(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Žemdirbiai pavasarį pasitinka su nežinia

2010 m. balandžio 10 d.
Šalta praėjusi žiema rajone sunaikino dalį pasėlių. Dėl to gali būti prastesnis ir šiųmetis derlius. Ar patirti nuostoliai padidins žemės ūkio produktų supirkimo kainas? Šie ir kiti klausimai neduoda ramybės rajono žemdirbiams, belaukiant pavasarinių darbų pradžios. Rajono ūkininkas Sigitas Petraitis pavasario sulaukė ne tokio šviesaus, kaip tikėjosi — dėl šaltos pernykštės žiemos iššalė gana didelė dalis jo turimų pasėlių, tačiau žemdirbys dėl to neverkšlena.
„Turėsiu atsėti apie 100 hektarų kviečių ir apie 25 hektarus rapsų“, — redakcijai sakė ūkininkas.
Pasak jo, daugiausia...

Šeduvių turnyre nugalėjo Pakiršinio „Gerista“

2010 m. balandžio 10 d.
Šeduvos krepšinio turnyre „Šeduvos krepšinio taurė-2010“ nugalėtoja tapo „Geristos“ komanda iš Pakiršinio. Jubiliejiniame, trisdešimtajame, Šeduvos krepšinio turnyre „Šeduvos krepšinio taurė-2010“ varžėsi 10 komandų. Šeimininkams atstovavo „Malūno“, „Ropokalnio“, „Rinktinės“ ir „Kvatro“ komandos, svečiams —
„Švyturys“ (Radviliškis) ir „Švyturys“ (Baisogala), „Smilgiai“ (Smilgiai), „Draugas“ (Alksniupiai), „Gerista“ (Pakiršinys), „Auridana“ (Baisogala).
Pusfinalyje susitiko „Gerista“ ir Radviliškio „Švyturys“. Radviliškiečius pakiršiniečiai nugalėjo...

Nuostabus žiedas skleidė bjaurų kvapą

2010 m. balandžio 10 d.
Radviliškietė gėlių mėgėja Viktorija Tamutienė po aštuonerių metų sulaukė dovanos — nuostabiai pražydusios, tačiau bjauriai dvokiančios gėlės, kuri liaudiškai vadinama „lavongėle“. Kaip ir kasmet, moteris laukė po žiemos pasirodančių šios gėlės lapų, tačiau sulaukė į viršų besistiebiančio stiebo, kuris išskleidė įstabų tamsiai vyšninės spalvos žiedą.
„Bėda ta, kad tas žiedas labai greit ėmė taip dvokti, kad nesinorėjo užeiti net į kambarį, kuriame auga ši gėlė“, — juokėsi moteris.
Iš pradžių nei ji, nei namiškiai nė neįtarė, kad kvapas skinda būtent nuo gėlės — ieškojo kitų dvoko priežasčių. Vėliau suprato...

Vaižgantietės esė pripažintas išskirtiniu

2010 m. balandžio 10 d.
Pirmojoje šalies moksleivių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Vaižganto gimnazijos gimnazistė Salomėja Plukaitė pelnė trečiąją vietą. Į Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinėje mokykloje vykusią I-ąją respublikinę lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadą susirinko per šimtą įvairių šalies mokyklų moksleivių. Radviliškio rajonui atstovavusi Vaižganto gimnazijos Id klasės gimnazistė Salomėja Plukaitė iš Vilniaus grįžo ne tuščiomis — tarp 9-10 klasių mokinių ji pelnė III vietą.
Tai ne vienintelis gimnazistės laimėjimas: Salomėja buvo apdovanota švietimo ir mokslo ministro Gintaro...

Verslo savaitėje idėjų netrūko

2010 m. balandžio 10 d.
Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos smulkaus verslo paslaugų teikėjo specialybės pirmojo kurso mokiniai kartu su mokytojomis pakvietė visus į Verslo savaitės renginius, kuriuose netrūko idėjų, konkursų, pranešimų. Verslo savaitė prasidėjo verslumo žinių konkursu. Verslumo žinių testą sprendė 9 komandos ir 27 dalyviai. Tarp komandų pirmąją vietą užėmė AR9 kurso mokiniai.
Geriausiu verslumo žinovu individualioje apskaitoje tapo būsimasis elektromontuotojas Jonas Vencevičius.
Verslo savaitės metu organizuotame seminare „Norintiems atrasti, tyrinėti...

Moksleiviai įrodinėjo fizinio aktyvumo naudą

2010 m. balandžio 10 d.
Radviliškio Vaižganto gimnazijos mokiniai kartu su kūno kultūros mokytojais gimnazistams bandė įrodyti, kad fizinis aktyvumas yra kelias į sveikatą. Rytinėje radijo laidoje, pristatydami temos aktualumą, moksleiviai siekė įrodyti, kad protinę veiklą skatina fizinis aktyvumas, kuris išlaisvina organizmą iš streso, pakelia tonusą, panaikina slogią nuotaiką, suteikia žvalumo, stimuliuoja aktyvumą, intensyvina protinę veiklą.
Kitas svarbus žingsnis, puoselėjant sveiką gyvenseną,–tai gebėjimas pasigaminti sveiką maistą ir jį tinkamai vartoti. Kiekviena...

Šeštokai mokėsi sveikai gyventi

2010 m. balandžio 10 d.
Mokinių komandos pasiruošė plakatus, pristatė savo komandas, sukurtus šūkius. Vėliau turėjo atlikti užduotis: atsakyti į paruoštus viktorinos klausimus apie užkrečiamas ligas, pabaigti kurti pasaką, išvardinti penkis pagrindinius aspektus, kaip išvengti plintančių ligų.
Visų mokyklų šeštokai buvo labai gerai pasirengę, į klausimus pakankamai gerai atsakė visų komandų mokiniai.
Pirmąją vietą viktorinoje laimėjo Gražinos pagrindinės mokyklos šeštokai, antri buvo Šaukoto pagrindinės mokyklos mokiniai, treti — V.Kudirkos pagrindinės mokyklos moksleiviai...

Šeduvoje griaudėjo humoro šventė

2010 m. balandžio 10 d.
Į Šeduvoje vykusią jau tryliktą kasmetinę Lietuvos humoro grupių šventę „Vieni juokai“ susirinkę Lietuvos humoro sambūrio „Juokis“ kolektyvai beveik tris valandas linksmino šeduvius. Rajone tai vienintelė likusi humoro šventė, nes „Juokis“ pasitraukė iš Radviliškio į kaimyninį Pakruojį. Šventėje šeduvių humoro grupė „Sprandžina“ parodė naująją savo programą „Lietuvių vojažai“. Izolinos Stanulienės vadovaujami sprandžiniečiai atskleidė tautiečių ydas ir nuogą realybę, negailėjo pylos pastebėtoms negerovėms.
Kartu su šeduvių grupe šiemet juokavo žemaičiai — Judrėnų „Skardis“ (vadovė...

Pavasario šventė

2010 m. balandžio 10 d.
Mokytojų Dalios Česonienės ir Daivos Volskytės iniciatyva mokinių darbeliais papuošta aplinka kiekvienam suvirpino širdį, o šventės metu skambėjusios dainos, poezija pažadino sieloje Velykų laukimą.
Mokiniai ne tik šoko, dainavo ir deklamavo, bet ir prisiminė pavasario gėles, parskrendančių paukštelių giesmeles, sužinojo velykinių burtų, margučių dažymo subtilybes, rungtyniavo įvairiose estafetėse. Pavasariškas šventės personažas „Saulė“ negailėjo įdomių užduočių, minklių.

Neįgaliuosius pasveikino Velykų bobutės

2010 m. balandžio 10 d.
Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos narius ataskaitiniame susirinkime sveikino ne tik valdyba, bet ir Velykų bobutės. Rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė J. Bredulskienė ataskaitiniame draugijos susirinkime džiaugėsi darbingu tarybos kolektyvu, papasakojo apie teikiamas paslaugas neįgaliesiems, apžvelgė būsimas veiklos gaires.
Pirmininkė pasidžiaugė kuklia, bet gerai įrengta treniruoklių sale, kurioje mankštinasi visi norintys šiek tiek pagerinti savo sveikatą. Čia treniruojasi ir aktyviausi sportininkai — jų parvežtos taurės ir diplomai...

Tiltas, sujungiantis dabartį su praeitimi

2010 m. balandžio 10 d.

Pirmą kartą į popietę Minupių bendruomenės namuose susirinko tiek daug vyresnio amžiaus žmonių.
Minupių kaimo bendruomenė pirmininkė Eurika Drungilienė pasakojo, jog šios popietės tikslas — pristatyti bendruomenės ir Minupių centro atliktą kraštotyrinį darbą. Aprašytas Minupių ir aplinkinių kaimų (Žeberių, Šunikių, Maudžiorų, Moluvėnų, Ušnos, Domeikių) vietos gyventojų gyvenimas prieškariu, per karą ir pokariu. Buvo renkami senovėje buityje naudoti daiktai, įrengtas etnografinis kampelis.
„Sužinojome, kokia išdidi ir garbinga žmonių dvasia tuštėjančiuose kaimuose, kur gyvena...

"Temidės„ nugalėtojai pakražantiškiai

2010 m. balandžio 10 d.
Konkurse dalyvavusios komandos turėjo pristatyti komisijai savo komandą, spręsti testus teisine tema, pristatyti plakatą ir pakomentuoti plakato turinį, suvaidinti įvykį ar situaciją iš mokyklos gyvenimo.
Varžovai teisiškai turėjo vertinti ir kvalifikuoti suvaidintą situaciją. Įvertinus varžovus, įvykį ir situaciją turėjo komentuoti jį pateikusi komanda.
Komisija vertino suvaidintą situaciją ir varžovų komentarus. Vėliau komandos turėjo pristatyti  Temidės“ himną. Vienodai balų surinko Pakražančio vidurinės mokyklos komanda  Iuventus“ ir...

Susitiko pirmoji ir paskutinioji Tarybos

2010 m. balandžio 10 d.
1990 — ųjų metų balandžio 6–ąją buvo išrinkta pirmoji Kelmės rajono Taryba Nepriklausomoje Lietuvoje. Balandžio 11–ąją įvyko pirmasis šios Tarybos posėdis. Praėjus dvidešimčiai metų, surengtas dabartinės ir pirmosios Tarybos narių susitikimas. Į susitikimą pakviesti visi buvę merai, vicemerai ir kiti aukštas pareigas užėmę valdininkai. O pirmajam Tarybos pirmininkui žurnalistui Vytautui Pikturnai įteiktas Garbės ženklas už nuopelnus rajonui. Rajono meras Kostas Arvasevičius, prisiminęs Nepriklausomybės pradžią sakė, jog anuomet niekas nė neįsivaizdavo, jog...

Rekordinės kainos už šilumą

2010 m. balandžio 10 d.
Už pirmojo šių metų mėnesio kvadratinio metro patalpų šildymą Tytuvėnų J. Janonio gatvės ketvirtojo namo keturių butų savininkai sumokėjo po 20 litų ir 62 centus. Kai kurios šildymo sąskaitos siekia 700 litų ir daugiau. Nors kitų namų šildymas atsiėjo pigiau, žmonės vien už šildymą priversti atseikėti po 400, 500 ir daugiau litų, o radiatoriai esantys vos šilti. Daugybę klausimų, nusiskundimų Tytuvėnų Durpyno rajono gyventojai išsakė jiems šilumą teikiančios UAB „Kelmės šilumos tinklai“ direktoriui Stasiui Adomavičiui.
Į susitikimą su UAB „Kelmės šilumos tinklai“ direktoriumi S. Adomavičiumi...

NEDEGINKIME ŽOLĖS!

2010 m. balandžio 10 d.
Pernai Kelmės rajone, atvirose teritorijose kilo 63 gaisrai. 5 kartus teko gesinti degančią miško paklotę, 3— durpingas pievas. 55 kartus gesinome degančią sausą pernykštę žolę.
Už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui. Degančiose pievose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o liūdniausia, kad degančiose pievose beveik kasmet žūsta ir žmonės. Aitrūs dūmai apsvaigina, žmogus praranda sąmonę, ir nukritęs ant žemės...

Mes kartu — mes jėga

2010 m. balandžio 10 d.
Kelmės PRC Tytuvėnų skyriaus sporto salėje vyko jau tradicinis Tytuvėnų, Kaišiadorių ir Radviliškio jaunimo mokyklų draugiškų sportinių varžybų turnyras. Jau keletą metų šios jaunimo mokyklos važiuoja vieni pas kitus ir varžosi sporto rungtyse. Mano tikslas — populiarinti kūno kultūrą ir sportą, bendrauti ir bendradarbiauti tarp jaunimo mokyklų, išsiaiškinti sportiškiausias mokyklų komandas.
Keletą metų vyko draugiškos futbolo ir krepšinio rungtynės. Šiemet vyko draugiškos krepšinio ir estafečių varžybos. Krepšinio turnyre, kaip ir estafečių varžybose Tytuvėnų jaunimo mokyklos...

Pamokos tėvams

2010 m. balandžio 10 d.
Dauguma tėvų nori, kad jų vaikai taptų dori, protingi, išmintingi, sąžiningi, gerbiami kitų. Tačiau ne taip jau lengva tai padaryti ir vien gerų norų neužtenka.
Tėvais būti niekas nemokė. Mokėmės, žiūrėdami į savo tėčius ir mamas, kurie žinių ir galimybių tobulintis turėjo dar mažiau. Gerai, jeigu mes patys augome darnioje, gražioje šeimoje, kurioje turėjome puikų savo tėvų auklėjimo pavyzdį. Tačiau jeigu ne viskas patiko mūsų tėvų auklėjime ir norime atrasti kitokių vaikų ugdymo būdų, tenka ieškoti naujų kelių, skaityti knygas, kalbėtis, diskutuoti ir atrasti savo kas yra  geri tėvai“...

Parodoje — pavasariškos nuotaikos

2010 m. balandžio 10 d.
Prieš Velykas Pakruojo kultūros centre atidaryta visų amžiaus grupių dailės studijos lankytojų kūrybos paroda. Spalvingą ekspoziciją ne vienas atidarymo dalyvis pavadino šaukiančia šiemet neskubantį pavasarį.
Visas salės sienas užėmusi paroda — iš trijų dalių, suskirstyta pagal studijos lankytojų amžiaus grupes. Nes vienu laiku piešimo bei tapybos paslapčių renkasi mokytis jauniausieji, kitu — vyresniųjų klasių moksleiviai. O suaugusiems lankytojams skirti vakarai.
Jauniausiųjų piešėjų darbuose dažniausias motyvas — gyvūnai, vaikystės temos. Vyresniųjų kūryboje...

Buhalteriai bus perkelti į vieną įstaigą

2010 m. balandžio 10 d.
Nuo liepos 1-osios ekonomiškai savarankiškose rajono ugdymo įstaigose neliks buvusių 15,5 buhalterijos darbuotojų etato. Tą pačią dieną tiek pat etatų bus įsteigta Švietimo įstaigų apskaitos skyriuje.
15,5 buhalterijos darbuotojų etato bus panaikinta devyniose bendrojo lavinimo mokyklose, Pakruojo lopšelyje darželyje „Vyturėlis“, Suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centre bei Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.
Neatmetama, jog vėliau naujųjų buhalterijos darbuotojų etatų sumažės. Ne tik tada, kuomet keli etatai būtų panaikinti, darbuotojams jau įsisavinus...

Kaimo bendruomenės įgyvendins projektus

2010 m. balandžio 10 d.
Ketvirtadienį kaimo bendruomenių lyderiai pasirašė sutartis projektams, kurie buvo pateikti vietos veiklos grupei „Pakruojo rajono partnerystė“, įgyvendinti. Dešimčiai vietos projektų išdalyta 663248 litų. Parama šiems projektams skirta iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir iš Valstybės biudžeto.
Programai „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ projektus buvo pateikusios Gačionių, Šukionių ir Mikoliškio kaimo bendruomenės.
83 narius turintys gačioniečiai (pirmininkas Povilas Grigaliūnas) planuoja atlikti bendruomenės namų pastato rekonstrukciją: pakeisti...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas