(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pakruojo rajone

Stačiūnuose šventė kraštiečiai

2014 m. liepos 24 d.
Jau senokai Stačiūnuose buvo sukviesti kraštiečiai: tie, kurie gimė ir gyveno, kurie mokėsi Stačiūnų mokykloje ir kuriuos likimas išvedė iš gimtojo kaimo.Šiemetinė šešioliktoji kaimo šventė sutapo su Laimingos mirties atlaidais Stačiūnų bažnyčioje, todėl rengėjai nusprendė sukviesti visus į kraštiečių sambūrį „Meile gimtinei tvirti mes“.
Po iškilmių bažnyčioje žmonės rinkosi prie buvusios mokyklos – dabar daugiafunkcio centro, pasirašė Svečių knygoje. Apžiūrėję „Gaspadinių turgelio“ prekes, ne vienas įsigijo mūsų šeimininkių Dalės, Aldonos ir Bronytės pagamintų skanėstų.
Jaunimas domėjosi...

Dienraštis padėjo susigrąžinti augintinę

2014 m. liepos 23 d.
„Šiaulių krašte“ išspausdintas skelbimas apie rastą kalaitę padėjo jovariečių šeimai susigrąžinti mylimą augintinę.Po skelbimo pasirodymo kitą dieną redakcijoje nuo pat ryto suskambo telefonas – „Šiaulių krašto“ skaitytoja Irena Balušaitienė iš Jovarų (Pakruojo rajonas) tikslinosi, kaip atrodo priklydusioji keturkojė. Skelbime nurodytos žymės atitiko prieš savaitę dingusią šeimos augintinę.
Netrukus moteris pravėrė redakcijos duris.
„Skelbimą pamačiau vėlai vakare, kai po darbų namuose atsiverčiau „Šiaulių kraštą“. O šiandien skambinau, tebevirdama uogienę. Sūnus, nugirdęs, kad...

Ar gerai, kad „Škaplierna“ – be alaus?

2014 m. liepos 22 d.
Šiais metais tradicinė Linkuvos (Pakruojo r.) šventė, vykstanti per Škaplierinės atlaidus, buvo kitokia: viešose vietose neprekiavo alkoholiniais gėrimais.Apklausa šventės dieną.
– Kaip iš dainos žodžių neišmesi, taip iš „Škapliernos“ – alaus. Iš vienos pusės – atrodo netikėta, – iš kitos – taip ir reikėjo. Anksčiau per „Škaplierną“ žmonės vaišindavosi naminiu alumi – beveik kiekvienam kieme jo buvo – dainuodavo ir šokdavo. O dabar nuo pramoninio alaus tik staugia ir mušasi. Reikėjo kažką daryti. – Kad nėra alaus per Linkuvos Škaplierinės atlaidus, yra netikėta...

Po vienkiemio eglėmis kvepia dažais

2014 m. liepos 19 d.
Nuošaliame vienkiemyje tarp Laipuškių ir Gačionių (Pakruojo r.) kaimų po senomis eglėmis rikiuojasi molbertai ir kvepia dažai – vyksta pirmasis Pakruojo suaugusiųjų dailės studijos lankytojų pleneras. Dailės mėgėjai jau prieš keletą mėnesių sutarė dalį vasaros praleisti kūrybiškai.Sodyboje įsikūrusias dailės pedagoges Gitaną Kokmanienę, Onutę Morkūnaitę ir studijos vadovę Laimutę Veličkienę rytais pasitinka po pievą bėgiojantys paukščiai. Prie to paties stalo pusryčiauja vienkiemio šeimininkų kačiukas.
„Oras toks gaivus, kad pirmomis dienomis net galva svaigo... žaluma, gėlės, ramybė –...

Mero rinkimai: traukinys jau pajudėjo

2014 m. liepos 18 d.
Seimui priėmus įstatymą dėl tiesioginių mero rinkimų, iniciatyva tenka savivaldybių vietos politikams. Ką apie artėjančius tiesioginius merų rinkimus mano ir kaip jiems ruošiasi mūsų rajono politikai?„Dalyvausiu mero rinkimuose“

Erika KIŽIENĖ, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Pakruojo skyriaus pirmininkė:
– Kadangi atsakingai atstovaujame rajono dešiniesiems, kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašą aptarinėjame jau nuo balandžio. Esu išrinkta kandidatų sąrašo lydere, todėl dalyvausiu tiesioginiuose mero rinkimuose.
Matome gausybę darbų, todėl rengiame...

„Škaplierna“ be alaus – istorinis įvykis“

2014 m. liepos 18 d.
Linkuvos miesto šventė, vadinama „Škaplierna“ (rengiama per Škaplierinės atlaidus), šiemet tapo išskirtinė. Gatvėse nebuvo įrengta aludžių palapinėse, o parduotuvės neprekiavo alkoholiu. Sausas įstatymas per „Škaplierną“ – staigmena ir šventės organizatoriams, ir į gimtą kraštą švęsti suvažiavusiems linkuviams.Žinia apie draudimą sklido toli
Nors Linkuva kasmet miesto šventę skelbia kitu pavadinimu, ją linkuviečiai nuo seno vadina „Škaplierna“.
„Škaplierna be alaus – istorinis įvykis!“ – stebėjosi ir vietiniai, ir švęsti į tėvų namus grįžę linkuviečiai...

Prie „europinės“ linijos – naujos darbo vietos

2014 m. liepos 18 d.
Didžiausia rajono pramonės įmonė, akcinė bendrovė „Dolomitas“, ruošiasi įrengti naują skaldos gamybos liniją, kurios produkcija šalies gamintojams padės sumažinti gaminių kaštus. Pakruojiečiams svarbu, kad prie šios linijos bus įkurtos dvi dešimtys naujų darbo vietų. Liniją įsirengti skaldininkams suteikė galimybę finansavimas, gautas iš Europos Sąjungos 2007–2013 metų struktūrinių fondų.Akcinės bendrovės „Dolomitas“ specialistai jau ne vienerius metus ieškojo galimybių pakeisti nauja pačią pirmąją, beveik nuo skaldos gamyklos įkūrimo, veikusią liniją. Ji buvo pastatyta 1964 metais...

TRUMPAI

2014 m. liepos 18 d.
Defibriliatoriai veikia visiškai automatiškai: tereikia ant ligonio kūno užklijuoti elektrodus ir vykdyti aparato duodamas instrukcijas.
Instruktažas, kaip veikia šie, kol kas pirmieji rajone, prietaisai ir kaip jais naudotis, pravestas pakruojiečiams medikams, sporto treneriams ir kūno kultūros mokytojams, parapijos atstovėms.
Ateityje planuojama tokius prietaisus pastatyti ir kitose masinėse žmonių susibūrimo, renginių vietose: rajono kultūros centruose, bažnyčiose.
IŠAIŠKINIMAS. Rajono Verslininkų ir darbdavių asociacija kreipėsi į...

IŠ ĮVYKIŲ SUVESTINĖS

2014 m. liepos 18 d.
Šeštadienį paryčiais girtas pakruojietis primušė dešimčia metų jaunesnę sugyventinę taip, kad po apžiūros ji buvo išvežta gydyti į Šiaulių ligoninę. Smurtautojas iš namų pabėgo, jo teko ieškoti policininkams.
Panašus išpuolis fiksuotas Linkuvoje. Visiškai girtas (4,16 promilės, sunkus girtumas) keturiasdešimt devynerių miestelėnas primušė sugyventinę (2,34 promilės, beveik sunkus girtumas) ir pasislėpė.
Nuo agresyvių namiškių nukenčia ne tik moterys. Kartkartėmis jos pačios smurtu „auklėja“ gyvenimo draugus.
Girta (1,47 promilės, beveik vidutinis girtumas) linkuvietė atsidūrė...

Šventė be alkoholio – šventė be muštynių

2014 m. liepos 18 d.
Šiemetinės Linkuvos miesto šventės „Kelias į gimtinę“ metu nebuvo prekiaujama alkoholiu. Ir iš karto pasirodė rezultatas – nekilo nė vienų muštynių.Šventės metu surašyti dvidešimt devyni protokolai už girtų pasirodymą viešoje vietoje, vienas žmogus nevykdė policininkų reikalavimo, vienas juos įžeidė koneveikdamas. Pareigūnai sulaikė vyrą, besislepiantį vengiant atlikti administracinį areštą. Pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas – dėl bandymo atsiskaityti padirbta 100 litų kupiūra.
Nusikaltimų viešose vietose, eismo įvykių renginio metu neužfiksuota. Palyginti su pernykšte švente, viešosios...

Žy­gei­viai ke­lia­vo Mer­kiu ir Ne­mu­nu

2014 m. liepos 18 d.
Kelios dešimtys sportuojančių paauglių ir jaunuolių keliavo Merkiu ir Nemunu, pramogavo, mokėsi išgyventi gamtoje ekstremaliomis sąlygomis. Žygyje dalyvavo Pakruojo ir kitų rajonų sportininkai, šeimos.
Praėjusią savaitę klubo „Cunami“ nariai bei sportą mėgstantys vaikai ir jaunuoliai, dalyvavę žygyje „Šiaurės klanas-12“, baidarėmis Merkiu ir Nemunu nuplaukė 134 kilometrus. Ypač sėkmingą žygio dieną buvo nuplaukta pusšimtis kilometrų – daugiau nei trečdalis numatyto maršruto.
Žygio vadas Valdemaras Kozlovas sakė esąs nepatenkintas tomis dienomis buvusiu puikiu...

Geriausi abiturientai savo ateitį sieja su Lietuva

2014 m. liepos 18 d.
Praėjusį penktadienį Savivaldybės didžiojoje salėje buvo pagerbti aukščiausiais balais valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai ir jų mokytojai. Geriausių abiturientų užsienio universitetai nevilioja.Šiemet buvo apdovanoti ne tik šimto balų įvertinimus gavę abiturientai, bet ir tie, kurie du ir daugiau egzaminų išlaikė aukštesniuoju (nuo 86 iki 100 balų) lygiu. Tokių abiturientų – vienuolika.
Puikiai valstybinius brandos egzaminus išlaikė bent dešimt Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivių. Du iš jų – Andrius Šimulynas ir Mantas Jokubauskas – gavo po...

Artojų varžybos – ir galimybė pabendrauti

2014 m. liepos 18 d.
Pakruojo rajono artojų varžybose nugalėtojo titulą tradicinių plūgų klasėje laimėjo Lygumų žemės ūkio bendrovės atstovas Audrius Plerpa. Apverčiamųjų plūgų klasėje geriausiu pripažintas savame ūkyje dirbantis Vilius Janeliūnas, tą dieną šventęs gimtadienį. Į profesines rungtynes suvažiuojantys mechanizatoriai jas vertina kaip galimybę ne tik pasilyginti meistriškumu, bet ir pabendrauti tarpusavyje.Prie skirtų per varžybas suarti laukelių su gera linkinčiomis šermukšnių šakomis papuoštais traktoriais išsirikiavo penkiolika mechanizatorių. Pirmasis varžybų numeris teko tituluočiausiam rajono...

Pamestinukams ieškoma globėjų

2014 m. liepos 18 d.
Pamestinukę laikinai priglaudusi pakruojietė Janina Nazarienė pastebėjo, jog kalaitė – dresuota. Grįžusi po pasivaikščiojimo, ji skuba į vonios kambarį ir tiesia letenėles nuplauti.
„O gal ji ne išmesta, bet nuklydusi nuo šeimininkų ir šie jos ieško“? – viliasi geradarė.
Moters pastebėjimu, kalaitė buvo kruopščiai prižiūrėta: švari, šukuota, nukarpytais nagais ir iš tarpupirščių iškirptais plaukais.
Savaitės pradžioje kita pakruojietė gatvėje rado visai mažą rudą šunytį – savarankiškai gyventi dar nesugebantis gyvulėlis buvo pasmerktas bado mirčiai. Internetu...

Škaplierinė vėl sutelkė sporto entuziastus

2014 m. liepos 18 d.
Linkuvoje, antrąją miesto šventės dieną, skirtą šeimoms, jėgas išmėgino pavieniai sporto entuziastai, komandos.Tradicija futbolo varžybas rengti sekmadienį po šv. mišių šiemet buvo sugriauta. Užtat jas laimėjo aikštės šeimininkai.Linkuvos kultūros centre prie lentų sėdo šaškių ir šachmatų entuziastai iš Šiaulių, Joniškio, Radviliškio, Panevėžio ir Pakruojo miestų bei rajonų.
Šachmatų varžybų nugalėtoju tapo Kęstutis Mikalauskas iš Radviliškio. Antroji vieta atiteko joniškiečiui Algimantui Jasiūnui, trečioji – pakruojiečiui Gintautui Misiui.
Šaškių varžybose lygių nebuvo pakruojietei Aldonai...

KRAŠ­TO­TY­RI­NIN­KO KA­LEN­DO­RIUS.

2014 m. liepos 18 d.
19 d. – 56 metai, kai Rozalimo miestelyje gimė žurnalistas Vladas Vertelis. 1976 m. baigė Linkuvos vidurinę mokyklą, o 1985 m. – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos specialybę. Nuo 1990 m. – dienraščio „Šiaulių kraštas“ vyriausiasis redaktorius.
20 d. – 109 metai, kai Pakruojyje gimė tapytojas, vitražistas, scenografas, pedagogas, profesorius, Lietuvos valstybinės premijos laureatas Stasys Ušinskas (1905–1974). Mirė Kaune.
21 d. – 91 metai, kai Gataučių palivarke gimė medikė, medicinos mokslų daktarė...

Kino kūrėjai ir atliekų tvarkytojai suvienijo pajėgas

2014 m. liepos 17 d.
Pakruojo rajone vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks liepos 26 dieną 21.30 valandą Pakruojyje, miesto parke.
Šiemet festivalio organizatoriai mūsų savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys filmus: „Kai auga medis“ (rež. Birutė Sodeikaitė), "Neuklidinė geometrija" (rež. Skirmanta Jakaitė),„Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas), „Santa“, (rež. Marius Ivaškevičius).
Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų...

Rengiamasi statyti paminklą Linkuvai

2014 m. liepos 16 d.
Sekmadienį, paskutiniąją Škaplierinės atlaidų dieną, Linkuvos (Pakruojo r.) vienuolyno patalpose pristatytas paminklo Linkuvai ir linkuviams maketas. Linkuviečiai pakviesti aptarinėti sumanytojų idėjas, jas papildyti, rašyti atsiliepimus.Janina VANSAUSKIENĖ
Paminklo Linkuvai ir linkuviams statybos buvo imtasi daugiau kaip prieš penkiolika metų, kai miestas rengėsi 500 metų sukakčiai. Tačiau tada miesto Vienybės aikštėje buvo pastatytas žymeklis su užrašu, kad toje vietoje stovės paminklas „Linkuvai ir linkuviams 1500 – 2000“.Užstrigus lėšų...

Daugiausiai ariama moderniais plūgais

2014 m. liepos 15 d.
Ketvirtadienį Lygumų žemės ūkio bendrovėje vykusiose Pakruojo rajono artojų varžybų dalyviai daugiausiai arė moderniais apverčiamaisiais plūgais. Su tradiciniais plūgais artojai rečiau bevažiuoja į savo laukus ir varžybas.Tris kartus pasaulio artojų varžybose dalyvavusio, 17–ąją vietą pasaulio reitinge užimančio Audrius Plerpos nuomone, daugelis dalyvių į rajonines varžybas atvyko su plūgais, kuriais ir dirba – apverčiamaisiais. Nes žemdirbiams per brangu specialiai varžyboms pirkti tradicinius, kai kasdien naudojami modernesni.
Lygumų žemės ūkio bendrovės...

Katilinės atnaujinimas. Kodėl darbo metu Savivaldybės įmonėje alkoholis liejasi laisvai?

2014 m. liepos 11 d.
Antradienį iš ryto AB „Pakruojo šiluma“ vyko Pakruojo centrinės katilinės rekonstrukcijos pristatymas, o kieme – vaišės kviestiniams svečiams.Pakruojo katilinėje pereinama prie pigesnio kuro – medienos skiedrų. Šiluma pigs ir sieks šalies centralizuoto šildymo kainų vidurkį. Tokia svarbiausia renginio su muzika ir vynu naujiena buvo pranešta kviestiniams svečiams.
Jų būryje – rajono vadovai, keli savivaldybės Tarybos nariai, rangovai, konsultantai ir projeto vykdytojai, šilumos gamintojų asociacijos vadovas, bei „Pakruojo šilumos“...

Dienos populiariausi

Išmonę rodė saugios kaimynystės grupės

2014 m. liepos 24 d.
lankomiausias

Saulučių ir kryželių medis – Kalvystės parko pradžiai

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas