(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Ūkininkams

2015 m. birželio 20 d.
Iki liepos 10 d. Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriuje ir seniūnijose registruojamos konkursų ,,Metų ūkis“ ir „Jaunasis ūkininkas“ dalyvių anketos. Kviečiame seniūnus ir bendruomenes raginti ūkininkus aktyviai dalyvauti konkursuose!
Organizatoriai
Užs. Nr. 274137

Konkursas

2015 m. birželio 20 d.
1. Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui:
1.1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;
1.2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:
1.2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją, ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;
1.2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją, ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;
1.2.3. turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4...

Darbotvarkė

2015 m. birželio 20 d.
D A R B O T V A R K Ė
1. Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo papildymo (projektas Nr. T1-166 ).
2. Dėl mokyklinio autobuso perėmimo Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise (projektas Nr. T1-162).
3. Dėl Kelmės rajono savivaldybės 2014–2016 m. strateginio veiklos plano 2014 metų ataskaitos patvirtinimo (projektas Nr. T1-171 ).
4. Dėl Komisijos valstybės turtui pripažinti nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, nurašyti ir...

Ministerijos atstovui – nepatogūs klausimai

2015 m. birželio 20 d.
Kodėl smulkusis ūkininkas, norėdamas gauti nedidelę paramą, turi nueiti tokius pat kryžiaus kelius, kaip tas, kuris pretenduoja į milijonus?Kodėl negalima nusipirkti į ūkininkų sklypus įsiterpusių valstybinės žemės plotų?Kuo nusikalto gyvulių augintojai, kad, daugiau kaip penkerius metus deklaravus pievas, jos automatiškai virsta daugiametėmis ir niekada jų nebus galima arti?Ar teisinga, kad gyvulininkystės ūkiams, ir taip daugiau kaip pusę žemės naudojančių kaip pievas ir ganyklas, dar taikoma žalinimo programa?Kodėl ekologiškuose ūkiuose elniai ir žirgai...

Visuomeninė taryba svarstė aktualius klausimus

2015 m. birželio 20 d.
Policijos komisariate visuomeninė taryba apsvarstė aktualius klausimus: nepilnamečiai ir alkoholinių gėrimų vartojimas, bešeimininkiai, palaidi šunys, paplūdimių būklė pasitinkant vasarą, vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas naujose teritorijose.Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė papasakojo apie Kelmės mieste atliktą tyrimą. Jo metu buvo tiriama ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančiose parduotuvėse nepilnamečiams parduodami alkoholiniai gėrimai. Tyrimas parodė, kad vienokiu ar kitokiu būdu prekybos vietose nepilnamečiai gali įsigyti...

Susitikimas su žolininke

2015 m. birželio 20 d.
K. Šilinskienė rengia įvairius seminarus. Prieš mėnesį užventiškės mokėsi be cheminių priedų kosmetikos gudrybių, muilo gamybos. Šį kartą paskaita vyko gamtoje, vaizdingame Ventos slėnyje, kur pilna šiuo metu įvairiausių augalų.
Žolininkė išsamiai aiškino apie šalia mūsų augančius augalus, jų naudingas savybes, patarė, kuriuos augalus naudoti labai atsargiai ar visai jų vengti. Susirinkusios moterys buvo aktyvios, dalijosi savo ir močiučių patirtimi, ilgai klausinėjo lektorės. Dalyvės apie kai kuriuos augalus tik žinojusios iš spaudos ar kitų šaltinių, pamatė žolelių gyvai ir jų prisirinko...

Pasakojimai – savo šnektomis

2015 m. birželio 20 d.
Pirmą kartą Kelmėje surengtoje pasakotojų šventėje-konkurse „Žodis žodį gena“ 15 pasakotojų pasakojo savo šnektomis linksmas ir liūdnesnes, pamokančias istorijas.Respublikiniame pasakotojų konkurse, kuris vyks rugsėjo mėnesį Druskininkuose, Kelmės rajonui atstovaus Stefanija Gumuliauskienė iš Mockaičių ir Rūta Senkutė, kilusi iš Plungės rajono Gintališkės kaimo, gyvenanti Liolių seniūnijos Drupstų kaime.
Buvęs Kelmės dvaro svirnas trečiadienio popietę prisipildė šnektų.
15 rajono pasakotojų – 13 moterų ir du vyrai – nuo Kražių, Tytuvėnų, Kelmės, Šaukėnų, Liolių, tikrus ir išgalvotus nutikimus...

„O kryžiaus nepamiršk, lietuvi“

2015 m. birželio 20 d.
Šaukėnų kraštotyros muziejaus muziejininkė Elena Burdulienė ir šiaulietis operatorius Ramūnas Snarskis yra sukūrę ne vieną dokumentinį-vaidybinį filmą apie Šaukėnų krašto nykstančius ir išnykusius kaimus, akmenis, senovinį turgų.Naujausias filmas – „O kryžiaus nepamiršk, lietuvi“, kuriame įamžinti pakelėse, sodybose, senkapiuose, miškuose, šventoriuje stovintys kryžiai.
Šaukėnų seniūnijoje, pakelėse, sodybose, miškuose ir kryžkelėse, senkapiuose stovi ne viena dešimtis tiek senų, apleistų, tiek ir naujai pastatytų kryžių. Kryžiai statyti ir kaimų susitikimų progomis. Vien Šaukėnų miestelio...

Senelių namams vadovaus veterinarijos gydytojas

2015 m. birželio 20 d.
Pretendentai privalėjo turėti ne žemesnį kaip aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą, ne mažesnę kaip trejų metų administracinio darbo patirtį, išmanyti vadybą, psichologiją, gerontologijos, slaugos organizavimo ir socialinio darbo reikalus.
Daugiausia balų surinko ir konkursą laimėjo rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Erminijus Simonavičius. Jeigu konkurso rezultatai nebus apskųsti, jis pradės vadovauti Savivaldybės biudžetinei įstaigai Liolių socialinės globos namams.
Veterinarijos gydytojo išsilavinimą turintis...

Pievoje užsidegė traktorius

2015 m. birželio 20 d.
Nuvažiavus įvykio vieton, jau degė pieva, liepsna buvo įkibusi ir į sodybos tvorą.
Išdegė apie 15 arų sklypas, kuriame gulėjo sausos nupjauto šieno pradalgės. Apdegė sodybos, aplink kurią grėbtas šienas, tvora.
Smarkiai nukentėjo traktorius „T – 40“. Išdegė jo kabina, variklio skyrius, kliuvo ir prie traktoriaus prikabintam šieno vartytuvui.
Ūkininkui kaimynė leido nušienauti jos pievą. Antradienį jis atvažiavo išvartyti nupjautos žolės pradalgių. Kiek pavarčius, traktorius užsidegė.
Manoma, jog ugnis įsiplieskė dėl elektros instaliacijos gedimo...

Išrinktas naujas Vietos veiklos grupės pirmininkas

2015 m. birželio 20 d.
I.Petkevičius vadovauja ir Kelmės rajono verslininkų asociacijai. Jo pavaduotoja tapo šaukėniškė mokytoja ir bendruomenės vadovė Jūratė Gotautienė.
„Kelmės krašto“ inf.

Iš įvykių suvestinės

2015 m. birželio 20 d.
Užvenčio seniūnijos, Girnikų kaime, neblaivus (2,88 promilės) vyras, gimęs 1984 metais, smurtavo prieš blaivią savo žmoną. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Užvenčio seniūnijos Želvių kaime, namuose, neblaivus (3.01 promilės), vyras, gimęs 1973 metais, smurtavo prieš neįgalų savo sugyventinės tėvą, gimusį 1947 metais. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Gauta Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūroje pradėta ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurioje vyras, gimęs 1932 metais, ir moteris, gimusi 1937 metais, pranešė, kad galimai Liolių...

Nugalėjo rajono neįgalieji

2015 m. birželio 20 d.
Radviliškyje vienuoliktą kartą surengtoje Šiaulių regiono neįgaliųjų sporto šventėje geriausiai pasirodė ir daugiausia medalių iškovojo rajono neįgalieji.Į Radviliškio sporto arenoje surengtą tradicinę šventę suvažiavo rekordiškai daug sportininkų. Šiemet neįgaliųjų renginys įgijo tarptautinės sporto šventės statusą, mat, be lietuvių, jame varžėsi ir svečiai iš Latvijos, Bauskės miesto.
Iš viso dėl apdovanojimų kovojo 133 dalyviai, susibūrę į dvylika komandų, atvykusių iš Bauskės, Akmenės, Pasvalio, Kuršėnų, Pakruojo, Šiaulių miesto ir rajono bei Radviliškio neįgaliųjų draugijų.
Rajonui atstovavo trys...

KRIMINALINĖ KRONIKA

2015 m. birželio 20 d.
Pareigūnai bendrą prevencinę priemonę organizavo Radviliškio miesto parke, parkelyje prie rajono Savivaldybės, Eibariškių tvenkinio, didžiųjų prekybos centrų bei kitose jaunimo būriavimosi vietose.
Visiems pilnamečiams asmenims, kurie viešoje vietoje vartojo alkoholinius gėrimus, buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Per šių metų 5 mėnesius rajono policijos pareigūnai už alkoholinių gėrimų gėrimą ar girto pasirodymą viešoje vietoje surašė 418 protokolų, 38 protokolai surašyti dėl nepilnamečių girtavimo viešoje vietoje, 10 protokolų surašyta dėl nepilnamečių padarytų...

Rajono meras laikinai nušalintas

2015 m. birželio 20 d.
Mero nušalinimo istorija rajone vėl kartojasi – praėjusioje kadencijoje dėl kaltinimų korupcija teismo nušalintas, o vėliau pats palikęs mero kėdę, šioje kadencijoje išrinktas meras Antanas Čepononis vėl yra nušalintas. Šiaulių apygardos teismas jį nušalino trims mėnesiams.Šiaulių apygardos teismas birželio 16 dieną paskelbė, jog nušalina A. Čepononį nuo Radviliškio rajono mero pareigų.
Toks sprendimas priimtas to paprašius prokurorui ir atmetus A. Čepononio ir jo gynėjo prašymą prokuroro prašymo netenkinti.
Apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene...

Etnokultūrinė stovykla – ir socialiai remtiniems vaikams

2015 m. birželio 20 d.
Vakar duris užvėrė Radviliškio miesto kultūros centre penkias dienas vykusi etnokultūrinė vaikų dienos stovykla „Kibirkštis“. Joje kelios dešimtys vaikų, daugiausia iš socialiai remtinų šeimų, mokėsi liaudies amatų, susipažino su papročiais.Stovyklą nemokamai lankė 48 vaikai iš rajono vaikų globos namų „Nykštukas“, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro ir bei gerai besimokantys rajono švietimo bei ugdymo įstaigų auklėtiniai.
Stovyklos tikslas buvo kūrybiškai lavinti vaikus, mokyti juos liaudies amatų, supažindinti su gimtojo krašto papročiais, Lietuvos kariuomenės...

Ieškojo sveikatos lobio

2015 m. birželio 20 d.
Surengę pėsčiųjų žygį, rajono Visuomenės sveikatos biuro specialistai žygeivius pakvietė surasti paslėptą lobį.Į stovyklavietę „Arimaitis“ iškeliaujančius žygeivius pasveikino ir gero kelio palinkėjo Visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Koriznaitė.
Žygyje „Sveikatos lobio beieškant“ keliautojų laukė trys punktai, kuriuose jie turėjo atlikti specialias užduotis, rinkti taškus ir pasižymėti.
Pirmame punkte, kuris buvo prie Antaniškių miško, dalyviai mėtė kamuoliuką į paruoštą tinklą: du metimai – paprasti, kiti du – su akiniais, sukeliančiais...

Žeimelio bendruomenei – išbandymas ambicijomis

2015 m. birželio 19 d.
Antradienio vakarą į visuotinį neeilinį susirinkimą sukviesta Žeimelio miestelio bendruomenė pasikvietė ir „Pakruojo kraštą“. Vieni nerimavo dėl ketinimų keisti jos lyderius, kiti – kad bendruomenės veikla per menka jog dar spėtų įsijungti į paslaugų centrų rajone steigimo procesą. Tačiau perversmas neįvyko, o jo priežastimi buvo įvardytas ambicijų karas.Janina VANSAUSKIENĖ
Kas miestelyje pakabino skelbimą apie bendruomenės susirinkimą ir naujos Tarybos bei pirmininko rinkimus, susirinkusieji seniūnijos salėje viešo prisipažinimo neišgirdo, tačiau spėjo, jog...

Prisiminimai sugrąžino į praeitį

2015 m. birželio 19 d.
Praėjusį savaitgalį rajone, kaip ir visoje šalyje, buvo minima Gedulo ir Vilties diena. Apie ją „Pakruojo kraštui“ pasakojo laikraščio bičiuliai.Mokytoja iš Pašvitinio Ida Savickienė redakcijai pasakojo, jog į minėjimą miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose gyvenančius tremtinius, istorijai neabejingus vietos žmones sukvietė Tolerancijos centro vadovė Jūra Mockūnienė.
Renginys „Ilgesio pieva“ prasidėjo šv. Mišiomis bažnyčioje. Po jų miestelio kapinėse, prie paminklo tremtiniams pamerkta gėlių, uždegtos žvakutes.
„Niekas netarė nei žodžio, bet tyla buvo...

Žemės ūkio darbininkų ieškos užsienyje

2015 m. birželio 19 d.
Stanislava VIČAITĖ

Per penkis šių metų mėnesius Šiaulių teritorinės darbo biržos Pakruojo skyriuje užsiregistravo 800 bedarbių – 115 žmonių daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį
Pakruojo skyriaus vedėjos Stasės Laurušienės teigimu, daugiausiai registruojasi kaimo žmonės, kurie yra vyresni nei 50 metų. Tačiau jiems, vedėjos žodžiais, įsidarbinti yra gana sunku: dėl prasto susisiekimo kitur esančios darbovietės jiems nepasiūlysi, o gyvenamoje vietovėje įsidarbinti galimybės labai menkos.
Darbo biržoje registruojasi ir jaunimas...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Aiškinsis seniūnės veiksmų teisėtumą

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas