(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Išmonę rodė saugios kaimynystės grupės

2014 m. liepos 24 d.
Atnaujintame Aukštelkų (Radviliųkio r.) seniūnijos parke saugios kaimynystės komandos surengė savo ketvirtąjį sąskrydį, kuriame virė azartiška kova dėl geriausios komandos titulo, skambėjo dainos, garavo gardi košė.Į ketvirtąjį saugios kaimynystės grupių sąskrydį komandos suvažiavo ne tuščiomis – viena po kitos kilo komandų palapinės, kuriose stalai lūžo nuo skanumynų, sąskrydžio dalyviai puošėsi vienoda apranga.
Į šiųmetį sąskrydį suvažiavo dar daugiau komandų nei ankstesniais metais. Prisistatymui ruošėsi bendruomenių nariai, policijos rėmėjai, policijos pareigūnai, šauliai, kariškiai...

Knyga pasakoja apie kaimą

2014 m. liepos 24 d.
Šiaulių rajono Gegužių kaimas jau turi savo knygą. Ją iškilmingai pristačiusieji džiaugėsi, kad leidinys „Gegužių kaimo praeitis ir dabarties atspindžiai“ apie šią vietovę primins ir tada, kai ji susilies su Šiauliais.
Aldona Petravičienė, Gegužių kaimo bendruomenės pirmininkė, labiausiai rūpinusis išleisti knygą, sakė, kad ji radosi, daugelį metų kaupus informaciją, padedant daugeliui žmonių.
Dauguma į gyvenvietę atsikeliančių žmonių net nežino, jog kadaise čia buvo kaimas. O juk, pasak A. Petravičienės, rašytiniuose paminkluose užfiksuota, kad kaimas įsikūrė 1617 metais...

Ministrės posto kelmiškė Seimo narė atsisakė

2014 m. liepos 24 d.
Liepos 16 dieną Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumas priėmė sprendimą į sveikatos apsaugos ministro postą siūlyti Rimantę Šalaševičiūtę. Sveikatos apsaugos komitetas, kuriam A. Monkauskaitė vadovauja, siūlė tris kandidatus. Prezidiumo posėdyje būti ministre pasiūlyta ir kelmiškė parlamentarė, jos kandidatūrai pritarė ir ministras Vytenis Andriukaitis. Už A. Monkauskaitės kandidatūrą balsavo 12 iš 13 prezidiumo narių, bet kelmiškė ministre būti atsisakė.
„Krašto žinioms“ A. Monkauskaitė sakė, jog eiti sveikatos apsaugos ministro pareigas atsisakiusi dėl politinės...

Nebeeksponuojamos Pauliaus Normanto fotografijos

2014 m. liepos 24 d.
Tai buvo ilgiausiai muziejuje eksponuota autorinė kolekcija – beveik dvejus metus.
Pasak muziejaus direktorės Lionės Stupurienės, P. Normantas pasiūlė keliolika nuotraukų iš ciklo „Kryžių kalnas“, kai kūriniai grįžo iš 2012 metų pasaulinės parodos „Expo“ Lietuvos paviljono Pietų Korėjoje.
Nuotraukos Akmenės krašto muziejuje eksponuotos atskiroje patalpoje. Joje dar pristatomi keli autoriaus išleisti fotoalbumai su nuotraukomis iš kelionių, daugiausia – po budizmo kraštus Himalajuose. Taip pat kabojo tekstas apie fotografą, jo kūrybinę veiklą
„Kai...

Pagalbos šauksmas: gyventojai skęsta dulkėse

2014 m. liepos 24 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi Joniškio rajono Mielaičių kaimo gyventojai, prašydami padėti ieškoti galimybių asfaltuoti jų kelią. Žmonės žiemą per sniegą negali išvažiuoti, o vasarą skęsta dulkėse, kurios nukloja visus langus, net žalios žolės kaime nebelikę.
Laiške redakcijai Mielaičių kaimo gyventojai pasakoja, kad žvyrkelis, einantis nuo pagrindinio Joniškio–Linkuvos kelio ir kertantis jų kaimą, jau tapo žemesnis už greta plytinčius laukus. Žiemą jį taip užpusto, kad būtų visiškai atskirti nuo pasaulio, jeigu ne gerasis ūkininkas Edmundas Kalinauskas. Tačiau ir jam...

Festivalio staigmena – joniškiečio kūryba

2014 m. liepos 24 d.
Jubiliejiniam Žagarės vyšnių festivaliui staigmeną – penkių kūrinių koncertą pateikė joniškietis jaunas kompozitorius Modestas Jukna.Penki per pastaruosius dvejus metus jo parašyti kūriniai nuskambėjo pusės valandos trukmės koncerte-muzikinėje meninėje vizualizacijoje „Tik 12 natų“.
Scenoje rojaliu grojo pats autorius, o iš ekrano jam pritarė į šį projektą įsijungę garsus saksofono meistras Vytautas Grubliauskas-Kongas ir dainininkė Inga Valinskienė. Vaizdo klipai buvo filmuojami daugiausia Žagarės apylinkėse, vienas jų – tiesiog vandenyje Žvelgaičio...

Laisvalaikį leido kartu

2014 m. liepos 24 d.
Dienos renginį ankstų rytą pradėjo žvejai. Dvylika jų sėdo ant tvenkinio kranto su meškerėmis rankose.
Žuvys neskubėjo kibti. Penkių žvejų jos nepradžiugino nė karto.
Daugiausiai – 1,7 kilogramo – sugavo Adomas Vaičekauskas, 200 gramų mažiau – Arvydas Aleksandravičius. Trečiąją vietą laimėjo Laimis Banys. Didžiausią – 200 gramų sveriančią žuvį – suviliojo Nedas Krizivickas.
Krepšinio trise prieš tris turnyrą laimėjo Mindaugas Mockus, Tomas Kulikauskas, Justas ir Simas Pranckaičiai.
Vakare renginys persikėlė į pakumulšiškiams įprastą sambūrių vietą – Ąžuolų parkelį...

Šo­kė­jai lai­mė­jo "Kriš­to­li­nę bu­rę"

2014 m. liepos 24 d.
„Saulė“ prisistatė dviejose kategorijose. Sportinio šokio kategorijoje grupė apdovanota trečios vietos, estradinio – auksiniu, pirmos vietos diplomu. Susumavus visus rezultatus, grupei įteikta konkurso "Krištolinė burė".
Šokėjams taip pat buvo organizuojamos įvairios kūrybinės raiškos dienos, vyko užsiėmimai.
Vykome į Albeną,tenr buvo pristatyta Bulgarijos istorija, papročiai, tradicijos ir šokiai ant žarijų. Aplankėme Balčiką, nepaprasto grožio botanikos sodą ir sugriuvusį Kaliakros miestą, kuriame yra garsusis iškyšulys. Vaikai ir jaunimas turėjo...

Stačiūnuose šventė kraštiečiai

2014 m. liepos 24 d.
Jau senokai Stačiūnuose buvo sukviesti kraštiečiai: tie, kurie gimė ir gyveno, kurie mokėsi Stačiūnų mokykloje ir kuriuos likimas išvedė iš gimtojo kaimo.Šiemetinė šešioliktoji kaimo šventė sutapo su Laimingos mirties atlaidais Stačiūnų bažnyčioje, todėl rengėjai nusprendė sukviesti visus į kraštiečių sambūrį „Meile gimtinei tvirti mes“.
Po iškilmių bažnyčioje žmonės rinkosi prie buvusios mokyklos – dabar daugiafunkcio centro, pasirašė Svečių knygoje. Apžiūrėję „Gaspadinių turgelio“ prekes, ne vienas įsigijo mūsų šeimininkių Dalės, Aldonos ir Bronytės pagamintų skanėstų.
Jaunimas domėjosi...

Kursų pabaigtuvėms surengtas koncertas ir paroda

2014 m. liepos 24 d.
Daugiau kaip 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos vietovių ir Karaliaučiaus pabaigtuvių proga surengė koncertą ir parodą. Kursų dalyviai smuikavo, kankliavo, griežė bandonijomis, armonikomis, piemenėlių ir kitokiais instrumentais, dainavo ir giedojo, šoko. Parodoje – dirbiniai iš molio, šiaudelių, vytelių, karpiniai, lininiai drabužiai, austos juostos.
Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas dėkojo visiems kursų dalyviais, mokytojams. Nors šių metų kursų finansavimas buvo kur kas mažesnis negu ankstesniųjų, nė vienas kursų mokytojas dėl to neatsisakė mokyti, pasidalinti...

Policijos pareigūnai buvo nustebinti dviratininkų žiniomis

2014 m. liepos 24 d.
Pareigūnai priminė dviratininkams saugaus eismo taisykles, aiškino, kaip saugiai turi važinėti su dviračiais. Ypač atkreiptas dėmesys į atšvaito ir šviesą atspindinčios liemenės naudojimą dieną ir tamsiu paros metu. Dviratininkams įteiktos informacinės skrajutės su naujais reikalavimais.
Policijos pareigūnai buvo nustebinti dviratininkų žiniomis. Jie atsakė į visus pareigūnų klausimus, patys turėjo ko paklausti. Pareigūnai padėjo dviratininkams užsivilkti liemenes, užsidėti šalmus.
„Krašto žinių“ inf.

Aptvertas avarinis bendrabutis

2014 m. liepos 24 d.
Vakar Naujosios Akmenės miesto Respublikos gatvės 10-asis penkiaaukštis namas aptvertas maždaug dviejų metrų tvora. Tuo pasirūpino Akmenės rajono savivaldybė, nes Akmenės rajono apylinkės teismas įpareigojo imtis saugos priemonių, esant avarinei pastato būklei.Išvadas apie pastato keliamą pavojų ekspertai pateikė prieš dvejus metus. Jais remdamasi Akmenės rajono savivaldybė 2013 metais objektą paskelbė avariniu.
Tačiau ir toliau penkiaaukščiame name vis buvo eksploatuojama kelios dešimtys kvadratinių metrų ploto patalpų pirmame aukšte – veikė "Carito" valgykla socialiai...

Apsk­ri­ties ar­chi­tek­tai pie­šė Pa­ra­gių dva­re

2014 m. liepos 24 d.
Apžiūrėjo renovuotus Naujosios Akmenės miesto namus, domėjosi pramonės įmonių veikla, grožėjosi cemento gamintojų eksploatuojamu Šaltiškių karjeru, mėgavosi gamtos ramybe Kamanų valstybiniame rezervate.
Kelionė baigėsi vakarojimu Paragių dvare. Čia architektai savo nuotaikas ir įspūdžius išreiškė piešiniais ant maždaug metro ploto statybinių plokščių. Kūriniai palikti kaip dovanos rajono valdžios ir renginį parėmusio verslo atstovams.
„Krašto žinių“ inf.

KON­KUR­SAS

2014 m. liepos 23 d.
Kelmės rajono savivaldybės administracija dėl klaidos skelbime atšaukia paskelbtą konkursą viešosios įstaigos Kelmės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigoms eiti (skelbimas publikuotas 2014-07-02 „Kelmės krašte“ Nr. 51) ir jį skelbia iš naujo.
Išsamesnė informacija apie konkursą viešosios įstaigos Kelmės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigoms eiti (kodas 162730352, adresas Nepriklausomybės g. 2, Kelmė) skelbiama Kelmės rajono savivaldybės interneto tinklalapyje www.kelme.lt.
Informacija...

IN­FOR­MA­CI­JA

2014 m. liepos 23 d.
Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 34 punktu, skelbiame informaciją apie Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 27 d. posėdyje priimtą sprendimą Nr. T 203 „Dėl Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. T- 353 „Dėl Dvaro gatvės panaikinimo ir Ledupio gatvės geografinių charakteristikų pakeitimo, Beržėnų kaime, Užvenčio seniūnijoje, Kelmės rajone, panaikinimo“, kuriuo pakeičiamos Ledupio gatvės geografinės charakteristikos ir atkuriama Dvaro gatvė, Beržėnų...

„Brainstorm“ į Vyšnių festivalį suviliojo pusę Latvijos

2014 m. liepos 22 d.
Dešimtasis Žagarės vyšnių festivalis sujungė solidžiąją ir populiariąją kultūrą: Algimanto Raudonikio klasika tapusią kūrybą, Kristijono Donelaičio epochos balsu prabilusį aktorių Rolandą Kazlą ir visų laikų geriausios Baltijos šalių grupės „Brainstorm“ pasirodymą, į kurį suvažiavo bene pusė kaimyninės Latvijos. Festivalis netrūko ir įprastų akcentų: vyšnių ir kaliausių.
Šeštadienį, pagrindinę Vyšnių festivalio dieną, Žagarėje dažniau skambėjo latvių nei lietuvių kalba.
Kaimyninės šalies gyventojai skubėjo į geriausios visų laikų Baltijos šalių grupės, 2006 metais šio įvertinimo sulaukusios MTV Europos muzikos...

Skautus sukvietė atradimų stovykla

2014 m. liepos 22 d.
Šiaulių rajone, prie Pašvinio ežero, stovyklavo Šiaulių miesto, rajono ir Pakruojo skautai. Ne vienam jų tai buvo ir nelengvų išbandymų metas.
Tarpumiškyje, erdvios aikštės pakraščiuose, jaunimas darbavosi pagal iš anksto numatytą stovyklos programą. O kur jos vadovai? Viduryje, prie lazdų, stovėjęs vaikinas vyšnios spalvos kaklaraiščiu nelinkęs atsakyti į klausimą. Tik vėliau sužinojau, kad jis neatsitiktinai toks nekalbus.
Šis stovyklautojas – pretendentas tapti skautu-vyčiu, atliekantis jam skirtą užduotį. Kokią? Ir Eglė Naimavičienė, Šiaulių krašto „Aitvarų“ draugovės...

„Angelas vienai dienai“ pildė vaikų svajones

2014 m. liepos 22 d.
Radviliškyje surengta trečioji "Lyoness Child & Family Europe" gerumo akcija „Angelas vienai dienai“ pildė iš Šaukoto ir Šiaulėnų seniūnijų atvykusių vaikų svajones.Dvidešimt penki vaikai iš Šaukoto ir Šiaulėnų seniūnijų kartu su socialinėmis darbuotojomis buvo autobusu atvežti į Radviliškio laisvalaikio ir poilsio parką, kur ir buvo surengta gerumo akcija „Angelas vienai dienai“.
Kad vaikai yra šios akcijos dalyviai, rodė vienodi baltos spalvos marškinėliai su akcijos logotipu.
Į parką atvykusių vaikų laukė daug tos dienos siurprizų. Pirmiausia visus...

Geležinkelio stotyje – lietuviški filmai

2014 m. liepos 22 d.
Šeštadienio vakarą į Radviliškio geležinkelio stotį rinkosi kino mėgėjai – vaikai ir suaugusieji, ten jiems nemokamai buvo rodoma animacinių ir kitokių filmų.Geležinkelio stoties keleivių laukimo salėje buvo rodomi animaciniai filmai „Puntuko akmuo“ ir „Karalienes liūnas“ (režisierius Antanas Skučas), „Zuikio kopūstai“ (režisierius Vladislav Berežok), „Senelės pasaka“ (režisieriai Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė-Aškinienė), trumpametražis vaidybinis filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (režisierius Ernestas Jankauskas) bei ilgametražis...

Ar gerai, kad „Škaplierna“ – be alaus?

2014 m. liepos 22 d.
Šiais metais tradicinė Linkuvos (Pakruojo r.) šventė, vykstanti per Škaplierinės atlaidus, buvo kitokia: viešose vietose neprekiavo alkoholiniais gėrimais.Apklausa šventės dieną.
– Kaip iš dainos žodžių neišmesi, taip iš „Škapliernos“ – alaus. Iš vienos pusės – atrodo netikėta, – iš kitos – taip ir reikėjo. Anksčiau per „Škaplierną“ žmonės vaišindavosi naminiu alumi – beveik kiekvienam kieme jo buvo – dainuodavo ir šokdavo. O dabar nuo pramoninio alaus tik staugia ir mušasi. Reikėjo kažką daryti. – Kad nėra alaus per Linkuvos Škaplierinės atlaidus, yra netikėta...

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas