(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Kelmiškė pareigūnė įvertinta už aktyvią veiklą policijoje

2012 m. rugsėjo 27 d.
Nominacija „Už aktyvią veiklą TPA ir policijoje“ ir nugalėtojui skirtas piniginis čekis skirtas TPA Lietuvos skyriaus trečiajai viceprezidentei, Kelmės poskyrio pirmininkei Vilmai Ancikevičienei.
Nugalėtoja išrinkta iš penkių kandidatų, tarp kurių buvo Vilniaus ir Kauno miestų, Trakų bei Zarasų rajonų poskyrių pareigūnų.
Šiemet tai jau penkta nominacija ir premija, kurią skiria TPA Lietuvos skyrius. Anksčiau premiją yra gavę pareigūnai iš Kėdainių, Utenos, Vilniaus ir Kalvarijos.
„Krašto žinių“ inf.

Paskutiniame motokroso etape kelmiškiai liko treti

2012 m. rugsėjo 27 d.
Asmeninėje įskaitoje veteranų grupėje sėkmingiausiai iš kelmiškių pasirodė G. Kaušius, iškovojęs trečią vietą, bei klubo vadovas R. Ridikas, likęs penktas.
Pasibaigusio Lietuvos motociklų sporto federacijos motokroso čempionate prestižinėje motociklų su lopšeliais klasėje sidabro medalį iškovojo Tomas Tunikas su broliu Ugniumi. Veteranų grupėje tarp 36 dalyvių nugalėjo S. Stankus, antras liko R. Ridikas. G. Kaušius asmeninėse pirmenybėse – trečias.
„Sphagnum“ motokrosininkai spalį dar varžysis Lietuvos taurės ketvirtajame etape Ruopiškyje.
„Krašto žinių“ inf.

Panevėžietis sukėlė avariją Kelmėje

2012 m. rugsėjo 27 d.
Eismo įvykio metu buvo sužalota 1982 metais gimusi keleivė, kuri po medicininės apžiūros Kelmės ligoninės Priėmimo skyriuje, paguldyta tolimesniam stebėjimui į Neurologijos skyrių.
Abu vairuotojai turi reikalingų kategorijų vairuotojų pažymėjimus, pirminiais duomenimis eismo įvykio metu buvo blaivūs.
„Krašto žinių“ inf.

Ansamblis populiarina tautinę dainą

2012 m. rugsėjo 27 d.
Verbūnų folkloro ansamblis savo 25-erių metų sukaktį atšventė drauge su taip pat tautinę dainą ir šokį populiarinančiais bičiuliais. Būryje pasidžiaugta, kad tautos tradicijos jau vis labiau rūpi jaunimui.
Kai Verbūnų folkloro ansamblis suėjo į miestelio Kultūros centro sceną prisistatyti žiūrovams, atrodė, kad joje gali ir nesutilpti.
Uždainavo. Pagyvenę ir jauni. Žavėjo tai, kad ir ant jaunuolių bei merginų lūpų visą laiką neblėso šypsenos. Vadinasi, jiems patinka tai, kuo užsiima.
Savo sukaktį verbūniškiai tautinės dainos ir šokio puoselėtojai šventė, linksminosi ir kitus...

Rudeniškų kilimų konkursas

2012 m. rugsėjo 27 d.
Ant­ro­ji vie­ta pri­pa­žin­ta Ku­žių, tre­čio­ji – Šiau­lių kai­miš­ka­jai se­niū­ni­jai.
„Kraš­to ži­nių“ inf.

Pušyne – sporto diena

2012 m. rugsėjo 27 d.
Šalies čempionai mokyklos gimnastai jiems suorganizavo mankštą.
Vaikai bėgo olimpinę mylią.
Kiekviena klasė stengėsi pririnkti kuo daugiau kankorėžių ir sudėlioti kuo gražesnius olimpinius žiedus. Vyko kankorėžių mėtymo į tolį varžybos.
Nors ir maloniai pavargę, mokiniai, nešini padėkos raštais, grįžo į klases.
Sporto diena, kurią organizuoja pradinio ugdymo mokytojos Birutė Ališauskienė ir Audronė Šiuipienė, mokykloje jau tapo tradicija.
„Krašto žinių“ inf.

Šaškininkai laimėjo finalą

2012 m. rugsėjo 27 d.
To­kį ti­tu­lą ak­me­niš­kiai Vi­das Iga­ris, Al­gir­das Ba­raus­kis ir Ste­fa­ni­ja Špo­kie­nė pel­nė Jo­na­vo­je įvy­ku­sio­se fi­na­li­nė­se var­žy­bo­se. Iš vi­so žai­dy­nė­se star­ta­vo 39 šaš­ki­nin­kų ko­man­dos.
Fi­na­le Jo­na­vo­je dar var­žę­si Ak­me­nės se­niū­ni­jos sta­lo te­ni­si­nin­kai pa­si­da­li­jo 7 – 8 vie­to­mis su var­žo­vais iš Klai­pė­dos ra­jo­no.
Taip pat fi­na­li­nin­kais bu­vę Nau­jo­sios Ak­me­nės se­niū­ni­jos šach­ma­ti­nin­kai ir Nau­jo­sios Ak­me­nės kai­miš­ko­sios se­niū­ni­jos tink­li­nin­kai pel­nė 28 ir 29...

Kandidatai į Seimą nepasinaudojo reklama veltui

2012 m. rugsėjo 27 d.
Tokia galimybe iš 11 pretendentų pasinaudojo 4. Kodėl to nepanoro kiti 7? Vakar to jų klausė „Krašto žinios“.
Daiva Augustinienė (Demokratinė darbo ir vienybės partija):
– Nespėjau dėl darbo reikalų. Bet nesigailiu, kad neišnaudojau galimybės reklamuotis veltui. Tas veltui nėra veltui, nes juk kainuoja kelionė į Vilnių ir atgal. O apie ką pašnekėti bus galima ir susitikus su pačiais rinkėjais.
Valius Ąžuolas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga):
– Antradienį popiet vyko rajono Savivaldybės tarybos koalicijos posėdis, kuriame svarstytas...

Sveikuoliams iš Amerikos sutrukdė vėsa

2012 m. rugsėjo 27 d.
Į „Krašto žinias“ kreipęsi skaitytojai stebėjosi, kad, į Kruopius nuvykę antrąją sąskrydžio dieną, nieko nerado. Norėta dalyvauti iš anksto viešoje erdvėje skelbtoje programoje nurodytuose renginiuose – jogos užsiėmime, paskaitoje apie sausąjį badavimą.
Vienos iš renginio organizatorių Kruopių seniūnės Vandos Kateivienės teigimu, iš Amerikos žemyno atvykusios apie 30 žmonių delegacijos planams sutrukdė vėsus oras.
Todėl jie atsisakė numatytos nakvynės palapinėse, dauguma tą patį vakarą apsisprendė grįžti į viešbutį Vilniuje. Tik grupelė svečių iš pradžių ketino apsinakvoti svetingų...

Šve­dai pra­džiu­gi­no do­va­no­mis

2012 m. rugsėjo 27 d.
Radviliškyje apsilankę Skaros (Švedija) katedralinės gimnazijos Tarptautinio bakalaureato klasės moksleiviai, lydimi mokytojų Solveig Eliasson bei Margaret Kraepelien Lundl, dovanomis pradžiugino kelių Radviliškio miesto vaikų įstaigų, Polekėlės globos namų gyventojus. Dovanų įteikta ir Radviliškio ligoninės Akušerijos-ginekologijos bei Vaikų ligų skyriams.Saulius JUŠKEVIČIUSĮ Radviliškį atvykę Skaros katedralinės gimnazijos moksleiviai Radviliškio ligoninės Akušerijos-ginekologijos ir Vaikų ligų skyriaus darbuotojams įteikė paruoštų lauknešėlių naujagimiams, M. Kraepelien Lundl numegztų...

Policininkai lanko rajono mokyklas

2012 m. rugsėjo 27 d.
Joniškio policininkai per rugsėjo mėnesį ketina aplankyti visas rajono mokymo įstaigas bei darželius, pabendrauti su vaikais, atsakyti į klausimus, patarti, pamokyti.Policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistai Dangyra Benaitytė ir Jonas Sakalis jau lankėsi lopšeliuose – darželiuose, kur vaikams pasakojo apie saugų elgesį kelyje, apie kieme ir gatvėje tykančius pavojus ir kaip jų išvengti, žaidė žaidimus, susijusius su saugiu eismu.
Vaikučiai kartu su policijos bičiuliu Amsiu mokėsi, kaip saugiai pereiti per perėją, kaip...

Joniškis svarsto taupyti socialines išmokas

2012 m. rugsėjo 27 d.
Joniškio rajono savivaldybė svarsto, ar įsijungti į bandomąjį (pilotinį) projektą, pagal kurį savivaldybė galėtų savarankiškai spręsti pašalpų skirstymą, akivaizdžiai įvertinus, kam tos paramos reikia. Tačiau abejojama, ar nepritūks valstybės skiriamų lėšų.
Joniškio rajono Taryba artimiausiame posėdyje spalio pradžioje turėtų spręsti, ar įsijungti į pilotinį socialinių pašalpų skirstymo projektą, kuris skatina žmones dirbti, o ne piktnaudžiauti išmokomis.
Pagal projektą jau dirba penkios šalies savivaldybės: Akmenės, Radviliškio, Panevėžio, Raseinių ir Šilalės.
Į Joniškį patirtimi...

Kriminalinė kronika

2012 m. rugsėjo 27 d.
Budėtojų dalyje asmens apžiūros metu jo rankinėje rasti trys paketėliai su augalinės kilmės narkotine medžiaga (kaip įtariama – kanapėsmis) ir balto metalo smulkintuvė.
Sulaikytasis uždarytas į areštinę.
Apylinkės teismo sprendimu, keturiasdešimt trijų metų joniškietis Žilvinas Tarutis areštinėje turės praleisti dvidešimt penkias paras. Tokia bausmė jam skirta už du kartus apvogtą draugės butą, kuri tuo metu gydėsi ligoninėje. Priteista taip pat nukentėjusiąjai atlyginti 450 litų turtinę žalą.
Nukentėjusiąją Žilvinas Tarutis pažinojo jau iš seniau, o bendru susitarimu...

Rudiškių bendruomenė įrengė poilsio zoną

2012 m. rugsėjo 27 d.
Rudiškių kaimo gyventojai šį rudenį gali laisvalaikį praleisti ką tik sutvarkytoje poilsio ir sporto zonoje su tvenkiniu, pavėsine, suoliukais žiūrovams ir kitais įrenginiais. Apie tokią vietą kaimo gyventojai svajojo daugelį metų.
Poilsiui, kultūros ir sporto renginiams skirta zona, apimanti daugiau kaip vieno hektaro plotą, įkurta maždaug už kilometro nuo Rudiškių kaimo.
Greta Mūšos upės suformuotoje erdvėje pastatyta pavėsinė ir estrada renginiams, tualetas, pastogė šiukšlių konteineriui, trinkelėmis išklota aikštelė, įrengti keliomis eilėmis aukštyn...

Darbotvarkė

2012 m. rugsėjo 26 d.
D A R B O T V A R K Ė
1.Dėl Kelmės rajono savivaldybės administracijos 2013 metų struktūros ir darbuotojų etatų didžiausio leistino skaičiaus nustatymo (projektas Nr. T1- 298).
2.Dėl Kelmės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento papildymo 521 punktu (projektas Nr. T1-300).
3.Dėl pritarimo Kelmės rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2012 m. rugsėjo 18 d. išvadai Nr.KA-18 „Dėl 2011 metų Kelmės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto ir patikėjimo teise valdomo valstybės turto ataskaitų“ (projektas Nr. T1-305...

Mieste šurmuliavo jomarkas

2012 m. rugsėjo 25 d.
Kuršėnuose, miesto centrinėje Lauryno Ivinskio aikštėje bei šalia jos, šeštadienį šurmuliavo jomarkas.
Jame savo darbo gaminių siūlė įsigyti tautodailininkai. Nagingieji meistrai mielai leidosi į kalbas apie savo kūrybą ir darbus.
Savo gaminius ant stalų ar net ant asfalto išsidėstė ne tik tie, kuriems kelionės į įvairiausias muges jau seniai tapo įprastos,
„Darbuojuos. Čia visa ramybė, visa sveikata mano“, – sako kuršėniškė Joana Petronienė, prie kojų pasiklojusi pačios išaustų takų, pasidėjusi pačios numegztų kojinių. Įvairiaspalvius takus ji audžia iš sukarpytų...

Tinklininkai laimėjo trečiąją vietą

2012 m. rugsėjo 25 d.
„Kris­ta­lo“ krep­ši­nin­kai su var­žo­vais pa­si­da­li­no 5-8 vie­to­mis.
Žai­dy­nių fi­na­le rung­ty­nia­vo 56 sa­vi­val­dy­bių at­sto­vai.
„Kraš­to ži­nių“ inf.

Jėgas išbandė žaidynėse

2012 m. rugsėjo 25 d.
Mo­ki­niai var­žė­si kvad­ra­to, fut­bo­lo, leng­vo­sios at­le­ti­kos, kro­so ir vir­vės trau­ki­mo var­žy­bo­se. Ypač ak­ty­viai jo­se da­ly­va­vo penk­tų­jų ir šeš­tų­jų kla­sių mo­ki­niai.
Kvad­ra­to var­žy­bo­se bu­vo su­žais­ta 30, fut­bo­lo – 18 rung­ty­nių, vir­vės trau­ki­mo rung­ty­je var­žė­si 7 ko­man­dos.
Kro­so var­žy­bo­se ge­riau­siai se­kė­si Eri­kai Ber­no­tai­tei, Au­gus­tei Kra­jaus­kai­tei, Ive­tai Jac­ku­tei, Ing­ri­dai Jo­cai­tei, Ari­dai Kaz­laus­kai­tei, Gab­rie­lei Pe­le­ny­tei, Ro­kui...

Pokalbis apie vietos dvasią

2012 m. rugsėjo 25 d.
Socialinių mokslų daktarė Inesė Ratnikaitė, Šiaulių universiteto filosofijos katedros docentė, aptarė Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio ir apaštalinio nuncijaus arkivyskupo Luiggi Bonazzi straipsnius, kuriuose atskleidžiamas jų požiūris į dvasingumo ugdymą.
Habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, ilgametis Šiaulių universiteto profesorius Vytenis Rimkus kalbėjo apie paveldo dvasingumą, apie poreikį prie tų dvasingų dalykų priskirti meną, architektūrą, literatūrą ir toliau juos plėtoti.
Savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėja Sigita Tauterienė apžvelgė Kuršėnų dvaro...

Simono Daukanto takais bėgo dvidešimtą kartą

2012 m. rugsėjo 25 d.
Dvidešimtajame 8,2 kilometro bėgime „Simono Daukanto takais“ Papilės seniūnijoje varžėsi 33 sportininkai.Atstumą nuo Biliūniškių kaime esančio paminklo 1863 metais žuvusiems sukilėliams iki paminklo Simonui Daukantui Papilės miestelyje greičiausiai nubėgo Šiaulių miesto atstovas Justinas Križinauskas – per 29 minutes 59 sekundes. Artimiausias varžovas finišavo po 12 sekundžių – Vytautas Gražys (Vilniaus rajonas). Jo treniruočių draugas Edgaras Žigis atbėgo trečias (30 minučių 51 sekundė).
Varžybose paskelbti ir geriausiai lenktyniavę trijų amžiaus...

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias