(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pakruojo rajone

Netvarkingos krosnys grasina gaisrais

2012 m. rugsėjo 25 d.
Pakruojo ugniagesiai gelbėtojai primena gyventojams prieš artėjantį kūrenimo sezoną suremontuoti krosnis ir išvalyti kaminus. Nes netvarkingos krosnys – viena iš dažniausių gaisrų priežasčių.Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Gintaras Jakūbaitis įspėja, kad kasdien kūrenant krosnį, kaminą būtina valyti ne rečiau, kaip kas tris mėnesius. Kaminai ir sienos su dūmų kanalais turi būti nutinkuotos ir nubalintos (kalkių skiediniu ar dažais). Nes baltose vietose greičiau matyti kamine atsiradę įtrūkimai, plyšiai.
Primenama, kad gaisrus gali sukelti...

IŠ ĮVYKIŲ SUVESTINĖS

2012 m. rugsėjo 25 d.
Penkiolikmečiui lūžo koja, jis patyrė ir kitų sužalojimų.
Pakruojietis gydomas Šiaulių ligoninėje.
Iš negyvenamo namo Stačiūnuose vagys išnešė viską, ką surado iš metalo. Pro išdaužtą durų stiklą atkabinę iš vidaus kablį, nusikaltėliai šeimininkavo virtuvėse ir kambariuose. Nes išardė krosnį ir nuėmė jos ketaus viršų su rinkiais bei katilu vandeniui šildyti. Iš kamino ištraukė skląstį, nuardė metalinę apdailą. Vagys nuplėšė elektros laidus, išardė saugiklius, jungiklius ir rozetes. Ilgapirščiams tiko ir lygintuvas, ir dujinės viryklės grotelės, netgi metalinis krepšys.
Vaškuose (Pasvalio rajonas)...

POLICIJA INFORMUOJA

2012 m. rugsėjo 25 d.
Apsilankiusieji komisariate galės apžiūrėti policijos naudojamus ginklus, techniką, tarnybinius automobilius.
16 valandą pareigūnus ir visus norinčius kartu su jais paminėti Angelų sargų dieną pakvies Šv. Mišios Pakruojo bažnyčioje.
Rugsėjo 30–ąją, sekmadienį 9 valandą policininkai kviečia į Pakruojo bažnyčią paminėti Vairuotojų ir keliaujančiųjų dienos.
9.45 valandą po šv. Mišių bus šventinami automobiliai, dalijamos saugaus eismo priemonės.
Pareigūnai perspėja, jog sekmadienį nuo 8 valandos iki renginio pabaigos eismas Vytauto Didžiojo gatve bus...

Mažiau moksleivių – mažiau ir remiamų

2012 m. rugsėjo 25 d.
Nuo liepos 1-osios iki spalio 19 dienos Socialinės rūpybos skyrius sulaukė 1027 tėvų prašymų paramai mokinio reikmėms įsigyti ir nemokamam maitinimui gauti.156 litų parama mokinio reikmėms įsigyti paskirta 1554 rajono moksleiviams. Iki rugsėjo 19 dienos nemokamus pietus mokyklose valgo kiek mažiau – 1539 vaikai. Mat vyresnėse klasėse besimokantys moksleiviai nemokamo maitinimo mokykloje neretai atsisako.
Pernai nuo pačiu laikotarpiu gauta 1245 prašymai. Paramą mokinio reikmėms įsigyti gavo 1779, o nemokami pietūs buvo skirti 1764...

Kaip jū­sų biu­dže­tui at­si­lieps nau­ja ši­lu­mos kai­na?

2012 m. rugsėjo 25 d.
Kaip jūsų biudžetui atsilieps nauja šilumos kaina?– Košmaras! Dar šildymo sezonas neprasidėjo, o jau laukiu gegužės mėnesio. Dirbu su verslo liudijimu. Todėl man šildymo kaina bus didesnė, nes verslininkams nėra lengvatinio PVM. Vien dėl to prie šildymo kainos prisideda dar šimtas litų. Jei dar šiluma brangs, automatiškai sumažės ir klientų. Kaip išsilaikyti smulkiajam verslininkui?– Man plaukai šiaušiasi, kai pas mus kainos už šildymą didžiausios Lietuvoje. Įdomu, kiek šiluminininkai patys moka už šildymą. Kodėl jų atlyginimai slepiami nuo visuomenės? Pensijos gaunu vos 850...

APIE FUTBOLĄ TRUMPAI

2012 m. rugsėjo 25 d.
Įvartį pelnė S. Žygalovas.
Sekmadienį Pakruojyje dublerių pirmenybėse žaidžianti „Kruoja–2“ rezultatu 5:0 sutriuškino „Žalgirio–2“ komandą.
Įvarčių autoriai – D. Karpinskas, T. Libonas (2), V. Trakys (2).
„Pakruojo krašto“ inf.

Naujas administratorius – didesni mokesčiai

2012 m. rugsėjo 25 d.
Pakruojo gyventoja piktinosi, jog pasikeitus daugiabučių namų administratoriui, padidintas administravimo mokestis. Pačių administratorių žmonės kaip nematė anksčiau, taip ir nemato, ir mokesčiai skaičiuojami nežinia už ką.Pakruojietės sąskaitose sumos už bendrosios nuosavybės techninę priežiūrą bei bendrosios nuosavybės administravimą nuo birželio išaugo daugiau nei per pusę – nuo devynių iki penkiolikos litų per mėnesį.
Mokesčiai padidėjo, kuomet rajono Taryba daugiabučių administravimą nuo birželio atidavė UAB „Pakruojo komunalininkas“.
Tuo pačiu...

Vaikai prašė leisti Žemei pailsėti

2012 m. rugsėjo 25 d.
Penktadienį Pakruojo lopšelio darželio „Saulutė“ auklėtiniai ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bei šios ugdymo įstaigos pradinio ugdymo skyriaus mokinukai minėjo Tarptautinę dieną be automobilio.Šią dieną vaikai tradiciškai paminėjo eisena Pakruojo miesto gatvėmis. Kas pėstute, kas dviračiais. Rankose – plakatai, raginantys praleisti dieną be automobilio ir prašantys leisti Žemei pailsėti. Taip siekta prisidėti prie jų ir atkreipti vairuotojų dėmesį, kad automobilių išmetamosios dujos kenkia aplinkai ir žmonių sveikatai.
Eisenai sustojus prie rajono...

Peleniškiečiai šventė Baltų vienybės dieną

2012 m. rugsėjo 25 d.
Šeštadienio vakarą, laužo šviesa nušvietė Peleniškių piliakalnio papėdę, laukais skambėjo dainos. Švęsti Baltų vienybės dienos buvo susirinkę ne tik seniūnijos gyventojai.Jau ketvirtus metus Peleniškiečiai švenčia Baltų vienybės dieną. Laužas įspūdingo piliakalnio papėdėje, jei ne lietus, linksmintis sukviesdavo ir aplinkinių kaimų žmones.
„Šiemet ši diena buvo itin palanki švęsti – ir šeštadienis, ir oras pasitaikė daug geresnis, nei skelbė prognozės“, – gausiai susirinkusiais peleniškiečiais, pašvitiniečiais, žmonėmis iš Draudelių, Rimkūnų, Kalnuočių, Sodeliškės džiaugėsi renginio organizatorė Danutė...

Dvare – netikri pinigai

2012 m. rugsėjo 25 d.
Dvaro važnyčiotojas visą dieną žirgais kinkytu vežimu vežiojo turistus. Vakare užsukęs į parduotuvę apsipirkti, vyras pastebėjo, jog visų trijų banknotų serijos numeris – toks pats.
Kurioje iš aštuonių dvaro lankytojų grupių buvę žmonės sumokėjo netikrais pinigais – aiškinamasi.
Policininkų teigimu, dešimtinės – šiemet pirmi rajone aptikti netikri pinigai.
„Pakruojo krašto“ inf.

Sužlugo planas nugriauti tvorą, kurios nėra

2012 m. rugsėjo 22 d.
Pakruojo valdininkams nepavyko finansuoti apgaulingo tvoros griovimo plano. Paaiškėjo, kad Tarybos sprendimu norėta įteisinti nesamos tvoros griovimą ir skirti tam pinigų.Apgaulė sprendimo projekte paaiškėjo likus dviem dienoms iki rajono Tarybos posėdžio.
Vietinio ūkio ir statybos komiteto posėdyje buvo pristatyti Tarybos sprendimo projektai. Vienas jų – dėl 142 metrų ilgio tvoros, esančios prie Švietimo skyriaus pastato Vytauto Didžiojo gatvėje.
Sprendimo projekte buvo nurodyta, kad Taryba pripažįsta netinkamu naudoti...

Sudegė pinigai ir planas griauti tvorą, kurios nėra

2012 m. rugsėjo 21 d.
Pakruojo valdininkams nepavyko finansuoti apgaulingo tvoros griovimo plano. Suktybė išaiškėjo. Vakar Vietinio ūkio ir statybos komiteto pirmininkas Algirdas Vepštas, protegavęs tvoros griovimą, Tarybos paprašė klausimą dėl tvoros griovimo iš posėdžio darbotvarkės išimti.Janina VANSAUSKIENĖSupykdė komiteto pirmininką
Apgaulė sprendimo projekte paaiškėjo antradienį, likus dviem dienoms iki rajono Tarybos posėdžio.Vietinio ūkio ir statybos komiteto posėdyje buvo pristatyti Tarybos sprendimo projektai. Vienas jų – dėl 142 metrų ilgio tvoros, esančios prie...

Su Pakruojo gyventojais sveikinasi MEZON komanda

2012 m. rugsėjo 21 d.
Per trejus metus interneto tinklą mes išplėtėme į daugiau nei 80 Lietuvos miestų ir gyvenviečių ir atsakingu darbu pelnėme klientų pasitikėjimą. Kviečiame ir jus naudotis geriausiais kokybės rezultatais pasižymėjusiu mobiliuoju internetu*. Kodėl turėtumėte rinktis MEZON? Tikrai dėl daugelio priežasčių.
Patogu ir paprasta
Neabejojame, kad jums patiks atsikratyti daugybės laidų namuose ar biure ir naudotis itin sparčiu mobiliuoju internetu. Viskas labai paprasta – įjungus USB duomenų perdavimo modemą į kompiuterį, interneto ryšys automatiškai pradeda...

Sank­ry­žos tvo­re­lė kliu­vo pa­sku­ti­nį kar­tą?

2012 m. rugsėjo 21 d.
"Pakruojo krašto" inf.
Janinos VANSAUSKIENĖS nuotr.

TRUMPAI

2012 m. rugsėjo 21 d.
TRUMPAIPakruojo diabetu sergančiųjų klubas "Vita" iki lapkričio visiems norintiems profilaktiškai nemokamai tikrina cukraus kiekį kraujyje. Klubo pirmininkė Adelė Dobilienė sakė, jog aktyvistai pasiruošę apsilankyti visame rajone – bendruomenėse, darbo kolektyvuose."Tokie profilaktiški tikrinimai vyksta kelintus metus. Jie padėjo išaiškinti ne vieną diabeto atvejį – kai žmogus dar nesijautė blogai ir neįtarė sergantis. Turime visas tikrinti reikalingas priemones, už jas mokėti nereikės", – sakė vadovė.Norintieji surengti profilaktinius...

Rozalime – vėl kontrabandiniai rūkalai

2012 m. rugsėjo 21 d.
Nuotrauka iš Pakruojo policijos komisariato archyvo

Dvaro salė tapo dailės klase

2012 m. rugsėjo 21 d.
Trečiadienį Pakruojo dvaro rūmų Ovalinė salė kuriam laikui virto dailės klase. Čia Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleiviai klausėsi apie mandalas ir mėgino spalvinti jas patys.Vaikams apie pastaruoju metu išpopuliarėjusias mandalas pasakojo Kutūros paveldo tarnybos paminklosaugininkė Valentina Alekseriūnaitė. Dvaro rūmų palėpėje moksleiviai galėjo apžiūrėti „Atžalyno“ gimnazijos vyresniųjų klasių gimnazistų sukurtas mandalas. O vėliau spalvinti jas patys.
Kadangi mandalos Rytų kultūroje laikomos būdu geriau save pažinti, V. Alekseriūnaitė moksleiviams aiškino...

Šeimininkė prikasė įdomių morkų

2012 m. rugsėjo 21 d.
Janinos ŠAPARNIENĖS nuotr.

Dienos populiariausi

Kandidatai į Seimą nepasinaudojo reklama veltui

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias

Paskutiniame motokroso etape kelmiškiai liko treti

2012 m. rugsėjo 27 d.
daugiausiai komentuotas