(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pakruojo rajone

Škaplierinės trauka į Linkuvą

2012 m. liepos 10 d.
Skersvėjai išblaškė seseris ir brolius.
Škaplierinės dienos vėl gyvus sušaukia.
Grįžtame iš tolių, grįžtame namolia.
Ir apglėbiam rankom tėviškės palaukę.
Ištrauka iš Birutės Stasiūnaitės-Gruzdienės eil. „Linkuva“.
Linkuvos gyvenimas neįsivaizduojamas be metų įvykio – Škaplierinės atlaidų. Linkuviškai kalbant – Škapliernos, kuri Linkuvoje švenčiama nuo 1738 m., kada čia įsikūrę karmelitai įsteigė šv. Škaplieriaus broliją, o Žemaičių vyskupas Juozapas Karpis paskelbė Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės šventę. Dar po 7 metų – 1745 metais – Linkuvos bažnyčia pradėta vadinti Švč. Mergelės...

Į „Žiemgalą“ atskrido drakonai

2012 m. liepos 10 d.
Sekmadienį dvare vykusi dvidešimt ketvirtoji regiono folkloro šventė „Žiemgala“ virto kelių kultūrų sambūriu. Renginio dalyviai kalbėjo ir angliškai, ir ispaniškai, ir kiniškai.
Dar prieš oficialią šventės pradžią pakruojiškius ir svečius kartu praleisti laiką kvietė 5–ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių „Šiauliai – 2012“ dalyviai – švedai ir ispanai.
Nemažai pakruojiečių sudomino švedų nacionalinis žaidimas „kubb“, kuriame dvi komandos pažymėtoje aikštelėje stengiasi viena iš kitos atkovoti (išmušti lazdelėmis) medines kaladėles. Kai kurie jo dalyviai juokavo...

Sveikatos biuro direktorę prigriebė auditas

2012 m. liepos 10 d.
Pakruojo savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi finansinį auditą Visuomenės sveikatos biure, aptiko aibes rimtų pažeidimų. Savivaldybės administracija apie skandaluose įklimpusios direktorės atestaciją nebekalba.Auditoriai nustatė, kad Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laimac Miežienė buvo nusistačiusi sau trumpesnį darbo laiką, nei numatytasis sutartyje su darbdaviu – Pakruojo rajono savivaldybe.L.Miežienė dirbo 38 valandas per savaitę, nors privalėjo dirbti 40 valandų. Direktorė buvo pasiilginusi ir kasmetinių atostogų laiką – ji atostogaudavo 36...

TAFISA pažėrė medalių Pakruojo sportininkams

2012 m. liepos 10 d.
Savaitgalį vykusiose 5–osiose TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynėse Pakruojo sportininkai iškovojo dvidešimt penkias prizines vietas. Pakruojiečiai turėjo progą stebėti tarptautines šaudymo iš lanko bei svarčių kilnojimo varžybas.Šaudymo iš lanko varžybos vyko šeštadienį Pakruojo dvare. Per šešias dešimtis sportininkų iš Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Indijos, kitų šalių taiklumu rungėsi leisdami strėles ir į taikinius pievoje prie dvaro, ir į gyvūnų figūras, pastatytas žolėje po parko medžiais. Šioje rungtyje šauliai ir skaičiavo iškovotus taikliais šūviais taškus, ir iki kelių...

Him­nas skam­bėjo prie an­ge­lo

2012 m. liepos 10 d.
Rozalimiečiai kartu su visais po pasaulį pasklidusiais tautiečiais penktadienio vakarą giedojo Lietuvos himną.
Šiai tradicijai pasirinkta miestelio aikštė, prie angelo skulptūros. Būrelį susirinkusiųjų pasveikino seniūnas Juozas Venckus, miestelio bendruomenės pirmininkė, gydytoja Virginija Kazlauskienė.
Giedoti himno gyventojus kvietė ir Rozalimo klebonas Algirdas Žibėnas, tą vakarą miestelio bažnyčioje aukojęs šv. mišias „Už Lietuvos valstybę“.

Himnas skambėjo iš rašytojo skverelio

2012 m. liepos 10 d.
Linkuviečiai šiemet pirmą kartą Lietuvos himną giedojo skverelyje prie paminklinio akmens rašytojui Juozui Paukšteliui.
Ant rašytojo atminimui skirtojo akmens iškalti žodžiai „Čia mūsų namai“, darniai skambėjęs Lietuvos himnas, „Lietuva brangi, „Žemėj Lietuvos“ buvo tikriausias Linkuvos krašto žmonių vienybės simbolis.
Į skverelį linkuviečiai rinkosi po šv. Mišių bažnyčioje už Lietuvą.
Kalbėjo mokytoja Stanislava Lovčikaitė (paminklo J. Paukšteliui iniciatorė), seniūnė Kazimiera Bacevičienė. Renginyje dalyvavo ir Linkuvos klebonas E. Zeidotas.
Jūratė...

IŠ ĮVYKIŲ SUVESTINĖS

2012 m. liepos 10 d.
Dar vienas smurto atvejis prieš artimuosius užfiksuotas Stačiūnuose prie parduotuvės. Čia girtutėlis (2,75 promilės, sunkus girtumas) keturiasdešimt šešerių vyras užpuolė taip pat neblaivią (1,41 promilės, nebedaug trūksta iki vidutinio girtumo) žmoną. Smurtautojas moterį mušė, smaugė, suplėšė megztinį.
Pakruojo miesto skvere girtas (2,18 promilės, vidutinis girtumas) vyras trenkė sugyventinei. Konfliktas tęsėsi ir namuose, kur agresyvus pakruojietis sugadino durų užraktą.
Po poros dienų Pakruojyje nuo smurtaujančio sugyventinio nukentėjo kita...

„Atsipūtusiai“ ekologei laiko tiesioginiam darbui nebelieka?

2012 m. liepos 7 d.
Pastaruoju metu į „Pakruojo krašto“ redakciją skambina rajono žmonės ir stebisi, kodėl iš gyvenviečių atliekų priėmimo punktų nebeišvežamos šiukšlės.
Jomis užverstos aikštelės virsta užkrato židiniais, o tuo metu Pakruojo ekologė – dainuojančia ir pramogas organizuojančia scenos žvaigžde.
„Gal rajono ekologė atostogauja, kad nemato, kas dedasi atliekų priėmimo punktuose“, – klausė į redakciją paskambinę Žeimelio gyventojai.
Plytinės gatvės gale žolėmis bebaigiantis apaugti atliekų surinkimo punktas – nuolat perpildytas, čia žmonės veža ir nugenėtų medžių...

Pavadinimą kaimui davė dvaro sodas

2012 m. liepos 7 d.
Prie Mūšos upės įsikūrusiam Sosdvario kaimui pavadinimą, manoma, davė dvaro sodas. Nes kaimas atsirado kaip tik jo vietoje. O iš nykstančių apylinkių kaimų ir vienkiemių į Sosdvarį persikeliantys žmonės kartu nešėsi ir šeimos istorijas.Kraštotyrininkės Rimos Žemrietaitės užrašuose užfiksuoti senųjų kaimo žmonių pasakojimai apie stovėjusį ant Mūšos kranto dvarą – Sosdvarį. Vietiniai jį vadindavo tiesiog Paugės dvaru. Baltai dažytą dvaro namą raudonu „dokalto“ stogu supo didelis sodas. Kambariai buvo aukšti, dideliais langais, juos šildė koklinės krosnys. Aplink namą augo akacijos, alyvos...

Ar ne­nu­si­bo­do lie­tūs?

2012 m. liepos 7 d.
Ar nenusibodo lietūs?– Dar ir kaip nusibodo! Kai lyja, net į lauką ilgiau išeiti negalima su maža dukrele. O saulėtu oru ji taip mėgsta miegoti vežimėlyje po medžiais.– Man lietus netrukdo. Per renginius, į kuriuos buvau nuėjęs – Jonines, sąskrydį, Rozalimo miestelio šventę –- nelijo. Tai ir neatrodo, kad lietaus perdaug. Aišku, kai ilgiau lyja, jau darbai ima strigti, nes tokiu oru tik miegoti norisi.– Ir nusibodo, ir trukdo tie lietūs. Tik šiomis dienomis tegalėjom vieną ganyklą nušienauti. O ar žolė gerai išdžius, ar bus galima ją nesulytą daržinėn...

Moksleivių dainų šventėje – 200 pakruojiečių

2012 m. liepos 7 d.
Skambant muzikai į šventę Vilniuje pirmieji buvo išlydėti orkestro „Viestartas“ muzikantai, vadovaujami Vytauto Lukošiūno ir „Atžalyno“ gimnazijos mišraus choro dainininkai, lydimi vadovių Ingridos Bajoriūnienės ir Aušrelės Nazarovaitės.
„Pakruojo kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Viestartas“ vardas Respublikinėje dainų šventėje Vilniuje nuskambės trečiąjį kartą“, – kolektyvo istorijai svarbų faktą prisiminė muzikantus į Vilnių išlydėti atėję jų artimieji.
Šio kolektyvo vadovui ir įkūrėjui Vytautui Lukošiūnui šiemetė dainų šventė Vilniuje – trisdešimt antroji. Sukaupęs jose...

Liepą viešose vietose bus saugiau

2012 m. liepos 7 d.
Didžioji dalis išaiškintų administracinių teisės pažeidimų yra dėl viešosios tvarkos trikdymo. Todėl liepos mėnesį Pakruojo rajone vykdoma prevencinė priemonė ,,Vieša vieta – saugi vieta!“.Yra pastebima, kad šiltuoju metų laiku įvairios pramogos, susibūrimai ir susitikimai iš uždarų patalpų persikelia į viešąsias erdves, neretai esančias atokiau nuo miesto, miestelio ar gyvenvietės centro. Tokių susibūrimų metu dažnai vartojami alkoholiniai gėrimai, kyla konfliktai tarp priešiškai nusiteikusių jaunuolių grupių, trikdoma viešoji rimtis, vykdomi kiti pažeidimai.
Šiuo laikotarpiu taip...

KRAŠ­TO­TY­RI­NIN­KO KA­LEN­DO­RIUS

2012 m. liepos 7 d.
Savaitės sentencija:
Mes nuolatai privalome kurti ir kurti Lietuvą, kiekviena mūsų karta privalo stiprinti jos rūmą, dėdama jam vainiką po vainiko, kad galų gale jo bokštą išvystų visas pasaulis.
Antanas Smetona

6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena).
9 d. – 50 metų, kai Los Andžele (JAV) mirė kompozitorius, vargonininkas, chorvedys, pedagogas Juozas Gaubas (1879-1962). Gimė Mickūnų kaime (Pakruojo r.). Groti mokėsi pas Stačiūnų, Šiaulių vargonininkus ir Rokiškio vargonininkų mokykloje. Nuo 1893 m...

POLICIJA PRAŠO PADĖTI

2012 m. liepos 7 d.
Bir­že­lio 9–ąją Lin­ku­vo­je, Lin­ku­vos kraš­to dai­nų ir šo­kių šven­tės me­tu pa­rei­gū­nui pa­si­prie­ši­nęs su­lai­ky­tas vy­riš­kis be­to­no ga­ba­lu su­ža­lo­jo ne tik po­li­ci­nin­ką, bet ir vie­nuo­lik­me­tę mer­gai­tę.
Ty­rė­jai pra­šo at­si­liep­ti as­me­nis, ma­čiu­sius šį įvy­kį ar ga­lin­čius su­teik­ti apie jį ver­tin­gos in­for­ma­ci­jos. Pra­šo­ma kreip­tis į vy­res­nią­ją ty­rė­ją Rū­tą Sau­sie­nę te­le­fo­nu 46322 ar­ba užei­ti į Pak­ruo­jo ko­mi­sa­ria­to 302 ka­bi­ne­tą.
„Pak­ruo­jo kraš­to“ inf.

IŠ ĮVYKIŲ SUVESTINĖS

2012 m. liepos 7 d.
Pareigūnų teigimu, prieš vidurnaktį namo grįžęs girtas rimkūnietis įpyko, kai nerado ką valgyti. Vyras užsipuolė žmoną. Pora susikivirčijo, susistumdė. Juos bandė išskirti ir nuraminti vaikai – penkiametis sūnus ir metais vyresnė dukra. Per konfliktą tėvas ranka trenkė berniukui per veidą. O mergaitei kliuvo per galvą metaliniu kastuvėliu, kurį ji tuo metu turėjo rankose. Kaip nukentėjo vaikai, dar aiškinamasi. Smurtautojas buvo išvežtas į areštinę. Girtutėlė rimkūnietė atsisakė policininkų pasiūlymo vežti vaikus apžiūrėti gydytojams.
Tarnybiniame pranešime patruliai įrašė, kad visiškai...

KNY­GA APIE PA­ŽIN­TĄ IR NE­PA­ŽIN­TĄ A. RA­ŽAUS­KĄ

2012 m. liepos 7 d.
Iki 1990-ųjų metų gyvenome laiku, kai buvo viena partija ir viena tiesa. Dabar pripratome gyventi laiku, kai žmonės per keletą metų sugeba pakeisti kelias partijas, tariamai išpažinti vis kitokias vertybes.
Vieni tokius vadina lanksčiais, gebančiais greitai persiorientuoti besikeičiančiame gyvenime, kiti sako atvirkščiai – tokie žmonės yra bestuburiai, išduodantys ir paminantys savo idėjas.
Nėra abejonės, kad žmonėms, nevartaliojusiems savo kailio papūtus naujiems politiniams skersvėjams, gyventi buvo ir yra sudėtingiau. Tokiems...

Perėjos ženklas einantiems šaligatviu?

2012 m. liepos 7 d.
Pakruojyje rekonstruoti baigiamos centrinės gatvės statybininkai suklydo arba buvo suklaidinti projektuotojų. Kelio ženklą „perėja“ jie pastatė ne prie Vytauto Didžiojo gatvės važiuojamosios dalies, bet už šaligatvio ribos. Tarsi jis būtų skirtas einantiems šaligatviu.

Vyras uždarė Darbo biržos duris

2012 m. liepos 4 d.
Ar verta imtis verslo, kai vos ne kasdien kalbama apie ekonomikos sąstingį, įmonių bankrotus, mažėjantį perkamumą? Pakruojietis Virginijus Zemeckis įsitikino, kad Pakruojyje asmeniniam verslui nišų surastų bet kuris darbštesnis vyras.Pakruojietis Virginijus Zemeckis kiekvieną darbo dieną keliasi saulei tekant ir gerokai prieš penkias išvažiuoja į darbą. 43 metų vyras šiuo metu vienos įmonės yra pasamdytas miško tvarkymo darbams.
Šiltesnę dieną miške darbą baigia kiek po vidudienio, nes tarp medžių, kur beveik neužpučia vėjas, dirbti iš peties kapojant krūmokšnius...

Potvyniai išsekino gyventojų kantrybę

2012 m. liepos 3 d.
Šios vasaros lietūs skandino sankryžą priešais Policijos komisariatą. Po gatvės rekonstrukcijos antrus metus tvindomi ir valdžios pagalbos neprisišaukiantys gyventojai „Pakruojo kraštui“ teigė: „Jau trūko kantrybė“.Vinco Kudirkos gatvėje prie pat rekonstruotos sankryžos esančio namo savininkai kur bebūtų, namo lekia vos tik pamato didesnius debesis. Ties namo vartais – bene žemiausia vieta sankryžoje ir lietaus vandens surinkimo šulinėlis.
„Kai tik stipriau palyja, sankryžoje tyvuliuoja ežeras. Iš po pravažiuojančių mašinų ratų vanduo teškiasi...

Vaikų poilsis vasarą – ne tik tėvų rūpestis

2012 m. liepos 3 d.
Pakruojo rajono savivaldybė vaikų vasaros stovykloms organizuoti neskyrė nė lito. Atostogaujančių moksleivių užimtumu pasirūpino mokyklos ir labdariai, visuomenininkai. Dieninės stovyklos organizuojamos už rėmėjų ir pačių tėvų lėšas.
Šią vasarą rajono mokyklose surengta keturiolika dienos stovyklų. Jose poilsiavo daugiau nei pustrečio šimto vaikų. Su jais dirbo 20 pedagogų.
Birželį net šešios penkių dienų stovyklos vyko Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje. Čia laiką leido 109 vaikai. Ne tik iš socialiai remtinų šeimų.
Pradinukams organizuota stovykla...

Dienos populiariausi

Škaplierinės trauka į Linkuvą

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Tytuvėnuose šypsojos angelai

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas