(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiauliuose

Pavasario ženklai — gamtoje

2010 m. kovo 31 d.
Gili ir žvarbi žiema, kokios seniai bebuvo, pasitraukė. Saulė vis labiau pradėjo šildyti žemės paviršių ir ištirpdė gausiai prisnigtas laukymes.
Nors vis dar pilkomis spalvomis yra nusidažiusi žemė, o pirmųjų pavasario šauklių giesmės jau girdėti. Varnėnai čiulbauja prie tų pačių inkilų, kuriose pernai perėjo. Pempės jau pasisveikino, iš šiltų kraštų parskridusios į namus. Sugrįžusios gervės po truputį įsitaiso miško aikštelėse, pamiškėse ar šiaip balose ir skardžiai trimituoja. Pirmasis žąsų būrelis jau traukia į gimtąsias vietas. Tetervinai ruošiasi savo tuoktuvėms. Pamačiau ir pirmąjį baltąjį...

Šią žiemą gatvėse šviesos nebebus

2010 m. sausio 22 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi keli žagariečiai, teiraudamiesi, kodėl nuo pirmadienio gatvėse nebedega šviesa. Seniūnė Stasė Eidukienė sako, kad geriau pasirinkta nebedeginti elektros dabar, negu dėl ypatingo lėšų trūkumo kitą lapkritį ir gruodį likti visai be apšvietimo.
Žagariečiai pastebėjo, kad nuo šios savaitės pradžios gatvėse nebedega šviesa, kuri rytais būdavo uždegama vienai valandai, o vakare po darbo šviesdavo porą valandų. Į „Krašto žinias“ kreipęsi keli miesto gyventojai skundėsi, jog vakarais nejauku net išeiti į parduotuvę apsipirkti arba pareiti namo...

Jaunieji krepšininkai rungtyniavo Vilniuje ir Kretingoje

2010 m. sausio 22 d.
Vilniaus krepšinio mokyklos 40 — ties metų jubiliejaus proga surengtame 35 — ajame tarptautiniame naujametiniame krepšinio turnyre „Vilnius — 2010“ akmeniškai varžėsi tarp 8 komandų ir pelnė 6 vietą. Jaunieji krepšininkai patenkinti rezultatais, nes juos aplenkė tik varžovai iš Vilniaus, Kauno ir kitų didžiųjų šalies miestų. Tuo tarpu akmeniškiai pajėgė laimėti rungtynes su Latvijos sostinės Rygos komanda. Akmenės rajono sporto centro komanda apdovanota taure ir turnyro specialiais marškinėliais. Varžybose geriausiu komandos žaidėju išrinktas Matas Kibildis...

Lioliai turi istorinį herbą

2010 m. sausio 5 d.
Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu patvirtintas Liolių herbas. Heraldikos komisijos posėdyje kartu su seniūnijos atstovais nuspręsta herbe pavaizduoti Šventųjų apaštalų Simono ir Judo Tado atributus — lenktą kardą–pjūklą ir alebardą.
Prieš prasidedant paskutiniam šiais metais tarybos posėdžiui, į Kelmės kultūros centrą buvo įnešta Liolių miestelio vėliava.
Meras Kostas Arvasevičius informavo, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu patvirtino Liolių herbą, kuriame mėlyname lauke įžambiai sukryžiuotas geležtėmis į kairę sidabrinis kardas — pjūklas ir alebarda — Šventųjų...

Atstatomas Kurtuvėnų žirgyno maniežas

2010 m. sausio 5 d.
Nors sprendimas dėl kultūros paveldo objekto — Kurtuvėnų dvaro žirgyno maniežo atstatymo finansavimo pasirašytas tik prieš savaitę, maniežo statybvietėje jau sumontuotos pagrindinės pastato kolonos.
Kurtuvėnų regioninio parko projekto, kurio pavadinimas — Kurtuvėnų dvaro ūkinės dalies pritaikymas viešajai turizmo infrastruktūrai — nustatyta darbų finansavimo trukmė yra 20 mėnesių. Projektui skirta 2,5 milijono litų iš Europos Sąjungos fondo.
Būsimasis žirginio sporto maniežas bus net 60 metrų ilgio ir 22 metrai pločio, iš viso — 16 arų po stogu. Jame...

Pagiriamasis žodis lašiniams

2010 m. sausio 5 d.
Ir rimti mokslininkai ėmė girti lašinius. Juos reabilitavo. Valio, lietuviškiems lašiniams, kurių jau buvome pasiilgę! Ant šventinių stalų jų nedėjome, nes juos valgyti buvo nemadinga. Tačiau kai kas juos vartojo pogrindyje: slapta seilę nurydavo ir atsipjaudavo kvapnių lašinių juostelę. Ir tokie rezistentai buvo teisūs, nes dabar jau be abejonės žinoma, kad lašinius valgyti ne tik skanu, bet ir sveika.
Mat be riebalų mūsų organizmas apsieiti negali. Nustatyta, kad kiaulienos lašiniuose yra arachidinės rūgšties, kuri priskiriama nesotiesiems riebalams ir...

Paaukotas lėšas skirs skurstantiems

2010 m. sausio 5 d.
Sunkmetis nesutrukdė Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijoje surengto labdaros ir paramos vakaro dalyviams paaukoti per du tūkstančius litų. Jie bus skirti socialiai remtinoms šeimoms. Šiųmetis tradicinis Šeduvos gimnazijoje surengtas labdaros ir paramos vakaras „Uždekim žiburį širdžių“ iš kitų išsiskyrė ne tik koncertuojančių kolektyvų gausa, bet ir dalyvių dosnumu. Vakaro metu jo dalyviai paaukojo per du tūkstančius litų.
Pasak gimnazijos direktoriaus Kazimiero Augulio, ankstesniais metais šeduvių paaukotos sumos būdavo mažesnės — ko gero, sunkmetis sutelkė...

Internetas ateina į kaimus

2010 m. sausio 5 d.
Romučiuose (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija) atidaryta viešoji interneto prieiga — paskutinė iš dešimties, šiemet pradėjusių veikti Šiaulių rajone.
Interneto prieigos atidarymo popietėje Romučių bibliotekininkė Janina Butnorienė susirinkusiems priminė, kad, suremontavus bibliotekos patalpas, gyventojai pageidavo, kad čia būtų kompiuteriai bei internetas. Po kurio laiko bibliotekai buvo parūpintas vienas kompiuteris, bet, anot J. Butnorienės, to, kas turėta iki šiol, nepalyginsi su tuo, kas yra dabar. Nupirkti trys kompiuteriai, vienas iš jų — nešiojamas...

Darbuotoja laimėjo bylą prieš ŠRATC-ą

2010 m. sausio 5 d.
Pakruojo rajono, Klovainių gyventoja Dalia Poškienė laimėjo bylą prieš buvusius darbdavius — Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą (ŠRATC). Moters atleidimas iš darbo pripažintas neteisėtu, priteistos išmokos bei neturtinės žalos atlyginimas. Šis teismo sprendimas dar gali būti apskųstas.
Šiaulių rajono apylinkės teismas pripažino neteisėtu ir panaikino ŠRATC direktoriaus įsakymą atleisti D. Poškienę iš darbo dėl šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo. Klovainietės darbo sutartis su įmone laikoma nutraukta nuo teismo sprendimo įsigaliojimo datos. Šiukšlių tvarkytojai įpareigoti...

Ūkininkas savo kaltę norėjo permesti darbininkui

2010 m. sausio 5 d.
Apylinkės teismo nutarimu, keturiasdešimt dviejų metų joniškietis ūkininkas Saulius Plukas turi sumokėti 2500 litų baudą ir dvejiems su puse metų neteko teisės vairuoti transporto priemones. Tokia administracinė nuobauda jam teko už tai, kad neblaivus nesuvaldė automobilio, kuris nulėkė nuo kelio ir apvirto. S. Plukas įkalbėjo savo darbininką, kad tas prisiimtų kaltę vairavęs išgėręs, tačiau teismo apgauti nepavyko.
Praėjusių metų rugpjūčio popietę Policijos komisariato budėtojų daliai buvo pranešta, kad Smalių kaime avarija. Nuvykę nurodyto vieton Viešosios tvarkos skyriaus...

Seimo narį sužavėjo „Saulės“ mokyklos dienos užimtumo centras

2010 m. sausio 5 d.
Joniškyje ir Žagarėje lankėsi Seimo narys, Švietimo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Julius Dautartas. „Saulės“ mokykloje veikiantį „Dienos užimtumo sutrikusio intelekto vaikų ir jaunuolių bei neįgaliųjų vyresnių kaip 21 metai centrą“ pavadino pavyzdiniu, siūlė gauti ekspertinį lygį ir tapti metodiniu centru.
„Saulės“ pagrindinėje mokykloje su direktoriumi Tomu Armonavičiumi aptarti mokyklos renovacijos klausimai. Julius Dautartas apžiūrėjo mokyklą, klasėse susitiko ir bendravo su mokiniais bei mokytojais. Mokinių paklaustas, kas yra sėkmė...

Metų pabaigoje — šimtai litrų nelegalaus alkoholio

2010 m. sausio 5 d.
2009 — ųjų paskutinius tris mėnesius Akmenės rajono policijos komisariatas intensyviau nei visus praėjusius metus domėjosi neteisėtu alkoholinių gėrimų laikymu ar realizavimu ir nustatė dešimtis pažeidėjų. Akmenės rajono policijos pareigūnai spalio mėnesį nustatė 20 administracinės teisės pažeidėjų, kurie laikė ar gabeno naminę degtinę ar jai gaminti skirtą raugą, o lapkričio ir gruodžio mėnesiais — 28 ir 16 tokių pat pažeidėjų. Iš jų konfiskuota beveik 250 litrų naminės degtinės ir 310 litrų raugo.
Dauguma pažeidėjų turės atsakyti kaip Administracinių teisės pažeidimų kodekso...

Miesto ir kaimo naujienos

2009 m. spalio 9 d.
Geriausiai sekėsi auksą pelniusiam Gvidui Jakūnui (42 kg svorio kategorija). Visas tris pergales jis iškovojo po gražių metimų, varžovus prispaudamas mentimis prie kilimo. Pasak trenerio, ypač saldi pergalė iškovota finale prieš klaipėdietį, šių metų šalies jaunučių čempioną, kurio Gvidui anksčiau nepavykdavo įveikti.
Antrąją vietą pelnė Remigijus Zablockis (66 kg). Pakeliui link finalo, jis užtikrintai įveikė du šiauliečius bei marijampolietį, tačiau finalinėje imtyje turėjo pripažinti šalies jaunučių čempiono šiauliečio Arno Maslianikovo pranašumą.
Bronzos medalius...

Amatų centrą ketinama iškelti į kaimąAmatų centrą ketinama iškelti ...

2009 m. spalio 9 d.
Amatų centrą ketinama iškelti iš Kuršėnų Šiaulių rajono valdžios kabinetuose gimė sumanymas Etninės kultūros ir tradicinių amatų centrą iš Kuršėnų iškelti į kaimą. Kuršėnuose renkami parašai po prašymu centrą palikti dvaro pastate.
Kuršėnuose renkami parašai po kreipimusi, skirtu Savivaldybės merui Algimantui Gaubui ir Administracijos direktoriui Stasiui Lembučiui. Kuršėniškių nerimą sukėlė rajono vadovų galvose krebždanti mintis iš Kuršėnų iškelti Etninės kultūros ir tradicinių amatų centrą.
Kreipimesi rajono politikų ir Savivaldybės administracijos prašoma, kad centras išliktų Kuršėnuose, Gruževskių dvaro...

Pagerbti gražiausių sodybų šeimininkai

2009 m. spalio 9 d.
Prizai ir dovanos laimėtojams įteikti pagal penkias nominacijas: gražiausia kaimo, miestelio, miesto, ūkininko sodyba ir gražiausia daugiabučio teritorija. Pastaroji nominacija įsteigta pirmą kartą. Pretendentus siūlė visos apskrities savivaldybės. Komisija aplankė daugiau nei 50 sodybų.
Daugiabučių nominacijoje gražiausiomis pripažintos Šiaulių miesto Tilžės gatvės 29 namo bendrijos ir Šiaulių rajono Kužių miestelio Gruzdžių gatvės 11 namo teritorijos.
Gražiausios kaimo sodybos — Birutės Elenos ir Albino Šarauskų Radviliškio rajone, Kalnelio...

KELIAIS SAKINIAIS

2009 m. liepos 30 d.
Nuo liepos 28 dienos Joniškio autobusų parko direktoriumi pradės dirbti Almantas Katinas. Jo kandidatūrą patvirtino bendrovės visuotinis akcininkų susirinkimas.
Almantas Katinas gimė 1965 metais Joniškyje. Baigęs Lietuvos kūno kultūros institutą dirbo Joniškio žemės ūkio, Skaistgirio vidurinėje mokyklose, Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje, Joniškio Žemės ūkio banko skyriaus saugos viršininku, UAB „Žiemgalos automobiliai“ komercijos direktoriumi.
Joniškio miesto nuotekų valykloje vyksta naujos technologinės linijos paleidimo — derinimo darbai. Šiuo metu...

Seniūnijų žaidynių čempionais tapo skaistgiriečiai

2009 m. liepos 30 d.
Rajono seniūnijų sporto žaidynių čempionais po finalinių varžybų Žagarėje tapo skaistgiriečiai, antri liko Kepalių, treti — Joniškio seniūnijų atstovai. Susumavus 8 sporto šakų rezultatus čempionais tapę skaistgiriečiai surinko 57 taškus, antrą vietą užėmę kepaliečiai — 55, treti — joniškiečiai — 50 taškų. Finalinių varžybų šeimininkai žagariečiai liko ketvirti. Komandos, laimėjusios 1— 3 vietas, bei atskirų rungčių nugalėtojos apdovanotos atminimo taurėmis ir diplomais. Taip pat apdovanojimus gavo individualių sporto šakų prizininkai.
Žagarės parko stadione vykusiose žaidynėse...

Laukuose aptiktas artilerijos sprogmuo

2009 m. liepos 30 d.
Joniškio rajone Minčaičių kaime ūkininkas dirbdamas lauke aptiko artilerijos sviedinį. 43-ejų metų vyriškis rytą dirbdamas žemės ūkio darbus laukuose pastebėjo daiktą, panašų į sprogmenį. Vyras paskambino policijai. Atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, kad rastas 45 milimetrų kalibro sprogmuo yra artilerijos sviedinys su sprogdinkliu ir sprogstamąja medžiaga, likęs nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų. Pavojingas sprogmuo buvo sunaikintas Raistų karjere.

Gasčiūnų mokykloje duris atvėrė muziejus

2009 m. liepos 30 d.
Gasčiūnų pagrindinė mokykla įrengė muziejų, kuriame vietos atsirado kadaise naudotiems buities daiktams, baldams, senovinei klasei ir alaus gamybos rakandams.
Muziejaus prieangyje rikiuojasi buities rakandai, kaip sako mokyklos direktorius Stanislovas Rimdžius, „eidamas į darbus iš karto turi ką į rankas paimti“. Tai — padargai arkliui kinkyti, krepšai, kubilai vandeniui, gelda vaikui maudyti. Direktoriaus pavaduotoja Sigita Užkuraitienė demonstruoja Laimos Bubelienės dovanotą krepšį, kuriuo nešdavo į turgų kiaušinius arba paukščius...

Europos čempionate joniškiečiai laimėjo penktas vietas

2009 m. liepos 30 d.
Serbijoje vykusiame Europos graikų — romėnų imtynių jaunių (gimusių 1992 metais ir jaunesnių) čempionate Lietuvos rinktinėje dalyvavę du joniškiečiai Julius Matuzevičius ir Vilius Laurinaitis iškovojo penktas vietas. Buvę trenerio Vladimiro Audicko auklėtiniai pakartojo pernykštį laimėjimą. Kovoje dėl patekimo į finalą Julius nusileido būsimam Europos čempionui rusui Makhmudui Bašievui. Lemiamoje kovoje dėl bronzos medalio joniškietis atkaklioje ir lygioje kovoje pralaimėjo baltarusiui Hohai Hagnidzei. Vilius Laurinaitis kovodamas dėl patekimo į finalą rimtai...

Dienos populiariausi

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas