(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Radviliškio rajone

Grybas milžinas

2009 m. liepos 16 d.
Šiltas oras ir lietus Radviliškio mieste užaugino grybą milžiną. Radviliškiečio Sauliaus Mickevičiaus aptiktas didysis kukurdvelkis sveria 3 kilogramus, jo apimtis — 94 centimetrai, o aukštis — 26 centimetrai. Vyriškis pasakojo, kad Eibariškių soduose, tarp žolių, pastebėjęs kažką baltuojant. „Pagalvojau, kad vaikai galėjo palikti kamuolį. Priėjęs arčiau pamačiau keistos formos grybą. Parsinešiau namo. Čia paaiškėjo, jog tai kukurdvelkis“, — pasakojo vyriškis. Pasak radviliškiečio, grybas labiausiai sudomino sūnų ir jo draugą. Vaikams grybas buvo panašus į...

Vandentvarkos projektas šeduviams sukėlė abejonių

2009 m. liepos 16 d.
Šeduvos mieste įgyvendinamu europiniu vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektu patenkinti ne visi šeduviai. Anot jų, projekto vykdytojai ir užsakovai teikia per mažai viešos informacijos, neatsižvelgia į gyventojų pageidavimus, nustato sau naudingą tvarką. Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi Šeduvoje, Progimnazijos gatvėje, gyvenantis K. Ungurys. Vyriškio teigimu, jis nuo pat pradžių domisi Šeduvoje vykdomu vandentvarkos projektu. Jame, anot šeduvio, gana daug neaiškumų, trūksta skaidrumo, projekto vykdytojai ignoruoja kai kurių gyventojų pageidavimus...

Rajono maudyklose maudytis galima

2009 m. liepos 16 d.
Rajone ištirtas populiariausių maudyklų vanduo. Nustatyta, kad visose vanduo atitinka higienos reikalavimus ir maudytis jose galima. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius atliko rajono maudyklų, kurios yra populiariausios tarp rajono gyventojų, vandens cheminius ir mikrobiologinius tyrimus.
Tyrimai atlikti Arimaičių, Gomertos ežeruose, Eibariškių, Aukštelkų, Pakalniškių, Papušynio, Sidabravo, Šiaulėnų ir Tyrulių tvenkiniuose, Baisogalos, Raudondvario, Šaukoto ir Vaitiekūnų užtvankose bei Verdulių karjere...

Iš įvykių suvestinės

2009 m. liepos 16 d.
Eismo įvykio metu buvo sužalotas taip pat neblaivus automobilio keleivis. Jis gydomas Radviliškio ligoninės Chirurgijos skyriuje. Vairuotojas po medikų apžiūros kairės rankos sumušimą gydysis ambulatoriškai.
Kelyje Panevėžys-Šiauliai, Velžių kelio ribose, už kelių eismo taisyklių pažeidimą Kelių policijos biuro magistralinių kelių priežiūros būrio pareigūnų sulaikytas 44 metų grinkiškietis norėjo atsipirkti duodamas kyšį.
Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, pažeidėjas pareigūnams siūlė 100 litų. Kyšį davęs grinkiškietis buvo apklaustas Policijos komisariate ir po apklausos...

Gali nelikti dar vienos mokyklėlės

2009 m. liepos 14 d.
Šią savaitę rajono Taryba turėtų apsispręsti, ar nuo rugsėjo pirmosios uždaryti Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos Šniūraičių pradinio ugdymo skyrių.
Praėjusiais (2008-2009) mokslo metais šiame skyriuje pirmose-trečiose jungtinėse klasėse mokėsi 15 mokinių. Mokslo metų pabaigoje liko 11 mokinių, iš jų du trečios klasės mokiniai — būsimi ketvirtokai.
Skyriuje būtų likę devyni mokiniai, tačiau kelių mokinių tėvai išvyko gyventi į Šiaulių rajoną, keletas tėvų parašė prašymus į kitas — Vaižganto ir V. Kudirkos — pagrindines mokyklas.
Pasak rajono Švietimo ir sporto...

Telefonais aprūpinti vienkiemių gyventojai galės jaustis saugiau

2009 m. liepos 14 d.
Penkiolika rajono vienkiemiuose bei nuošaliose vietovėse gyvenančių radviliškiečių nuo šiol galės jaustis saugiau — rajono Policijos komisariate jiems įteikti mobilieji telefonai, kad prireikus galėtų išsiskviesti pagalbą. Iš vienkiemių ir nuošalių rajono vietovių į Radviliškio policijos komisariatą giminaičių bei policijos pareigūnų atvežti senyvo amžiaus žmonės sulaukė netikėtos dovanos. Kiekvienam iš jų buvo padovanota po mobilųjį telefoną su išankstinio mokėjimo kortele, kuri visus metus kas mėnesį bus papildoma 10-ies litų suma.
Policijos komisariato salėje susirinkę...

Tėvai susirūpino gabių vaikų likimu

2009 m. liepos 14 d.
Į redakciją kreipėsi atokiau nuo rajono centro gyvenantys radviliškiečiai, nepatenkinti rajono Tarybos sprendimu sumažinti mokinių skaičių Muzikos mokykloje bei mokyklos sprendimu neformuoti klasių Šeduvoje, Šiaulėnuose ir Baisogaloje. Į redakciją kreipėsi grupė tėvų, gyvenančių Šiaulėnuose. Šiaulėniškiai piktinosi, jog jų vaikai buvo nepriimti mokytis į Muzikos mokyklą, nes mokyklos vadovai nusprendė Šiaulėnuose panaikinti mokyklos filialą. Pasak tėvų, vaikai visus metus mokėsi pas mokytoją Algę Mačiulskienę ir šiemet ruošėsi stoti į Muzikos mokyklą, bet buvo palikti už...

Kultūros centrų likimas vėl skendi miglose

2009 m. liepos 14 d.
Rajono Taryba antrą kartą ruošiasi atidėti savo pačios praėjusių metų birželio mėnesį priimto sprendimo „Dėl kultūros centrų įsteigimo“ vykdymą. Rajono Tarybai siūloma sustabdyti sprendimo „Dėl kultūros centrų įsteigimo“ vykdymą, kol bus patvirtintas Radviliškio rajono savivaldybės 2010 metų biudžetas. Tuomet esą bus aiški Savivaldybės finansinė-ekonominė būklė. Tokį savo siūlymą Savivaldybės administracija motyvuoja pablogėjusia ekonomine ir finansine padėtimi.
Tarybos komitetuose Administracijos direktorių pavaduojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas...

Dainų šventėje dalyvavo ir būrys radviliškiečių

2009 m. liepos 11 d.
Vilniuje vykusioje Lietuvos tūkstantmečio dainų šventėje „Amžių sutartinė“ tarp 42 tūkstančių dalyvių buvo apie 550 rajono muzikantų, šokėjų, dainorių. Tai gausiausias būrys rajono saviveiklininkų, kada nors dalyvavęs Dainų šventėse. Rajonui Tūkstantmečio dainų šventėje atstovavo 24 kolektyvai (po 12 suaugusiųjų ir moksleivių).
Folkloro dienoje „Žemynėlė žiedkelė“ Sereikiškių parke pasirodė trys folkloro kolektyvai — Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis  Aidija“ (vadovė Angelė Virgailienė), Baisogalos kultūros namų folklorinis ansamblis „Dainoriai“, vadovaujami Staselės Anglickienės...

Laurai atiteko šiauliečiams

2009 m. liepos 11 d.
Radviliškyje vykusio tarptautinio šachmatų turnyro asmeninėse varžybose laurus skynė šiauliečiai. Kelias dienas vykusiose asmeninėse šachmatų varžybose su FIDE registracija pirmąją vietą, nugalėtojo taurę ir 600 litų iškovojo šiaulietis Raimondas Narmontas. Antrąją vietą ir 400 litų pelnė šachmatininkas iš Šiaulių Anicetas Uogelė, trečiąją vietą ir 300 litų — vėlgi šiaulietis Vaidas Žilinskas. Iš viso prie šachmatų lentų kovojo 40 šachmatininkų iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos.
Varžybų organizatoriai šachmatininkus apdovanojo ir specialiais prizais.
Svečias iš Lenkijos Jaromir Dziel...

Sidabravo jubiliejus pažėrė renginių

2009 m. liepos 11 d.
180-ies metų sukaktį Sidabravo miestelis bei bažnyčia šventė keturias dienas. Jubiliejinės šventės metu sidabraviškiams ir jų svečiams pažerta daugybė sportinių, kultūrinių bei pramoginių renginių. Miestelio ir Sidabravo bažnyčios jubiliejų įprasmino keli akcentai — gimtadienio renginių metu pašventintas paminklinis akmuo, skirtas Lietuvos tūkstantmečiui ir Sidabravo miestelio bei bažnyčios 180-mečiui paminėti bei atminti, o taip pat Kryžių kalne nuo Sidabravo seniūnijos bendruomenių pastatytas kryžius.
Su jubiliejumi sutapo ir Sidabravo vidurinės mokyklos Prancūzų kultūros centrui...

„Flinto“ taurės pirmenybėse radviliškiečiai — aštunti

2009 m. liepos 11 d.
„Flinto“ taurės futbolo pirmenybėse 9x9 trylikamečiai rajono futbolininkai pelnė aštuntąją vietą. Vaclovo Pocevičiaus treniruojami radviliškiečiai pirmajame etape savo pogrupyje iškovojo antrają vietą. Tai radviliškiečiams suteikį teisę dalyvauti finaliniame turnyre.
Pogrupyje pirmąją vietą laimėjo Panevėžio FA-1 komanda, trečiąją — Šiaulių FA-96. Ketvirti tapo Kelmės rajono VJSM futbolininkai, penkti — Pakruojo rajono atstovai, šešti — akmeniškiai, septinti — Panevėžio FA-2, aštunti — Šiaulių FA-96-II.
Finaliniame turnyre, kuris vyko Kaune, radviliškiečiai...

Finale kovos trys komandos

2009 m. liepos 11 d.
Iš penkių Letuvos sporto draugijos „Žalgiris“ vasaros sporto žaidynėse dalyvavusių rajono komandų trys pateko į finalą. Jame rajonui atstovaus futbolininkai, tinklininkės bei krepšininkės. Zoninėse vasaros sporto žaidynėse dalyvavo vyrų futbolo komanda „Lokomotyvas“ (treneris Vacys Pocevičius), moterų tinklinio komanda „Salikalnis“ (trenerė Genovaitė Kazlauskienė), vyrų tinklinio komanda „Žarija“ (treneris Darius Remeika), vyrų krepšinio komanda „Aukštelkai“ (treneris Andrius Grabauskas) ir moterų krepšinio komanda „Radviliškis“ (treneris Mantas Poškus)...

Moksleivės eilėraštis pelnė laurų

2009 m. liepos 11 d.
Respublikiniame moksleivių piešinių ir rašinių konkurse „Lietuvos vardo tūkstantmetis ir žemaitukai“ į laureatų gretas pateko ir Pociūnėlių pagrindinės mokyklos dešimtokė. Konkursui, kurį organizavo Žemaitukų arklių augintojų asociacija, pociūnėliškė Monika Krasauskaitė pateikė eilėraštį „Nepakartojamas esi“ ir tapo laureate.
Laureatai buvo pagerbti ir apdovanoti Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, vykusiame renginyje.
Monika Krasauskaitė bei ją konsultavusi lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Roma Buivydienė apdovanotos diplomais, kuriuos pasirašė Žemaitukų arklių...

Šventiniai skėmiečių renginiai

2009 m. liepos 11 d.
Skėmių seniūnijos bendruomenė aktyviai įsijungė į renginius, skirtus Lietuvos valstybės dienai. Sugiedoję Tautišką giesmę, skėmiškiai darė gyvą vėliavą ir užrašą LIETUVA iš spalvotų balionų su vėliavos spalvomis. Tądien pasodintas ir Tūkstantmečio ąžuoliukas, uždegtas didelis laužas, prie kurio šildėsi visi renginio dalyviai.

Rajone ir vėl trys šimtukininkai

2009 m. liepos 11 d.
Geriausiai valstybinius egzaminus išlaikė Vaižganto gimnazijos abiturientas Saulius Lukauskas. Šimtukais buvo įvertintos jo fizikos ir informacinių technologijų žinios. 99 balais buvo įvertintos jo matematikos ir anglų kalbos žinios.
Lietuvių kalbos valstybiniame egzamine šimtuku buvo įvertinta Dovilė Daukšaitė. Užsienio (anglų kalbos) valstybiniame egzamine abiturientės Živilės Kirlytės žinios taip pat buvo įvertintos šimtu balų.
Šešių rajono abiturientų žinios įvertintos 99 arba 98 balais.
Lietuvių gimtosios kalbos valstybinį egzaminą laikė 292 rajono...

Iš įvykių suvestinės

2009 m. liepos 11 d.
Iš Baisogalos mieste esančios atliekų surinkimo ir tvarkymo aikštelės vagys pasisavino du ten stovėjusius informacinius Europos Sąjungos fondą viešinančius stendus. Padaryta žala vertinama 1000 litų.
* Iš Šniūraičių kaime statomo namo, sugadinus plastikinį langą, pavogta įvairių statybinių medžiagų. Padaryta žala įvertinta 8,2 tūkstančio litų.
* Palonų kaime, iš daugiabučio namo kieme esančio garažo, vagys pavogė ten buvusią dalginę šienapjovę. Ilgapirščiai į garažą pateko ištraukę įkabinamos spynos ąsą. Savininkai nuostolius įvertino 1,5 tūkstančio litų.
* Linkaičiuose iš gyvenamojo namo...

Vagys lindo per langus

2009 m. liepos 11 d.
Atidarę pirmame aukšte esančio buto plastikinį langą vagys pateko į butą ir iš jo išnešė daiktų už 3,2 tūkstančio litų.
Kitą dieną Radviliškyje esantis butas apvogtas atidarius pirmame aukšte esančio buto balkono duris. Vagys buto šeimininkams padarė nuostolių daugiau nei už 2 tūkstančius litų.
Dar į vieną butą ilgapirščiai pateko išmušę lango stiklą. Įsibrovę į kambarį, iš buto vagys išnešė 90 litų.

Jauniesiems miškininkams padovanota išvyka

2009 m. liepos 11 d.
Šeduvos gimnazijos Butėnų skyriaus jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nuveikti darbai šiemet buvo įvertinti išvyka į vasaros stovyklą. Penki būrelio nariai ir vadovė buvo pakviesti į vasaros stovyklą „Žalioji vasara“, organizuotą prie Baltijos jūros, Karklėje, moksleivių stovyklavietėje „Žilvitis“.
Stovyklos metu vaikai ne tik ilsėjosi, bet ir praplėtė savo žinias apie mišką, paukščius, pagilino ekologines žinias, susipažino su kitais Jaunųjų miško bičiulių stovyklos dalyviais.
Vaikams užsiėmimus vedė dėstytojai, mokslininkai, miškininkai. Buvo surengta ir...

Prezidentūroje radviliškiečiui įteiktas apdovanojimas

2009 m. liepos 9 d.
Valstybės dienos šventės išvakarėse ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas buvęs ilgametis rajono Kultūros skyriaus vedėjas Augenijus Jurgauskas. Aukštą Valstybės apdovanojimą Prezidentūroje A. Jurgauskui įteikė šalies Prezidentas Valdas Adamkus. Taip buvo įvertintas ilgamečio Kultūros skyriaus vedėjo indėlis puoselėjant kultūrą, paveldosaugą.
Buvusį skyriaus vedėją prie Prezidentūros pasitiko Dainų šventėje dalyvaujantys rajono kolektyvai. Šeduvos gimnazijos pučiamųjų orkestras pagrojo šventinį maršą.
Garbingo apdovanojimo proga buvusį vedėją pasveikino...

Dienos populiariausi

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas