(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Gerai besimokantys gimnazistai paskatinti

2011 m. liepos 2 d.
Birželio mėnesį tokia stovykla vyko Palangoje. Prie jūros atostogavo 25 1— 3 gimnazinių klasių mokiniai.
Gimnazistai aplankė Klaipėdos universiteto Sveikatos ir Menų fakultetus, susipažino su šių fakultetų specialybėmis, karjeros galimybėmis, bendravo su dėstytojais, studentais. Pažintinės ekskursijos metu mokiniai aplankė skulptūrų parką, susipažino su Laikrodžių muziejaus ir Dailės galerijos ekspozicijomis, stebėjo miestą iš paukščių skrydžio, o vakare klausėsi muzikos tarptautiniame džiazo festivalyje.
Kitą dieną buvo suorganizuotas dviračių žygis į...

Vaisių gatvė tebeskęsta

2011 m. liepos 2 d.
Radviliškio miesto Vaisių gatvė patvinsta po kiekvieno smarkesnio lietaus. Tada vandens „upe“ tenka važiuoti automobiliams, eismo nepatogumų kyla ir pėstiesiems.
Apie nuolat patvinstančią Vaisių gatvę jau buvo rašyta spaudoje, Radviliškio seniūnijos atsakingi pareigūnai buvo pažadėję problemą išspręsti. Tačiau pažadai tik pažadais ir liko.
Kada valdžios žmonės pagaliau ims rūpintis gyventojų interesais?

Vaikai domėjosi bibliotekininko profesija

2011 m. liepos 2 d.
Vaikai sužinojo, kokias paslaugas teikia šiandieninė biblioteka, kad joje galima ne tik skaityti knygas, laikraščius, žaisti žaislotekoje, bet ir naudotis internetu.
Mažieji žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo viktorinoje. Sėkmingai įveikusieji užduotis buvo apdovanoti prizais.

Pradinukai pamėgo sportą

2011 m. liepos 2 d.
Į vasaros poilsio stovyklą susibūrę pradinukai, stovyklą pasivadinę „Sportas, saulė ir valia — sportiškiausia stovykla“, stengėsi pateisinti tokį šūkiu tapusį pavadinimą.
Stovyklautojai ne tik sportavo, rungtyniavo, maudėsi, bet susipažino su olimpinio judėjimo istorija, praplėtė žinias apie fizinės veiklos svarbą žmogui, susipažino su žymių sportininkų biografijomis.
Stovyklos uždarymo dieną visi sportinėje veikloje aktyviai reiškęsi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.
Vasarą pailsėję, paaugę ir sustiprėję, pradinukai vėl aktyviai...

Patirtimi dalijosi su užsieniečiais

2011 m. liepos 2 d.
Rajono Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, bendradarbiaudamas su partneriais užsienyje, dalyvavo Grundtvig programoje, kuri finišavo šių metų birželio mėnesį Prancūzijoje. Projekte dalyvavo mokytojai, suaugusiųjų švietimo atstovai iš 10-ties Europos šalių: Belgijos, Kipro, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Italijos, Lenkijos, Ispanijos ir Lietuvos. Mokytojai, švietimo atstovai turėjo galimybę dalyvauti rajono Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo...

Neįgaliųjų žaidynėse pelnė medalių

2011 m. liepos 2 d.
Kaune vykusiose IV Lietuvos neįgaliųjų žaidynėse dalyvavusi rajono neįgaliųjų komanda iškovojo penkis medalius. Rankų lenkimo rungtyje, svorio kategorijoje iki 80 kilogramų, pergalę šventė Vytautas Alekna.
Svorio kategorijoje per 80 kilogramų nugalėtoju tapo Laimonas Garmus.
Visos moterys kovojo vienoje svorio kategorijoje. Irena Vilniuvienė šioje rungtyje iškovojo antrąją vietą.
Šachmatų rungtyje antrąją vietą pelnė Sigitas Puodžiukas.
Antrąją vietą „Bočios“ žaidime laimėjo ir Švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriaus...

Moksleivių stovyklos taikinyje — ekologija

2011 m. liepos 2 d.
Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje surengtoje XII moksleivių ekologinėje stovykloje mokiniai ne tik sportavo ir ilsėjosi, bet ir atliko nemažai tiriamųjų darbų. Į šiųmetę tradicinę mokinių ekologinę stovyklą suvažiavo per 100 mokinių bei 18 mokytojų iš visų Radviliškio miesto bei rajono gimnazijų, vidurinių ir pagrindinių mokyklų.
Po stovyklos atidarymo ir gausių sveikinimų mokiniai, vadovaujami mokytojų, dirbo grupėse. Jie atliko ne vieną tiriamąjį darbą. Tarp jų — Pociūnėlių tvenkinio ekosistemos tyrimas ir būklės įvertinimas, Pociūnėlių sodybų tyrimai, šulinių vandens cheminis tyrimas, bebraviečių tyrinėjimas...

Jaunųjų menininkų šventė

2011 m. liepos 2 d.
Kultūros namų salėje buvo eksponuojama per penkis šimtus tapybos, grafikos, keramikos, tekstilės, juvelyrikos ir mišria technika atliktų mokinių darbų.
Mokiniai kartu su savo mokytojomis Rasa Brazdžioniene ir Inga Ginkevičiūte parengė šventės scenarijų. Renginį paįvairino Radviliškio muzikos mokyklos Baisogalos klasių moksleivių atliekamos fortepijoninės pjesės.
Parodos atidarymo metu buvo apdovanoti puikiai ir labai gerai besimokantys mokiniai: T. Tvarionavičiūtė, B. Kablytė, A. Brusokaitė, U. Vaitkevičiūtė, K. Kundrotaitė, G. Samuilytė, K. Brazdžionytė, G...

Galiūno titulą pelnė Šniūraičių stipruolis

2011 m. liepos 2 d.
Šniūraičiuose surengtoje Radviliškio seniūnijos galiūnų šventėje galiūno titulas atiteko šniūraitiškiui Benui Ilikui. Galiūnų šventė prasidėjo motorolerių, kuriuos vairavo jaunimo klubo „Savi“ nariai, paradu. Jie atlydėjo ir šniūraitietišką siurprizą — papuoštą ūkininko Nerijaus Šiukštos traktorių. Jaunimas iškėlė šventės vėliavą bei uždegė šventinę ugnį.
Seniūnijos galiūnai išbandė jėgas įvairiose sporto rungtyse. Rungėsi šešios komandos bei pavieniai stipruoliai. Sporto entuziastai išbandė jėgas virvės traukimo, giros kėlimo, rankų lenkimo varžybose, dalyvavo atrakcionuose.
Šventėje buvo tempiamas...

Dvi pervažos išsaugotos nuo pražūties

2011 m. liepos 2 d.
Rajone pavyko išsaugoti dvi geležinkelio pervažas, kurias AB „Lietuvos geležinkeliai“ ketino panaikinti. Apie tai, kad rajone esančioms dviem geležinkelio pervažoms iškilo grėsmė išnykti, Geležinkelių infrastruktūros direkcija rajono Savivaldybę informavo dar šių metų pradžioje.
Direkcijos direktorius Albinas Ragauskis pranešė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ I tarptautinio geležinkelių transporto koridoriuje Gaižiūnai— Radviliškis, vienkelio ruožuose Žeimiai— Lukšiai ir Gimbogala— Linkaičiai, kurie riboja viso koridoriaus traukinių eismo...

Dėl prizinių vietų kovojo ir šeduviai

2011 m. liepos 2 d.
Stipriausi šalies raiteliai Pagėgių savivaldybės Nemuno žirgyne kovojo dėl kelialapio į Lietuvos taurės finalines varžybas. Jaunų žirgų rungtyje pirmąją vietą iškovojo vilnietis V. Žukauskas su žirgu Goeje-Vrij, antrąją — joniškietis K. Gaigalas su Cosmir Son ir trečiąją — kaunietis I. Grikienis su Perla.
Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos trenerė I. Gailiuvienė su žirgu Amaretu maršrutą baigė be klaidų ir pelnė penktąją vietą.
Jaunučių konkūre pirmąją vietą laimėjo marijampolietė M. Linkutė su Herbu. Antrąją vietą iškovojo Šeduvos technologijų ir verslo mokyklai atstovavęs...

Bendrijos moterys pasirūpino neprižiūrimais kapais

2011 m. liepos 2 d.
Beveik pačiame kapinių centre buvo šeši neprižiūrimi kapai. Dar pavasarį juos ėmėsi tvarkyti bendrijos narės: iškirto krūmus, išvežė šiukšles, kurių prisikaupė per daugelį metų, išgrėbstė.
O neseniai „Bočių“ moterys vėl susibūrė tvarkyti tų pačių kapų, kurių, tikėtina, nebėra kam prižiūrėti. Jos išravėjo piktžoles, ant amžinojo poilsio vietų pasodino gėlių.
Jei kiekvienas, tvarkydamas savo artimojo kapą, išrautų piktžolę ir nuo gretimo neprižiūrimo ar mažiau prižiūrimo kapo (tai juk nieko nekainuoja!), kapinėse nebeliktų apleistų kapų, ir visiems mirusiesiems būtų reiškiama vienoda pagarba.

Apie narkomanijos siaubą — meninėmis priemonėmis

2011 m. liepos 2 d.
Radviliškio viešojoje bibliotekoje surengtoje parodoje „Narkomanijos žavesys ir skurdas“ meninėmis priemonėmis pamėginta jaunimui parodyti narkomanijos padarinius. Viešoji biblioteka surengė fotografijų parodą bei paskaitą narkotikų prevencijos tema. Pagrindinė renginio idėja — meninės fotografijos pagalba vaizdingai pademonstruoti žalingų įpročių siaubą jaunimui.
Prieš porą mėnesių Radviliškio mokyklų moksleiviai dalyvavo fotosesijoje, kurioje diskutavo apie žalingus įpročius, jų pasekmes ir bandė tai perteikti nuotraukose — vieni fotografavo, kiti buvo...

VIEŠOSIOS TVARKOS SKYRIAUS INFORMACIJA

2011 m. liepos 2 d.
Iš viso užregistruoti 36 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Įvyko penki eismo įvykiai, kurių metu vienas žmogus žuvo.

Lietuviai labiau rūpinasi dabartimi nei ateitimi

2011 m. liepos 2 d.
 Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertai pastebi, kad naują ekonomikos ciklą Lietuvos gyventojai pradeda ne visiškai pasirengę kurti tvarią finansinę gerovę. Sprendžiant iš šalies gyventojų finansinės elgsenos tyrimo rezultatų, lietuviai labiau linkę gyventi šia diena, nepakankamai rūpinasi ateitimi ir ne visai adekvačiai vertina savo finansines žinias. Atlikto tyrimo metu atsakydami į klausimą, kas jiems kelia didžiausią nerimą dėl finansinės situacijos ateityje, beveik ketvirtadalis (24 procentai) gyventojų paminėjo mažėjančius atlyginimus...

Penkių dienų viešnagė Austrijoje

2011 m. liepos 2 d.
Vienoje sužavėjo Hofsburgo rūmai ir senoji karalių rezidencija, Šenbruno ir Belvederio sodai, operos teatro pastatas, Šv. Stepono katedra, Aukso statula, o ypač sudomino Marijos Terezijos aikštė bei istorija apie šią kaizerienę. Ši moteris laikoma mokyklos įkūrėja. Marija Terezija turėjusi 16 vaikų ir samdžiusi guvernantes. Ji pastebėjo, kad geriau vaikus mokyti ne po vieną, o po kelis, tad ji pradėjo burti vaikus į būrelius, vieną būrelį mokė viena guvernantė. Kaizerienės Marijos Terezijos istoriniame restorane  Piaristenkeller“ skanavome...

Iš įvykių suvestinės

2011 m. liepos 2 d.
Užvenčio seniūnijos Kolainių kaime, kelio Užventis-Varniai penktajame kilometre, 1948 metais gimęs telšiškis, vairuodamas automobilį Audi 100 Avant, įvažiuodamas iš šalutinio kelio į pagrindinį, nepraleido juo važiuojančio automobilio Renault Laguna, kurį vairavo 1979 metais gimęs Klaipėdos gyventojas.
Eismo įvykio metu buvo apgadinti automobiliai, užpildytos deklaracijos, policijai apie eismo įvykį nebuvo pranešta. Klaipėdietis kreipėsi į šeimos gydytoją dėl nugaros, sprando, riešo skausmų, dėl kairės rankos riešo raiščių patempimo jam buvo išduotas...

„Tebūnie sveikame kūne sveika siela“

2011 m. liepos 2 d.
Tokiu pavadinimu Junkiluose šventinį savaitgalį vyko tradicinė kaimo vasaros sporto ir meno šventė.
Rytą nulijęs lietus neišgąsdino mėgėjų parungtyniauti. Kovingai nusiteikusios buvo ne tik vietinio jaunimo, bet ir užventiškių jaunuolių komandos, svečiai iš Klaipėdos.
Iki pavakarių vyko krepšinio, tinklinio, tritaškių metimo, virvės traukimo rungtys, kurias daugiausia laimėjo Užvenčio jaunimas. Neliko nuskriausti ir paaugliai. Jiems teko pakovoti metant baudas įkišus abi rankas į medžiaginį maišelį, bėgti maišuose, mesti šlepetes, traukti virvę. Moterys...

Baudos už vėliavas

2011 m. liepos 2 d.
Administracinės atsakomybės už šį pažeidimą taikymas kaskart sukelia gyventojų nepasitenkinimą, diskusijas bei interpretacijas šia tema. Dažni atvejai, kai žmonės teigia pamiršę ar nežinoję apie šią įsakyme įtvirtintą pareigą. Siekiant spręsti minėtas problemas, ugdyti gyventojų pilietiškumą bei užtikrinti, kad būtų laikomasi įstatymuose nustatytų reikalavimų, vykdoma prevencinė priemonė „Vėliava“.

„KELMĖS KRAŠTAS“ PRISTATO KULTŪROS RENGINIUS RAJONE

2011 m. liepos 2 d.
Liepos 6. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos paminėjimas
12.00 val. — Šv. Mišios Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
13.30 val. — Sveikinimo žodis. Šventinis koncertas Kelmės dvare „Reveransas valdovams“.
14.30 val. — Šventinis ugnies išlydėjimas iš Kelmės dvaro į Šiaulius, skirtas vieneriems metams iki 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių „Šiauliai 2012“ paminėti.
20.40 val. — „The Mainriot“ kviečia į Atgimimo aikštę, į jaunimo pilietinę akciją „Su roku už Lietuvą“.
21.00 val. —...

Dienos populiariausi

Šiauliuose — keturios naujos parodos

2011 m. liepos 4 d.
daugiausiai komentuotas