau įprasta. Į vyriškio...

Miesto ir kaimo naujienos

2008 m. rugsėjo 18 d.
Ekskursijos po miestelį metu seniūnus taip pat džiugino gražiai sutvarkytos gatvės, sodybos, Jono Viliūno vardu pavadintas parkas, kurį prižiūri ir puoselėja patys miestelio gyventojai.
Pasak Skaistgirio seniūnės Virginijos Kaikarienės, nežiūrint miestelio grožio, jie, kaip ir visos rajono seniūnijos, susiduria su trimis didžiausiomis problemomis–nesutvarkytomis arba nepakankamai sutvarkytomis kaimų gatvėmis, prastais šaligatviai ir gatvių apšvietimo stoka.

Jau devintus metus rajono Policijos komisariatas rengia tradicinį 1...

Penkios organizacijos susijungė labdaros akcijai

2008 m. rugsėjo 18 d.
Penkios nevyriausybinės rajono organizacijos susijungė bendrai akcijai: surinkti naudotus baldus, indus, kitus daiktus iš žmonių, kuriems jų nebereikia ir atiduoti nelaimės ištiktiesiems. Pirmadienį nevyriausybininkai surengė talką šiam užmojui skirtoms patalpoms tvarkyti.
Penkios nevyriausybinės organizacijos — Lietuvos Raudonojo kryžiaus, Invalidų, Moterų, „Bočių“ draugijos ir Pagyvenusių žmonių asociacija — susivienijo bendrai akcijai: priimti iš žmonių nereikalingus, naudotus baldus, buitinę techniką, kitus daiktus ir išdalinti juos rajono...

Teisėjas grįžo į gimtinę

2008 m. rugsėjo 16 d.

Vakar (rugsėjo 15 d.) Joniškio rajono apylinkės teismo teisėju pradėjo dirbti trisdešimt septynerių metų Saulius Remeika. Gimtinėn jis sugrįžo iš Akmenės rajono, kur taip pat beveik penkerius metus dirbo teisėju.
Saulius Remeika „Šiaulių kraštui“ sakė esąs nevedęs, gyvena savame name kartu su tėvu, kuriam jau reikia pagalbos ir priežiūros. Tėvukas taip pat baigęs teisę, visą gyvenimą dirbo juriskonsultu. Jau nuo vidurinės mokyklos tik apie teisę galvojęs ir pats Saulius. Neneigia, kad tam buvusi ir tėvuko įtaka.
Saulius Remeika sakė naujojoje...

Dienos populiariausi

Pagyvenusių žmonių rajone daugėja

2008 m. spalio 1 d.
lankomiausias

Rašytojas susitiko su vaikais

2008 m. spalio 1 d.
daugiausiai komentuotas