(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pakruojo rajone

Po kaimą važinėjo girti nuogi dviratininkai

2009 m. liepos 16 d.
Antradienio pavakarę Pamūšio kaime (Pakruojo rajono Klovainių seniūnija) dviračiais važinėjo du nuogi girti vyrai. Apie žmones piktinančius nuogalius policijai pranešė anonimas. Dvidešimt devynerių neįgaliam pamūšiečiui nustatytas beveik sunkus (2,37 promilės) girtumas. Vyriškis nuvežtas į namus ir atiduotas motinai. Antrasis nuogalius, dešimčia metų vyresnis netolimo kaimo gyventojas, buvo dar girtesnis. Jam nustatytas sunkus, 2,68 promilės, girtumas. Pastarasis viešosios tvarkos pažeidėjas uždarytas į Pakruojo komisariato išblaivinimo kamerą.
Abu...

Degučiuose susibūrė kaimų bendruomenės

2009 m. liepos 16 d.
Praėjusį savaitgalį Degučiuose vykusiame sąskrydyje „Dar po tūkstančio metų“ susirinkusios rajono kaimų bendruomenės varžėsi, kuri išradingiausia, šmaikščiausia, sportiškiausia.
Degučių kaimo parkelyje susibūrę renginio dalyviai pirmiausiai įsirengė savo „kiemelius“. Kiekviena delegacija stengėsi tai padaryti kuo įdomiau, kūrybiškiau, nes netrukus turėjo sulaukti vertinimo komisijos. Ši pirmąją vietą skyrė Preičiūnų kaimo bendruomenei. Jai atiteko piniginis prizas — 300 litų. Antrosios vietos (200 litų) laimėtoja pripažinta Guostagalio, trečiosios (100 litų) — Sigutėnų kaimų...

Buvę paminklai virto laiptais

2009 m. liepos 16 d.
Stačiūnų kaimo gyventoja kvietė „Krašto žinias“ pažiūrėti iš kapinių paminklų dalių padarytų laiptelių į Obelės upę. Stačiūnietė tokį elgesį laiko nepagarba mirusiems.
„Priėjimas prie vandens buvo išgrįstas senų akmeninių ir betoninių paminklų dalimis. Kapavietes tvarkantys žmonės juos pakeitė naujais, gražesniais. Tačiau tie senieji juk ne vienerius metus ar dešimtmečius buvo skirti velionių atminčiai — su įrašytomis pavardėmis, kryželiais, kai kurie — su nuotraukomis. Tai juos išskyrė iš paprastų akmens ar betono dirbinių“, — sakė sodietė.
Stačiūnietė tvirtino, jog nejaukiai jaustųsi, semti vandens...

Vyriškis nukentėjo laiptinėje

2009 m. liepos 16 d.
Šiaulių ligoninės reanimacijoje iki šiol gydomas trisdešimt devynerių Pašvitinio miestelio gyventojas, primuštas prieš pusantros savaitės. Vyriškis vis neatsigauna iš komos. Pradiniais duomenimis, pašvitinietis daugiabučio namo laiptinėje buvo užpultas ir primuštas dviejų pažįstamų. Žmonės tuodu chuliganus matė išeinančius iš namo.
Vienas įtariamųjų, trisdešimtmetis, antradienį sulaikytas dviems paroms ir uždarytas į areštinę.
Dėl ko buvo užpultas pašvitinietis, aiškinamasi.

Vagysčių nuostoliai — tūkstančiai litų

2009 m. liepos 14 d.
Savaitgalį rajone užregistruotos vagystės, kurių nuostoliai skaičiuojami tūkstančiais litų. Padauguvos kaime ilgapirščiai sukosi uždarajai akcinei bendrovei priklausančiame pastate. Iškėlė laukujes duris, nuo sienų nulupinėjo plastikines dailylentes, ištempė iš tvarto gegnes. Verslininkai suskaičiavo, jog vagys padarė du tūkstančius aštuonis šimtus litų nuostolių.
Plonėnuose gyvenantys žmonės šeštadienio rytą ganykloje neberado karvės. Pavogtą gyvulį savininkai įvertino trimis tūkstančiais litų.
Pasatroji gyvulio vagystė — jau antroji šiemet rajone. Prieš kurį laiką kitame kaime iš ganyklos...

Seniausioje Gedminių sodyboje kuriamas kaimo muziejus

2009 m. liepos 14 d.
Praėjusį savaitgalį Gedminių ir Želčių kaimų kraštiečių sambūryje atidengtas paminklas seniausiai, pustrečio šimto metų, sodybai. Išlikusiame moliniame namelyje gedminietė ūkininkė Marytė Bartkevičienė kuria kaimo muziejų.
Medinį paminklą su užrašytomis datomis „1759— 2009“ atidengė autorius, tautodailininkas Eugenijus Rimdžius. Su šeimynykščiais, giminaičiais į kraštiečių sambūrį atvykęs iš Želčių kilęs, Gedminiuose gyvenęs E. Rimdžius džiaugėsi, gimtinei galėjęs padovanoti savo kūrinį. Nors buvusi jo giminės sodyba jau seniai priklauso kitiems žmonėms, o pats meistras gyvena Pakruojyje...

Klovainietis ir lygumietis — geriausi artojai

2009 m. liepos 14 d.
Miniūnuose vykusių rajono trečiųjų arimo varžybų nugalėtojais tapo lygumietis Audrius Plerpa ir klovainietis Mantas Varna.
A. Plerpa pirmąją vietą iškovojo tradicinių plūgų klasėje. Rajono arimų varžybų nugalėtoju jis tapo trečią kartą. Trisdešimt septynerių metų artojas A. Plerpa atstovavo Lygūmų žemės ūkio bendrovei.
Dvidešimt dvejų metų klovainietis M. Varna laimėjo apverčiamųjų plūgų klasėje. Jis atstovavo savo mamos Onos Varnienės ūkiui.
Tradicinių plūgų klasėje antroji vieta atiteko ūkininkui Stasiui Špakauskui iš Degučių kaimo.
Trečiąją vietą pelnė svečių teisėmis varžybose dalyvavęs Marius Jakas...

SPORTO NAUJIENOS

2009 m. liepos 14 d.
Marius Diliūnas tapo Palangoje vykusių Lietuvos tarpklubinių bėgimo varžybų „Adidas“ taurei laimėti ketvirtojo etapo nugalėtoju. Jis pirmasis įveikė dešimties kilometrų distanciją.
Be M. Diliūno, varžybose dalyvavo ir 1996 metais gimę bei jaunesni bėgikai iš Pakruojo Aurimas Kazakevičius, Rugilė Jonaitytė ir Vita Jurgaitytė.
A. Kazakevičius užėmė trečiąją, R. Jonaitytė — šeštąją, o V. Jurgaitytė — septintąją vietas.
Nuo rugpjūčio pirmosios Pakruojo sporto centrui vadovaus Rimantas Čeponis.
Jis laimėjo šiai pareigybei skelbtą konkursą. Be R. Čeponio...

IŠ ĮVYKIŲ SUVESTINĖS

2009 m. liepos 11 d.
Praėjusį šeštadienį Bitaičiuose dviračiu važiavęs trylikametis atsitrenkė į automobilį ir užsigavo ranką. Policijos duomenimis, paauglys išriedėjo iš šalutinio kelio tiesiai prieš pagrindiniu atvažiuojantį „Volkswagen Passat“, jo nepraleido. Rimtesnių sužeidimų išvengęs, tik nusibrozdinęs dviratininkas po medikų apžiūros išleistas į namus.
Vyriškis iš Tautkūnų po namuose surengtų išgertuvių su dviem pažįstamais pasigedo piniginių su jose saugotais asmens dokumentais.
Pakruojo kaime iš neužrakinto rūsio pavogtas vaikiškas bėginis dviratis. Savininkai jį įvertino daugiau kaip...

Pakruojiečiai sutiko Dainų šventės dalyvius

2009 m. liepos 11 d.
Antradienį iškilmingai sutikti tūkstantmečio dainų šventės dalyviai. Vidurdienį prie Pakruojo kultūros centro susirinkę pakruojiečiai laukė iš Vilniaus grįžtančiųjų pučiamųjų orkestro „Viestartas“ muzikantų, choristų ir „Rekečio“ šokėjų. Mat kiti dainų šventės dalyviai — jaunieji šokėjai, rajono folkloro ansambliai, muzikantai — namo buvo grįžę anksčiau.
Šventės dalyviai sutikti su gėlėmis, padėkos žodžiais, linkėjimais. Jų vadovams uždėti ąžuolo vainikai.
Šiemetinėje dainų šventėje „Amžių sutartinė“ dalyvavo daugiau nei pusė tūkstančio rajono žmonių: 22 kolektyvai, trys atlikėjai ir juos lydėję...

Rozalime skambėjo eilės ir dainos Lietuvai

2009 m. liepos 11 d.
Rozalimo miestelio šviesuoliai su savo bendraminčiais iš kitų rajonų skyrė renginį Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Po Rozalimo Švenčiausios Mergelės Marijos vardo bažnyčioje aukotų mišių, skirtų Lietuvos vardo tūkstantmečiui, renginio dalyviai — vietos šviesuoliai ir svečiai iš Pakruojo, Kelmės, Jonavos ir Šiaulių — dainuodami liaudies dainas rinkosi kultūros namų kiemelyje. Čia „suplevėsavo“ iš ąžuolų lapų ir geltonų bei raudonų gėlių žiedlapių sukurta Trispalvė, suliepsnojo žvakutė.
Renginį eilėmis pradėjo Rozalimo bendruomenės pirmininkė Virginija Kazlauskienė, literatė Vida Ignatjevienė, kultūrininkė Danutė Juškienė ir...

Atnaujntas paminklinio akmens užrašas

2009 m. liepos 11 d.
Praėjusį sekmadienį, prieš Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio renginius, atnaujintas užrašas ant Pašvitinyje stovinčio paminklinio akmens laisvės kovotojams.
Ant akmens virš žuvusiųjų pavardžių iškaltas sakinys „Nuo sovietų okupantų“.
Pašvitiniečio Juozo Mockūno iniciatyva ir lėšomis daugiau nei prieš dešimtmetį pastatytame paminkliniame akmenyje iki pastarojo laiko tebuvo užrašas „Už Lietuvos laisvę žuvę 1941— 1952 metais“ ir dvidešimt devynių vyrų pavardės.
Akmens statytojas J. Mockūnas „Pakruojo kraštui“ sakė, jog sakinys buvo tiesiog atkurtas. Pastarosios...

Pakruojiškiams padovanoti mobilieji pagalbos telefonai

2009 m. liepos 11 d.
Ketvirtadienį Pakruojo policijos komisariate vyresnio amžiaus gyventojams padovanoti mobilūs telefonai, skirti pasikviesti pagalbą. Iš viso jų bus išdalyta keturiasdešimt penki. Naujus specialaus modelio telefonus pareigūnai iš karto ir paženklino, užregistravo, kad vagystės atveju būtų galima kuo greičiau grąžinti savininkams. Kartu su telefonais pakruojiškiams teko ir specialūs lipdukai, informuojantys, kad šiuose namuose yra kviesti pagalbą skirtas telefonas. Tad ištikus nelaimei, ryšio neturintys kaimynai žinos, į ką kreiptis, kad kuo greičiau...

„Cunami“ karatistai tobulinosi tarpautiniame seminare

2009 m. liepos 11 d.
Vienuolika Pakruojo sporto klubo „Cunami“ sportininkų tobulinosi ir kėlė kvalifikaciją Europos seminare, vykusiame Lenkijoje. Užsiėmimams vadovavo karate ekspertas 9— ojo dano mokytojas Kennethas Funakoshio. Tris dienas trukusiame seminare du cunamiečiai — Tadas Kozlovas ir Greta Kompauskaitė — sėkmingai išlaikė atestacinius egzaminus ir tapo juodojo diržo meistrais. Abu sportininkai įveikė gerokai už save vyresnius varžovus kovose, nepraradę nė taško. Šie karatistai turi didesnę nei dešimties metų karate mokymosi patirtį.
Klubo...

Senųjų Gedminių istorijos

2009 m. liepos 11 d.
Mikniūnietė kraštotyrininkė Rima Žemrietaitė su „Pakruojo kraštu“ pasidalijo užrašytomis istorijomis apie nuošalų Gedminių kaimą. Tokį, kuriame prieš dešimtmečius buvo ir ūkininkų, ir amatininkų, ir savų verslininkų. Gedminiai įsikūrę apytikriai už dešimties kilometrų nuo Pašvitinio, prie buvusio pagrindinio prekybos kelio Šiauliai — Žeimelis — Ryga. Manoma, kad kaimo pavadinimas kilo nuo asmenvardžio Gedminas ar Gedminaitis.
Pagal tarpukario administracinį skirstymą Gedminiai priklausė Kauno gubernijos Šiaulių apskrities Pašvitinio valsčiui.
Kaime buvo dvidešimt penkios...

Vyrai nutylėjo apie avariją

2009 m. liepos 9 d.
Pirmadienio pavakarę į Pakruojo ligoninę paguldytas keturiasdešimt trejų vyriškis lūžusia koja. Paaiškėjo, jog jį prieš ketvertą dienų sužalojo automobilis. Tiek nukentėjėlis, tiek mašinos vairuotojas apie avariją policijai nepranešė. Sužeistajam medikai diagnozavo šlaunikaulio lūžį ir paguldė gydyti į traumatologijos skyrių. Į gydytojus sodietis kreipėsi, ketvertą dienų kentėjęs skausmus.
Policininkams nukentėjėlis papasakojo, jog praėjusio ketvirtadienio vakare Gegiedžiuose stūmė neužsivedantį dvidešimt penekerių pažįstamo automobilį „Audi — 100“. O kai už vairo sėdėjęs...

Aplinka reikia rūpintis ir patiems

2009 m. liepos 9 d.
Į „Krašto žiniose“ spausdintą straipsnį „Megučioniuose — griuvėsiai ir piktžolynai“ atsiliepusi linkuvietė Ona kritiškai vertino sodiečių norą, kad jiems kažkas sutvarkytų aplinką. „Aišku, Megučioniai — nuošalus kaimas, o Linkuva — miestas, Ūdekai — prie judraus kelio. Bet nepamirškime, kad atėjo sunkmetis, kad niekas nieko už dyką nedarys. Negi megučioniečiai nemato, kad Lietuva skęsta skolose? Užuot reiškę pretenzijas seniūnijai, verčiau patys susiburtų ir susitvarkytų aplinką savomis jėgomis“, — teigė linkuvietė.
Pasak moters, taip pat galima sutvarkyti ir...

Lietuvos himną giedojo maži ir dideli

2009 m. liepos 9 d.
Sekmadienį Lietuvos vardo tūkstantmečio garbei „Tautišką giesmę“ kartu su pasaulio lietuviais giedojo ir daugelio rajono vietovių gyventojai. Žmonės buvo susibūrę ten, kur dažniausiai vyksta renginiai arba svarbų istorinį įvykį primenančioje vietoje (prie jubiliejinio akmens, Vytauto Didžiojo paminklo, ąžuolo, ant Saulės kalnelio ir panašiai). Pakruojiečiai, vadovaujami ilgametės muzikos mokytojos Liucijos Ragaišienės, Lietuvos himną giedojo Jubiliejiniame skverelyje, kuris buvo įrengtas 1985 metais miesto 400 metų sukakčiai paminėti. Čia susirinko dideli...

SPORTO NAUJIENOS

2009 m. liepos 9 d.
Lietuvos BMX pirmenybių trečiojo etapo varžybose, vykusiose Pakruojyje, vietos Sporto centro dviratininkai (treneriai Vilius Lopeta ir Rimvydas Rimkus) iškovojo keturiolika prizinių vietų. Šio etapo nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo Edvinas Čiarna, Klaudijus Kunšteinas, Titas Girdvilis, Edvardas Jukna, Darius Lopeta, Tautvydas Biknius ir Linas Narvidas.
Sidabro medaliais pasipuošė pakruojiečiai Tomas Švab, Klaidas Reima, Robertas Svidras, Martynas Makaras ir Tomas Grigaliūnas.
Trečiąsias vietas pelnė Domantas...

Nepamirškite iškelti Trispalvės

2009 m. liepos 4 d.
Pakruojo policija ragina nepamiršti liepos 6— ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną iškelti valstybines vėliavas.
Vėliavas reikia iškelti prie visų valstybės ir savivaldybių institucijų, kitų įstaigų, įmonių bei organizacijų (nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma), taip pat — prie gyvenamųjų namų.
Policininkai pastebi, jog įmonės, įstaigos ir organizacijos vykdo šį įstatymų reikalavimą. Tačiau individualių namų savininkai, daugiabučių bendrijos jo nepaiso. Todėl Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną pareigūnai tikrins, ar gyventojai vykdo Valstybės vėliavų ir kitų...

Dienos populiariausi

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas