(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pakruojo rajone

Parodoje — pavasariškos nuotaikos

2010 m. balandžio 10 d.
Prieš Velykas Pakruojo kultūros centre atidaryta visų amžiaus grupių dailės studijos lankytojų kūrybos paroda. Spalvingą ekspoziciją ne vienas atidarymo dalyvis pavadino šaukiančia šiemet neskubantį pavasarį.
Visas salės sienas užėmusi paroda — iš trijų dalių, suskirstyta pagal studijos lankytojų amžiaus grupes. Nes vienu laiku piešimo bei tapybos paslapčių renkasi mokytis jauniausieji, kitu — vyresniųjų klasių moksleiviai. O suaugusiems lankytojams skirti vakarai.
Jauniausiųjų piešėjų darbuose dažniausias motyvas — gyvūnai, vaikystės temos. Vyresniųjų kūryboje...

Buhalteriai bus perkelti į vieną įstaigą

2010 m. balandžio 10 d.
Nuo liepos 1-osios ekonomiškai savarankiškose rajono ugdymo įstaigose neliks buvusių 15,5 buhalterijos darbuotojų etato. Tą pačią dieną tiek pat etatų bus įsteigta Švietimo įstaigų apskaitos skyriuje.
15,5 buhalterijos darbuotojų etato bus panaikinta devyniose bendrojo lavinimo mokyklose, Pakruojo lopšelyje darželyje „Vyturėlis“, Suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centre bei Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.
Neatmetama, jog vėliau naujųjų buhalterijos darbuotojų etatų sumažės. Ne tik tada, kuomet keli etatai būtų panaikinti, darbuotojams jau įsisavinus...

Kaimo bendruomenės įgyvendins projektus

2010 m. balandžio 10 d.
Ketvirtadienį kaimo bendruomenių lyderiai pasirašė sutartis projektams, kurie buvo pateikti vietos veiklos grupei „Pakruojo rajono partnerystė“, įgyvendinti. Dešimčiai vietos projektų išdalyta 663248 litų. Parama šiems projektams skirta iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir iš Valstybės biudžeto.
Programai „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ projektus buvo pateikusios Gačionių, Šukionių ir Mikoliškio kaimo bendruomenės.
83 narius turintys gačioniečiai (pirmininkas Povilas Grigaliūnas) planuoja atlikti bendruomenės namų pastato rekonstrukciją: pakeisti...

Pakruojiškiai šventė Velykas Latvijoje

2010 m. balandžio 10 d.
Pirmąją Velykų dieną Pakruojo kultūros skyriaus atstovai, tautodailininkai, folkloro ansamblio „Linkava“ saviveiklininkai viešėjo Islice (Latvija). Kartu su latviais jie šventė Velykas.
Pakruojiškiai kaimynams latviams parodė savo programą, demonstravo lietuviškus amatus. Jie turėjo galimybę pamatyti, kaip latviai švenčia Velykas, kokias liaudies tradicijas ir amatus puoselėje, ragavo jų šventinius patiekalus.
Ši išvyka — vienas iš sausio mėnesį startavusio bendro Pakruojo ir Latvijos savivaldybių projekto „Tarptautinis bendradarbiavimas...

Žeimelyje varžėsi šaškių mėgėjai

2010 m. balandžio 8 d.
Žeimelio vidurinės mokyklos sporto klubo „Beržtalis“ organizuotose atvirose šaškių varžybose savo jėgas išmėgino Pakruojo ir Joniškio rajonų žaidėjai. Kaip pasakojo Žeimelio seniūnijos sporto organizatorius, kūno kultūros mokytojas Virginijus Padgurskis, iš pradžių varžybų dalyviai varžėsi trijuose pogrupiuose. Į finalą pateko aštuoni žaidėjai. Varžybų prizininkais tapo pakruojiečiai: pirmąją vietą laimėjo Robertas Kurauskas, antrąją — Juozas Juozaitis, o trečioji vieta atiteko Jonui Juozaičiui.
Prizininkai apdovanoti Žeimelio vidurinės mokyklos sporto klubo...

Susirgusiam politikui — valdančiųjų smūgis

2010 m. balandžio 8 d.
Tarybos opozicijos frakcijoje konservatorių Vidmantą Palujanską turėtų pakeisti jo bendrapartietis Jonas Polimaitis, sąrašuose likęs pirmuoju po išrinktųjų į tarybą. V. Palujanskas mandato neteko, kai sunkiai susirgęs gyvenimo vietą deklaravo ne Pakruojo rajone, o Kaune. Pakruojo valdantieji apie išvykusį kolegą pasiskubino informuoti Vyriausiąją rinkimų komisiją.
Rinkimų įstatymas numato, kad į vietos savivaldos tarybas gali būti išrinkti ir jose dirbti tik tose vietovėse gyvenantys piliečiai.
Mero Sauliaus Gegiecko teigimu, V. Palujanskui...

Nuotraukose — pavasario spalvų šėlsmas

2010 m. balandžio 8 d.
Penktadienį Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centre atidaryta Eglės Kriukaitės nuotraukų paroda „Pavasario spalvų šėlsmas“.
Trylikoje nuotraukų stambiu planu įamžinti pavasarį pražystančių augalų žiedai, vabzdžiai ir paukšteliai. Pati autorė fotografijas stengėsi sudėlioti tam tikra eilės tvarka: nuo pirmųjų pavasario pranašų snieguolių, „kačiukų“, šalpusnių iki vėliau pražystančių obelų, tulpių.
Norėdama pristatyti savo darbus susirinkusiesiems, Eglė pasirinko mėgstamiausią Maironio eilėraštį „Pavasaris“. Dėl to, kad myli šį metų laiką (ir pati autorė gimusi pavasarį). Jai ir...

Bendruomenės namai liko be vandens

2010 m. balandžio 8 d.
Rozalimo miestelio gyventojai „Krašto žinioms“ skundėsi, kad po žiemos bendruomenės namai bei dalis sodybų liko be vandens. Ir kelintas mėnuo negali prisišaukti remontininkų iš „Pakruojo vandentiekio“.
Rozalimietė redakcijai pasakojo, kad vandentiekio trasa nebeveikia jau nuo sausio — greičiausiai užšalusi. Ir visą šį laiką Rozalimo miestelio bendruomenės centre nebeteikiamos buvusios labai reikalingos gyventojams paslaugos. Vandens neturi ir dalis sodybų Kapų gatvėje.
„Tokį gedimą sutvarkyti — ne bendruomenės jėgoms. O...

Rozalimiečiai ugdomi didžiuotis miesteliu ir žmonėmis

2010 m. balandžio 3 d.
Rozalimo vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Aldona Sinelnikienė papasakojo apie pilietinio ir tautinio ugdymo projekto „Sveiki atvykę į Rozalimą“, kuriame dalyvavo šios ugdymo įstaigos bendruomenė, baigiamąjį renginį. Pedagogė pasakojo, jog projekto metu ugdytas moksleivių pasididžiavimas miesteliu, jo garbingais žmonėmis, skatintas domėjimasis miestelio praeitimi ir dabartimi, supratimas, kad geri darbai lieka tautos atmintyje.
Vienas garbingiausių Rozalimo žmonių — dievdirbys Jonas Danauskas. Jo garbei projekto...

Klovainiečiai ruošėsi Velykų šventei

2010 m. balandžio 3 d.
Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekjos Klovainių filialo bibliotekininkė Vida Grigaliūnienė papasakojo apie vietos gyventojų ruošimąsi Kristaus prisikėlimo šventei. Bibliotekininkė supažindino susirinkusiuosius su lietuvių papročiais, kurių buvo laikomasi laukiant Velykų. Renginio dalyviai sužinojo, kokius darbus būdavo būtina nudirbti nuo Verbų sekmadienio iki Šventų Velykų ryto. Kaip pasirūpinti gyvuliais, kad jie visus metus būtų ramūs ir sveiki. Kaip, stebint gamtos reiškinius Velykų naktį bei rytą, nusakyti vasaros orus.
Vyresnio amžiaus klovainietės dalijosi...

Varžėsi jaunieji matematikai

2010 m. balandžio 3 d.
Pakruojo „Versmės“ pradinėje mokykloje vykusioje olimpiadoje kuo daugiau pateiktų uždavinių išspręsti mėgino 14 ketvirtų ir 15 penktų klasių moksleivių. Ketvirtokų grupėje daugiausiai taškų surinko „Versmės“ moksleivė Gabija Lampickaitė.
Antrąją vietą užėmė Gabijos bendraklasis Rytis Kacilevičius. Abu vaikus matematikos paslapčių moko mokytoja Asta Aperavičienė.
Trečioji vieta atiteko Ievai Žarskytei iš Linkuvos gimnazijos (mokytoja Lora Kriščiūnienė).
Penktų klasių grupėje daiugiausiai uždavinių teisingai išsprendė Armandas Šilėnas iš Linkuvos gimnazijos (mokytoja Laima...

SPORTAS

2010 m. balandžio 3 d.
Lygumiečiai atstovaus rajonui zoninėse „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose, kurios vyks balandžio 24 dieną Šiaulių rajone.
Antrąsias vietas plenė Žeimelio vidurinės mokyklos sportininkai.
Trečiųjų vietų laimėtojais tapo Pašvitinio pagrindinė smokyklos komandos.
Tęsiasi rajono tinklinio pirmenybės.
Trečiadienį 19 valandą susitiks „Linkuvos“ ir „Pakruojo parketo“ komandos;
20 valandą rungtyniaus „Pašilio“ ir „Žemynos— Mokytojų“ tinklininkai.
Penktadienį 19 valandą žais „Linkuva“ ir „Pašilys“;
20 valandą varžysis „Žemynos—...

Paroda vyriausiam žvirbloniečiui

2010 m. balandžio 3 d.
Žvirblonių bibliotekoje parengta paroda, skirta amžiumi vyriausiam kaimo gyventojui Jonui Bukauskui. Šių metų gegužę ilgaamžis sutiks 89— ąjį savo pavasarį. J. Bukauskas pastaruoju laiku gyvena pas sūnėną Valdą Jonaitį.
Senolis gimė Tarvydų kaimo valstiečių šeimoje. Nuo dvylikos metų užsidirbo duonai, tarnaudamas pas ūkininkus. O gražiausias Jono jaunystės dienas nusinešė Antrasis pasaulinis karas bei pokaris. J. Bukauskui teko kovoti karo fronte. Tokių vyrų Žvirbloniuose buvo aštuonetas. Tačiau 2009— aisiais minint Pakruojo išvadavimo iš nacių okupacijos 65—...

Degėsių moksleiviai domėjosi profesijomis

2010 m. balandžio 3 d.
Degėsių pagrindinės mokyklos dešimtokai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro organizuotoje „Profesijų mugėje“. Joje degėsiečiai bendravo su dėstytojais, apžiūrėjo visus ten veikiančius skyrius: butinių paslaugų, elektronikos ir administravimo, prekybos ir verslo, statybos ir mechanikos, technologijų. Apžiūrėtos ir mokymo dirbtuvės: čia pamatyta, kaip restauruojami baldai, siuvama, mezgama.
Tą dieną centre veikė mugė, kurioje buvo galima nuspirkti moksleivių pagamintų papuošalų, odinių aplankalų užrašų knygutėms, paragauti meduolių, vaisinių kokteilių. Vėliau demonstruota viršutinių...

Švenčių dienomis — sustiprintas patruliavimas

2010 m. balandžio 3 d.
Pakruojo komisariato pareigūnai perspėjo, jog Velykų dienomis rajone bus sustiprintas patruliavimas. Policininkai didesnį dėmesį skirs palaikyti viešąją tvarką, nusiklatimų bei kitų teisės pažeidimų prevencijai.
Atlaidumo netgi švenčių proga iš pareigūnų nesulauks tie, kas pasirodys viešose vietose girti (tokie pažeidėjai gali užsidirbti baudą arba „parų“) ir ypač — neblaivūs vairuotojai.
„Tikimės gyventojų sąmoningumo. Švęsdami nevartokite alkoholio be saiko. Vairuotojai, nesėskite prie vairo išgėrę — saugokite ir save, ir kitus eismo dalyvius“, — teigiama...

Ruošiamasi branginti rinkliavą už šiukšles?

2010 m. balandžio 3 d.
Rajono tarybos narys opozicionierius Gediminas Grybė pastaruosiuose valdžios ir ŠRATC veiksmuose įžvelgia pasiruošimus po kurio laiko padidinti rinkliavos mokestį už atliekų tvarkymą.
„Bioskaidžioms atliekoms — specialūs maišai. Nuolat valdininkų bei vežėjų galvose kylantys atliekų kiekiai. Ar tai nerodo, kad tyliai ruošiamasi ruošiamasi branginti rinkliavą? Kaip visada, šis reikalas sprendžiamas siaurame valdininkų ratelyje. ŠRATC — viešoji įmonė, tačiau kas joje dedasi — žino tik dalininkų elitas, valdybos narys. Kuris įpareigotas saugoti gamybines...

„Atžalyne“ varžėsi šalies jaunieji matematikai

2010 m. balandžio 3 d.
Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje šurmuliavo tradicinė matematikos savaitė MADI 2010. Renginį vainikavo jaunųjų matematikų varžybos. Jose savo matematikos žinias rodė ne tik Pakruojo krašto moksleiviai, bet radviliškiečiai, tauragiškiai, pasvaliečiai, klaipėdiečiai ir joniškiečiai.
Kol moksleivių komandos sprendė Vilniaus universiteto docento Antano Apynio ir Šiaulių universiteto matematikos ir informatikos fakukteto docentės Daivos Korsakienės pateiktus uždavinius, matematikos mokytojai gilino žinias seminare „Gabių matematikai vaikų loginio mąstymo...

Remiamose įmonėse vėlavo atlyginimai

2010 m. balandžio 3 d.
Remiamus darbus UAB „Pakruojo duona“ trejetą mėnesių dirbusi pakruojietė redakcijai guodėsi, jog įmonė vėlavo sumokėti jai atlyginimą. Su panašiomis problemomis neseniai buvo susidūręs ir kitoje darbo biržos remiamoje įmonėje įdarbintas nebejaunas vyras.
Papildomas užimtumo garantijas turinti pakruojietė pasakojo, kad į „Pakruojo duoną“ buvo pasiųsta tris mėnesius dirbti remiamų darbų. O sutarčiai pasibaigus, laiku negavo atlyginimo. Nors moteriai, tuo laiku sirgusiai, pinigai buvo labai reikalingi.
„Atlyginimas vėlavo ir anksčiau, nors už...

Klovainių centro direktorei — papeikimas

2010 m. balandžio 1 d.
Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro direktorei Aušrai Butnorienei po atlikto audito, nustačiusio ne vieną pažeidimą, skirtas papeikimas. Planuojama, kaip pašalinti centro veiklos trūkumus. O valdžiai vis teberūpi, kodėl šios blogybės prasprūdo į viešumą.
Centro darbuotojų, rajono valdžios atstovų bei lankytojų tėvų susirinkime informuota, kad numatyta papildyti įstaigos nuostatus, pateikti juos svarstyti darbuotojams bei tėvams. Šis dokumentas bus oficialiai įregistruotas. Parengta sutartis, kurią su centru turėtų pasirašyti lankytojų tėvai. Ji bus...

„Svarelio“ klubas pradėjo skinti pergales

2010 m. balandžio 1 d.
Neseniai Linkuvoje registruoto svarsčių kilnotojų klubo „Svarelis“ sportininkai iš varžybų jau grįžta su pirmosiomis pergalėmis. Klubo įkūrėjai pasiryžę suburti ir jaunimą, ir vyresnius sporto mėgėjus, suremontuoti seną pastatą ir pritaikyti savo veiklai. Nors praėjusį savaitgalį į atviras Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ svarsčių kilnojimo varžybas, vykusias Švenčionių rajone, „Svarelio“ klubo komanda nuvažiavo nepilnos sudėties, tačiau ją lydėjo sėkmė: iškovoti trys aukso ir du bronzos medaliai bei trys taurės.
Jaunių grupėje varžęsis...

Dienos populiariausi

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas