(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pakruojo rajone

Keramikų sodyboje – kūryba ir šimtmečių jungtis

2015 m. liepos 17 d.
Menininkų keramikų Vitalijos Kurtinaitienės ir Leono Šulco sodyba Bitaičiuose pravažiuojančiųjų akis traukia neįprasta sendaikčiais dekoruota tvora, kiemą puošiančiomis skulptūromis. Šalia ankstesniųjų metų kūrinių neseniai atsistojo Leono nulipdytas didžiausias Lietuvoje daugiau nei dviejų metrų aukščio arbatinukas.Neseniai L. Šulcas keliolika valandų kūreno savadarbę keramikos degimo krosnį, ant kurios degė izoliacine medžiaga apvyniotas didžiausias Lietuvoje molinis arbatinukas.
Aukštesnis už vidutinio ūgio žmogų (arbatinuko aukštis – apie du metrus) indas jau stovi...

Pagerbti šimtukininkai

2015 m. liepos 17 d.
Penktadienį rajono Savivaldybėje pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę rajono abiturientai. Be dėmesio neliko ir mokytojai, už kurių dėstomus dalykus šie moksleiviai gavo šimtukus.Šiemet po vieną ar du šimtukus už valstybinius brandos egzaminus gavo penki Pakruojo „Atžalyno“ ir vienas Linkuvos gimnazijos abiturientai.
Šimtukais buvo įvertintos „Atžalyno“ gimnazijos abiturientės Donatos Pakeltytės anglų kalbos ir gimtosios kalbos bei literatūros žinios. Šiai gabiai moksleivei vos vieno balo iki trečiojo šimtuko pritrūko laikant biologijos...

IŠ ĮVYKIŲ SUVESTINĖS

2015 m. liepos 17 d.
Linkuviečiai uždaryti į areštinę. Be protokolų, už girtų pasirodymą viešumoje jiems pateikti įtarimai dėl pasipriešinimo policijai.
Praėjusios savaitės pabaigoje Žeimelyje nežinomi vandalai sudaužė miestelio turgavietės stoginės čerpes, sulaužė du suolus. Niokotojų padaryti nuostoliai vertinami daugiau kaip 890 eurų.
Naktį į ketvirtadienį Pakruojyje, Kruojos kvartale, prie skelbimų lentos chuliganai nuvertė ir ant šaligatvio numetė masyvų medinį suolą.
Linkavičiuose, socialinės globos namuose keturiasdešimt trejų vyras primušė metais jaunesnį. Nukentėjėliui lūžo koja, sumuštas...

Perkate internete? Atsiimkite prekes Pickup siuntų taške!

2015 m. liepos 17 d.
Pickup siuntų taške galima ne tik atsiimti internetinėje parduotuvėje pirktas prekes, bet ir išsiųsti siuntinį į bet kurią Lietuvos ar Europos vietovę. Tokių siuntų taškų Lietuvoje yra net 60. Juos įrengė siuntų pristatymo bendrovė UAB „DPD Lietuva“ – kaip papildomą galimybę gyventojams, kurie nenori ar negali derintis prie kurjerio pristatymo laiko.
Atsiimti siuntas iš Pickup siuntų taško yra labai patogu ir paprasta. Kai siunta su Jūsų prekėmis, įsigytomis e-parduotuvėje, bus pristatyta į Pickup siuntų tašką, gausite SMS žinutę. Jei siuntinio negalite...

Susitiko trijų giminių atstovai

2015 m. liepos 17 d.
Gražų vasaros savaitgalį Siriūnų, Sabeckių ir Stankūnų giminių atstovai iš įvairių Lietuvos kampelių rinkosi prie Klovainių bažnyčios.Čia aukotos šv. mišios už visus Anapilin išėjusius... Po pamaldų aplankyti kapai, uždegtos žvakutės, o tada važiuota į Laipuškius, kur šalia bendruomenės namų baltai švietė didžiulės palapinės, o viduje laukė ištiesti stalai. Sugužėjo dalyviai vidun, tad netrukus stalai „pasipuošė“ suneštinėmis vaišėmis... O jau šurmulys koks! Juk kai kurie giminės nesimatę visą dešimtmetį! Jaunosios kartos atstovai ne tik išaugę, bet ir savo šeimas sukūrę!
Petras Siriūnas ėmėsi misijos pristatyti...

Plenero ritmą diktuoja oro permainos

2015 m. liepos 17 d.
Vienkiemyje tarp Laipuškių ir Gačionių kaimų vykstančio antrojo tarptautinio Pakruojo ir Rundalės (Latvija) dailės studijų plenero dalyviams kūrybos ritmą diktuoja permainingas oras. Per dešimtį dienų sukurtus darbus autoriai žiūrovams pristatys rudenį.Prie senovinio pastato liekanų įsitaisiusi pakruojietė Audronė Kibildienė ant paletės maišo daugiausiai žalius įvairių atspalvių dažus. Jos tapomoje drobėje viena po kitos iš šviesios vienkiemio pievos aukštyn stiebiasi čia pat augančios kuplios eglės, kiti medžiai. Į sodybą įsisukantis vėjas siūbuoja ne tik juos. Audronė juokėsi, kad jau...

TRUMPAI

2015 m. liepos 17 d.
Išleistuves jau atšventė Linkuvos, Pakruojo „Atžalyno“ ir Žeimelio gimnazijų moksleiviai.
Iš 193 rajono abiturientų brandos atestatus gavo 190. Praėjusiais metais jų negavo 9 moksleiviai.
ATLIKĖJA. Praėjusį savaitgalį Žagarėje vykusio Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimų renginio „ŠAMA-2015“ metu apdovanota pakruojietė Sandra Vaitiekūnienė.
Šiai Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos pedagogei atiteko nominacija „Geriausias Pakruojo rajono atlikėjas“.
Be S. Vaitiekūnienės, dėl šio titulo varžėsi ir Linkuvos kultūros centro jaunimo vokalo...

Pakruojyje steigiama vietos veiklos grupė

2015 m. liepos 17 d.
Tokia grupė reikalinga, siekiant dalyvauti projektų konkursuose ir pritraukti į miestą finansavimą.
Sudaryti darbo grupę steigti VVG pavesta merui Sauliui Gegieckui. Į šią grupę numatoma kviesti Pakruojo mieste veikiančių bendruomenių, kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus, verslininkus.
„Pakruojo krašto“ inf.

Kaimą terorizuoja lapės

2015 m. liepos 17 d.
Į redakciją kreipėsi „Pakruojo krašto“ skaitytoja iš Ruponių: kaimas nebegali apsiginti nuo lapių, drąsiai besisukiojančių po kiemus ir galabijančių naminius paukščius.Moteris pasakojo, jog pastaruoju metu lapės į ruponiečių sodybas užsuka kone vidury dienos.
„Jos tokios įžūlios. Bijome ir vaikus į kiemą išleisti. O jei įkąs ar kokią ligą užneš? Neduok Dieve, jei kuri pasiutlige serga! Jaučiamės nesaugūs, – baiminosi moteris, pridurdama, jog žmonės nebežino, kaip su nelaukiamomis viešniomis kovoti. – Mėginame jas visaip vaikyti. Net kaimynė močiutė, kuri pati...

Keliautojai sugrįžta į „Šiaurės klano“ žygius

2015 m. liepos 17 d.
Praėjusią savaitę Pakruojo klubo „Cunami“ karatistai tradiciškai surengė „Šiaurės klano“ žygį. Į jį susirinko ne tik dabartiniai sportininkai – prie žygeivių prisidėjo jau suaugę ir klube nebesportuojantys žmonės.Šiemetinio, jau tryliktojo „Šiaurės klano“ žygio maršrutas – baidarėmis Dubysos upe nuo Tytuvėnų iki Seredžiaus. „Cunami“ prezidentas Valdemaras Kozlovas informavo, jog per dieną žygeiviai nuplaukdavo nuo penkiolikos iki trisdešimties kilometrų.
„Kai lietus kibirais ant galvos liejasi – koks tikslas vidury dienos sukti į krantą?...

POLICIJA INFORMUOJA

2015 m. liepos 17 d.
Liepos 3-ąją apie 9.10 valandą, Linkuvoje, Pašvitinio ir Kruojos gatvių sankryžoje, miškavežis raudona kabina kliudė ir apgadino komunikacijos skydinę. Miškavežio vairuotojas iš eismo įvykio vietos nuvažiavo.
Policininkai prašo atsiliepti žmones, mačiusius šį įvykį ar žinančius apie automobilį ar jo vairuotoją. Prašoma skambinti Kelių policijos grupės pareigūnams telefonais 112, 46317 arba užeiti į komisariato 106 kabinetą.
Birželio 25-ąją Pakruojyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, rastas dviratis. Jo savininkas turėtų kreipti į tyrėją L. Martišienę, užeiti...

KRAŠTOTYRININKO KALENDORIUS

2015 m. liepos 17 d.
19 d. – 57 metai, kai Rozalimo miestelyje gimė žurnalistas Vladas Vertelis. 1976 m. baigė Linkuvos vidurinę mokyklą, o 1985 m. – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos specialybę. Nuo 1990 m. dienraščio „Šiaulių kraštas“ vyriausiasis redaktorius.
20 d. – 110 metų, kai Pakruojyje gimė tapytojas, vitražistas, scenografas, pedagogas, profesorius, Lietuvos valstybinės premijos laureatas Stasys Ušinskas (1905–1974). Mirė Kaune.
21 d. – 92 metai, kai Gataučių palivarke gimė medikė, medicinos mokslų daktarė Veronika...

Stipruolis ūkininkas pagerino Gineso rekordą

2015 m. liepos 15 d.
Ūkininkas iš Linkuvos (Pakruojo rajonas) Bronius Stankevičius pagerino savo pernai pasiektą svarsčio spaudimo rekordą, užregistruotą Gineso pasaulio rekordų žinyne ("Guinness World Records"). Linkuvietis – pirmasis svarsčių kilnotojas iš Lietuvos, tapęs Gineso rekordininku.Praėjusiais metais pasiektą pasaulio rekordą linkuvietis pagerino du kartus: vasario 16-ąją Guostagalyje 24,3 kilogramo svarstį per valandą išspaudė 1300 kartų, o balandžio 12 dieną Vitebske (Baltarusija) – 1593 kartus. Pirmuoju atveju jo pasiektas pasaulio rekordas siekė 31...

Į kovą su pakruojiečių mulkintojais stoja ir dvasininkai

2015 m. liepos 15 d.
Sunerimusi dėl tokių sukčiavimų proveržio, policija kreipėsi į rajono dekaną Remigijų Čekanavičių, prašydama informuoti visuomenę.
Policijos žiniomis, sukčiai bandė įtikinti gyventojus, kad šie permoka už elektros ar telekomunikacijos paslaugas, ir jie norintys šią permoką grąžinti.
Po to žmonėms buvo pateikiamos stambios pinigų kupiūros ir paprašoma grąžos. Kai laimingas neplanuotų pajamų sulaukęs pakruojietis nueina ieškoti grąžos, atėjusieji nužiūri, kur slepiamos santaupos.
Nepažįstamieji dedasi labai paslaugūs, nurodo, kad pinigų grąžinimą reikia oficialiai...

Sinagogai bus ieškoma rekonstruotojų

2015 m. liepos 14 d.
Visoms priežiūros institucijoms pritarus Pakruojo sinagogos tvarkybos techniniam projektui, jau kitą mėnesį numatoma skelbti viešąjį darbų pirkimą ir ieškoti unikalaus pastato rekonstruotojų.Techninį projektą pristatę Savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė, skyriaus kultūros paveldo vyriausiasis specialistas Mindaugas Veliulis bei Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas informavo, kad pirkimo rezultatai turėtų paaiškėti rugsėjį, o darbus numatoma pradėti rugsėjį–spalį.
Siekiant išsaugoti...

Kūryba – savęs paieška ir gyvenimo džiaugsmas

2015 m. liepos 10 d.
Medžio drožėjas, literatas Vidmantas Lietuvninkas su pakruojiškiais pirmiausiai susipažino, kaip jogos mokytojas. O nuo pernykščio pavasario meno mėgėjų akis traukia įvairiuose renginiuose demonstruojami Vidmanto drožiniai. Autoriui svarbiausia – kad jo kūriniai, atsiradę iš džiaugsmo gyventi, džiugintų žmones, skatintų mąstyti ir skleisti aplink darną.Vidmanto drožiniai iš kitų išsiskiria dėmesiu smulkioms detalėms, o dalis – ir tarsi judančiu nuo kalto paliktų duobelių paviršiumi, primenantį ribuliuojantį vandenį. Vienose skulptūrose autorius sujungia įvairių rūšių ir...

IŠ ĮVYKIŲ SUVESTINĖS

2015 m. liepos 10 d.
Naktį į praėjusį penktadienį iš Pakruojo dvare veikiančios įmonės patalpų pavogta maisto produktų, įvertintų 100 eurų. Vagys į patalpą pateko, pritaikę raktą.
Po poros dienų verslininkai vėl buvo apvogti: šį kartą, naktį atidarius paliktą pravirą langą, išnešta 106 eurais įvertintų produktų.
Įmonėje nusikaltėliai kone reguliariai lankosi nuo praėjusio mėnesio: birželį užregistruotos dvi vagystės iš dvaro pastatų. Abi padarytos, pritaikius raktus, abiem atvejais vogtas maistas, alus, sykį išplėštas patalpoje buvęs bankomatas.
„Pakruojo krašto“ inf.

Vieningai skambėjo „Tautiška giesmė“

2015 m. liepos 10 d.
Pirmadienį kartu su viso pasaulio lietuviais susivienyti ir sugiedoti savo tautos himno į tradicinę vietą – Jubiliejinį skverelį – susirinko nemenkas būrys pakruojiečių.Jų gretose buvo galima išvysti kasmet čia ateinančius Birutę Skukauskaitę, Algirdą Petkų, tremtines Danutę Janeliūnienę, Birutę Dominauskienę, Bernardą ir Valdą Rimkus, Rasos ir Bronislovo Lekų šeimą.
„Tautišką giesmę“ giedojo ir nemažai pedagogų, medicinos, kultūros, savivaldybės darbuotojų, moksleivių, studentų, garbaus amžiaus pakruojiečių. Taip pat – „Rekečio“, „Lajos“ šokėjai.
Šokėjai, kai kurios tremtinės buvo...

Ruošiamasi remontuoti tiltą per Kruoją

2015 m. liepos 10 d.
Praėjusią savaitę visiškai išlūžo kabančio tilto per Kruoją turėklų dalis. Vis palopomas tiltas pavojingai lūžinėja nebe pirmus metus.Beveik ketvirtadalis medinių turėklų atitrūko nuo juos laikančių varžtų ir griuvo ant tilto lentų. Per jį einantiems žmonėms teko arba atsargiai perlipti kliūtį arba sukti atgal.
Pakruojo seniūnijos darbininkai išlūžusiąją turėklų dalį laikinai sutvirtino, parėmė.
Turėklai gali bet kada išlūžti ir kitose tilto vietose – jų mediena sueižėjusi ir sutrūnijusi, kai kur suskilusi. Vienur kitur turėklai sujungimuose sutvirtinti prisuktomis metalo...

Pristatyta „Tautiškos giesmės“ instaliacija

2015 m. liepos 10 d.
Trečiadienį Pakruojo savivaldybės administracijos foje pristatyta menų sintezės judėjimo „Sintezija“ sukurta instaliacija „Tautiška giesmė“.Ją pristatė autorius bei judėjimo įkūrėjas Julius Žėkas.
220 centimetrų aukščio ir 100 centimetrų skersmens instaliaciją sudaro himno įrašas, audinys, medžio konstrukcija bei lazerio spindulys. Skambant „Tautiškai giesmei“, spindulys juda instaliacijos paviršiumi, audinyje rodydamas, kuris himno fragmentas šiuo metu atliekamas.
Instaliacija bus eksponuojama dvi savaites. Po to ji iškeliaus į kaimynines...

Dienos populiariausi

Užventį papuošė trimituojančių angelų vėtrungė

2015 m. liepos 18 d.
lankomiausias

Laikino atokvėpio namai leis pailsėti neįgaliųjų artimiesiems

2015 m. liepos 18 d.
daugiausiai komentuotas