(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiauliuose

Mokyklą tvarko saviškių komanda

2009 m. liepos 11 d.
Būrelis Šiaulių rajono Šakynos pagrindinės mokyklos mokytojų buvo tapę statybininkais. Jie drauge su mokinių tėvais išdažė dalį mokyklos patalpų, ją ruošdami jubiliejinei šventei.
Šakynos pagrindinės mokyklos patalpas ruošti naujiems mokslo metams pradėta dar nepasibaigus šiems. Pirmiausia mokiniai nepamokinei veiklai skirtu laiku ėmėsi šveisti vestibiulio sieną, pašiaušė jos paviršių, kad jau būtų galima dažyti. O kas pasidarbuoja, tas, anot mokyklos direktoriaus Vytauto Arvasevičiaus, ir saugo tai, kas padaryta.
Pirmąją atostogų dieną tęsti mokinių pradėto darbo...

Pakruojiečiai konfliktavo su paslaugų teikėjais

2009 m. liepos 7 d.
Pastarosiomis dienomis Pakruojo policijos komisariate užregistruoti miesto gyventojų ir paslaugas teikiančių asmenų konfliktai. Tokių pranešimų anksčiau nepasitaikydavo. Pareigūnams teko važiuoti aiškintis kivirčo tarp pakruojietės ir statybininkų. Moteris paaiškino, jog su dviem vietos gyventojais suderėjo, kad šie suremontuos sodo namelį. Tačiau savininkės netenkino padaryto darbo kokybė bei meistrų užprašyta kaina. Ir aistros įkaito kaip reikiant.
Po poros dienų panašus konfliktas įvyko kitame Pakruojo miesto gale. Sodybos savininkas iš firmos užsisakė...

Dainomis pagarbino Lietuvą

2009 m. liepos 7 d.
Operos solistai Liudas Mikalauskas (bosas), Egidijus Bavikinas (tenoras), Andrius Apšega (baritonas) bei jų pedagogė, operos solistė, tarptautinių konkursų laureatė Sabina Martinaitytė (sopranas) ilgiau kaip valandą, visiškoje tyloje, po Tytuvėnų bažnyčios skliautais atliko M. Petrausko, A. Račiūno, V. Klovos, B. Dvariono operų arijas, duetus, tercetus ir kvartetus. Atlikėjams akompanavo pianistė Audronė Eitmanavičiūtė.
Kiekvieną kūrinį lydėjo gausūs žiūrovų ir klausytojų, kurie vos tilpo bažnyčioje, plojimai, susižavėjimo šūksniai. Atlikėjai tris kartus kviesti...

Radviliškiečiams dovanota oro balionų šventė

2009 m. liepos 7 d.
Kelias dienas radviliškiečiai turėjo progos stebėti dangumi skriejančius oro balionus, kuriais kilo ir leidosi XVII atviro Lietuvos oro balionų čempionato antrojo etapo dalyviai.
Dvidešimt keturi Lietuvos oro balionų čempionato oreiviai iš įvairių šalies rajonų ir keli svečiai iš Latvijos bei Ukrainos Radviliškyje varžėsi dėl nugalėtojų taurės. Dėl jos ir čempiono titulo kartu su vyrais kovojo ir šešios merginos.
Prieš tai, gegužės pabaigoje, oreiviai dalyvavo Mažeikiuose vykusio to paties čempionato pirmojo etapo varžybose. Jose bendroje įskaitoje...

Atšvęstos Meškuičių bibliotekos įkurtuvės

2009 m. liepos 2 d.
Meškuičių biblioteka persikėlė į kitas, erdvesnes, suremontuotas patalpas.
Pastato, kuriame įsikūręs Meškuičių kultūros centras, antrojo aukšto suremontuotose patalpose jau veikia miestelio biblioteka, į jas atsikėlusi iš Vaikų lopšelio darželio.
Naująją biblioteką pašventino Meškuičių parapijos klebonas Tomas reinys.
Naujųjų bibliotekos patalpų atidarymo iškilmėse jos erdvumu džiaugėsi bibliotekininkė Asta Karpinaitė, miestelio bendruomenės, įstaigų vadovai, svečiai.
A.Karpinaitė dėkojo persikraustymo į naująsias patalpas rūpesčiuose jai labiausiai padėjusiems...

Žvejus nervino pūgžliai

2009 m. liepos 2 d.
Varžybos pavakarę vyko Pakumulšių tvenkinyje netoli Kuršėnų.
Seniūnijos prizą laimėjo „Ventos“ pirmoji komanda (Artūras Vielius, Deimantas Urbietis ir Gediminas Cironka), iš viso sugavusi 4530 gramų žuvų.
Antra — „Varūna“ (Airidas Vileikis, Ramūnas Jokubauskas, Arvydas Kšivickas), kurios laimikis svėrė 2540 gramų, trečia — „Rajono“ komanda (Rokas Kumža, Rytis Kumža, Mindaugas Jakas) — 2510 gramų.
Žvejai keiksnojo pūgžlius. Jie kibo geriausiai, prie kabliukų neprileisdami solidesnių žuvų. „Ventos“ pirmosios komandos žvejys G. Cironka stengėsi jų...

Sporto aikštelėse

2009 m. liepos 2 d.
Antrąją vietą septynkovėje laimėjo Ieva Radavičiūtė (treneris Valerijus Ponomariovas), šuolio į tolį rungtyje — Mažvydas Tamošaitis (tr. Vytautas Kviklys). Bronzos medalis trišuolio rungtyje įteiktas M. Tamošaičiui (tr. V. Kviklys) bei 3000 metrų bėgimo distancijoje rungtyniavusiam Šarūnui Mockui (tr. V. Ponomariovas).
Komandinėje įskaitoje tarp rajonų komandų užimta antroji vieta.
M. Tamošaitis įtrauktas į šalies rinktinę dalyvauti Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos mače.
Šalies jaunučių lengvosios atletikos pirmenybėse, surengtose Vilniuje...

Stovykla skatino kūrybai

2009 m. liepos 2 d.
Jaunimo būrys, stovyklavęs Šiupyliuose, mokėsi pinti iš vytelių, lipdyti iš molio bei kitų naudingų dalykų.
Pirmą kartą Šiupyliuose, mokyklos teritorijoje, suorganizuotos stovyklos palapinėse įsikūrė daugiau kaip trisdešimt vaikinų ir merginų. Drauge pastovyklauti suvažiavo, suėjo šiupyliškiai, gruzdiečiai, meškuitiečiai, su Šiupylių bendruomene bendradarbiaujančios Biržų rajono Rinkuškių kaimo bendruomenės atstovai.
Lipdyti iš molio bei pinti iš vytelių stovyklautojus mokė Kuršėnų kūrybos namų būrelių vadovės Rasa Jakelaitienė ir Marytė Janulienė, dirbti dekupažo technika — Gruzdžių gimnazijos dailės...

Bazilioniškiai pastatė Žemaitės komediją

2009 m. birželio 25 d.
Ringienė (jos vaidmenį sukūrė Angelė Kvašienė) sunkiai serga, ir jai nutarta pakviesti daktarą, bet ne įprastą šiose apylinkėse, o stebuklingąjį Juozapaitį (Raimondas Sinkevičius). Anot kaimynės Stipinienės (Lina Karlinskienė), prie jo dabar žmonės iš visų pusių tvinte tvinsta. Tas daktaras vaistus čia pat pataiso, visus pagydo. Ir iš rankos visą teisybę pasako.
„Stebuklingas daktaras“ — devintas Bazilionų mėgėjų teatro nuo 2001 metų pastatytas spektaklis. Jame vaidina trylika bazilioniškių.
Pasak spektaklio režisierės Birutės Sinkevičienės, spektaklis pradėtas...

Muziejui padovanojo „krizinį“ eksponatą

2009 m. birželio 25 d.
Kelmės krašto muziejus pasipildė nauju eksponatu — rankiniu grūdų malimo įrenginiu. Malūnėlį padovanojo Antanas Samušis iš Paramočio kaimo.
Kelmės krašto muziejaus direktorė Danutė Žalpienė, juokaudama sakė, kad rankomis sukamą aparatą galima vadinti „kriziniu“ eksponatu.
„Šitaip grūdus malė žmonės tada, kai per Antrąjį Pasaulinį karą buvo sugadintas Paramočio vandens malūnas ir nacionalizuoti arkliai. Kas turėdavo kumeliukų, įkinkydavo pasukti, pritaisę prie malūnėlio ašį. Kas ir tų gyvulių neturėdavo, sukdavo ir maldavo patys“, — sakė direktorė.
Malūnėlis buvo...

Aktorė kvietė džiaugtis gyvenimu

2009 m. birželio 25 d.
Iš anksto buvo skelbta, kad aktorė pristatomoje programoje „Gyvenimas kaip graži kelionė“ skaitys poeziją. Iš tikrųjų skaitymai buvo perpinti tekstų interpretacija. Jie pateikti įtaigiai, žaismingai. Tad klausytojai ne iškart suvokė, kur girdi V. Mačernio, S. Gimžausko ar kitų poetų eiles, o kur — pačios aktorės mintis.
Daugumą auditorijos sudarė rajono bibliotekininkai, taip pat klausėsi pedagogų, moksleivių, valdininkų.

Tremtiniai susitiko su Sibiro ekspedicijų entuziastu

2009 m. birželio 25 d.
Naujojoje Akmenėje vietiniai tremtiniai susitiko su Mažeikiuose gyvenančiu Gintautu Alekna, kuris antrą dešimtmetį kasmet vyksta į ekspedicijas po Sibirą — ieškoti ten ištremtų lietuvių kapaviečių.
G. Alekna pasakojo, kad pradėjo važiuoti į Sibirą Sąjūdžio metais, kai tremtinių artimieji apsisprendė ieškoti jų kapų ir parsigabenti į Lietuvą palaikus. Vėliau kasmetinės ekspedicijos tapo keliautojo ir jo bendraminčių gyvenimo būdu. Jie kasmet ieško kapaviečių, jas sutvarko. Į bendriją „Lemtis“ susibūrę entuziastai apie paieškose sukauptą lietuvių kančių istoriją yra papasakoję knygose...

Skolininkai

2009 m. birželio 25 d.

Septyniasdešimtmetė Marijona pluša bulvių lauke. Mojuoja kauptuku. Į tvarkingas krūveles deda žoles. Ir vis žvilgčioja į tolėliau esantį neįgalios kaimynės žemės rėželį. Prie jo sustojusios trys mašinos. Atvažiavo matininkai. Suėjo kaimynai. „Gera kaimynė. Įsiteisins mano žemę,“ — verda pykčiu Marijona. Vakar pas ją buvo atšlubavusi kaimynė. Prašė, kad pasirašytų, jog sutinka su ribomis, kai matininkai atliks geodezinius matavimus. Marijona išstūmė kaimynę pro kiemo vartelius. Iš principo nesirašys. Čia jos žemė. Dėl tos žemės ji kentėjo Sibire. Tegu kaimynė iš jos perka...

Klojimo teatras pakėlė uždangą

2009 m. birželio 25 d.
Radviliškio rajono Skėmių seniūnijos pramogų ir šokių salės dramos kolektyvas pirmasis šiemet Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje pradėjo klojimo teatrų sezoną. Paminėtos 110-osios metinės, kai šalyje atsirado klojimo teatrai, ir — 100 metų, kai tokie teatrai atsirado Radviliškio rajone.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje, prie didžiojo kluono, kurio durys buvo užtvertos ąžuolų vainikais, besirenkančius klojimo teatro mylėtojus pasitiko, anot muziejininkės Liudos Burzdžiuvienės, nuolatinis ir būtinas klojimo teatrų herojus Kipšas. Jis teatro lankytojų...

Nuskendo neįgalus vyriškis

2009 m. birželio 25 d.
Nebegyvą vyriškį vandenyje prie pat kranto rado kaimo vaikinai, vakarop atėję išsimaudyti. Liudytojų teigimu, toje vietoje vanduo tesiekia kelius.
Kokiomis aplinkybėmis ligotas vyras įkrito į vandenį, nežinoma. Velionio brolis „Šiaulių kraštui“ sakė, jog jį galėjęs ištikti ligos priepuolis, tvenkinio pakraščiu einant grybauti. Arba nelaimės priežastimi galėjęs tapti alkoholis.
Preičiūniečiai redakcijai pasakojo, jog toje vietoje prieš keliolika metų jau nuskendo kitas kaimynas, taip pat ligotas.

Žagariečiai atstovavo lietuvių mažumai

2009 m. birželio 25 d.
Duobelės (Latvija) mieste, švenčiančiame 755-erių metų jubiliejų, įvairių tautų muzikos, dainų, šokių pasirodyme ir vaišių tradiciniais tautiniais valgiais vakarienėje pasirodė Žagarės senjorų kapela „Švėtė“.
Žagariečius į jubiliejinę šventę, vykusią XI amžiaus Duobelės pilies teritorijoje, kur pastatų, gyvybinės sienos likučiai yra užkonservuoti, pakvietė Duobelės lietuvių draugijos pirmininkė Lidija Eizengrauda. Kartu su šios draugijos moterų kolektyvu „Ramunė“ žagariečiai kartu sudainavo dvi liaudies dainas: „Atskrend sakalėlis“ bei „Ant kalno mūrai“.
Vėliau „Švėtės“ kapela pakvietė...

Tytuvėnuose pasveikinti 79 Jonai ir Janinos

2009 m. birželio 25 d.
Antradienį, Joninių išvakarėse, po Tytuvėnus važinėjo vežimas, prikrautas ąžuolo vainikų. Šalia važnyčiotojo armoniką virkdė muzikantas. Tytuvėnų kultūros centro „Ožkašilio“ lėlių teatro artistai bei jų vadovė Andrėja Gričiutė apėjo visus kiemus, kur gyvena Jonai ir Janinos — net 79. Vyriausiajam — 101 metai, jauniausiajam — ketveri.
Važnyčiotojas Steponas Vaičiulis savo arkliuku ąžuolo vainikus ir muzikantą pradėjo vežioti nuo dešimtos valandos. Jaunieji vaidintojai, iš anksto susidarę maršrutą, pradėjo kelionę nuo miestelio pakraščio.
Apie vidurdienį sveikintojų...

Ansamblis „Lietuva“ atvyksta su nauju spektakliu “Žvejų dainos“

2009 m. balandžio 14 d.
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ Balandžio 15 dieną, 17 val. Radviliškio miesto kultūros rūmuose kviečia į premjerinį, dviejų dalių muzikinį — choreografinį spektaklį „Žvejų dainos“. Spektaklis paremtas Lietuvos pamario žvejų folkloro motyvais. Tai pasakojimas apie pamario krašto žvejų kaimelį, kuriame sunkų darbą ir vienodą čia gyvenančių žmonių kasdienybę praskaidrina gražūs ir taurūs jausmai–meilė, ištikimybė ir pasiaukojimas. Šio spektaklio idėjos autorius — ansamblio „Lietuva“ meno vadovas, kompozitorius Giedrius Svilainis. Į kūrybinę grupę buvo pakviesti žymūs Lietuvoje menininkai...

Bardų dainos skambės Radviliškyje

2009 m. balandžio 14 d.
Kartu S. Bareikis su A. Kulikausku koncertuoja daugiau kaip kelerius metus. Jų programą sudaro abiejų sukurtos ir atliekamos dainos iš įvairaus kūrybinio laikotarpio. Klausytojui įprastos S. Bareikio atliekamos dainos, pritariant jam pačiam grojant gitara, čia, įsijungus A. Kulikausko meistriškai valdomiems fortepijonui ar akordeonui, nušvinta kitomis spalvomis, įgauna visai kitokį skambesį. Tas pats ir su A. Kulikausko dainomis — pritariant S. Bareikiui jos tampa sodresnėmis, papildytomis aktoriška išraiška. Su šia programa atlikėjai yra ne kartą...

Advento vakarai vyks pagal programą

2008 m. gruodžio 16 d.
Šiuose Advento vakaruose koncertuoja instrumentinis kvartetas — Algimantas Jonas Bartašius (birbynė), Janina Fokienė (smuikas), Viktorija Zauraitė (smuikas), Daiva Vasauskienė (akordeonas). Solo smuiku groja Dovilė Streckytė. Koncertmeisterė — Danutė Streckienė.
J. S. Bacho, P. Čaikovskio, Z. Fibiko ir kitų kompozitorių sukurta muzika, Zenono Gestauto skaitomi Motinos Teresės, nežinomų autorių sukurti tekstai jau skambėjo Aukštelkėje, Bazilionuose, Dirvonėnuose, Naisiuose, Pakumulšiuose. Baigiamąjį šio meninio maratono vakarą numatyta surengti...

Dienos populiariausi

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas