(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Radviliškio rajone

Žemdirbiai pavasarį pasitinka su nežinia

2010 m. balandžio 10 d.
Šalta praėjusi žiema rajone sunaikino dalį pasėlių. Dėl to gali būti prastesnis ir šiųmetis derlius. Ar patirti nuostoliai padidins žemės ūkio produktų supirkimo kainas? Šie ir kiti klausimai neduoda ramybės rajono žemdirbiams, belaukiant pavasarinių darbų pradžios. Rajono ūkininkas Sigitas Petraitis pavasario sulaukė ne tokio šviesaus, kaip tikėjosi — dėl šaltos pernykštės žiemos iššalė gana didelė dalis jo turimų pasėlių, tačiau žemdirbys dėl to neverkšlena.
„Turėsiu atsėti apie 100 hektarų kviečių ir apie 25 hektarus rapsų“, — redakcijai sakė ūkininkas.
Pasak jo, daugiausia...

Šeduvių turnyre nugalėjo Pakiršinio „Gerista“

2010 m. balandžio 10 d.
Šeduvos krepšinio turnyre „Šeduvos krepšinio taurė-2010“ nugalėtoja tapo „Geristos“ komanda iš Pakiršinio. Jubiliejiniame, trisdešimtajame, Šeduvos krepšinio turnyre „Šeduvos krepšinio taurė-2010“ varžėsi 10 komandų. Šeimininkams atstovavo „Malūno“, „Ropokalnio“, „Rinktinės“ ir „Kvatro“ komandos, svečiams —
„Švyturys“ (Radviliškis) ir „Švyturys“ (Baisogala), „Smilgiai“ (Smilgiai), „Draugas“ (Alksniupiai), „Gerista“ (Pakiršinys), „Auridana“ (Baisogala).
Pusfinalyje susitiko „Gerista“ ir Radviliškio „Švyturys“. Radviliškiečius pakiršiniečiai nugalėjo...

Nuostabus žiedas skleidė bjaurų kvapą

2010 m. balandžio 10 d.
Radviliškietė gėlių mėgėja Viktorija Tamutienė po aštuonerių metų sulaukė dovanos — nuostabiai pražydusios, tačiau bjauriai dvokiančios gėlės, kuri liaudiškai vadinama „lavongėle“. Kaip ir kasmet, moteris laukė po žiemos pasirodančių šios gėlės lapų, tačiau sulaukė į viršų besistiebiančio stiebo, kuris išskleidė įstabų tamsiai vyšninės spalvos žiedą.
„Bėda ta, kad tas žiedas labai greit ėmė taip dvokti, kad nesinorėjo užeiti net į kambarį, kuriame auga ši gėlė“, — juokėsi moteris.
Iš pradžių nei ji, nei namiškiai nė neįtarė, kad kvapas skinda būtent nuo gėlės — ieškojo kitų dvoko priežasčių. Vėliau suprato...

Vaižgantietės esė pripažintas išskirtiniu

2010 m. balandžio 10 d.
Pirmojoje šalies moksleivių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Vaižganto gimnazijos gimnazistė Salomėja Plukaitė pelnė trečiąją vietą. Į Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinėje mokykloje vykusią I-ąją respublikinę lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadą susirinko per šimtą įvairių šalies mokyklų moksleivių. Radviliškio rajonui atstovavusi Vaižganto gimnazijos Id klasės gimnazistė Salomėja Plukaitė iš Vilniaus grįžo ne tuščiomis — tarp 9-10 klasių mokinių ji pelnė III vietą.
Tai ne vienintelis gimnazistės laimėjimas: Salomėja buvo apdovanota švietimo ir mokslo ministro Gintaro...

Verslo savaitėje idėjų netrūko

2010 m. balandžio 10 d.
Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos smulkaus verslo paslaugų teikėjo specialybės pirmojo kurso mokiniai kartu su mokytojomis pakvietė visus į Verslo savaitės renginius, kuriuose netrūko idėjų, konkursų, pranešimų. Verslo savaitė prasidėjo verslumo žinių konkursu. Verslumo žinių testą sprendė 9 komandos ir 27 dalyviai. Tarp komandų pirmąją vietą užėmė AR9 kurso mokiniai.
Geriausiu verslumo žinovu individualioje apskaitoje tapo būsimasis elektromontuotojas Jonas Vencevičius.
Verslo savaitės metu organizuotame seminare „Norintiems atrasti, tyrinėti...

Moksleiviai įrodinėjo fizinio aktyvumo naudą

2010 m. balandžio 10 d.
Radviliškio Vaižganto gimnazijos mokiniai kartu su kūno kultūros mokytojais gimnazistams bandė įrodyti, kad fizinis aktyvumas yra kelias į sveikatą. Rytinėje radijo laidoje, pristatydami temos aktualumą, moksleiviai siekė įrodyti, kad protinę veiklą skatina fizinis aktyvumas, kuris išlaisvina organizmą iš streso, pakelia tonusą, panaikina slogią nuotaiką, suteikia žvalumo, stimuliuoja aktyvumą, intensyvina protinę veiklą.
Kitas svarbus žingsnis, puoselėjant sveiką gyvenseną,–tai gebėjimas pasigaminti sveiką maistą ir jį tinkamai vartoti. Kiekviena...

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
Mokinių komandos pasiruošė plakatus, pristatė savo komandas, sukurtus šūkius. Vėliau turėjo atlikti užduotis: atsakyti į paruoštus viktorinos klausimus apie užkrečiamas ligas, pabaigti kurti pasaką, išvardinti penkis pagrindinius aspektus, kaip išvengti plintančių ligų.
Visų mokyklų šeštokai buvo labai gerai pasirengę, į klausimus pakankamai gerai atsakė visų komandų mokiniai.
Pirmąją vietą viktorinoje laimėjo Gražinos pagrindinės mokyklos šeštokai, antri buvo Šaukoto pagrindinės mokyklos mokiniai, treti — V.Kudirkos pagrindinės mokyklos moksleiviai...

Šeduvoje griaudėjo humoro šventė

2010 m. balandžio 10 d.
Į Šeduvoje vykusią jau tryliktą kasmetinę Lietuvos humoro grupių šventę „Vieni juokai“ susirinkę Lietuvos humoro sambūrio „Juokis“ kolektyvai beveik tris valandas linksmino šeduvius. Rajone tai vienintelė likusi humoro šventė, nes „Juokis“ pasitraukė iš Radviliškio į kaimyninį Pakruojį. Šventėje šeduvių humoro grupė „Sprandžina“ parodė naująją savo programą „Lietuvių vojažai“. Izolinos Stanulienės vadovaujami sprandžiniečiai atskleidė tautiečių ydas ir nuogą realybę, negailėjo pylos pastebėtoms negerovėms.
Kartu su šeduvių grupe šiemet juokavo žemaičiai — Judrėnų „Skardis“ (vadovė...

Pavasario šventė

2010 m. balandžio 10 d.
Mokytojų Dalios Česonienės ir Daivos Volskytės iniciatyva mokinių darbeliais papuošta aplinka kiekvienam suvirpino širdį, o šventės metu skambėjusios dainos, poezija pažadino sieloje Velykų laukimą.
Mokiniai ne tik šoko, dainavo ir deklamavo, bet ir prisiminė pavasario gėles, parskrendančių paukštelių giesmeles, sužinojo velykinių burtų, margučių dažymo subtilybes, rungtyniavo įvairiose estafetėse. Pavasariškas šventės personažas „Saulė“ negailėjo įdomių užduočių, minklių.

Neįgaliuosius pasveikino Velykų bobutės

2010 m. balandžio 10 d.
Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos narius ataskaitiniame susirinkime sveikino ne tik valdyba, bet ir Velykų bobutės. Rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė J. Bredulskienė ataskaitiniame draugijos susirinkime džiaugėsi darbingu tarybos kolektyvu, papasakojo apie teikiamas paslaugas neįgaliesiems, apžvelgė būsimas veiklos gaires.
Pirmininkė pasidžiaugė kuklia, bet gerai įrengta treniruoklių sale, kurioje mankštinasi visi norintys šiek tiek pagerinti savo sveikatą. Čia treniruojasi ir aktyviausi sportininkai — jų parvežtos taurės ir diplomai...

Velykų dieną — renginys miestelėnams

2010 m. balandžio 8 d.
Radviliškyje surengtame koncerte vaikai su Velykų švente sveikino savo bendraamžius, tėvelius bei visus susirinkusius miestiečius, dalyvavo įvairiuose velykiniuose žaidimuose. Antrąją Velykų dieną į miesto Kultūros rūmus rinkosi vaikai ir suaugusieji. Žiūrovų prigužėjo pilnutėlė salė. Vienas po kito scenoje keitėsi atlikėjai.
Radviliškiečiams dainavo YAMAHA muzikos mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Aurelijos Šakėnienės, YAMAHA muzikos mokyklos penkiamečių vaikų grupė (vadovė Vitalija Deltuvienė), vaikų grupė „Do mi sol“, vadovaujama Artūro Miškinio, vaikų...

Ar reikalingos pavasarinės švarinimosi talkos?

2010 m. balandžio 8 d.
Juozas EISMONTAS, Radviliškio miškų urėdijos urėdas:

— Labai reikalingos, kadangi jų reikšmė yra didelė. Ir tai tikrai nėra akcija dėl „paukščiuko“. Urėdija jau daugybę metų organizuoja pavasarines talkas, įjungiame į jas girininkijas, moksleivius. Argi nėra naudos, jei iš miško šalia urėdijos išvežame po 3, iš Linkaičių miško — po 5 mašinas šiukšlių?
Talkos turi ir savotišką auklėjamąją svarbą: tas, kuris miške rinko šiukšles, vargu, ar šiukšlins mišką. Tiesa, dabar miškus valyti sunkiau, kadangi sumažėjo krūvomis suverstų šiukšlių, o padaugėjo pavienių numestų butelių, skardinių ir panašiai. Jas sunkiau...

Jubiliejiniame turnyre nugalėjo „Gerista“

2010 m. balandžio 8 d.
Pasibaigė tradicinis Šeduvos krepšinio turnyras „Šeduvos krepšinio taurė-2010“. Jubiliejinio, 30-ojo, turnyro nugalėtoja tapo „Geristos“ komanda iš Pakiršinio. Dėl jubiliejinio šeduvių krepšinio turnyro taurės kovojo 10 komandų. Šeduviai subūrė keturias komandas. Šeimininkams atstovavo „Malūno“, „Ropokalnio“, „Rinktinės“ ir „Kvatro“ komandos.
Šešias komandas subūrė svečiai. Radviliškiui atstovavo „Švyturys“, Smilgiams — „Smilgiai“, Alksniupiams — „Draugas“, Pakiršiniui — „Gerista“, Baisogalai — „Auridana“ ir „Švyturys“.
Komandos burtu keliu buvo...

Ar už mobilųjį ryšį tikrai mokame mažiausią kainą?

2010 m. balandžio 3 d.
Laikraščių puslapiams ir televizijos ekranams mirgant nuo mobiliojo ryšio kainų, pasiūlymų paprastam žmogui lengva ir pasimesti. Ar iš tikrųjų susigundžiusiems nuliniu tarifu nieko nereikės mokėti? Ar skiriasi operatorių paslaugų kokybė? Kaip rasti mažiausios kainos mobilaus ryšio mokėjimo planą? Į šiuos klausimus paprašėme atsakyti telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ pardavimų direktorę Indrę Puišę. Visiems, besinaudojantiems mobiliuoju ryšiu, „Bitės“ atstovė patarė įsivertinti savo poreikius, bent apytiksliai paskaičiuoti per mėnesį prakalbamas minutes. Lietuvoje...

Šeduvos technologijų ir verslo mokykloje

2010 m. balandžio 3 d.
Susumavus konkurso „Tvarkingiausias bendrabučio kambarys“ rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai. Tvarkingiausiu kambariu tarp merginų bei visų bendrabučio gyventojų tapo 218 kambario gyventojos Loreta Kavaliauskaitė (sekretoriaus specialybės II kurso mokinė) ir Jovita Šiupinytė (smulkaus verslo paslaugų teikėjo specialybės I kurso mokinė).
Tarp vaikinų tvarkingiausiais nominuoti 105 kambario gyventojai Mantas Barščiauskas ir Tomas Atkočiūnas (automobilių specialybės remontininko I kurso mokiniai).
Tradicinėje mokyklos atvirų durų dienoje mokyklą aplankė...

Melų diena Sidabrave

2010 m. balandžio 3 d.
Moksleiviai sukūrė 35 pasakas, o balandžio 1- ąją pas juos, susirinkusius Sidabravo kultūros namų salėje, atvyko Melų Bobutė. Visi išklausė atrinktas geriausias pasakas, iš kurių vaikai balsuodami išrinko jiems labiausiai patikusią.
Nugalėtoja pripažinta 4b klasės mokinė Evelina Žukauskaitė.
Konkurso dalyviai apdovanoti saldumynais ir balionais.
Atsisveikindama Bobutė prisakė vaikams visus metus nemeluoti ir laukti jos kitais metais.

Akcija subūrė draugauti

2010 m. balandžio 3 d.
Pradinių klasių mokiniai nustebino savo kūryba — piešinukais tema „Aš moku draugauti“. Juose dominavo vaikų šypsenos, tvirtai sukabintos rankos su draugais, tėveliais, sesėmis, broliais.
Penktokų eilėraščių posmuose, kurie buvo patalpinti spalvingame gėlės žiede, jautėsi pavasario dvelksmas, atnešantis gėrį, draugystę.
Vyresniųjų klasių mokiniai išryškino apsirengimo spalvą, kuri atitiko jų pasirinktą veiklą. Taip jie derino gerų darbų atlikimą, toleranciją, kito mokymą, draugystę.
Dešimtokai mokyklos koridoriaus sieną papuošė draugystės laiveliais.
Savaitės be...

Kronika

2010 m. balandžio 3 d.
Įtariamieji, radviliškiečiai, gimę 1963 ir 1964 metais, sulaikyti.
Radviliškyje, Stiklo gatvėje, iš daugiabučio gyvenamojo namo kiemo pavogtas automobilis „Ford Sierra“.
Dingusi mašina rasta. Ją, tempiamą automobilio „BMW“, policijos pareigūnai pastebėjo Kairiuose (Šiaulių rajonas).
Sulaikyti ir į areštinę uždaryti trys įtariamieji, gyvenantys Šiaulių rajone. Du iš jų gimę 1974, trečiasis — 1979 metais.
Jaunystės gatvėje gyvenanti radviliškietė policijai pranešė, kad neaiškiomis aplinkybėmis dingo jos banko mokėjimo kortelė. Vėliau paaiškėjo, kad šia...

Vaikų ir studentų mainai

2010 m. balandžio 3 d.
Taip bendruomenės vaikai, įsijungę į Mažųjų mainų programą, „grąžino skolą“ Šiaulių universiteto studentams, kurie praėjusių metų pabaigoje Šiaulėnuose suvaidino muzikinę pasaką.
Teatro katedros vedėja docentė Marija Žibūdienė padėkojo vaikučiams už jų artistiškumą, atvežtą gerą nuotaiką bei pasidžiaugė Teatro katedroje studijuojančia šiaulėniške Andželika Vaičiulyte, kurios iniciatyva jos gimtojo krašto vaikai ir pasirodė Mokomajame teatre.

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 3 d.
Mokinių komandos pasiruošė plakatus, pristatė savo komandas, sukurtus šūkius. Vėliau turėjo atlikti užduotis: atsakyti į paruoštus viktorinos klausimus apie užkrečiamas ligas, pabaigti kurti pasaką, išvardinti penkis pagrindinius aspektus, kaip išvengti plintančių ligų.
Visų mokyklų šeštokai buvo labai gerai pasirengę, į klausimus pakankamai gerai atsakė visų komandų mokiniai.
Pirmąją vietą viktorinoje laimėjo Gražinos pagrindinės mokyklos šeštokai, antri buvo Šaukoto pagrindinės mokyklos mokiniai, treti — V.Kudirkos pagrindinės mokyklos moksleiviai...

Dienos populiariausi

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas