(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Radviliškio rajone

Šve­dai pra­džiu­gi­no do­va­no­mis

2012 m. rugsėjo 27 d.
Radviliškyje apsilankę Skaros (Švedija) katedralinės gimnazijos Tarptautinio bakalaureato klasės moksleiviai, lydimi mokytojų Solveig Eliasson bei Margaret Kraepelien Lundl, dovanomis pradžiugino kelių Radviliškio miesto vaikų įstaigų, Polekėlės globos namų gyventojus. Dovanų įteikta ir Radviliškio ligoninės Akušerijos-ginekologijos bei Vaikų ligų skyriams.Saulius JUŠKEVIČIUSĮ Radviliškį atvykę Skaros katedralinės gimnazijos moksleiviai Radviliškio ligoninės Akušerijos-ginekologijos ir Vaikų ligų skyriaus darbuotojams įteikė paruoštų lauknešėlių naujagimiams, M. Kraepelien Lundl numegztų...

Radviliškiečiai ieškojo vietos dvasios

2012 m. rugsėjo 25 d.
Tradicinėms Europos paveldo dienoms, kurių šiųmetė tema – „Genius Loci. Vietos dvasia“, skirtuose renginiuose radviliškiečiai vietos dvasios ieškojo Šiaulėnų koplytėlėje, vaikštinėdami po Raginėnų piliakalnius bei Viešojoje bibliotekoje veikiančioje senojo ir naujojo Radviliškio fotografijų parodoje.
Nemažas būrys miesto ir rajono mokyklų moksleivių, minint Europos paveldo dienas, lankėsi Raginėnų piliakalnyje.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius sakė, jog dar tūkstantmečio pradžioje ši vietovė buvo gausiai...

Vargs­ta dėl ter­ša­lų

2012 m. rugsėjo 24 d.
Radviliškietė Nijolė Lastauskienė ne vienerius metus vargsta dėl fekalijų, į jos daržą tekančių iš kaimyniniame sklype stovinčio tualeto. Valdininkai žada padėti, tačiau tuo viskas ir baigiasi.S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje gyvenanti radviliškietė kiekvieną dieną su baime laukia smarkesnio lietaus.
„Jei ilgiau ar smarkiau palyja, nuotekos iš kaimyno tualeto pasipila į mano daržą, kadangi mano sklypo teritorija yra žemesnė. Tas pats nutinka ir per atodrėkį žiemą ar pavasarį pradėjus tirpti sniegui. Ir taip jau kelerius metus“, – pasakojo N...

Mokiniai piketavo prieš egzaminų tvarką

2012 m. rugsėjo 22 d.
Trečiadienį prie Savivaldybės pastato sustoję keli miesto mokyklų moksleiviai piketavo prieš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM)ketinimus keisti stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką. Moksleivių įsitikinimu, numatomos pertvarkos yra per daug skubotos ir neaptartos nei su mokytojais, nei su mokiniais.Parkelyje prie Savivaldybės pastato stovėjo keturi moksleiviai. Rankose jie laikė plakatus su užrašais „Mūsų nuomonė irgi svarbi!“, „Kas geriau – Danija ar Olandija?“.
Šalia mokinių gulėjo krūva enciklopedijų bei vadovėlių. Taip piketuotojai norėjo...

Pagerbti grožio salelių kaime kūrėjai

2012 m. rugsėjo 22 d.
Šniūraičiuose surengtoje šventėje pagerbti Radviliškio seniūnijos gražiausių sodybų šeimininkai. Tokia šventė bendruomenių žmonėms surengta septintą kartą.Radviliškio seniūnijos seniūnas Vidmantas Tamošiūnas apdovanojo gražiausias kiekvienos bendruomenės bei seniūnijos sodybas.
Už pastangas kuriant grožį apdovanoti Mankiškių kaime gyvenantys Loreta ir Eugenijus Karčiauskai, Gintarė ir Linas Jasevičiai bei Vaclovas Jasevičius, Šniūraičių kaimo gyventojai Renata ir Artūras Savickai, kutiškiečiai Irena ir Algirdas Tamošiūnai, karčemiškiai Petras ir Jadvyga Milišauskai, Vitkaičių kaime...

Dovana Panevėžio silpnaregiams

2012 m. rugsėjo 22 d.
Kutiškių daugiafunkcio centro atlikėjai padovanojo dainos ir poezijos popietę Panevėžio aklųjų ir silpnaregių draugijos nariams. Tai buvo pirmasis toks kutiškiečių renginys Panevėžyje.Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio filialo salėje susirinkusiems klausytojams Kutiškių daugiafunkcio centro kultūros darbuotoja Rima Godelienė surengė savo autorinį koncertą.
Skambiomis dainomis ir prasmingomis eilėmis ji džiugino susirinkusius į popietę panevėžiečius. Prisiminta buvo ir jaunystės poezija apie gimtąjį miestą, meilę, jausmus, išgyvenimus. Į aklųjų ir silpnaregių...

Jaunojo talento stipendiją pelnė ir radviliškietis

2012 m. rugsėjo 22 d.
Tarp moksleivių, kuriems skirta šiųmetė „Jaunųjų talentų“ stipendija, pateko ir radviliškietis Mantas Jakštas. Vaikinas apdovanotas už pasiekimus visuomeninės veiklos srityje.Mantas pateko tarp 21 gabiausio Lietuvos moksleivio, kuriems bus skirta „Maxima“ konkurso „Jaunieji talentai“ stipendija. Jam visus šiuos mokslo metus kas mėnesį bus mokama 250 litų stipendija.
Radviliškio Lizdeikos gimnazijos dešimtokas M. Jakštas gerai žinomas radviliškiečiams. Dar tebesimokydamas V. Kudirkos pagrindinėje mokykloje daug laiko skirdavo visuomeninei...

Normas viršija dešimtadalis patikrintų automobilių

2012 m. rugsėjo 22 d.
Dešimtadalyje rajone patikrintų automobilių išmetamųjų dujų koncentracija viršijo leistiną normą. Daugiausia nukrypimų nuo normos nustatyta dujinę įrangą turinčiuose automobiliuose.Automobilių patikrinimo reidą surengę Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Šiaulių regiono gamtos apsaugos departamento darbuotojais matavo, kiek monoksido ir angliavandenilių patenka į aplinką.
Pareigūnai sustabdė ir patikrino 165 automobilius. 16-os transporto priemonių išmetamųjų dujų koncentracija viršijo leistiną normą.
Tikrintojai pastebėjo, kad daugiausia pažeidimų...

KRIMINALINĖ KRONIKA

2012 m. rugsėjo 22 d.
Vagys į transformatorinę pateko pritaikę raktą. Nuostolis – 1300 litų.
Juodupių kaime iš bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės nesaugomos ir neaptvertos audinių fermos teritorijos pavogtas neregistruotas, be valstybinių numerių raudonos spalvos traktorius „Minko Matik“, skirtas gyvūnams šerti. Nuostolis – 10 tūkstančių litų.
Radviliškio rajone, Pyplių kaimo ribose, policijos pareigūnai prie vairo sulaikė neblaivų 41-erių metų vyrą. Jam nustatytas 2,3 promilės girtumas.
Neblaivų sūnų nuo administracinės atsakomybės ėmėsi gelbėti jo motina. 77-erių moteris pareigūnams pasiūlė 100...

Urėdijos jubiliejų primins pasodintas ąžuolynas

2012 m. rugsėjo 20 d.
Radviliškio miškų urėdijos 60-ies metų įkūrimo jubiliejų primins pasodintas ąžuolynas, atidengta atminimo lenta bei gardi, jau tradicine tapusi miškininkų žuvienė.Į jubiliejinę šventę susirinkę Radviliškio miškų urėdijos darbuotojai buvo apipilti gausiais svečių iš įvairių institucijų sveikinimais ir linkėjimais, o keliolika miškininkų pagerbti ir apdovanojimais.
Šventėje dalyvavęs Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanojo Medelyno viršininką Dainių Dapkų, padėkos raštais – Gudžiūnų girininkijos girininką Darių...

Šeduviai pagerbė futbolo veteranus

2012 m. rugsėjo 18 d.
Šeduviai surengė futbolo turnyrą, kurio metu buvo pagerbti iš įvairių kampelių sukviesti veteranai, futbolą žaidę prieš kelis dešimtmečius.Futbolo turnyras, kuriame rungtyniavo dvi vietos komandos – Šeduvos veteranai (35-50 metų) ir jaunimo komanda (15-20 metų) – bei svečiai iš Žagarės, baigėsi žagariečių pergale.
Nugalėtojų taurę bei pirmosios vietos medalius namo išsivežė žagariečiai, su kuriais šeduviai bendrauja kelis dešimtmečius. Svečiai vietos veteranus įveikė rezultatu 2:0, o jaunimo komandą – 2:1.
Antrąją vietą pelnė Šeduvos jaunuoliai, vietos veteranus...

Baisogalietė tapo piešinių konkurso nominante

2012 m. rugsėjo 18 d.
Baisogalos gimnazijos 7a klasės mokinė Asta Balčiūnaitė, dalyvavusi respublikiniame vaikų piešinių konkurse „Mes piešiame Indiją“, buvo pripažinta nominante ir apdovanota padėkos raštu.Padėkos raštą gimnazistei įteikė Indijos Respublikos ambasadorė J.E. Monika Kapil Mohta. Apdovanojimas jai įteiktas renginyje, kuriame buvo atidaryta respublikinio piešinių konkurso „Mes piešiame Indiją“ darbų paroda bei pasveikinti konkurso nugalėtojai.
Seimo III rūmų Konferencijų salėje organizuotame renginyje A. Balčiūnaitė dalyvavo kartu su bendraklase Vilma Bredulskyte ir...

Pažeidėjams dalijo skrajutes

2012 m. rugsėjo 17 d.
Radviliškyje surengtoje akcijoje „Saugiai pereikime gatvę“ rajono policijos pareigūnai bei jaunieji šauliai pamokymais auklėjo Kelių eismo taisyklėms nusižengusius radviliškiečius ir juos apdovanojo skrajutėmis.Policijos pareigūnų sustabdyti per gatvę neleistinose vietose ėję radviliškiečiai buvo maloniai nustebinti sulaukę ne baudos, o skrajučių, įspėjančių apie neteisingą elgesį. Akcijos organizatoriai su pažeidėjais kalbėjosi apie pavojus, kuriuos gali sukelti toks jų elgesys, bei galimas pasekmes.
Akcijai vykdyti buvo pasirinktos vietos, kuriose...

Įvertinta Baisogaloje auginamų avių veislė

2012 m. rugsėjo 17 d.
Molėtų rajone surengtoje avininkystės parodoje įvertinimo sulaukė Gyvulininkystės instituto, veikiančio Baisogaloje (Radviliškio raj.), pristatyta šiurkščiavilnių avių veislė.Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvulininkystės instituto Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių koordinavimo centrui buvo įteiktas medalis už geriausiai parodai paruoštas ir geriausiai veislę atitinkančias avis.
Molėtų rajone, Ūtos kaime, ūkininko Giedriaus Prakapavičiaus ūkyje, vykusioje specializuotoje avininkystės parodoje „Avis aprengs ir pamaitins – 2012“ buvo galima...

Krašto etnokultūrą išsaugos (?) jaunimas

2012 m. rugsėjo 15 d.
Savo krašto etnokultūrą galima išsaugoti tik bendromis etnokultūros specialistų bei šios srities entuziastų pastangomis, į šį procesą įtraukiant ir jaunimą. Tuo įsitikinusios rajono folkloro puoselėtojos – baisogalietė Stasė Anglickienė ir šeduvė Emilija Brajinskienė.
Folklorinio ansamblio „Dainoriai“ vadovė Stasė Anglickienė sako, kad Baisogalos krašto etnokultūra nuo kitų rajono vietovių etnokultūros skiriasi savo išlikusia tarme ir dainų bei pasakojimų tekstų turiniu: „Tarmė tarmei nelygi. Baisogalių, gyvenančių į Skėmių pusę, tarmė kitokia, negu tikrų baisogalių. Januškonių pusėje gyvenančių baisogalių tarmė turi...

Draugystę su švedais stiprina bendri susitikimai

2012 m. rugsėjo 15 d.
Tradiciniame Lietuvos ir Švedijos forume, kuriame dalyvavo ir radviliškiečių delegacija, šiemet buvo akcentuojama žmonių bendravimo svarba, ieškoma daugiau kultūrinių sąsajų tarp Lietuvos ir Švedijos.Kasmetinis Lietuvių ir švedų draugijų sąjungos bei Švedijos ir Lietuvos asociacijos organizuojamas forumas šiemet buvo surengtas Švedijoje, Pietų Švedijos mieste Karlskronoje.
Pasak Radviliškio-Skaros draugystės klubo pirmininko Vytauto Simelio, į forumą šiemet vyko klubo nariai, kurių atstovaujamos įstaigos jau ne vienerius metus bendradarbiauja su švedais –...

Surengė palydas į mokyklą

2012 m. rugsėjo 15 d.
Raudondvario kaimo bibliotekoje septynioliktąjį kartą surengtos mažųjų raudondvariečių palydos į mokyklą.Šiemet būsimųjų pirmokėlių nebuvo, tad susirinkę pradinių klasių mokinukai klausėsi Raudondvario kaimo vyresniosios bibliotekininkės D. Bagušienės sveikinimų.
Šeduvos gimnazijos mokinės, raudondvarietės R. Gilytė, G. Dubikaltytė ir U. Didaronkutė, paruošė koncertinę programėlę: dainelių, eilėraščių, skaitė ištraukas iš pasakų, dainavo pirmokėlių himną. Šventės dalyviams dainavo ir O. Rabikauskaitė, kurios dainavimo mokytojas V. Selena.
Susirinkusiems reikėjo atspėti, kokiais pasakų...

Žemė pražydo sukurtais gėlių kilimais

2012 m. rugsėjo 13 d.
Radviliškio seniūnijos bendruomenės Šniūraičiuose surengtoje rudens šventėje pynė gėlių kilimus. Kilimai kaimo centrą papuošė trečią kartą.Radviliškio seniūnijos bendruomenės į aikštę prie pramogų ir šokių salės traukė ne tuščiomis. Krepšiuose, kibiruose, dėžėse, maišuose ar ryšuliuose – medžiaga būsimiesiems kilimams: margaspalviai gėlių žiedai, žalumynai, samanėlės, daržovių lapai ir kitokios gamtos grožybės.
Vieta gyvų gėlių kilimų pynimui buvo paruošta pievelėje po medžiais. Prie kiemo vartų žaliuojantis užpernai bendruomenių vadovų gėlėmis ir krūmeliais apsodintas alpinariumas tapo akstinu trečią kartą vėl sugrįžti į šį...

Monografiją apie kraštą jau turi ir grinkiškiečiai

2012 m. rugsėjo 11 d.
Grinkiškio seniūnija padėkomis pagerbė visus, kurie prisidėjo prie monografijos „Grinkiškio kraštas“ išleidimo. Pavasarį išleista knyga apie Grinkiškį papildė monografijų apie rajono kraštus lentyną.Grinkiškiečiai dėkojo monografijos sudarytojui kraštiečiui Aleksandrui Šidlauskui, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos direktorei Aldonai Januševičienei, prie monografijos išleidimo svariai prisidėjusiam Augenijui Jurgauskui, straipsnių autoriams, redaktoriams.
Grinkiškio Jono Poderio vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai Sigita Šegždienė ir Klemas Indrėkus, taip pat...

KRIMINALINĖ KRONIKA

2012 m. rugsėjo 11 d.
Nesulaukusi nei medienos, nei pinigų, raudondvariškė kreipėsi į policiją.
Vaitiekūnų kaime, atrakinę elektros transformatorinės pastotės durų pakabinamąją spyną, vagys iš galios transformatoriaus išleido ir pavogė aušinimo alyvos. Alyvos kiekiai ir padaryta turtinė žala nustatinėjami.
Aukštelkų kaime neblaivus (1,68 promilės girtumas) aštuoniolikmetis sumušė penkiolikmetę. Nukentėjusioji į medikus nesikreipė. Aukštelkiškį sulaikė ir uždarė į areštinę į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai.
Mėnaičių kaime 22-ejų metų gyventojas ne tik viešoje vietoje įžeidinėjo septyniolikmetę, bet ir ją...

Dienos populiariausi

Kandidatai į Seimą nepasinaudojo reklama veltui

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias

Paskutiniame motokroso etape kelmiškiai liko treti

2012 m. rugsėjo 27 d.
daugiausiai komentuotas