(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Radviliškio rajone

Gyvenimas šalia griūvančio vandens bokšto

2015 m. liepos 18 d.
Netoli neveikiančio vandens bokšto gyvenantys Pociūnėlių miestelio gyventojai sako jau ne vienerius metus gyvenantys šalia tiksinčios bombos ir bijo sulaukti nelaimės. Senas, aptrupėjęs bokštas kelia pavojų, tačiau žmonės neprisišaukia pagalbos.Didžiausią pavojų seniai neveikiantis vandens bokštas kelia Pociūnėlių gyventojai Birutei Kryžanauskienei, nes statinys iškilęs šalia jos ūkinių pastatų, tualeto.
Bet moteris baiminasi ne tik dėl savęs. Pasak B. Kryžanauskienės, šalia bokšto nuolat atsiranda žaidžiančių vaikų, ypač žiemą, nes netoli jo yra kalnelis, nuo kurio vaikai leidžiasi...

Šeduvoje skambėjo Lotynų Amerikos ir Užkaukazės ritmai

2015 m. liepos 18 d.
Šeduvoje dalyvavusių tarptautinio folkloro festivalio „Saulės žiedas“ kolektyvų koncerte skambėjo Lotynų Amerikos ritmai ir Užkaukazės melodijos.Nors pradžioje koncertas buvo planuotas miesto centrinėje aikštėje, kurioje buvo paruoštos kėdės žiūrovams, tačiau, baiminantis lietaus, jis buvo perkeltas į Kultūros ir amatų centrą, nes to pageidavo ir Peru atlikėjai, kurių muzikiniams instrumentams kenkia drėgmė. Žiūrovų prisirinko pilnutėlė salė, o negavusieji atsisėsti būriavosi praėjimuose.
Pirmieji scenoje pasirodė prieš devynerius metus įkurto San Chosė (Kosta Rika)...

Rajono gimnazijose – devyni šimtukininkai

2015 m. liepos 18 d.
Šią savaitę rajono gimnazijose vyksta paskutinės atestatų įteikimo šventės. Šiemet atestatų įteikimo šventėse padėkos raštais pagerbti ir devyni šimtukininkai.Geriausiai valstybinius egzaminus išlaikė Lizdeikos gimnazijos abiturientas Vilius Ramanauskas, 100 balų įvertinimus gavęs už tris valstybinius brandos egzaminus. Šimtukais jo žinios buvo įvertintos anglų kalbos, matematikos ir informacinių technologijų egzaminuose.
Šimtukais įvertintos ir Šeduvos gimnazijos abituriento Manto Masiulio žinios valstybiniuose anglų kalbos ir informacinių technologijų brandos...

Šeduvai įteiktos Mažosios Lietuvos kultūros sostinės regalijos

2015 m. liepos 18 d.
Šventės scenoje Šeduvos kultūros ir amatų centro direktorei Natalijai Borgerdt ir Šeduvos seniūnui Justinui Praniui įteikta „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės-2016“ vėliava.
„Džiaugiamės gavę tokį įvertinimą, o drauge ir įpareigojimą. Aukštai 2015 metais Naisiai pakėlė kartelę, tad stengsimės ateinančiais metais nenuvilti tų, kurie patikėjo Šeduva“, – sakė Natalija Borgerdt, iš politiko, verslininko ir mecenato bei Mažosios Lietuvos kultūros sostinės idėjos autoriaus Ramūno Karbauskio pasiimdama „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės-2016“ regalijas.
Šventės dieną N...

KRIMINALINĖ KRONIKA

2015 m. liepos 18 d.
* Jonaitiškių kaime iš neužrakinto garažo pagrobtas neregistruotas (be dokumentų) raudonos spalvos motoroleris „Malagutti F-15“. Nusikalstamos veikos padarymu įtariamas septyniolikmetis po apklausos išleistas. Motoroleris surastas.
* Kurklių kaime, išlaužus medines duris, iš namo pagrobtas mobiliojo ryšio telefonas „Nokia“, meškerė. Turtinė žala – 180 eurų.
* Dienos metu Radviliškyje, P. Lukšio gatvėje, iš aptverto namo kiemo pagrobtas trijų pavarų dviratis „Sonata“, iš neužrakinto sandėliuko – motorinis pjūklas „Husqvarna“. Turtinė žala – 450 eurų.
*...

„Džia-Da“ – geriausias rajono kolektyvas

2015 m. liepos 18 d.
Juo tapo Šeduvos gimnazijos dainavimo studija „Džia-Da“.
Daugiau nei dešimtmetį gyvuojančioje dainavimo studijoje „Džia-Da“ auga jau trečioji jaunųjų atlikėjų karta. Pradėjusi savo veiklą Šeduvos gimnazijoje, dainavimo studija „Džia-Da“ buria muzikalųjį jaunimą ir Radviliškio miesto kultūros centre.
Kolektyvas aktyviai dalyvauja Lietuvos dainų šventėse, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose. Koncertuota Latvijoje, Estijoje, Čekijoje. Kolektyve „Džia-Da“ dainuoja vaikai nuo 4 iki 18 metų. Vaikai ir...

Po­li­ti­kų at­ly­gi­ni­mai ap­kar­py­ti po­pie­riu­je

2015 m. liepos 16 d.
Nuo liepos mėnesio Radviliškio rajono tarybos nariai jau dirba pagal naujai patvirtintą veiklos reglamentą.Pagal jį šios kadencijos politikai už darbą kas mėnesį turėtų gauti perpus mažesnį atlyginimą, tačiau realybė yra kitokia: praėjusią kadenciją atlyginimo negavo nė vienas Tarybos narys, dabar jį gaus visi.Tarybos posėdyje neatsirado nė vieno politiko, kuris būtų nepritaręs naujai mokėjimo už darbą Taryboje tvarkai. Šis klausimas daugiau svarstymų sulaukė naujos redakcijos reglamentą rengusioje darbo grupėje.
Anot darbo grupei vadovavusio Tarybos...

Gėlės žiede – paslaptingo pasaulio harmonija

2015 m. liepos 14 d.
Radviliškio viešosios bibliotekos Paveikslų galerijoje atidarytoje panevėžietės dailininkės Ilonos Žvinakienės energija, tyrumu, romantika pulsuojančių darbų parodoje – paslaptinga gėlių pasaulio harmonija.Pažvelgus į I. Žvinakienės tapybos darbus, pastelinės spalvos iš tolo kviečia prieiti arčiau. Ilgiau įsižiūrėjus, galima išvysti, kad laibi medžiai ar gėlių žiedai bei kotai – tai rankomis mosuojančios moterys, kurios tarsi bando atspėti, ką žiūrintysis į jas mąsto.
Parodos atidaryme Radviliškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė sakė, kad autorė...

Butėnai šventė gražų jubiliejų

2015 m. liepos 11 d.
Butėniškiai kaimo 460-ąjį gimtadienį paminėjo pašventinę kryžių, surengę kraštiečių šventę bei pakeliavę kaimų istorijos keliais.Dar gerokai iki Nepriklausomybės atkūrimo, 1977 metais, prie posūkio į Butėnų kaimą buvo pastatytas kryžius, į kurį ilgą laiką niekas iš tuometinės valdžios nekreipė dėmesio. Tačiau kartą kažkam iš rajono valdžios toptelėjo mintis, kad sankryžoje kryžiui – ne vieta. Į rajoną iškviestam kolūkio pirmininkui buvo liepta kryžių nugriauti.
Pirmininkas pasirinko kitą variantą – kryžius „nukeliavo“ į kaimo sodybą, kurios savininkai juo rūpinosi ilgą laiką. Pardavus sodybą...

Valstybės dienai – žygis prie mitologinių akmenų

2015 m. liepos 11 d.
Rajono dviračių sporto entuziastai Valstybės dieną paminėjo išvykdami į dviračių žygį. Šiemet žygeiviai keliavo mitologinių akmenų keliu. Tai jau penktas toks žygis, skirtas šiai iškiliai datai.Originaliai, išvykdami į dviračių žygį ir jo metu aplankydami vis naujus rajono kultūros bei paveldosaugos objektus, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną paminėjo dviračių sporto entuziastai, kuriuos keliauti pakvietė rajono Savivaldybės Paveldosaugos skyrius ir Radviliškio kultūros centras.
Penktus metus iš eilės rengiamas dviračių žygis šiemet buvo skirtas...

Absolventams įteikti diplomai

2015 m. liepos 11 d.
Iškilmingos šventės proga absolventus pasveikino centro direktorius Jonas Pravilonis. Nuoširdžius žodžius jaunuoliams skyrė vyresnysis profesijos mokytojas Romas Elinauskas, auklėtoja Marijana Sinkevičienė. Mokinių tėvelių vardu centro darbuotojams padėkojo Rasutė Selenienė ir Alma Kubilinskienė.
Už puikius ir labai gerus kompetencijų vertinimo rezultatus centro padėkos raštais pagerbti gabiausieji – Aivaras Selenis, Jolanta Indriuškaitė, Andželika Petrauskaitė, Samanta Bakutytė, Romualda Jančiauskaitė, Diana Gurskytė, Kristina Kirilesku, Oksana...

KRIMINALINĖ KRONIKA

2015 m. liepos 11 d.
* Radviliškyje, Eglių gatvėje gyvenanti 51 metų moteris iš mirusio penkiasdešimtmečio sugyventinio sąskaitos pasisavino 2000 eurų ir atliko du pavedimus – į savo sąskaitą pervedė 21 tūkstantį eurų.
* Skėmių kaime, atidarius ūkinio pastato durų vidinį suktuką, pagrobtas elektrinis grandininis pjūklas, moteriškas trijų pavarų dviratis, aliuminio karutis. Turtinė žala – 200 eurų.
* Pavartyčių kaime gyvenantis 22 metų jaunuolis pateko į apgavikų pinkles. Jis, internetiniame puslapyje pamatęs skelbimą apie parduodamą automobilį „Audi A4“, kurio kaina 1800 eurų, pasinaudodamas elektronine...

Kūrybinėje stovykloje – literatai ir dailininkai

2015 m. liepos 11 d.
Atvykę į Šiaulėnus, kūrybinės stovyklos dalyviai nekantravo pradėti žvalgytis po apylinkes, eskizuoti, fotografuoti akį patraukusius vaizdus. Kūrėjai sau mielų peizažų bei objektų ieškojo Diktariškių dvare, Šiaulėnų kalneliuose, bažnyčioje, dvare. Kitą dieną aplankė Sidariuose esančią Buračų sodybą, cerkvę, įamžino kraštovaizdį. Kadangi dauguma – tobulinantys savo įgūdžius dailės pedagogai, juos konsultavo Dailininkų sąjungos nariai Ilona Žvinakienė ir Ramūnas Dagys.
Pirmosios dienos vakare surengta bendra vakaronė. Ji vyko Šiaulėnų krašto muziejuje, kitaip vadinamame...

„Tautiška giesmė“ skambėjo ir Radviliškyje

2015 m. liepos 11 d.
Saulius JUŠKEVIČIUS

Šiemet, kaip ir pernai, giedotojai rinkosi į miesto laisvalaikio ir pramogų parką, prie Karžygių alėjos, ir, susikibę rankomis, sustojo ratu aplink parko širdį – 2009 metais parke pastatytą skulptūrą Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui įamžinti.
Parke susirinkę radviliškiečiai pusvalandį iki visuotinio himno giedojimo galėjo klausytis kanklių muzikos, kurią atliko Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos kanklių duetas – mokytoja Elena Ralienė ir jos mokinė Gintarė Trinkūnaitė.
Žodžius apie Lietuvos Tūkstantmetį, karalių Mindaugą, Vincą Kudirką ir...

Grinkiškiečiai šventė tris dienas

2015 m. liepos 11 d.
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną grinkiškiečiai šventė tris dienas. Buvo surengtos sporto varžybos, seniūnijos meno kolektyvų koncertas, giedota „Tautiška giesmė“.Minaičiuose surengtoje seniūnijos bendruomenių sporto šventėje vyko krepšinio, tinklinio, rankų lenkimo, virvės traukimo, giros metimo varžybos, kurias pravedė seniūnijos sporto metodininkas Vitalijus Survila.
Šventėje patys jauniausieji dalyviai dalyvavo žaismingose ir linksmose estafetėse.
Pirmąją vietą ir pereinamąją taurę laimėjo Grinkiškio bendruomenė (pirmininkė Rasa Šulienė)...

Radviliškiečiai – treti

2015 m. liepos 11 d.
Radviliškio Lietuvos Sąjūdžio stadione dvi dienas vykusiame tarptautiniame vaikų futbolo turnyre nugalėtojų taurę iškovojo mažeikiškiai. Turnyro šeimininkams atiteko bronzos medaliai.Į draugišką futbolo turnyrą, skirtą Valstybės dienai paminėti, atvykę ukrainiečiai ir baltarusiai ne tik gainiojo futbolo kamuolį, bet ir dalyvavo radviliškio kultūros ir poilsio parko karžygių alėjoje vykusiame Valstybės dienos renginyje, stebėjo, kaip radviliškiečiai ir jų svečiai gieda tautišką giesmę.
Į Radviliškį išbandyti jėgas jau nebe pirmą kartą atvyko jaunieji futbolininkai iš Ukrainos...

Sąskrydyje varžėsi „Saugios kaimynystės“ komandos

2015 m. liepos 9 d.
Į sąskrydį prie Arimaičių ežero suvažiavusios „Saugios kaimynystės“ bendruomenės varžėsi dėl geriausios komandos titulo. Jis atiteko beinoraviškiams.Sąskrydyje varžėsi dešimt rajono „Saugios kaimynystės“ bendruomenių. Kuo išradingiau save pristačiusios, komandos turėjo įveikti ir po keletą užduočių – kuo greičiau iki finišo linijos atitempti policijos automobilį, pernešti girą, pripildyti kiaurą statinę ežero vandeniu, laimėti dažasvydžio užduotį.
Puikių emocijų komandoms pridavė sirgalių palaikymas. Renginio dalyvius nuotaikinga muzika linksmino ir Šeduvos kultūros ir...

Šeduva paskelbta mažąja kultūros sostine

2015 m. liepos 9 d.
Jau šį šeštadienį Naisiuose vyksiančioje šventėje pirmosios Lietuvos mažosios kultūros sostinės Naisių atstovai estafetę, diplomus ir mažųjų kultūros sostinių vėliavas perduos 2016 metų Lietuvos mažosioms kultūros sostinėms. Tarp dešimties šalies kaimų ir miestelių diplomas ir vėliava bus įteikta ir Šeduvai.Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos prezidentė Goda Burokienė sakė, kad mecenato, verslininko Ramūno Karbauskio iniciatyva rinkti mažąsias Lietuvos kultūros sostines tikrai reikalinga.
„Šios iniciatyvos tikslas – įrodyti, kad ir mažuose miesteliuose, kuriuose nėra nei garsių...

Etikos komisija – be pirmininko, Antikorupcijos komisijoje – kaltinamasis

2015 m. liepos 7 d.
Radviliškio rajono tarybos nariams nepavyko išsirinkti Etikos komisijos pirmininko – opozicijos pasiūlyto kandidato, „valstiečio“ Jono Povilaičio valdantieji nepalaikė.Antikorupcijos komisijos sudėtis valdantiesiems nesukėlė abejonių, nors joje – ir įtariamasis baudžiamojoje byloje konservatorius Kostas Dočkus.Nors jau spaudė terminai, rajono Taryba įvykusiame Tarybos posėdyje taip ir neišsirinko Etikos komisijos pirmininko.
Sudaryti savivaldybių etikos komisijas bei priimti ir patvirtinti savivaldybių etikos komisijų nuostatus rajonų...

Kaimas šventė garbingą jubiliejų

2015 m. liepos 7 d.
Minint Acokavų kaimo 430-ąjį jubiliejų, atidengtas paminklinis akmuo, pašventintas kryžius, padėkota ilgamečiams kaimo gyventojams, pagalbininkams.Acokavų kaimo jubiliejaus proga prie įvažiavimo į kaimą buvo atidengtas paminklinis akmuo su jubiliejiniu užrašu. Igno Utakio ir Svetlanos Trigarcevos pastangomis ant nuo kolūkio laikų stovėjusio akmens atsirado užrašas „Acokavai 1585“, kuris pakeitė anksčiau buvusį, tačiau prieš porą dešimtmečių pavogtąjį – „Mičiurino kolūkis“.
Po paminklinio akmens atidengimo buvo pašventintas kryžius, jau nuo seno stovintis prie...

Dienos populiariausi

Užventį papuošė trimituojančių angelų vėtrungė

2015 m. liepos 18 d.
lankomiausias

Laikino atokvėpio namai leis pailsėti neįgaliųjų artimiesiems

2015 m. liepos 18 d.
daugiausiai komentuotas