(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
Kaimo bendruomenės pirmininkė Janina Butnorienė pasidžiaugė, kad daugėja sumaniai tvarkomų sodybų. Aplinkos puoselėjimu ypač rūpinasi aštuonbučio gyventojai.
Vertinimo komisija, apžiūrėjusi Ringuvėnų sodybas, nusprendė, kad gražiausiai tvarkosi Elena ir Algirdas Kunčiai, Albina ir Edmundas Ambražai, Irena ir Pranas Vitoldas Zovės, Eugenija ir Algimantas Kazlauskai, Vida ir Vidmantas Rusteikiai. Paminėta ir daugiau išradingai besitvarkančių ringuvėniškių.
Sumanumo nestokoja ir Svirbūčiuose gyvenantys Rasa ir Albinas Kazlauskai, Antanina Šiūšienė ir...

Paaiškėjo, kiek žemės įdirbama

2009 m. liepos 16 d.
Praėjusią savaitę pasibaigė pasėlių deklaravimas. Šiaulių rajone deklaruotų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotas vėl gerokai padidėjo ir pasiekė sunkiai patikimą dydį.
Iki liepos 10— osios, paskutinės pasėlių deklaravimo dienos, išmokų už pasėlius bei pievas pareiškė norį 3338 rajono žemės ūkio naudmenų naudotojai. Jie deklaravo naudoją iš viso beveik 84 tūkstančius hektarų žemės.
„Sunku pasakyti — kodėl, tačiau pasėlių deklaravimas šiais metais vyko lėtokai. Viena iš priežasčių — vėlyva šiųmetinė sėja, juk, pavyzdžiui, kukurūzai buvo sėjami dar ir birželio pradžioje. Tačiau stebina tai, jog neskubėjo deklaruoti ir...

Eismas gerėja, bet džiaugtis dar anksti

2009 m. liepos 16 d.
Pirmąjį metų pusmetį Šiaulių rajono keliuose nukentėjo perpus mažiau žmonių, žuvusiųjų nėra. Tačiau važiavimo greitis tebėra nelaimių šaukliu.
Birželio 26— ajai stojus, valanda po vidurnakčio, Šiaulių — Gruzdžių kelyje 37— erių metų Sutkūnų gyventojas tarmiškėje už Bridų savo automobiliu „Pežo“ nuskriejo nuo plento, atsitrenkė į medį, sunkiai susižalojo.
Birželio 28— ąją, tuoj po vidurnakčio, Pikeliškės kaimo žvyrkelyje automobilio Citroen Nissan nesuvaldė 16— ametis iš Bubių. Automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Pasak mačiųsiųjų, automobilis sugadintas...

Tautodailininkė eksponuoja paveikslus

2009 m. liepos 16 d.
Eksponuojami peizažai, natiurmortai. Daugiausia paveikslų — vaizduojančių prieškarinį Lietuvos kaimą: čia vykusius darbus, puoselėtas tradicijas.
A. Reminienė turi garbingų jos kūrybos įvertinimų. Pats pirmasis — 1987 metais Maskvoje vykusioje Tarybų Sąjungos liaudies meno parodoje pelnytas bronzos medalis. 1994 metais autorė laimėjo šalies Adomo Varno konkurso pirmąją premiją, po metų tapo šio konkurso prizininke.

Policija pataria saugotis suaktyvėjusių telefoninių sukčių

2009 m. liepos 16 d.
Vien šį mėnesį keliolika rajono gyventojų pranešė policijai, kad juos bandė apgauti telefoniniai sukčiai, tačiau nesėkmingai. Vis dėlto keli patiklūs akmeniškiai atidavė pinigus nepažįstamiems žmonėms, dėl to pradėti ikiteisminiai tyrimai. Rajono Policijos komisariatas įspėja žmones nepatekti į pinkles sukčių, kurie telefonu praneša apie neva įvykusią artimųjų nelaimę ir prašo jiems padėti pinigais, atvažiuoja jų pasiimti ar nurodo į kokią sąskaitą pervesti. Būna, kad nepažįstamas asmuo paskambina žmogui ir sako, kad jo anūkas ar vaikas avarijoje sužalojo praeivį, kuriam reikia...

Autokrosas kviečia į Akmenę

2009 m. liepos 16 d.
Jau registruojasi dalyviai iš Klaipėdos, Joniškio, Plungės, Mažeikių, Telšių rajonų. Pasak varžybų organizatorės Margaritos Skabeikienės, gausiausia iš komandų bus rajono automobilių sporto klubo „Extempas“, kuriam priklauso 24 nariai.
Varžyboms namuose besirengiantys akmeniškiai prieš kelias savaites lenktyniavo netoli Telšių esančioje po pertraukos atgaivintoje Getautės trasoje. Tik vieninteliam Dariui Liučvaikiui iš Ventos pavyko laimėti taurę, o kiti aštuoni nepateko ir tarp prizininkų.
Tuo tarpu iki šiol septynioliką kartų Akmenėje rengtuose autokrosuose...

Pirmasis autorinės muzikos festivalis

2009 m. liepos 16 d.
Renginio organizatoriams iš Naujosios Akmenės muzikos mokyklos jau pranešė atvyksiantys groti ar dainuoti Brigita Šežikaitė, Agnė Aleksejevaitė, Vilhelmina Imbrienė, Daiva Palionienė, Vytautas Kairys, Alvydas Vaičiakauskas, Viktoras Gulbinas, Juozapas Liaugaudas, Andrius Jokubauskas, Albinas Stakauskas, Valerijus Šerelis, Kastytis Petryla, muzikinės grupės „The black painted wall“, „Beveik“, „Delčia“.

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
„Saulėlydžio“ komisija siūlo reorganizuoti rajone esančius Ventos regioninį parką, Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą bei kaimyniniame Joniškio rajone Žagarės regioninį parką — ir visus sujungti į vieną. Mat taip būtų sutaupoma dabar savarankiškoms direkcijoms išleidžiamų lėšų. Tačiau numatomiems visiems sujungimams priešinasi Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija, Lietuvos valstybinių parkų ir rezervatų asociacija. Su pastarosios institucijos prezidentu, Ventos regioninio parko direktoriumi Apolinaru NICIUMI — „Krašto žinių“ pokalbis. — Visos šalies...

Grybas milžinas

2009 m. liepos 16 d.
Šiltas oras ir lietus Radviliškio mieste užaugino grybą milžiną. Radviliškiečio Sauliaus Mickevičiaus aptiktas didysis kukurdvelkis sveria 3 kilogramus, jo apimtis — 94 centimetrai, o aukštis — 26 centimetrai. Vyriškis pasakojo, kad Eibariškių soduose, tarp žolių, pastebėjęs kažką baltuojant. „Pagalvojau, kad vaikai galėjo palikti kamuolį. Priėjęs arčiau pamačiau keistos formos grybą. Parsinešiau namo. Čia paaiškėjo, jog tai kukurdvelkis“, — pasakojo vyriškis. Pasak radviliškiečio, grybas labiausiai sudomino sūnų ir jo draugą. Vaikams grybas buvo panašus į...

Vandentvarkos projektas šeduviams sukėlė abejonių

2009 m. liepos 16 d.
Šeduvos mieste įgyvendinamu europiniu vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektu patenkinti ne visi šeduviai. Anot jų, projekto vykdytojai ir užsakovai teikia per mažai viešos informacijos, neatsižvelgia į gyventojų pageidavimus, nustato sau naudingą tvarką. Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi Šeduvoje, Progimnazijos gatvėje, gyvenantis K. Ungurys. Vyriškio teigimu, jis nuo pat pradžių domisi Šeduvoje vykdomu vandentvarkos projektu. Jame, anot šeduvio, gana daug neaiškumų, trūksta skaidrumo, projekto vykdytojai ignoruoja kai kurių gyventojų pageidavimus...

Rajono maudyklose maudytis galima

2009 m. liepos 16 d.
Rajone ištirtas populiariausių maudyklų vanduo. Nustatyta, kad visose vanduo atitinka higienos reikalavimus ir maudytis jose galima. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius atliko rajono maudyklų, kurios yra populiariausios tarp rajono gyventojų, vandens cheminius ir mikrobiologinius tyrimus.
Tyrimai atlikti Arimaičių, Gomertos ežeruose, Eibariškių, Aukštelkų, Pakalniškių, Papušynio, Sidabravo, Šiaulėnų ir Tyrulių tvenkiniuose, Baisogalos, Raudondvario, Šaukoto ir Vaitiekūnų užtvankose bei Verdulių karjere...

Iš įvykių suvestinės

2009 m. liepos 16 d.
Eismo įvykio metu buvo sužalotas taip pat neblaivus automobilio keleivis. Jis gydomas Radviliškio ligoninės Chirurgijos skyriuje. Vairuotojas po medikų apžiūros kairės rankos sumušimą gydysis ambulatoriškai.
Kelyje Panevėžys-Šiauliai, Velžių kelio ribose, už kelių eismo taisyklių pažeidimą Kelių policijos biuro magistralinių kelių priežiūros būrio pareigūnų sulaikytas 44 metų grinkiškietis norėjo atsipirkti duodamas kyšį.
Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, pažeidėjas pareigūnams siūlė 100 litų. Kyšį davęs grinkiškietis buvo apklaustas Policijos komisariate ir po apklausos...

Užvenčio malūne — du plenerai

2009 m. liepos 16 d.
Nuo praėjusio antradienio Užvenčio malūne vienu metu vyksta tarptautinis akvarelininkų pleneras „Jungtis 2“ bei medžio drožėjų, kalvių ir akmentašių pleneras Užvenčio šviesuoliams atminti. Plenero dalyvių sukurti darbai taip pat bus skiriami Lietuvos tūkstantmečio garbei.
Nuolat atnaujinamame, gražiname Užvenčio malūne praėjusio pirmadienio vidudienį rinkosi dviejų plenerų dalyviai.
Šalia šniokščiančios Ventos, po malūno stogu darbą pradėjo tarptautinis akvarelininkų pleneras „Jungtis 2“ bei medžio drožėjų, kalvių ir akmentašių pleneras.
Plenerų dalyvius ir...

Kėdainiškiai fotomenininkai surengė parodą Kelmėje

2009 m. liepos 16 d.
Į parodos atidarymą atvyko ir patys fotomenininkai iš Kėdainių. Jie papasakojo, jog fotografų draugija Kėdainiuose, atkurta 2002 metais, vienija įvairaus amžiaus ir profesijų žmones, kuriems fotografija — malonus pomėgis. Kas metai kėdainiškiai rengia fotoparodas.
Dauguma svečių prisipažino Kelmėje esantys pirmą kartą. „Focus“ studija kėdainiškiams surengė pažintinę ekskursiją po Tytuvėnus, kur buvo aplankyta bažnyčia, vienuolyno ansamblis.
Neseniai Kėdainiuose, miesto rotušėje atidaryta kelmiškių nuotraukų paroda. Kėdainiškių ir kelmiškiai fotografai...

Stulgių jaunimas vasaroja dirbdamas

2009 m. liepos 16 d.
Po Joninių Stulgių jaunimas nusprendė likusią vasaros dalį praleisti dirbdamas. Todėl prispausdino lapelių, kuriuose siūlėsi padėti per šienapjūtę tvarkyti šieną, skaldyti ir krauti malkas, atlikti kitus darbus. Neilgai trukus atsirado norinčiųjų pasinaudoti aktyvaus ir darbštaus jaunimo paslaugomis. Net eilė susidarė.
Stulgiuose į Jaunimo klubą susibūrę 42 jauni žmonės nuo 15 iki 22 metų. Dalis gausaus būrio išvyko atostogų ar padirbėti į užsienį, o likęs dvyliktukas šiemet nusprendė vasarą po Joninių praleisti dirbdami savo ir aplinkiniuose kaimuose.
Klubo pirmininkas...

Po kaimą važinėjo girti nuogi dviratininkai

2009 m. liepos 16 d.
Antradienio pavakarę Pamūšio kaime (Pakruojo rajono Klovainių seniūnija) dviračiais važinėjo du nuogi girti vyrai. Apie žmones piktinančius nuogalius policijai pranešė anonimas. Dvidešimt devynerių neįgaliam pamūšiečiui nustatytas beveik sunkus (2,37 promilės) girtumas. Vyriškis nuvežtas į namus ir atiduotas motinai. Antrasis nuogalius, dešimčia metų vyresnis netolimo kaimo gyventojas, buvo dar girtesnis. Jam nustatytas sunkus, 2,68 promilės, girtumas. Pastarasis viešosios tvarkos pažeidėjas uždarytas į Pakruojo komisariato išblaivinimo kamerą.
Abu...

Degučiuose susibūrė kaimų bendruomenės

2009 m. liepos 16 d.
Praėjusį savaitgalį Degučiuose vykusiame sąskrydyje „Dar po tūkstančio metų“ susirinkusios rajono kaimų bendruomenės varžėsi, kuri išradingiausia, šmaikščiausia, sportiškiausia.
Degučių kaimo parkelyje susibūrę renginio dalyviai pirmiausiai įsirengė savo „kiemelius“. Kiekviena delegacija stengėsi tai padaryti kuo įdomiau, kūrybiškiau, nes netrukus turėjo sulaukti vertinimo komisijos. Ši pirmąją vietą skyrė Preičiūnų kaimo bendruomenei. Jai atiteko piniginis prizas — 300 litų. Antrosios vietos (200 litų) laimėtoja pripažinta Guostagalio, trečiosios (100 litų) — Sigutėnų kaimų...

Buvę paminklai virto laiptais

2009 m. liepos 16 d.
Stačiūnų kaimo gyventoja kvietė „Krašto žinias“ pažiūrėti iš kapinių paminklų dalių padarytų laiptelių į Obelės upę. Stačiūnietė tokį elgesį laiko nepagarba mirusiems.
„Priėjimas prie vandens buvo išgrįstas senų akmeninių ir betoninių paminklų dalimis. Kapavietes tvarkantys žmonės juos pakeitė naujais, gražesniais. Tačiau tie senieji juk ne vienerius metus ar dešimtmečius buvo skirti velionių atminčiai — su įrašytomis pavardėmis, kryželiais, kai kurie — su nuotraukomis. Tai juos išskyrė iš paprastų akmens ar betono dirbinių“, — sakė sodietė.
Stačiūnietė tvirtino, jog nejaukiai jaustųsi, semti vandens...

Vyriškis nukentėjo laiptinėje

2009 m. liepos 16 d.
Šiaulių ligoninės reanimacijoje iki šiol gydomas trisdešimt devynerių Pašvitinio miestelio gyventojas, primuštas prieš pusantros savaitės. Vyriškis vis neatsigauna iš komos. Pradiniais duomenimis, pašvitinietis daugiabučio namo laiptinėje buvo užpultas ir primuštas dviejų pažįstamų. Žmonės tuodu chuliganus matė išeinančius iš namo.
Vienas įtariamųjų, trisdešimtmetis, antradienį sulaikytas dviems paroms ir uždarytas į areštinę.
Dėl ko buvo užpultas pašvitinietis, aiškinamasi.

Trys rajono mokinės padėjo vesti stovyklą Lenkijoje

2009 m. liepos 16 d.
Trys Žagarės, Joniškio Mato Slančiausko gimnazijų ir Skaistgirio vidurinės mokyklos mokinės Lenkijoje padėjo vesti tarptautinę jaunimo judėjimo prieš žalingus įpročius stovyklą.
Mažo Lenkijos miestelio Kostkovica pušyne vyko tradicinė tarptautinė jaunimo judėjimo prieš žalingus įpročius stovykla, kurioje Lietuvai atstovavo 6 mokiniai, 3 iš jų — mūsų rajono atstovės, padėjusios lenkams vesti stovyklą.
Skaistgirietė Milda Gedaminskaitė, žagarietė Brigita Daunytė ir joniškietė Aistė Baltrušaitytė stovyklos dalyviams pristatė Joniškio miestą, savo mokyklas, padovanojo...

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas